2020-03-31   14:10:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 14, 200m Vapaauinti Pojat 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.65 492 2:09.16
50m: 29.32
100m: 1:02.41
(33.09)
150m: 1:36.46
(34.05)
200m: 2:09.16
(32.70)
2 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry +0.73 467 2:11.38 +2.22
50m: 30.34
100m: 1:03.96
(33.62)
150m: 1:38.66
(34.70)
200m: 2:11.38
(32.72)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.60 454 2:12.64 +3.48
50m: 30.58
100m: 1:05.32
(34.74)
150m: 1:39.71
(34.39)
200m: 2:12.64
(32.93)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.72 452 2:12.83 +3.67
50m: 30.90
100m: 1:04.19
(33.29)
150m: 1:39.34
(35.15)
200m: 2:12.83
(33.49)
5 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.76 387 2:19.90 +10.74
50m: 32.38
100m: 1:07.74
(35.36)
150m: 1:44.16
(36.42)
200m: 2:19.90
(35.74)
6 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 346 2:25.27 +16.11
50m: 34.12
100m: 1:11.53
(37.41)
150m: 1:49.91
(38.38)
200m: 2:25.27
(35.36)
7 Henrik Rokityanskiy 2006 Cetus Espoo +0.84 340 2:26.12 +16.96
50m: 33.31
100m: 1:09.80
(36.49)
150m: 1:48.58
(38.78)
200m: 2:26.12
(37.54)
8 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.73 336 2:26.58 +17.42
50m: 33.70
100m: 1:10.57
(36.87)
150m: 1:48.75
(38.18)
200m: 2:26.58
(37.83)
9 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.73 316 2:29.61 +20.45
50m: 32.66
100m: 1:10.68
(38.02)
150m: 1:50.66
(39.98)
200m: 2:29.61
(38.95)
10 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap +0.71 294 2:33.37 +24.21
50m: 34.21
100m: 1:13.30
(39.09)
150m: 1:53.94
(40.64)
200m: 2:33.37
(39.43)
11 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja +0.98 289 2:34.13 +24.97
50m: 34.35
100m: 1:14.53
(40.18)
150m: 1:55.66
(41.13)
200m: 2:34.13
(38.47)
12 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.64 276 2:36.62 +27.46
50m: 36.13
100m: 1:16.92
(40.79)
150m: 1:57.85
(40.93)
200m: 2:36.62
(38.77)
13 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo +0.73 257 2:40.33 +31.17
50m: 36.48
100m: 1:17.82
(41.34)
150m: 1:59.49
(41.67)
200m: 2:40.33
(40.84)
14 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.79 253 2:41.22 +32.06
50m: 36.01
100m: 1:18.67
(42.66)
200m: 2:41.22
(2:41.22)
15 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.86 226 2:47.35 +38.19
50m: 38.74
100m: 1:21.36
(42.62)
150m: 2:05.71
(44.35)
200m: 2:47.35
(41.64)
16 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.95 217 2:49.68 +40.52
50m: 38.05
100m: 1:22.35
(44.30)
150m: 2:07.63
(45.28)
200m: 2:49.68
(42.05)
17 Mike Hongisto 2006 Octopus Lohja +0.75 211 2:51.14 +41.98
50m: 37.80
100m: 1:22.18
(44.38)
150m: 2:08.12
(45.94)
200m: 2:51.14
(43.02)
18 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.83 197 2:55.28 +46.12
50m: 39.43
100m: 1:25.50
(46.07)
150m: 2:12.22
(46.72)
200m: 2:55.28
(43.06)
19 Jermu Jääskö 2006 Cetus Espoo +0.70 176 3:01.76 +52.60
50m: 39.01
100m: 1:25.49
(46.48)
150m: 2:14.43
(48.94)
200m: 3:01.76
(47.33)
20 Matti Vahtola 2006 Cetus Espoo +0.70 157 3:08.70 +59.54
50m: 41.95
100m: 1:30.68
(48.73)
150m: 2:21.73
(51.05)
200m: 3:08.70
(46.97)
- Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo DNS
- Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti DNS
Event official at: 1.2.2020 15:01:38
Event 14, 200m Vapaauinti Pojat 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.79 454 2:12.64
50m: 30.28
100m: 1:04.25
(33.97)
150m: 1:38.88
(34.63)
200m: 2:12.64
(33.76)
2 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.76 451 2:12.91 +0.27
50m: 30.32
100m: 1:03.69
(33.37)
150m: 1:38.76
(35.07)
200m: 2:12.91
(34.15)
3 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 447 2:13.36 +0.72
50m: 30.98
100m: 1:05.63
(34.65)
150m: 1:40.38
(34.75)
200m: 2:13.36
(32.98)
4 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.69 430 2:15.12 +2.48
50m: 31.16
100m: 1:05.54
(34.38)
150m: 1:40.53
(34.99)
200m: 2:15.12
(34.59)
5 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.71 420 2:16.17 +3.53
50m: 30.17
100m: 1:05.55
(35.38)
150m: 1:41.51
(35.96)
200m: 2:16.17
(34.66)
6 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.83 418 2:16.33 +3.69
50m: 30.98
100m: 1:06.49
(35.51)
150m: 1:41.92
(35.43)
200m: 2:16.33
(34.41)
7 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.76 349 2:24.78 +12.14
50m: 33.45
100m: 1:10.28
(36.83)
150m: 1:49.32
(39.04)
200m: 2:24.78
(35.46)
8 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.58 346 2:25.25 +12.61
50m: 33.83
100m: 1:11.41
(37.58)
150m: 1:48.75
(37.34)
200m: 2:25.25
(36.50)
9 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja +0.81 342 2:25.73 +13.09
50m: 33.16
100m: 1:10.16
(37.00)
150m: 1:49.19
(39.03)
200m: 2:25.73
(36.54)
10 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.71 340 2:26.12 +13.48
50m: 33.60
100m: 1:10.73
(37.13)
150m: 1:49.08
(38.35)
200m: 2:26.12
(37.04)
11 Antti Musikka 2005 Vanders +0.77 338 2:26.40 +13.76
50m: 32.72
100m: 1:10.16
(37.44)
150m: 1:48.68
(38.52)
200m: 2:26.40
(37.72)
12 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.67 332 2:27.19 +14.55
50m: 34.04
100m: 1:12.54
(38.50)
150m: 1:51.12
(38.58)
200m: 2:27.19
(36.07)
13 Max Emil Robert Helseth Dahl 2005 Cetus Espoo +0.66 316 2:29.75 +17.11
50m: 33.01
100m: 1:12.27
(39.26)
150m: 1:53.20
(40.93)
200m: 2:29.75
(36.55)
14 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.75 308 2:30.99 +18.35
50m: 34.61
100m: 1:13.70
(39.09)
150m: 1:53.41
(39.71)
200m: 2:30.99
(37.58)
15 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry +0.74 302 2:31.97 +19.33
50m: 33.61
100m: 1:12.50
(38.89)
150m: 1:53.61
(41.11)
200m: 2:31.97
(38.36)
16 Evan Mustonen 2005 Cetus Espoo +0.86 296 2:32.94 +20.30
50m: 34.93
100m: 1:13.52
(38.59)
150m: 1:54.25
(40.73)
200m: 2:32.94
(38.69)
17 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry +0.53 289 2:34.20 +21.56
50m: 33.15
100m: 1:12.02
(38.87)
150m: 1:53.52
(41.50)
200m: 2:34.20
(40.68)
18 Benjamin Gullans 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.71 274 2:36.95 +24.31
50m: 33.45
100m: 1:14.39
(40.94)
150m: 1:56.85
(42.46)
200m: 2:36.95
(40.10)
19 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura 261 2:39.56 +26.92
50m: 36.19
100m: 1:17.92
(41.73)
150m: 2:01.92
(44.00)
200m: 2:39.56
(37.64)
20 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap +0.88 252 2:41.45 +28.81
50m: 35.61
100m: 1:17.62
(42.01)
150m: 2:01.51
(43.89)
200m: 2:41.45
(39.94)
21 Niko Partanen 2005 ORCA Helsinki 208 2:52.10 +39.46
50m: 38.16
100m: 1:23.03
(44.87)
150m: 2:08.39
(45.36)
200m: 2:52.10
(43.71)
Event official at: 1.2.2020 15:01:38
2020-02-01 15:02:10 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner