2018-12-19   04:36:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2010

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:26   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    181          47.85   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Kolu  2001    169          48.93   
  Jämsänkosken Ilves                   
Outi Haikama  2001    160          49.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Mia Pentti  2002    156          50.32   
  Swimming Jyväskylä                   
Rosanna Reini  2001    155          50.42   
  KOO-VEE                   
Isa Lassinaro  2001    152          50.76   
  KOO-VEE                   
Saara Svahn  2001    133          52.97   
  Jämsänkosken Ilves                   
Netta Nyberg  2001    130          53.43   
  Tampereen Uimaseura                   
Helena Paavola  2001    130          53.44   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
10  Essi Metsälä  2001    127          53.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Kaisa Hakkarainen  2001    111          56.39   
  Nokian Pyry                   
12  Aada Pietikäinen  2001    110          56.46   
  Varkauden Uimarit                   
13  Minea Bogdanoff  2001    104          57.54   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
14  Sanni Kilponen  2001    102          57.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Jenny Kareinen  2002    101          58.05   
  Keravan Uimarit                   
16  Sanni Lampi  2001    96          59.09   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Paula Vimpeli  2001    91          1:00.21   
  KOO-VEE                   
18  Eedla Ketoja  2001    82          1:02.28   
  KOO-VEE                   
19  Anni Aro  2001    81          1:02.42   
  Nokian Pyry                   
20  Milja Rantala  2001    74          1:04.53   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
21  Noora Leppänen  2001    72          1:05.01   
  Swimming Jyväskylä                   
22  Ella Bruneau  2002    72          1:05.13   
  Lahden Uimaseura                   
23  Henna Pajunen  2001    71          1:05.43   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
24  Kastehelmi Sinisalo  2001    63          1:08.05   
  KOO-VEE                   
Helmi Hara  2001              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alma Lumio  1999    366          37.84   
  KOO-VEE                   
Senja Saarteinen  1999    284          41.17   
  Tampereen Uimaseura                   
Heini Hammar  1999    273          41.72   
  Tampereen Uimaseura                   
Suvi Huhtanen  1999    267          42.00   
  Tampereen Uimaseura                   
Henna Syrjälä  1999    258          42.52   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Vilma Ryöti  1999    239          43.58   
  Nokian Pyry                   
Eerica Kuusjärvi  1999    229          44.20   
  Uinti-Vakka                   
Kiia Forss  1999    222          44.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    216          45.12   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lotta-Maria Ollila  2000    215          45.14   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
11  Sara Häkkinen  2000    203          46.05   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Hanna Kareinen  2000    201          46.19   
  Keravan Uimarit                   
13  Veera Santasalo  1999    192          46.92   
  Kankaanpään Uimarit                   
14  Laura Haapanen  1999    191          46.98   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Sini Tuominen  2000    175          48.34   
  KOO-VEE                   
16  Kristiina Haapala  2000    167          49.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
17  Pauliina Kulman  2000    160          49.82   
  KOO-VEE                   
18  Hanna Rautiainen  1999    159          49.99   
  KOO-VEE                   
19  Veera Hietikko  2000    154          50.45   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Lotta Rosenlöf  1999    152          50.73   
  KOO-VEE                   
21  Susanna Ellonen  1999    148          51.13   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
22  Maria Sarasvirta  2000    146          51.39   
  Eura Swimming Team                   
23  Taru Rilla  2000    146          51.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Maria Vesterbacka  2000    140          52.17   
  KOO-VEE                   
25  Juulia Löytökorpi  1999    139          52.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
26  Emmi Kilpinen  2000    132          53.11   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
27  Tilda Tuominen  1999    132          53.21   
  Pihlava Työväen Urheili                   
28  Essi Kankkunen  2000    131          53.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
29  Amanda Saari  2000    129          53.49   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
30  Laura Polvi  2000    121          54.65   
  Porin Pyrintö                   
31  Sonja Mattila  1999    116          55.45   
  Tampereen Uimaseura                   
32  Siiri Järvinen  2000    112          56.21   
  Tampereen Uimaseura                   
33  Marie Manninen  1999    111          56.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
34  Essi Pellas  1999    109          56.63   
  Tampereen Uimaseura                   
34  Unna Sinivuori  2000    109          56.63   
  Swimming Jyväskylä                   
36  Maria Pulkka  1999    100          58.28   
  Jämsänkosken Ilves                   
37  Weiran Li  1999    99          58.55   
  KOO-VEE                   
38  Paula-Sofia Lappalainen  1999    97          58.92   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Erika Kangastupa  1999    96          59.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
39  Sofia Hermans  2000    96          59.12   
  KOO-VEE                   
41  Iida Huhdanmäki  1999    94          59.43   
  Porin Pyrintö                   
42  Heidi Kömi  1999    94          59.51   
  Porin Pyrintö                   
43  Essi Pitkäranta  2000    81          1:02.57   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
44  Tytti Kuusela  2000    78          1:03.39   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
45  Janet Li  1999    76          1:03.82   
  KOO-VEE                   
46  Matilda Javanainen  2000    76          1:03.87   
  Tampereen Työväen Uimar                   
47  Siiri Nurmi  2000    74          1:04.35   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
48  Fanny Larres  1999    66          1:06.80   
  Tampereen Työväen Uimar                   
49  Milja Mettinen  2000    61          1:08.61   
  Tampereen Työväen Uimar                   
50  Ilona Virolainen  1999    57          1:10.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Villa  1993    585          32.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
Emmi Mäkelä  1992    565          32.73   
  Tampereen Uimaseura                   
Riina Kaakkolammi  1994    548          33.06   
  Nokian Pyry                   
Camilla Ojala  1994    427          35.93   
  Nokian Pyry                   
Jasmin Honkamäki  1995    426          35.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Veera Ollikainen  1996    420          36.13   
  Keuruun Toverit                   
Alina Josephson  1997    412          36.37   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Lahtinen  1996    412          36.37   
  KOO-VEE                   
Katri Puistosalo  1993    402          36.68   
  Pihlava Työväen Urheili                   
10  Veera Annala  1996    382          37.30   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Anu Ahokas  1994    375          37.54   
  KOO-VEE                   
11  Veera Elimäki  1996    375          37.54   
  KOO-VEE                   
13  Emma Seppälä-Lindholm  1995    354          38.26   
  Nokian Pyry                   
14  Sonja Hailla  1996    353          38.30   
  Tampereen Uimaseura                   
15  Henna Luukkonen  1995    346          38.55   
  Varkauden Uimarit                   
15  Oona von Bagh  1994    346          38.55   
  Tampereen Uimaseura                   
17  Anni Rajamäki  1996    316          39.72   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Maria Ritter  1994    280          41.38   
  Tampereen Uimaseura                   
19  Ida Vuorela  1997    276          41.54   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Emilia Träskilä  1997    270          41.89   
  Tampereen Uimaseura                   
21  Roosa Aaltonen  1998    266          42.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Lotta Hakamäki  1997    249          43.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Noora Saarinen  1996    244          43.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Heidi Forma  1993    241          43.48   
  Porin Pyrintö                   
25  Jasmin Virtanen  1996    235          43.85   
  Varkauden Uimarit                   
26  Onerva Lahtinen  1998    225          44.51   
  Keravan Uimarit                   
27  Oona Keljo  1996    213          45.28   
  KOO-VEE                   
28  Jenita Liimatta  1998    196          46.62   
  Tampereen Työväen Uimar                   
29  Aino Röyskö  1996    182          47.72   
  Nokian Pyry                   
30  Ida-Maria Alajääskö  1996    159          49.96   
  Nokian Pyry                   
31  Kirsi Jokelainen  1997    147          51.32   
  Tampereen Työväen Uimar                   
32  Elise Salpio  1997    133          53.03   
  Eura Swimming Team                   
33  Tittamari Paavola  1998    128          53.76   
  Tampereen Uimaseura                   
34  Ella Varis  1998    119          54.95   
  Tampereen Uimaseura                   
35  Petra Nieminen  1996    117          55.34   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
36  Milla Uusitalo  1997    112          56.19   
  Jämsänkosken Jyry                   
Farah Sekkaf  1997              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
Marie Hanhela  1989              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Suvi Pulkkinen  1988              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner