2018-10-20   19:27:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2010

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Heinilä  2000    204          35.60   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Walentin Koskinen  2000    196          36.06   
  Tampereen Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    189          36.50   
  Lahden Uimaseura                   
Juho Alajääskö  2000    164          38.26   
  Nokian Pyry                   
Joona Lehtonen  2001    141          40.26   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Roope Aro  2000    139          40.45   
  Nokian Pyry                   
Elias Ketoja  2000    136          40.72   
  KOO-VEE                   
Frans Kirjonen  2000    130          41.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
Eelis Soini  2000    127          41.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
10  Arttu Jokinen  2000    126          41.73   
  Varkauden Uimarit                   
11  Joona Korhonen  2000    122          42.17   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
12  Leevi Lehti  2000    122          42.27   
  Porin Uimaseura                   
13  Tomi Forma  2000    121          42.36   
  Porin Pyrintö                   
14  Veeti Raivio  2000    120          42.45   
  Tampereen Työväen Uimar                   
15  Frans Bärlund  2001    119          42.54   
  KOO-VEE                   
16  Eetu Nyrhinen  2000    107          44.16   
  Porin Uimaseura                   
17  Aapo Puikkonen  2001    100          45.07   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Arttu Heikkinen  2000    99          45.21   
  KOO-VEE                   
19  Janne Syväri  2000    95          45.84   
  KOO-VEE                   
20  Elmeri Helenius  2000    93          46.19   
  KOO-VEE                   
21  Otto Ollila  2002    90          46.77   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
22  Nicke Virkkunen  2000    87          47.26   
  Porin Pyrintö                   
23  Elmo Kallio  2001    85          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
24  Jaani Myllymaa  2000    84          47.76   
  Tampereen Työväen Uimar                   
25  Ville Immonen  2000    83          47.99   
  Varkauden Uimarit                   
26  Olli Huhtanen  2000    81          48.36   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Eemil Pynnönen  2001    79          48.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
28  Mikael Silen  2001    74          49.96   
  KOO-VEE                   
29  Timi Torkkel  2001    70          50.72   
  Swimming Team Riksu                   
30  Oskari Leino  2000    69          51.17   
  Vesihelmen Uimaseura                   
31  Riku Leino  2001    64          52.43   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
32  Max Wälläri  2000    61          53.06   
  KOO-VEE                   
33  Jasper Jokinen  2000    52          56.07   
  Tampereen Uimaseura                   
34  Petr Pankratov  2002    49          57.12   
  Tampereen Työväen Uimar                   
35  Onni-Veikko Haaranen  2001    48          57.55   
  KOO-VEE                   
36  Ilmari Jokinen  2001    48          57.69   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
37  Olli Peura  2001    43          59.60   
  KOO-VEE                   
38  Mio Harju  2002    41          1:00.52   
  Tampereen Työväen Uimar                   
39  Johannes Pusa  2000    39          1:01.98   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
40  Simo Mäensivu  2003    29          1:08.27   
  Tampereen Työväen Uimar                   
41  Pirkka Perkola  2001    22          1:14.78   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Oskari Nopanen  2000              DSQ   
  KOO-VEE                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    287          31.74   
  Swimming Jyväskylä                   
Niklas Reunanen  1998    282          31.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jere Ojakippola  1999    225          34.45   
  Vieskan Uimarit                   
Veli-Pekka Puistosalo  1998    224          34.46   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Anton Grönfors  1998    213          35.06   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Juha Hyvärinen  1998    213          35.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Keigo Tuomi  1999    206          35.45   
  Porin Uimaseura                   
Henrik Häkkinen  1998    194          36.16   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Otto Niinisaari  1998    191          36.36   
  Uinti-Vakka                   
10  Jere Honkamäki  1998    179          37.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Lauri Kuitunen  1998    177          37.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Eemil Laine  1998    169          37.90   
  Nokian Pyry                   
13  Juho Urhemaa  1999    168          37.94   
  Tampereen Uimaseura                   
14  Tuomas Saari  1999    153          39.16   
  Vieskan Uimarit                   
15  Jussi Jalava  1999    149          39.48   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Roope Korhonen  1999    149          39.49   
  Varkauden Uimarit                   
17  Patrik Jantunen  1999    143          40.05   
  KOO-VEE                   
18  Pavel Ivakin  1998    142          40.16   
  Tampereen Työväen Uimar                   
19  Joonatan Jokiniemi  1998    137          40.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Jussi Maliniemi  1999    134          40.91   
  Varkauden Uimarit                   
21  Leo Rytövuori  1999    132          41.17   
  Tampereen Työväen Uimar                   
21  Tuukka Hörkkö  1998    132          41.17   
  Tampereen Uimaseura                   
23  Onni Tamminiemi  1999    115          43.11   
  KOO-VEE                   
24  Mika Ainasoja  1998    111          43.56   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Kalle Lappalainen  1999    110          43.66   
  KOO-VEE                   
26  Jesse Piispanen  1998    110          43.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Henri Nurmi  1998    109          43.79   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
28  Miikka Luukinen  1999    107          44.12   
  Varkauden Uimarit                   
29  Otto Kallama  1999    106          44.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
30  Werner Heräjärvi  1999    103          44.62   
  Jämsänkosken Ilves                   
31  Santeri Siurola  1999    95          45.94   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
32  Aleksi Pykäläinen  1999    93          46.25   
  Nokian Pyry                   
33  Kasperi Jokela  1999    83          47.91   
  KOO-VEE                   
34  Tino Laine  1998    81          48.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
35  Juho Luukkonen  1999    78          48.94   
  Tampereen Uimaseura                   
36  Lauri Löyttyniemi  1999    65          52.00   
  Tampereen Uimaseura                   
37  Elmeri Puuska  1999    55          54.96   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Ville Perälä  1999    53          55.63   
  Tampereen Uimaseura                   
39  Vili Perälä  1999    50          56.86   
  Tampereen Uimaseura                   
40  Pyry Sirola  1999    49          57.30   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
41  Lauri Ytti  1999    47          57.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    701          23.57   
  Swimming Jyväskylä                   
Severi Allonen  1991    638          24.33   
  Swimming Jyväskylä                   
Toni Kurkinen  1989    631          24.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Samuli Heino  1992    513          26.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Teemu Viitanen  1992    513          26.15   
  Nokian Pyry                   
Toni Knuutila  1993    508          26.25   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Lauri Mannola  1991    501          26.37   
  Rauman Uimaseura                   
Juuso Pellinen  1990    500          26.38   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Jouko Keskitalo  1992    476          26.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
10  Jarkko Sandberg  1988    471          26.91   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Riku Tuomala  1994    471          26.92   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Roope Kastarinen  1994    469          26.95   
  Tampereen Uimaseura                   
13  Elias Laine  1994    428          27.78   
  Swimming Team Riksu                   
14  Oskari Alanen  1990    428          27.79   
  Aurajoen Uinti                   
15  Aleksi Saarinen  1994    426          27.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Ville Laine  1995    418          28.01   
  Nokian Pyry                   
17  Juha Karppi  1994    409          28.22   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Saku Knuutila  1995    382          28.86   
  KOO-VEE                   
19  Mitja Hyytiäinen  1996    377          28.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
20  Viljami Suomela  1994    350          29.72   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Joonas Hurskainen  1994    349          29.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Oiva Lahtinen  1997    336          30.13   
  Keravan Uimarit                   
23  Valtteri Leino  1994    332          30.24   
  Vesihelmen Uimaseura                   
24  Marko Kaakkolammi  1996    316          30.75   
  Nokian Pyry                   
25  Pietari Virta  1997    300          31.28   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Arttu Kuustie  1994    300          31.29   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Valtteri Vainio  1994    289          31.69   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Pyry Lindberg  1996    282          31.93   
  KOO-VEE                   
29  Miika Pentti  1997    274          32.24   
  Swimming Jyväskylä                   
30  Eemeli Peltonen  1996    268          32.48   
  Jämsänkosken Jyry                   
31  Jaakko Löyttyniemi  1997    248          33.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
32  Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    242          33.58   
  Keravan Uimarit                   
33  Jari-Pekka Kaikkonen  1995    229          34.21   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
34  Roope Ruusuvuori  1997    218          34.80   
  Uinti-Vakka                   
35  Henrik Honkanen  1996    174          37.51   
  Keravan Uimarit                   
36  Paavo Mielonen  1997    136          40.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
James Lamb  1992              DNS   
  JS-PU, Jakobstad-Pietar                   
Roope Poutanen  1990              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Akseli Itänen  1995              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner