2018-10-17   05:26:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2010

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Heinilä  2000    150          42.21   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Firas El-Idi  2001    131          44.21   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Lehti  2000    109          46.95   
  Porin Uimaseura                   
Eelis Soini  2000    106          47.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Walentin Koskinen  2000    93          49.53   
  Tampereen Uimaseura                   
Joona Korhonen  2000    88          50.51   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
Frans Kirjonen  2000    63          56.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
Elias Ketoja  2000    62          56.64   
  KOO-VEE                   
Elmo Kallio  2001    45          1:03.16   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999    230          36.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Santeri Siiranen  1998    197          38.52   
  Nokian Pyry                   
Alex Nieminen  1999    191          38.96   
  Lahden Uimaseura                   
Henrik Häkkinen  1998    190          39.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Niklas Reunanen  1998    181          39.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jere Ojakippola  1999    179          39.77   
  Vieskan Uimarit                   
Otto Rannikko  1999    172          40.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Robin Packalen  1998    171          40.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Valtteri Väisänen  1999    156          41.67   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Joni Kilponen  1999    151          42.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Tuukka Mökkönen  1998    149          42.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
12  Anton Grönfors  1998    142          42.95   
  Pihlava Työväen Urheili                   
13  Eemeli Jussila  1998    140          43.23   
  KOO-VEE                   
14  Joni Aaltonen  1999    132          44.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
14  Rami Rissanen  1999    132          44.06   
  Kankaanpään Uimarit                   
16  Deny Belaic  1998    130          44.25   
  Tampereen Työväen Uimar                   
17  Juha Hyvärinen  1998    128          44.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Akseli Heino  1999    120          45.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
19  Veli-Pekka Puistosalo  1998    117          45.80   
  Pihlava Työväen Urheili                   
20  Tuomas Saari  1999    113          46.33   
  Vieskan Uimarit                   
21  Miika Laine  1998    107          47.20   
  Lahden Uimaseura                   
22  Jussi Haara  1998    107          47.30   
  Lahden Uimaseura                   
23  Väinö Kilpeläinen  1999    104          47.70   
  Tampereen Työväen Uimar                   
24  Joona Ingelin  1998    104          47.77   
  KOO-VEE                   
25  Aapo Eerola  1999    103          47.87   
  Tampereen Työväen Uimar                   
26  Jani-Markus Sula  1999    102          48.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
27  Verneri Kaarlenkaski  1999    91          49.86   
  Tampereen Uimaseura                   
28  Keigo Tuomi  1999    89          50.19   
  Porin Uimaseura                   
29  Tarmo Syrjä  1999    89          50.21   
  Tampereen Uimaseura                   
30  Joonas Hilaja  1999    89          50.26   
  Pihlava Työväen Urheili                   
31  Juho Urhemaa  1999    87          50.54   
  Tampereen Uimaseura                   
32  Jaakko Siipola  1999    82          51.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
33  Axel Fornasari  1999    81          51.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
34  Arttu Kiho  1999    74          53.45   
  Kankaanpään Uimarit                   
35  Emil Hanski  1999    71          54.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
36  Lauri Kuitunen  1998    63          56.39   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
37  Jussi Arvas  1999    41          1:05.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
38  Otto Kallama  1999    39          1:06.08   
  Kankaanpään Uimarit                   
Vili Perälä  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    648          25.92   
  Swimming Jyväskylä                   
Jarkko Terho  1988    587          26.79   
  Swimming Jyväskylä                   
Toni Kurkinen  1989    586          26.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Petri Hirvonen  1988    567          27.10   
  Swimming Jyväskylä                   
Jarkko Sandberg  1988    549          27.40   
  Tampereen Uimaseura                   
Severi Allonen  1991    543          27.49   
  Swimming Jyväskylä                   
Toni Knuutila  1993    540          27.54   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Lauri Mannola  1991    469          28.87   
  Rauman Uimaseura                   
Joona Poutanen  1992    468          28.90   
  Tampereen Työväen Uimar                   
10  Ilmari Varjokorpi  1994    431          29.69   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
11  Aleksi Saarinen  1994    419          29.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Roope Poutanen  1990    401          30.41   
  Tampereen Työväen Uimar                   
13  Ville Laine  1995    387          30.79   
  Nokian Pyry                   
14  Elias Kouvo  1994    378          31.03   
  Tampereen Uimaseura                   
15  Oskari Alanen  1990    371          31.22   
  Aurajoen Uinti                   
16  Elias Laine  1994    364          31.41   
  Swimming Team Riksu                   
17  Juho Järvinen  1995    327          32.56   
  Tampereen Työväen Uimar                   
18  Samuli Pellinen  1994    318          32.86   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Mitja Hyytiäinen  1996    305          33.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
20  Oiva Lahtinen  1997    296          33.67   
  Keravan Uimarit                   
21  Kalle Pyykkönen  1996    290          33.89   
  KOO-VEE                   
22  Aleksi Salmi  1996    252          35.52   
  Keravan Uimarit                   
23  Elias Päivinen  1997    237          36.24   
  Swimming Jyväskylä                   
24  Jani Palmi  1994    226          36.84   
  Swimming Jyväskylä                   
25  Eemeli Peltonen  1996    203          38.19   
  Jämsänkosken Jyry                   
26  Tapio Lainesalo  1995    194          38.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Jaakko Löyttyniemi  1997    180          39.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
28  Santeri Pitkänen  1997    169          40.54   
  Keravan Uimarit                   
29  Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    156          41.65   
  Keravan Uimarit                   
30  Rafael Stenman  1997    127          44.63   
  Nokian Pyry                   
31  Henri Helin  1997    101          48.21   
  Keravan Uimarit                   
32  Henrik Honkanen  1996    93          49.58   
  Keravan Uimarit                   
33  Santtu Simonen  1997    64          56.11   
  KOO-VEE                   
34  Simo Hailla  1997    53          59.72   
  Tampereen Uimaseura                   
Teemu Terho  1991              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner