2018-08-20   11:02:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2010

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rosanna Reini  2001    194          40.96   
  KOO-VEE                   
Raakel Bärlund  2001    192          41.16   
  Lahden Uimaseura                   
Mia Pentti  2002    184          41.72   
  Swimming Jyväskylä                   
Noora Kolu  2001    172          42.71   
  Jämsänkosken Ilves                   
Helena Paavola  2001    167          43.08   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
Outi Haikama  2001    164          43.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Isa Lassinaro  2001    164          43.34   
  KOO-VEE                   
Aada Pietikäinen  2001    158          43.91   
  Varkauden Uimarit                   
Hilla Nieminen  2001    153          44.33   
  KOO-VEE                   
10  Nanette Wessman  2001    151          44.55   
  Porin Pyrintö                   
11  Saara Svahn  2001    147          44.97   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Jenny Kareinen  2002    141          45.58   
  Keravan Uimarit                   
13  Sanni Lampi  2001    138          45.91   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Essi Metsälä  2001    134          46.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Kaisa Hakkarainen  2001    124          47.65   
  Nokian Pyry                   
16  Netta Nyberg  2001    122          47.81   
  Tampereen Uimaseura                   
17  Nora Kosonen  2001    117          48.47   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Sanni Kilponen  2001    105          50.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Iida Vesanto  2001    99          51.24   
  KOO-VEE                   
20  Henna Pajunen  2001    97          51.72   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
21  Milja Rantala  2001    93          52.41   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
22  Noora Leppänen  2001    91          52.77   
  Swimming Jyväskylä                   
23  Anni Aro  2001    87          53.54   
  Nokian Pyry                   
24  Eedla Ketoja  2001    81          54.75   
  KOO-VEE                   
25  Kastehelmi Sinisalo  2001    77          55.69   
  KOO-VEE                   
26  Paula Vimpeli  2001    74          56.41   
  KOO-VEE                   
27  Helmi Hara  2001    59          1:00.83   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Minea Bogdanoff  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Huhtanen  1999    326          34.48   
  Tampereen Uimaseura                   
Sonja Pentti  1999    300          35.43   
  Swimming Jyväskylä                   
Henna Syrjälä  1999    300          35.44   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Senja Saarteinen  1999    293          35.72   
  Tampereen Uimaseura                   
Aliisa Lönnrot  1999    291          35.81   
  Tampereen Uimaseura                   
Eerica Kuusjärvi  1999    266          36.92   
  Uinti-Vakka                   
Laura Haapanen  1999    263          37.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ella Lumio  2000    260          37.20   
  KOO-VEE                   
Vanessa Pönnighaus  1999    258          37.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Meri Hakala  1999    251          37.62   
  Kauhajoen Karhu                   
11  Selina Paavola  1999    236          38.38   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
12  Tanja Heinjoki  1999    223          39.15   
  Jämsänkosken Ilves                   
13  Emmi Rantamäki  2000    220          39.31   
  Porin Pyrintö                   
14  Maria Sarasvirta  2000    216          39.56   
  Eura Swimming Team                   
15  Nelli Uusitalo  1999    211          39.86   
  Jämsänkosken Jyry                   
16  Amanda Saari  2000    207          40.13   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
17  Sini Tuominen  2000    206          40.21   
  KOO-VEE                   
18  Roosa Oja  2000    203          40.35   
  KOO-VEE                   
19  Lotta Rosenlöf  1999    202          40.46   
  KOO-VEE                   
20  Tilda Tuominen  1999    190          41.29   
  Pihlava Työväen Urheili                   
21  Pinja Ahti  2000    184          41.70   
  Tampereen Uimaseura                   
22  Emma Metsälä  1999    183          41.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Juulia Löytökorpi  1999    180          42.02   
  Kankaanpään Uimarit                   
24  Henni Vehmas  1999    178          42.18   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
25  Laura Jokiranta  2000    169          42.90   
  Porin Pyrintö                   
26  Sara Häkkinen  2000    168          42.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
27  Sonja Mattila  1999    166          43.22   
  Tampereen Uimaseura                   
28  Erika Kangastupa  1999    164          43.31   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
29  Jenna Puuska  2000    161          43.65   
  Tampereen Työväen Uimar                   
30  Essi Kankkunen  2000    156          44.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
31  Tinka Markkinen  2000    140          45.72   
  Nokian Pyry                   
32  Emmi Kilpinen  2000    139          45.80   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
33  Elena Marola  2000    139          45.84   
  Lahden Uimaseura                   
34  Heidi Kömi  1999    137          46.07   
  Porin Pyrintö                   
35  Sara Virtanen  1999    135          46.31   
  Tampereen Uimaseura                   
36  Marie Manninen  1999    131          46.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
37  Minna Maliniemi  2000    127          47.27   
  Varkauden Uimarit                   
38  Iida Honkanen  2000    122          47.82   
  Porin Pyrintö                   
39  Weiran Li  1999    119          48.20   
  KOO-VEE                   
40  Saana Isola  1999    117          48.56   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
41  Veera Heman  2000    116          48.71   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
42  Sofia Hermans  2000    113          49.13   
  KOO-VEE                   
43  Laura Polvi  2000    112          49.21   
  Porin Pyrintö                   
44  Maria Pulkka  1999    106          50.14   
  Jämsänkosken Ilves                   
45  Essi Pellas  1999    104          50.54   
  Tampereen Uimaseura                   
46  Janet Li  1999    97          51.66   
  KOO-VEE                   
47  Fanny Larres  1999    94          52.14   
  Tampereen Työväen Uimar                   
48  Oona Nieminen  2000    93          52.44   
  KOO-VEE                   
49  Paula-Sofia Lappalainen  1999    83          54.33   
  Swimming Jyväskylä                   
50  Milja Mettinen  2000    81          54.76   
  Tampereen Työväen Uimar                   
51  Matilda Javanainen  2000    81          54.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
52  Siiri Nurmi  2000    78          55.57   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
53  Tytti Kuusela  2000    77          55.72   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Villa  1993    606          28.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
Tessa Nurminen  1994    601          28.12   
  Eura Swimming Team                   
Suvi Pulkkinen  1988    591          28.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Riina Kaakkolammi  1994    537          29.20   
  Nokian Pyry                   
Emmi Mäkelä  1992    526          29.39   
  Tampereen Uimaseura                   
Jonna Laine  1993    523          29.45   
  KOO-VEE                   
Jasmin Honkamäki  1995    522          29.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Sofia Suna  1990    503          29.83   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Nea Hyvärinen  1997    501          29.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Fanni Riiho  1995    472          30.48   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Noora Nyberg  1992    469          30.55   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Emma Seppälä-Lindholm  1995    439          31.22   
  Nokian Pyry                   
12  Hanna Hammar  1998    439          31.22   
  Tampereen Uimaseura                   
14  Viivi Immonen  1996    437          31.27   
  Varkauden Uimarit                   
15  Kerttu Soinila  1993    425          31.56   
  Rauman Uimaseura                   
16  Kaisa Mäkinen  1995    417          31.76   
  KOO-VEE                   
17  Anu Ahokas  1994    411          31.91   
  KOO-VEE                   
18  Katri Puistosalo  1993    407          32.01   
  Pihlava Työväen Urheili                   
19  Sonja Hailla  1996    405          32.08   
  Tampereen Uimaseura                   
20  Petra Kivelä  1996    403          32.13   
  Keuruun Toverit                   
21  Ilona Jakonen  1998    389          32.50   
  Swimming Jyväskylä                   
22  Wilma Makkonen  1996    385          32.62   
  Swimming Jyväskylä                   
23  Iina Kauranen  1996    380          32.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Saima Laakso  1997    377          32.85   
  Lahden Uimaseura                   
25  Linda Mäenpää  1993    377          32.86   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Tutta Vakkuri  1996    376          32.89   
  Keuruun Toverit                   
27  Lilli Toukola  1995    367          33.14   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
28  Laura Puronaho  1994    364          33.22   
  Keuruun Toverit                   
29  Laura Salonen  1996    363          33.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
29  Lotta Ilmarinen  1996    363          33.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
31  Emilia Träskilä  1997    358          33.42   
  Tampereen Uimaseura                   
32  Jenica Niinijärvi  1996    357          33.46   
  Swimming Jyväskylä                   
33  Melisa Mäntylä  1995    356          33.47   
  KOO-VEE                   
34  Johanna Maliniemi  1996    353          33.58   
  Varkauden Uimarit                   
35  Nora Iso-Kungas  1996    352          33.61   
  KOO-VEE                   
36  Heidi Forma  1993    348          33.75   
  Porin Pyrintö                   
37  Essi Toivonen  1994    341          33.97   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Marjo Heinjoki  1992    338          34.05   
  Jämsänkosken Ilves                   
39  Miira Svahn  1994    333          34.22   
  Jämsänkosken Ilves                   
40  Linnea Niemelä  1997    332          34.27   
  Tampereen Uimaseura                   
41  Matleena Kolu  1997    332          34.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
42  Iida Rantala  1994    330          34.35   
  Kankaanpään Uimarit                   
43  Veera Puronaho  1995    328          34.42   
  Keuruun Toverit                   
44  Jasmin Virtanen  1996    327          34.45   
  Varkauden Uimarit                   
45  Roosa Svahn  1996    314          34.93   
  Jämsänkosken Ilves                   
46  Johanna Peuhkuri  1997    306          35.23   
  Vesihelmen Uimaseura                   
47  Inka Aitola  1996    300          35.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
48  Maria Penttinen  1996    295          35.64   
  Swimming Jyväskylä                   
49  Tytti Viheriäkoski  1989    281          36.22   
  Tampereen Uimaseura                   
50  Katariina Kunnari  1997    275          36.48   
  Tampereen Uimaseura                   
51  Moona Turunen  1997    262          37.08   
  Swimming Jyväskylä                   
52  Anna Korelin  1996    261          37.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
53  Juuli Koskinen  1998    258          37.27   
  Swimming Jyväskylä                   
54  Roosa Aaltonen  1998    253          37.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
55  Enni Pasanen  1997    253          37.52   
  Jämsänkosken Ilves                   
56  Tinja-Mari Lindstedt  1998    253          37.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
57  Aino Röyskö  1996    252          37.58   
  Nokian Pyry                   
58  Elise Salpio  1997    236          38.39   
  Eura Swimming Team                   
59  Petra Heinjoki  1997    222          39.19   
  Jämsänkosken Ilves                   
60  Aino Niemi  1996    210          39.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
61  Sofia Kattelus  1997    187          41.49   
  Tampereen Uimaseura                   
62  Salla-Marja Oksanen  1998    187          41.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
63  Iitu Laakso  1998    168          43.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
64  Tittamari Paavola  1998    152          44.42   
  Tampereen Uimaseura                   
65  Ella Varis  1998    130          46.82   
  Tampereen Uimaseura                   
66  Aino Peura  1998    99          51.29   
  Tampereen Uimaseura                   
Matilda Järvinen  1997              DNS   
  Jämsänkosken Ilves                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Heinilä  2000    204          35.60   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Walentin Koskinen  2000    196          36.06   
  Tampereen Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    189          36.50   
  Lahden Uimaseura                   
Juho Alajääskö  2000    164          38.26   
  Nokian Pyry                   
Joona Lehtonen  2001    141          40.26   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Roope Aro  2000    139          40.45   
  Nokian Pyry                   
Elias Ketoja  2000    136          40.72   
  KOO-VEE                   
Frans Kirjonen  2000    130          41.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
Eelis Soini  2000    127          41.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
10  Arttu Jokinen  2000    126          41.73   
  Varkauden Uimarit                   
11  Joona Korhonen  2000    122          42.17   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
12  Leevi Lehti  2000    122          42.27   
  Porin Uimaseura                   
13  Tomi Forma  2000    121          42.36   
  Porin Pyrintö                   
14  Veeti Raivio  2000    120          42.45   
  Tampereen Työväen Uimar                   
15  Frans Bärlund  2001    119          42.54   
  KOO-VEE                   
16  Eetu Nyrhinen  2000    107          44.16   
  Porin Uimaseura                   
17  Aapo Puikkonen  2001    100          45.07   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Arttu Heikkinen  2000    99          45.21   
  KOO-VEE                   
19  Janne Syväri  2000    95          45.84   
  KOO-VEE                   
20  Elmeri Helenius  2000    93          46.19   
  KOO-VEE                   
21  Otto Ollila  2002    90          46.77   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
22  Nicke Virkkunen  2000    87          47.26   
  Porin Pyrintö                   
23  Elmo Kallio  2001    85          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
24  Jaani Myllymaa  2000    84          47.76   
  Tampereen Työväen Uimar                   
25  Ville Immonen  2000    83          47.99   
  Varkauden Uimarit                   
26  Olli Huhtanen  2000    81          48.36   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Eemil Pynnönen  2001    79          48.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
28  Mikael Silen  2001    74          49.96   
  KOO-VEE                   
29  Timi Torkkel  2001    70          50.72   
  Swimming Team Riksu                   
30  Oskari Leino  2000    69          51.17   
  Vesihelmen Uimaseura                   
31  Riku Leino  2001    64          52.43   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
32  Max Wälläri  2000    61          53.06   
  KOO-VEE                   
33  Jasper Jokinen  2000    52          56.07   
  Tampereen Uimaseura                   
34  Petr Pankratov  2002    49          57.12   
  Tampereen Työväen Uimar                   
35  Onni-Veikko Haaranen  2001    48          57.55   
  KOO-VEE                   
36  Ilmari Jokinen  2001    48          57.69   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
37  Olli Peura  2001    43          59.60   
  KOO-VEE                   
38  Mio Harju  2002    41          1:00.52   
  Tampereen Työväen Uimar                   
39  Johannes Pusa  2000    39          1:01.98   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
40  Simo Mäensivu  2003    29          1:08.27   
  Tampereen Työväen Uimar                   
41  Pirkka Perkola  2001    22          1:14.78   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Oskari Nopanen  2000              DSQ   
  KOO-VEE                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    287          31.74   
  Swimming Jyväskylä                   
Niklas Reunanen  1998    282          31.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jere Ojakippola  1999    225          34.45   
  Vieskan Uimarit                   
Veli-Pekka Puistosalo  1998    224          34.46   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Anton Grönfors  1998    213          35.06   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Juha Hyvärinen  1998    213          35.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Keigo Tuomi  1999    206          35.45   
  Porin Uimaseura                   
Henrik Häkkinen  1998    194          36.16   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Otto Niinisaari  1998    191          36.36   
  Uinti-Vakka                   
10  Jere Honkamäki  1998    179          37.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Lauri Kuitunen  1998    177          37.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Eemil Laine  1998    169          37.90   
  Nokian Pyry                   
13  Juho Urhemaa  1999    168          37.94   
  Tampereen Uimaseura                   
14  Tuomas Saari  1999    153          39.16   
  Vieskan Uimarit                   
15  Jussi Jalava  1999    149          39.48   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Roope Korhonen  1999    149          39.49   
  Varkauden Uimarit                   
17  Patrik Jantunen  1999    143          40.05   
  KOO-VEE                   
18  Pavel Ivakin  1998    142          40.16   
  Tampereen Työväen Uimar                   
19  Joonatan Jokiniemi  1998    137          40.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Jussi Maliniemi  1999    134          40.91   
  Varkauden Uimarit                   
21  Leo Rytövuori  1999    132          41.17   
  Tampereen Työväen Uimar                   
21  Tuukka Hörkkö  1998    132          41.17   
  Tampereen Uimaseura                   
23  Onni Tamminiemi  1999    115          43.11   
  KOO-VEE                   
24  Mika Ainasoja  1998    111          43.56   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Kalle Lappalainen  1999    110          43.66   
  KOO-VEE                   
26  Jesse Piispanen  1998    110          43.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Henri Nurmi  1998    109          43.79   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
28  Miikka Luukinen  1999    107          44.12   
  Varkauden Uimarit                   
29  Otto Kallama  1999    106          44.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
30  Werner Heräjärvi  1999    103          44.62   
  Jämsänkosken Ilves                   
31  Santeri Siurola  1999    95          45.94   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
32  Aleksi Pykäläinen  1999    93          46.25   
  Nokian Pyry                   
33  Kasperi Jokela  1999    83          47.91   
  KOO-VEE                   
34  Tino Laine  1998    81          48.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
35  Juho Luukkonen  1999    78          48.94   
  Tampereen Uimaseura                   
36  Lauri Löyttyniemi  1999    65          52.00   
  Tampereen Uimaseura                   
37  Elmeri Puuska  1999    55          54.96   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Ville Perälä  1999    53          55.63   
  Tampereen Uimaseura                   
39  Vili Perälä  1999    50          56.86   
  Tampereen Uimaseura                   
40  Pyry Sirola  1999    49          57.30   
  Kangasalan Urheilijat 6                   
41  Lauri Ytti  1999    47          57.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    701          23.57   
  Swimming Jyväskylä                   
Severi Allonen  1991    638          24.33   
  Swimming Jyväskylä                   
Toni Kurkinen  1989    631          24.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Samuli Heino  1992    513          26.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Teemu Viitanen  1992    513          26.15   
  Nokian Pyry                   
Toni Knuutila  1993    508          26.25   
  Pihlava Työväen Urheili                   
Lauri Mannola  1991    501          26.37   
  Rauman Uimaseura                   
Juuso Pellinen  1990    500          26.38   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Jouko Keskitalo  1992    476          26.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
10  Jarkko Sandberg  1988    471          26.91   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Riku Tuomala  1994    471          26.92   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Roope Kastarinen  1994    469          26.95   
  Tampereen Uimaseura                   
13  Elias Laine  1994    428          27.78   
  Swimming Team Riksu                   
14  Oskari Alanen  1990    428          27.79   
  Aurajoen Uinti                   
15  Aleksi Saarinen  1994    426          27.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Ville Laine  1995    418          28.01   
  Nokian Pyry                   
17  Juha Karppi  1994    409          28.22   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Saku Knuutila  1995    382          28.86   
  KOO-VEE                   
19  Mitja Hyytiäinen  1996    377          28.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
20  Viljami Suomela  1994    350          29.72   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Joonas Hurskainen  1994    349          29.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Oiva Lahtinen  1997    336          30.13   
  Keravan Uimarit                   
23  Valtteri Leino  1994    332          30.24   
  Vesihelmen Uimaseura                   
24  Marko Kaakkolammi  1996    316          30.75   
  Nokian Pyry                   
25  Pietari Virta  1997    300          31.28   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Arttu Kuustie  1994    300          31.29   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Valtteri Vainio  1994    289          31.69   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Pyry Lindberg  1996    282          31.93   
  KOO-VEE                   
29  Miika Pentti  1997    274          32.24   
  Swimming Jyväskylä                   
30  Eemeli Peltonen  1996    268          32.48   
  Jämsänkosken Jyry                   
31  Jaakko Löyttyniemi  1997    248          33.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
32  Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    242          33.58   
  Keravan Uimarit                   
33  Jari-Pekka Kaikkonen  1995    229          34.21   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
34  Roope Ruusuvuori  1997    218          34.80   
  Uinti-Vakka                   
35  Henrik Honkanen  1996    174          37.51   
  Keravan Uimarit                   
36  Paavo Mielonen  1997    136          40.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
James Lamb  1992              DNS   
  JS-PU, Jakobstad-Pietar                   
Roope Poutanen  1990              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Akseli Itänen  1995              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 3, 100m VU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    488  31.54        1:06.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henni Huhtamo  1997    465  32.94        1:07.20   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    465  32.39        1:07.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    454  32.91        1:07.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senna Mäki  1997    453  32.33        1:07.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    442  34.14        1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    432  34.26        1:08.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riina Hiltula  1997    426  33.72        1:09.21   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Anna Mäkelä  1997    416  33.00        1:09.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Tiia Nieminen  1997    408  34.09        1:10.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Emma Räikkönen  1997    407  33.54        1:10.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Alma Lumio  1999    407  33.59        1:10.29   
  KOO-VEE                   
                     
13  Selina Virkkunen  1997    392  33.87        1:11.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Salla Jokio  1998    392  34.75        1:11.16   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Veera Pellinen  1997    388  34.54        1:11.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Jasmin Ruohonen  1998    383  34.58        1:11.70   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Rosalinda Vainio  1997    379  34.21        1:11.93   
  Porin Pyrintö                   
                     
18  Iina Siren  1997    371  33.84        1:12.47   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Mari Kausiala  1997    361  34.84        1:13.14   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Johanna Suominen  1997    361  35.92        1:13.16   
  Uinti-Vakka                   
                     
21  Iina Kokko  1998    357  35.36        1:13.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Roosa Hyypiä  1997    357  35.68        1:13.43   
  KOO-VEE                   
                     
23  Anni Heininen  1998    354  35.23        1:13.59   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
24  Milla Kulmala  1998    351  34.93        1:13.80   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
25  Laura Karppi  1997    346  34.46        1:14.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Emilia Finnberg  1997    329  35.69        1:15.40   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Selma Soininen  1999    328  36.27        1:15.47   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Alisa Niemelä  1997    323  37.37        1:15.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Ida Vuorela  1997    322  36.17        1:15.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Riikka Haakana  1998    320  36.75        1:16.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Tea Österlund  1998    318  36.99        1:16.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    316  37.45        1:16.43   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
33  Marianna Koskimaa  1998    316  37.33        1:16.44   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
34  Aada Kuiri  1999    314  36.28        1:16.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Jenni Lampi  2000    312  35.55        1:16.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Sonja Pentti  1999    305  36.24        1:17.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
37  Melek Ayarci  1999    303  36.65        1:17.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Onerva Lahtinen  1998    301  36.53        1:17.67   
  Keravan Uimarit                   
                     
39  Miina Vulli  1997    299  37.03        1:17.88   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
40  Veera Ahola  1997    295  37.14        1:18.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
                     
41  Rita Mäki-Puhtila  1998    295  36.99        1:18.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Inka Sinivuori  1997    294  37.56        1:18.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
43  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998    294  38.14        1:18.31   
  KOO-VEE                   
                     
44  Roosa Tynkkynen  1997    292  37.47        1:18.45   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
45  Laura Mattila  1998    291  37.41        1:18.61   
  KOO-VEE                   
                     
46  Ninni Luoma  1998    290  38.23        1:18.64   
  KOO-VEE                   
                     
47  Vilma Koskinen  1998    284  36.69        1:19.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
48  Emma Männikkö  1998    282  38.51        1:19.45   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
48  Iida-Maria Rantanen  1998    282  37.40        1:19.45   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
50  Lotta Raiski  1998    281  39.34        1:19.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Amanda Vilenius  1999    280  38.25        1:19.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Katariina Linha  1997    278  38.52        1:19.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Veera Laine  1997    274  37.88        1:20.18   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
54  Heini Hammar  1999    268  38.58        1:20.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
55  Maiju Mäenpää  1997    267  40.05        1:20.89   
  Nokian Pyry                   
                     
56  Hanna Kareinen  2000    266  39.80        1:20.93   
  Keravan Uimarit                   
                     
57  Petra Steen  1999    266  37.77        1:21.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
58  Roosa Ojanen  1998    264  39.12        1:21.20   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
59  Vilma Ryöti  1999    263  38.76        1:21.27   
  Nokian Pyry                   
                     
60  Erika Lahtinen  1998    262  38.75        1:21.38   
  KOO-VEE                   
                     
61  Amanda Kielo  1998    261  38.85        1:21.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
62  Jenni Savander  1997    260  39.86        1:21.54   
  Porin Pyrintö                   
                     
63  Julia Bruneau  1999    257  39.73        1:21.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
64  Unna Harjamäki  1998    257  38.77        1:21.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
65  Juuli Koskinen  1998    257  38.29        1:21.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
66  Janina Hakala  1997    255  39.76        1:22.15   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
67  Lyydia Tuominen  1998    254  39.14        1:22.17   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
68  Emilia Kömi  1997    250  39.05        1:22.71   
  Porin Pyrintö                   
                     
69  Anni Reponen  1998    249  40.34        1:22.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
70  Sinja Kanto  1998    247  39.96        1:23.02   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
71  Carita Lindfors  1998    246  38.85        1:23.08   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
72  Jenni Löyttymäki  1998    246  38.87        1:23.12   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
73  Laura Haapanen  1999    246  40.29        1:23.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
74  Vilma Lamminen  1997    243  39.11        1:23.47   
  KOO-VEE                   
                     
75  Noora Väänänen  1999    239  40.10        1:23.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
76  Julia Tommola  1998    237  39.10        1:24.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
77  Susanna Suominen  1999    236  41.55        1:24.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
78  Sofia Helkovaara  1997    236  38.63        1:24.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
79  Ronja Järvinen  1998    235  40.46        1:24.39   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
80  Kristina Mustonen  1999    235  39.81        1:24.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
81  Kaisa Vulli  1999    231  38.87        1:24.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
82  Iisa Valkonen  1998    231  40.39        1:24.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
83  Sara Kiho  1997    230  41.76        1:24.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
84  Kristiina Haapala  2000    228  41.85        1:25.24   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
85  Henna Kainulainen  1998    225  38.54        1:25.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
86  Iiris Miettinen  1999    225  40.64        1:25.65   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
87  Laura-Tuulia Littunen  1998    225  41.32        1:25.66   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
88  Elise Salpio  1997    224  40.41        1:25.69   
  Eura Swimming Team                   
                     
88  Emma Pärnänen  1999    224  40.91        1:25.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
88  Sofia Lindfors  1999    224  41.46        1:25.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
91  Emma Isomäki  1998    224  39.88        1:25.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
92  Heidi Rizk  1998    224  39.38        1:25.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
93  Elviira Tanninen  1999    222  39.51        1:25.94   
  Porin Pyrintö                   
                     
94  Nea Harmonen  1998    218  39.48        1:26.48   
  KOO-VEE                   
                     
95  Noora Kukkonen  1999    215  40.71        1:26.93   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
96  Lotta Hakamäki  1997    214  40.86        1:27.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
97  Roosa Rekola  2000    211  41.01        1:27.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
98  Iina Aro  1998    210  41.16        1:27.63   
  Nokian Pyry                   
                     
99  Ella Lumio  2000    204  42.14        1:28.48   
  KOO-VEE                   
                     
100  Olivia Ollikainen  1998    202  41.93        1:28.72   
  Keuruun Toverit                   
                     
101  Nea-Lotta Lehtonen  1999    200  42.53        1:29.04   
  KOO-VEE                   
                     
102  Neana Wessman  1997    200  41.56        1:29.05   
  Porin Pyrintö                   
                     
103  Inka Aaltonen  1999    199  42.23        1:29.19   
  KOO-VEE                   
                     
104  Lumikki Lehtilä  1998    192  43.25        1:30.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
105  Saara Nieminen  1997    191  41.50        1:30.45   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
106  Jenni Kinnunen  1999    189  42.74        1:30.80   
  KOO-VEE                   
                     
107  Irma Warinowski  1999    188  44.67        1:30.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
108  Kristiina Pöysti  1997    185  42.54        1:31.41   
  KOO-VEE                   
                     
109  Hanna Rautiainen  1999    185  41.17        1:31.46   
  KOO-VEE                   
                     
110  Janina Savander  1998    183  43.19        1:31.74   
  Porin Pyrintö                   
                     
111  Roosa Penttinen  2000    181  43.04        1:31.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
112  Essi-Maria Lillman  2000    181  42.42        1:32.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
113  Thelma Koskinen  1999    180  43.25        1:32.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
114  Enni Määttä  1999    174  45.23        1:33.27   
  KOO-VEE                   
                     
115  Annukka Våg  1999    172  43.02        1:33.67   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
116  Aliisa Liukkonen  1999    171  43.18        1:33.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
117  Noora Toivonen  1998    171  44.21        1:33.78   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
118  Janina Ranta  1998    169  45.18        1:34.09   
  Porin Pyrintö                   
                     
119  Elisa Hilden  1999    168  43.97        1:34.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
120  Susanna Ellonen  1999    167  44.15        1:34.49   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
121  Milja Äikäs  1997    167  45.33        1:34.52   
  Keuruun Toverit                   
                     
121  Pinja Ravi  2000    167  43.43        1:34.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
123  Kirsi Rodima  1998    166  44.58        1:34.80   
  KOO-VEE                   
                     
124  Erika Kangastupa  1999    165  46.75        1:34.84   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
125  Emma Hällfors  1998    165  42.96        1:34.88   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
126  Veera Santasalo  1999    165  44.53        1:35.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
127  Venla Heman  1998    158  43.51        1:36.32   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
128  Iida Kulman  1998    157  45.01        1:36.44   
  KOO-VEE                   
                     
129  Emmi Masti  1999    156  45.08        1:36.79   
  KOO-VEE                   
                     
130  Sini Tuominen  2000    155  45.29        1:36.92   
  KOO-VEE                   
                     
131  Maria Vesterbacka  2000    150  46.21        1:38.07   
  KOO-VEE                   
                     
132  Eveliina Uusitalo  1998    147  45.61        1:38.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
133  Veera Hietikko  2000    142  45.96        1:39.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
134  Taru Rilla  2000    142  45.89        1:39.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
135  Iida Huhdanmäki  1999    139  45.67        1:40.48   
  Porin Pyrintö                   
                     
136  Elena Marola  2000    137  48.40        1:40.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
137  Essi Kujala  1999    137  46.88        1:41.05   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
138  Essi Kankkunen  2000    137  47.33        1:41.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
139  Jonna Lahti  1997    131  45.54        1:42.56   
  Nokian Pyry                   
                     
140  Tarita Tähtinen  1998    130  47.84        1:42.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
141  Unna Sinivuori  2000    129  46.65        1:43.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
142  Milla Uusitalo  1997    110  48.03        1:48.82   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Lotta-Maria Ollila  2000              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 3, 100m VU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasmin Tuovinen  1995    551  30.16        1:03.53   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Jasmin Honkamäki  1995    519  31.57        1:04.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emilia Lahtinen  1996    514  30.72        1:05.02   
  KOO-VEE                   
                     
Jenna Väänänen  1996    470  32.57        1:06.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
Kaisa Mäkinen  1995    464  32.66        1:07.25   
  KOO-VEE                   
                     
Elisabet Hyppönen  1996    464  32.29        1:07.26   
  KOO-VEE                   
                     
Nea Virta  1996    462  32.15        1:07.36   
  KOO-VEE                   
                     
Henna Luukkonen  1995    461  32.79        1:07.41   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Anni Rajamäki  1996    445  33.07        1:08.22   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Laura Siitonen  1995    442  32.32        1:08.36   
  KOO-VEE                   
                     
11  Roosa Laine  1995    436  33.19        1:08.66   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Jenny Parkkinen  1995    432  33.03        1:08.87   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Janni Huura  1996    412  34.01        1:09.97   
  KOO-VEE                   
                     
14  Ida Palenius  1996    402  33.72        1:10.53   
  Porin Pyrintö                   
                     
15  Katarina Mustonen  1996    402  33.97        1:10.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Emma Nieminen  1996    395  33.70        1:10.96   
  KOO-VEE                   
                     
16  Saija Riippi  1995    395  34.00        1:10.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Veera Annala  1996    390  33.91        1:11.25   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
19  Nea Kuosmanen  1996    384  33.69        1:11.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Wilma Makkonen  1996    383  35.07        1:11.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Tutta Vakkuri  1996    378  34.00        1:11.99   
  Keuruun Toverit                   
                     
22  Noora Rantanen  1996    374  34.14        1:12.26   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
23  Emma Elimäki  1996    367  35.31        1:12.71   
  KOO-VEE                   
                     
24  Emilia Lähteenmäki  1995    362  34.12        1:13.05   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
25  Mirette Mäkinen  1995    359  35.32        1:13.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
26  Veera Elimäki  1996    357  34.52        1:13.38   
  KOO-VEE                   
                     
27  Saga Vilponen  1996    355  35.62        1:13.53   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
28  Roosa Salmu  1996    338  36.69        1:14.78   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
29  Tiina Soukka  1996    326  34.63        1:15.68   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
30  Nina Lehto  1996    317  37.48        1:16.35   
  Keravan Uimarit                   
                     
31  Reea Ruusuvuori  1995    312  36.60        1:16.81   
  Uinti-Vakka                   
                     
32  Noora Saarinen  1996    311  37.05        1:16.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Oona Järvinen  1996    305  37.12        1:17.34   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Oona Keljo  1996    301  38.04        1:17.69   
  KOO-VEE                   
                     
35  Maria Penttinen  1996    294  38.61        1:18.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Lotta Ilmarinen  1996    292  36.11        1:18.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Meri Kalliomäki  1996    282  37.68        1:19.39   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
38  Tea Hirvinen  1996    282  37.58        1:19.45   
  Nokian Pyry                   
                     
39  Heidi Huhdanmäki  1996    280  37.67        1:19.60   
  Porin Pyrintö                   
                     
40  Marika Järvelä  1996    270  38.33        1:20.61   
  KOO-VEE                   
                     
41  Johanna Hagman  1996    263  38.54        1:21.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
42  Julia Vaahtera  1996    260  37.78        1:21.58   
  Porin Pyrintö                   
                     
43  Aino Röyskö  1996    247  39.89        1:22.94   
  Nokian Pyry                   
                     
44  Anna Korelin  1996    234  40.58        1:24.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Anette Seilonen  1995    218  42.57        1:26.48   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
46  Petra Nieminen  1996    170  42.66        1:33.92   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tessa Nurminen  1994    674  28.90        59.40   
  Eura Swimming Team                   
                     
Anu Räikkönen  1979    606  30.15        1:01.53   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Marie Hanhela  1989    600  29.43        1:01.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Riina Kaakkolammi  1994    571  30.09        1:02.77   
  Nokian Pyry                   
                     
Saana Jalava  1992    496  31.30        1:05.78   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jenni Luukkonen  1993    478  32.16        1:06.59   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Tiina Reinikainen  1994    460  32.29        1:07.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Riina Saarenkivi  1993    445  33.03        1:08.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Anni Rantala  1994    441  33.22        1:08.40   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Kerttu Soinila  1993    431  32.64        1:08.91   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Ira Iso-Kungas  1994    430  33.08        1:08.99   
  KOO-VEE                   
                     
12  Anu Polvi  1994    417  33.15        1:09.68   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Taru Leinonen  1994    416  33.54        1:09.75   
  KOO-VEE                   
                     
14  Anna Viinikanoja  1994    391  33.86        1:11.22   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  Maija Raitokari  1994    384  33.41        1:11.64   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Maria Ritter  1994    357  35.78        1:13.40   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Iida Rantala  1994    353  34.93        1:13.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
18  Satu Siekkinen  1994    320  35.83        1:16.15   
  Porin Pyrintö                   
                     
19  Ira Rintalahti  1994    312  35.45        1:16.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Laura Puronaho  1994    308  36.56        1:17.11   
  Keuruun Toverit                   
                     
21  Katja Jokelainen  1994    255  37.68        1:22.12   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
22  Annika Forma  1994    238  40.21        1:24.08   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    400  30.47        1:03.66   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Matias Yritys  1997    377  31.41        1:04.93   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Noah Badji  1996    375  30.85        1:05.08   
  KOO-VEE                   
                     
Pietari Virta  1997    370  31.73        1:05.34   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jimmy Nyberg  1996    364  31.91        1:05.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Miika Tolvanen  1996    356  31.45        1:06.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997    354  32.66        1:06.31   
  KOO-VEE                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    353  31.35        1:06.40   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    347  32.32        1:06.75   
  KOO-VEE                   
                     
10  Nestori Koskinen  1996    346  31.61        1:06.81   
  Porin Pyrintö                   
                     
11  Jarl-Otto Siikasmaa  1996    346  31.02        1:06.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Kasper Jämsä  1997    329  33.40        1:07.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Daniel Zimmermann  1997    328  32.46        1:08.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Remi Tolppala  1997    328  32.69        1:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Toni Riento  1996    327  31.91        1:08.06   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Ville Haapala  1997    314  32.84        1:09.05   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Tuomas Luukinen  1996    312  33.56        1:09.14   
  Varkauden Uimarit                   
                     
18  Oiva Lahtinen  1997    303  33.30        1:09.82   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Leevi Kinnunen  1998    301  34.20        1:09.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Riku Soini  1997    295  33.79        1:10.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Sakari Levola  1996    288  33.73        1:11.04   
  Porin Pyrintö                   
                     
22  Jussi Kekkonen  1997    283  35.41        1:11.45   
  KOO-VEE                   
                     
23  Patrik von Bagh  1996    281  34.94        1:11.66   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Pyry Lindberg  1996    280  35.48        1:11.67   
  KOO-VEE                   
                     
25  Aleksi Salmi  1996    271  33.82        1:12.48   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Samuli Suominen  1997    271  35.25        1:12.51   
  Porin Uimaseura                   
                     
27  Henrik Sinisalo  1997    267  35.06        1:12.85   
  Eura Swimming Team                   
                     
28  Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    266  35.16        1:12.92   
  Keravan Uimarit                   
                     
29  Alex Nieminen  1999    265  35.52        1:13.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Markus Silvola  1996    264  33.84        1:13.08   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
31  Olli Laitila  1996    259  34.95        1:13.55   
  Eura Swimming Team                   
                     
32  Artturi Kaarlenkaski  1997    256  35.97        1:13.84   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
33  Santeri Siiranen  1998    255  36.24        1:13.94   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Mikko Suova  1997    252  36.15        1:14.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
35  Miska Kanto  1997    251  36.04        1:14.33   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
36  Teemu Torkkel  1997    250  36.03        1:14.48   
  Swimming Team Riksu                   
                     
37  Jaakko Löyttyniemi  1997    249  35.13        1:14.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Pauli Kukkonen  1997    246  34.78        1:14.91   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Roni Lahtinen  1997    239  34.92        1:15.59   
  Porin Uimaseura                   
                     
40  Roope Ruusuvuori  1997    237  35.85        1:15.80   
  Uinti-Vakka                   
                     
41  Werneri Koskinen  1998    237  37.03        1:15.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
42  Eemeli Jussila  1998    236  35.99        1:15.94   
  KOO-VEE                   
                     
43  Aake Nyrhinen  1997    235  37.49        1:16.06   
  Porin Uimaseura                   
                     
44  Santeri Pitkänen  1997    230  35.23        1:16.58   
  Keravan Uimarit                   
                     
45  Sami Orenius  1998    229  36.74        1:16.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
46  Rafael Stenman  1997    223  37.36        1:17.34   
  Nokian Pyry                   
                     
47  Toni Valio  1998    223  37.32        1:17.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Elias Päivinen  1997    222  35.85        1:17.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
49  Jere Honkamäki  1998    220  37.79        1:17.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
50  Yonas Bouhlal  1997    210  37.44        1:18.98   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
51  Henrik Häkkinen  1998    208  38.30        1:19.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
52  Tony Kirjonen  1996    206  37.83        1:19.41   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
53  Tuukka Mökkönen  1998    204  39.17        1:19.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
54  Henri Helin  1997    204  38.61        1:19.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
55  Valtteri Väisänen  1999    202  38.24        1:19.97   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
56  Juho Salminen  1997    200  37.83        1:20.26   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
57  Akseli Heino  1999    195  37.61        1:20.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
58  Jussi Haara  1998    193  37.75        1:21.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
59  Atte Somero  1999    192  38.78        1:21.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
60  Miko Husari  1997    189  37.42        1:21.67   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
61  Henrik Honkanen  1996    188  39.00        1:21.95   
  Keravan Uimarit                   
                     
62  Eetu Nyman  1999    180  39.81        1:23.09   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
63  Rami Rissanen  1999    180  38.87        1:23.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
64  Esa Niemi  1996    176  39.80        1:23.65   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
65  Joona Ingelin  1998    172  40.21        1:24.28   
  KOO-VEE                   
                     
66  Deny Belaic  1998    171  40.81        1:24.55   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
67  Arne Hakkarainen  1998    170  41.52        1:24.74   
  Nokian Pyry                   
                     
68  Matti Lampi  1997    166  38.92        1:25.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
69  Daniel Laurila  1996    165  41.41        1:25.48   
  Nokian Pyry                   
                     
70  Roope Sammalmaa  1998    164  41.26        1:25.66   
  Uinti-Vakka                   
                     
71  Peetu Väänänen  1997    162  41.98        1:26.05   
  Vieskan Uimarit                   
                     
72  Simo Hailla  1997    149  42.06        1:28.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
73  Jaakko Siipola  1999    148  42.47        1:28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
74  Otto Niinisaari  1998    147  41.65        1:28.91   
  Uinti-Vakka                   
                     
75  Andrei Durmanov  1999    147  39.86        1:28.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
76  Iiro Seppä  1999    146  42.80        1:29.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
77  Arttu Kiho  1999    144  43.08        1:29.60   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
78  Joakim Hulkkonen  1997    143  42.81        1:29.75   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
79  Joni Kilponen  1999    138  40.43        1:30.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
80  Joonatan Jokiniemi  1998    137  43.29        1:31.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
81  Erik Verbitski  1999    135  43.89        1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
82  Veeti Koskinen  1999    133  43.67        1:31.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
83  Henri Kaatiala  1998    131  43.47        1:32.46   
  KOO-VEE                   
                     
84  Tuomas Rauhala  1999    127  45.99        1:33.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
85  Ville Pinomäki  1998    123  43.44        1:34.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
86  Joonas Hilaja  1999    123  44.83        1:34.37   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
87  Niko Soini  1998    122  45.85        1:34.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
88  Jaakko Kokko  1999    113  43.67        1:36.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
89  Topias Saari  1996    113  45.46        1:36.99   
  Keravan Uimarit                   
                     
90  Emil Hanski  1999    113  43.44        1:37.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
91  Pyry Nurmilo  1999    113  44.44        1:37.17   
  KOO-VEE                   
                     
92  Mika Katajisto  1997    111  45.54        1:37.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
93  Jesse Piispanen  1998    106  45.84        1:39.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
94  Akseli Sipola  1999    104  46.25        1:39.68   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
95  Jesse Nieminen  1998    103  47.48        1:40.03   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
96  Tino Kaijanniemi  2000    103  44.58        1:40.04   
  KOO-VEE                   
                     
97  Axel Fornasari  1999    102  48.01        1:40.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
98  Vili Silen  1999    98  46.45        1:41.74   
  KOO-VEE                   
                     
99  Frans Bärlund  2001    96  47.48        1:42.62   
  KOO-VEE                   
                     
100  Matti Koskinen  1998    95  46.80        1:42.90   
  KOO-VEE                   
                     
101  Sampsa Oksanen  1999    94  46.71        1:43.19   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
102  Sami Salmijärvi  1998    87  46.83        1:45.84   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
103  Kalle Juven  1999    73  49.73        1:52.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Henri Nurminen  1997              DNS   
  Eura Swimming Team                   
                     
Jussi Arvas  1999              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  SW 10.5 Rataköydestä vetäminen               
                     
Santtu Simonen  1997              DSQ   
  KOO-VEE                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kouvo  1994    467  29.02        1:00.47   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Ville Laine  1995    413  30.58        1:02.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Juho Järvinen  1995    407  29.65        1:03.31   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Samuli Pellinen  1994    394  31.42        1:04.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nico Ylirönni  1994    389  31.08        1:04.25   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Markus Mannonen  1995    382  29.89        1:04.64   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Janne Orava  1994    381  30.30        1:04.73   
  KOO-VEE                   
                     
Perttu Perälä  1994    376  31.08        1:05.00   
  KOO-VEE                   
                     
Ilmari Varjokorpi  1994    371  30.64        1:05.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Arttu Kuustie  1994    348  31.74        1:06.66   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Rami Marttila  1995    340  32.57        1:07.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Joonas Hurskainen  1994    339  31.20        1:07.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Joonas Ikonen  1995    322  32.10        1:08.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Valtteri Leino  1994    313  32.90        1:09.11   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
15  Teemu Maliniemi  1994    301  32.14        1:09.97   
  Varkauden Uimarit                   
                     
16  Teemu Saarinen  1995    281  34.13        1:11.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Viljami Suomela  1994    281  34.23        1:11.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Nikolai Jelisejeff  1994    279  33.29        1:11.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Akseli Itänen  1995    271  32.53        1:12.49   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Jani Palmi  1994    270  34.79        1:12.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Tapio Lainesalo  1995    250  34.15        1:14.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Aapo Kemppainen  1994    234  33.86        1:16.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Joona Syrjälä  1995    221  37.61        1:17.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Jari-Pekka Kaikkonen  1995    215  37.18        1:18.28   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Severi Allonen  1991    691  26.32        53.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Toni Kurkinen  1989    626  26.55        54.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Petri Hirvonen  1988    604  27.42        55.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Samuli Heino  1992    596  27.19        55.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Aleksi Sulkko  1989    585  26.02        56.08   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Teemu Viitanen  1992    554  27.23        57.10   
  Nokian Pyry                   
                     
Jarkko Terho  1988    552  27.56        57.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lauri Mannola  1991    519  27.60        58.38   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Topi Könkö  1992    516  27.87        58.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Teemu Laaksonen  1993    506  28.11        58.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Johannes Pietilä  1992    499  28.44        59.15   
  Uinti-Vakka                   
                     
12  Oskari Alanen  1990    450  29.15        1:01.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Juska Nyberg  1993    443  29.59        1:01.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Jussi Aaltonen  1993    384  31.09        1:04.54   
  Swimming Team Riksu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
 
 
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Paavola  2001    192          51.63   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
Raakel Bärlund  2001    147          56.51   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Vesanto  2001    145          56.76   
  KOO-VEE                   
Rosanna Reini  2001    143          56.93   
  KOO-VEE                   
Jenny Kareinen  2002    139          57.50   
  Keravan Uimarit                   
Essi Metsälä  2001    136          58.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Sanni Lampi  2001    135          58.02   
  Swimming Jyväskylä                   
Nanette Wessman  2001    134          58.26   
  Porin Pyrintö                   
Noora Leppänen  2001    129          59.02   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Noora Kolu  2001    124          59.83   
  Jämsänkosken Ilves                   
11  Saara Svahn  2001    120          1:00.50   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Mia Pentti  2002    110          1:02.12   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Sanni Kilponen  2001    104          1:03.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Kaisa Hakkarainen  2001    94          1:05.49   
  Nokian Pyry                   
15  Netta Nyberg  2001    89          1:06.69   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Anni Aro  2001    85          1:07.86   
  Nokian Pyry                   
17  Minea Bogdanoff  2001    77          1:10.15   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
18  Milja Rantala  2001    70          1:12.29   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
19  Nora Kosonen  2001    67          1:13.43   
  Tampereen Uimaseura                   
20  Ella Bruneau  2002    56          1:18.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerica Kuusjärvi  1999    331          43.10   
  Uinti-Vakka                   
Hanna Kareinen  2000    268          46.22   
  Keravan Uimarit                   
Suvi Huhtanen  1999    257          46.85   
  Tampereen Uimaseura                   
Kaisa Vulli  1999    255          47.01   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Emilia Leppänen  1999    247          47.47   
  Swimming Jyväskylä                   
Ella Lumio  2000    199          51.03   
  KOO-VEE                   
Jenni Lampi  2000    189          51.89   
  Swimming Jyväskylä                   
Emma Metsälä  1999    187          52.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Kristiina Haapala  2000    178          52.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Emmi Rantamäki  2000    178          52.95   
  Porin Pyrintö                   
11  Roosa Rekola  2000    172          53.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
12  Meri Hakala  1999    167          54.08   
  Kauhajoen Karhu                   
13  Sara Häkkinen  2000    166          54.21   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Janet Li  1999    161          54.82   
  KOO-VEE                   
15  Heidi Kömi  1999    156          55.36   
  Porin Pyrintö                   
16  Tilda Tuominen  1999    156          55.37   
  Pihlava Työväen Urheili                   
17  Susanna Ellonen  1999    155          55.45   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
17  Veera Hietikko  2000    155          55.45   
  Kankaanpään Uimarit                   
19  Maria Sarasvirta  2000    153          55.66   
  Eura Swimming Team                   
20  Juulia Löytökorpi  1999    153          55.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
21  Laura Jokiranta  2000    150          56.12   
  Porin Pyrintö                   
21  Nelli Uusitalo  1999    150          56.12   
  Jämsänkosken Jyry                   
23  Elena Marola  2000    139          57.49   
  Lahden Uimaseura                   
23  Sonja Mattila  1999    139          57.49   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Kiia Forss  1999    139          57.59   
  Lahden Uimaseura                   
26  Pauliina Kulman  2000    138          57.67   
  KOO-VEE                   
27  Siiri Järvinen  2000    135          58.10   
  Tampereen Uimaseura                   
28  Iida Honkanen  2000    135          58.14   
  Porin Pyrintö                   
29  Maria Pulkka  1999    132          58.56   
  Jämsänkosken Ilves                   
30  Saana Isola  1999    131          58.61   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
31  Unna Sinivuori  2000    130          58.77   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Laura Polvi  2000    129          58.98   
  Porin Pyrintö                   
33  Roosa Oja  2000    129          58.99   
  KOO-VEE                   
34  Sara Virtanen  1999    128          59.12   
  Tampereen Uimaseura                   
35  Veera Heman  2000    127          59.33   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
36  Marie Manninen  1999    124          59.78   
  Kankaanpään Uimarit                   
37  Essi Pitkäranta  2000    111          1:01.97   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
38  Sofia Hermans  2000    110          1:02.25   
  KOO-VEE                   
39  Minna Maliniemi  2000    102          1:03.83   
  Varkauden Uimarit                   
40  Ilona Virolainen  1999    100          1:04.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
41  Paula-Sofia Lappalainen  1999    78          1:09.70   
  Swimming Jyväskylä                   
42  Tinka Markkinen  2000    75          1:10.61   
  Nokian Pyry                   
Henna Syrjälä  1999              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheili                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Weiran Li  1999              DSQ   
  KOO-VEE                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988    552          36.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Noora Nyberg  1992    486          37.89   
  Tampereen Uimaseura                   
Nea Hyvärinen  1997    471          38.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Sofia Suna  1990    464          38.48   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Veera Allonen  1994    463          38.52   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Laura Salonen  1996    454          38.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Anniina Mustonen  1992    410          40.12   
  KOO-VEE                   
Marjo Heinjoki  1992    390          40.79   
  Jämsänkosken Ilves                   
Veera Ollikainen  1996    355          42.07   
  Keuruun Toverit                   
10  Anu Ahokas  1994    346          42.45   
  KOO-VEE                   
11  Camilla Ojala  1994    324          43.37   
  Nokian Pyry                   
12  Johanna Maliniemi  1996    323          43.44   
  Varkauden Uimarit                   
13  Riina Hiltula  1997    301          44.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Heidi Forma  1993    293          44.88   
  Porin Pyrintö                   
15  Johanna Peuhkuri  1997    274          45.86   
  Vesihelmen Uimaseura                   
16  Jasmin Virtanen  1996    269          46.19   
  Varkauden Uimarit                   
17  Inka Sinivuori  1997    240          47.98   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Aino Niemi  1996    234          48.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Heidi Alonen  1995    229          48.69   
  KOO-VEE                   
20  Inka Aitola  1996    216          49.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
21  Katariina Linha  1997    209          50.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Kirsi Jokelainen  1997    185          52.34   
  Tampereen Työväen Uimar                   
23  Ada Alajääskö  1998    183          52.50   
  Nokian Pyry                   
24  Petra Heinjoki  1997    178          52.99   
  Jämsänkosken Ilves                   
25  Salla-Marja Oksanen  1998    175          53.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
26  Elise Salpio  1997    169          53.90   
  Eura Swimming Team                   
27  Aino Peura  1998    168          54.06   
  Tampereen Uimaseura                   
28  Sofia Kattelus  1997    160          54.86   
  Tampereen Uimaseura                   
29  Iitu Laakso  1998    149          56.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Tittamari Paavola  1998    140          57.38   
  Tampereen Uimaseura                   
31  Ella Varis  1998    105          1:03.07   
  Tampereen Uimaseura                   
Farah Sekkaf  1997              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:56   
  Järjestäjä