2020-05-27   01:37:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Eriksdalsbadet
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Spårvägen sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:19.65
50m: 38.00
100m: 1:19.65
(41.65)
2 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.68 1:21.01 +1.36
50m: 39.10
100m: 1:21.01
(41.91)
3 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun +0.75 1:23.04 +3.39
50m: 40.78
100m: 1:23.04
(42.26)
4 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.90 1:23.72 +4.07
50m: 40.50
100m: 1:23.72
(43.22)
5 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.62 1:24.22 +4.57
50m: 40.24
100m: 1:24.22
(43.98)
6 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:24.26 +4.61
50m: 40.96
100m: 1:24.26
(43.30)
7 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.60 1:24.40 +4.75
50m: 40.76
100m: 1:24.40
(43.64)
8 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.80 1:25.46 +5.81
50m: 41.56
100m: 1:25.46
(43.90)
9 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.66 1:25.50 +5.85
50m: 41.86
100m: 1:25.50
(43.64)
10 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.78 1:26.43 +6.78
50m: 41.70
100m: 1:26.43
(44.73)
11 Thea Severinsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:26.86 +7.21
50m: 41.26
100m: 1:26.86
(45.60)
12 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.65 1:28.82 +9.17
50m: 43.51
100m: 1:28.82
(45.31)
13 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.86 1:30.41 +10.76
50m: 43.70
100m: 1:30.41
(46.71)
14 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.70 1:30.49 +10.84
50m: 45.17
100m: 1:30.49
(45.32)
15 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.79 1:30.65 +11.00
50m: 44.21
100m: 1:30.65
(46.44)
16 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun +0.67 1:30.98 +11.33
50m: 43.62
100m: 1:30.98
(47.36)
17 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun -.-- 1:34.05 +14.40
50m: 45.60
100m: 1:34.05
(48.45)
18 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:35.24 +15.59
50m: 45.45
100m: 1:35.24
(49.79)
19 Mira Berg Byström 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.85 1:37.16 +17.51
50m: 47.06
100m: 1:37.16
(50.10)
20 Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun +0.85 1:37.71 +18.06
50m: 47.96
100m: 1:37.71
(49.75)
21 Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening +0.67 1:37.91 +18.26
50m: 46.30
100m: 1:37.91
(51.61)
22 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.67 1:38.31 +18.66
50m: 48.16
100m: 1:38.31
(50.15)
22 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.69 1:38.31 +18.66
50m: 46.37
100m: 1:38.31
(51.94)
24 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.69 1:39.52 +19.87
50m: 49.90
100m: 1:39.52
(49.62)
25 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 1:41.10 +21.45
50m: 50.12
100m: 1:41.10
(50.98)
26 Alma Lundströmer 2008 Simklubben Neptun +0.78 1:45.41 +25.76
50m: 49.07
100m: 1:45.41
(56.34)
27 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap +0.88 1:47.65 +28.00
50m: 50.70
100m: 1:47.65
(56.95)
28 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap +0.73 1:49.19 +29.54
50m: 52.51
100m: 1:49.19
(56.68)
29 Moa Olsson 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.90 1:49.54 +29.89
50m: 53.37
100m: 1:49.54
(56.17)
30 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun +0.79 1:49.92 +30.27
50m: 53.77
100m: 1:49.92
(56.15)
31 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.61 1:50.15 +30.50
50m: 54.89
100m: 1:50.15
(55.26)
32 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +1.11 1:50.52 +30.87
50m: 53.67
100m: 1:50.52
(56.85)
33 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.89 1:51.80 +32.15
50m: 53.97
100m: 1:51.80
(57.83)
34 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap +0.69 1:56.51 +36.86
50m: 56.02
100m: 1:56.51
(1:00.49)
- Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:24:14
2019-11-30 10:24:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner