2020-05-25   12:29:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  13 december 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  RSK & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 december 2019         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viborg - Mix  2002  Viborg Svømme Klub            1:52.80   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      29.68        29.68   
  Mikkel Riis  2002      30.48        1:00.16   
  Mads Peter Hansen  2004      26.15        1:26.31   
  Louise D. Liboriussen  2002      26.49        1:52.80   
                     
Hørsholm Svømmeforening - Mix  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:53.28   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.16        27.16   
  Rasmus Steenberg  2000      28.95        56.11   
  Elena Westmark Holm  2003      30.58        1:26.69   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      26.59        1:53.28   
                     
Hvidovre Svømmeklub - Mix  1997  Hvidovre Svømmeklub            1:53.67   
  Cecilie Elkjær  2001      31.52        31.52   
  Frederikke Mertins  2000      32.92        1:04.44   
  Gustav Haugård Hansen  2002      26.43        1:30.87   
  Oliver Jacobsen  1997      22.80        1:53.67   
                     
Slagelse - Mix  2000  Slagelse Svømmeklub            1:54.48   
  Marie Louise B Andersen  2005      31.29        31.29   
  Elias Rought  2003      30.33        1:01.62   
  Matthias Hansen  2001      24.83        1:26.45   
  Elida Thornsen  2005      28.03        1:54.48   
                     
Ssk 3. Div - Mix  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:55.61   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      31.12        31.12   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      30.40        1:01.52   
  Ester Ledager Lauritsen  2005      29.90        1:31.42   
  Oliver Frølund  2001      24.19        1:55.61   
                     
Deltaswim - Mix  2001  DeltaSwim            1:57.81   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.23        28.23   
  Cecilie Batz  2003      34.59        1:02.82   
  Daniel Jensen  2001      27.68        1:30.50   
  Karoline Kristensen  2004      27.31        1:57.81   
                     
Rsk - Mix  2000  Ringe Svømme Klub            2:03.01   
  Anna Rønn  2005      30.72        30.72   
  Alfred Feldskov  2003      31.76        1:02.48   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.05        1:33.53   
  Christine Mols  2006      29.48        2:03.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  13 december 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark