2020-05-26   18:38:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 3. Division

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:12   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Zander Rysgaard  1998    773  25.33  53.21  1:20.63    1:48.27   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    720  25.36  53.73  1:22.59    1:50.85   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Gustav JÝrgensen  2000    701  25.53  53.52  1:22.83    1:51.84   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Alexander Tullberg  2003    643  27.10  56.71  1:26.21    1:55.11   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Anders Elsborg  2003    616  27.08  57.04  1:27.16    1:56.73   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Jens Riisgaard  2000    601  27.10  56.84  1:27.27    1:57.72   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Casper Madsen  2004    597  27.23  57.33  1:27.72    1:57.96   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Landtved  2004    590  26.86  56.57  1:26.87    1:58.43   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Kristoffer Desmareth  2000    583  27.03  57.46  1:28.61    1:58.94   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
10  Mads Lind  2002    565  27.40  57.45  1:29.13    2:00.16   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Malte Lyck Falk  2003    560  26.82  57.00  1:28.98    2:00.55   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
12  Oscar Rundqvist  2000    520  28.29  59.02  1:30.86    2:03.52   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Mikkel MÝlgaard  2003    495  28.33  1:00.09  2:05.61    2:05.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
14  Mikkel Holme Madsen  2005    402  30.03  1:04.02  1:39.13    2:14.64   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:13   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise D. Liboriussen  2002    665  28.97  1:00.58  1:33.39    2:06.48   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Sofie Nielsen  2001    658  29.06  1:01.02  1:34.18    2:06.95   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Anne FÝyn  2002    652  29.94  1:01.36  1:34.03    2:07.35   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Anna RÝnn  2005    635  30.05  1:03.06  1:36.47    2:08.44   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    609  29.69  1:02.80  1:36.86    2:10.27   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    608  29.79  1:02.48  1:36.24    2:10.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Tereza Duchoslavova  2000    586  29.00  1:02.08  1:36.66    2:11.92   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    579  29.40  1:02.93  1:38.06    2:12.47   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Elida Thornsen  2005    577  30.80  1:04.67  1:38.50    2:12.60   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Anna Pave Ottesen  2003    566  30.15  1:03.52  1:37.70    2:13.46   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
11  Cecilie Salskov Jensen  2000    515  31.03  1:05.69  1:41.53    2:17.70   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
12  Maja Friis  2005    510  31.22  1:06.06  1:41.96    2:18.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
13  Christine Mols  2006    497  31.88  1:07.05  1:43.15    2:19.34   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Sophie MÝller Madsen  2005    476  31.21  1:06.52  1:43.79    2:21.43   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:13 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:13   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 56.98 07-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Vśver Hartvig  2002    669  29.35        1:03.58   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    656  29.84        1:03.98   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Oliver Phil Langsted  1999    605  30.67        1:05.73   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Elias Rought  2003    580  30.93        1:06.67   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    567  31.95        1:07.16   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Mikkel Riis  2002    565  31.54        1:07.25   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Owais Hamid  2000    556  31.28        1:07.59   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Oliver Christensen  2003    543  32.01        1:08.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Jannik JÝrgensen  2004    526  32.43        1:08.88   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Mads HaugŚrd Hansen  2000    520  31.93        1:09.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Martin Broch  2001    485  32.35        1:10.75   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
12  Alfred Feldskov  2003    475  32.63        1:11.26   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Kresten Skau Hansen  2005    430  33.98        1:13.63   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
14  Jens Riisgaard-Jensen  2003    371  35.63        1:17.33   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:13 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 08-11-2018 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    663  34.30        1:11.48   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Frederikke Mertins  2000    630  33.63        1:12.73   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    593  34.86        1:14.21   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Regitze Gotthard  2002    570  35.04        1:15.17   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Cecilie Batz  2003    561  35.50        1:15.58   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
Sofie Bak  2003    559  35.58        1:15.66   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Mathilde Thy Asmussen  2004    556  35.72        1:15.80   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
Olivia HemmelÝff  2006    511  36.43        1:17.96   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Elisabeth Vingborg  2005    495  37.56        1:18.81   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
10  Celeste Pind Therkildsen  2002    491  36.74        1:19.04   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
11  Annette Toft  2006    467  37.70        1:20.36   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
12  Maria Mortensen  1999    448  37.17        1:21.48   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Caroline Salskov Jensen  2005    417  38.78        1:23.43   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
14  Line Knudsen  2005    408  38.65        1:24.06   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 5, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Zander Rysgaard  1998    673  26.75        55.79   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    653  26.82        56.36   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Jonas Hansen  2001    618  27.57        57.38   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    606  27.88        57.77   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003    584  28.70        58.48   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    571  28.20        58.91   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    557  28.35        59.42   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Anders Skousen  2002    518  28.36        1:00.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    503  29.32        1:01.47   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    439  31.40        1:04.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Daniel ōsterballe  2003    421  31.00        1:05.20   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
12  Johan Erdmann Christensen  2005    353  32.64        1:09.18   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
13  Mads Himmelstrup Andersen  2004    306  34.91        1:12.53   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Julius Schier  2006    257  36.86        1:16.85   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Bing Lauritzen  2005    599          1:05.27   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Lśrke Dann-Nielsen  2005    584  32.09        1:05.83   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    578  32.09        1:06.04   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Cecilie Elkjśr  2001    565  31.84        1:06.56   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    540  32.27        1:07.55   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Silje Mathiasen  2006    523          1:08.29   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Louise Houe Andersen  2003    512  33.00        1:08.76   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    500  33.67        1:09.29   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    464  33.28        1:11.06   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Martha Hjuler Britze  2004    451          1:11.74   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
11  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    447          1:11.92   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
12  Alba Vendelboe-Schack  2005    443  34.38        1:12.15   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
13  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006    386          1:15.52   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Viktoria Annabel Graulund  2007    376  36.34        1:16.20   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 22.98 07-12-2019 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    727          24.24   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Oliver Jacobsen  1997    625          25.49   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Alexander Tullberg  2003    606          25.76   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
Matthias Hansen  2001    604          25.78   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
Sander Linde  2002    575          26.21   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
Oliver FrÝlund  2001    572          26.26   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
Gustav HaugŚrd Hansen  2002    561          26.43   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Jonas Hansen  2001    561          26.43   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
Martin Vennick HaugbÝlle  2001    531          26.91   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
10  Johannes Forsbśk  2004    487          27.70   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
11  Daniel Jensen  2001    477          27.89   
  DeltaSwim  59:59.03                 
12  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    454          28.36   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
13  Magne Christian Hansen  2006    401          29.54   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
14  Tobias Damsgaard  2006    286          33.05   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    629          28.45   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    600          28.90   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Laura Lange  2001    535          30.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Cecilie Elkjśr  2001    532          30.08   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Marie Louise B Andersen  2005    524          30.23   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
Ester Ledager Lauritsen  2005    521          30.28   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
Selma Skipper  2004    521          30.29   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
Louise Sunesen  2005    514          30.43   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
Anna Dora Bernsdorf  2006    511          30.49   
  DeltaSwim  59:59.04                 
10  Karoline Kristensen  2004    510          30.51   
  DeltaSwim  59:59.03                 
11  Elena Westmark Holm  2003    509          30.53   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
12  Trine Johansen  2002    505          30.61   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
13  Elida Thornsen  2005    504          30.63   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
14  Mathilde Hvidberg  2007    423          32.47   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  13 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:37   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Viborg - Mix  2002  Viborg SvÝmme Klub            1:52.80   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      29.68        29.68   
  Mikkel Riis  2002      30.48        1:00.16   
  Mads Peter Hansen  2004      26.15        1:26.31   
  Louise D. Liboriussen  2002      26.49        1:52.80   
                     
HÝrsholm SvÝmmeforening - Mix  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:53.28   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.16        27.16   
  Rasmus Steenberg  2000      28.95        56.11   
  Elena Westmark Holm  2003      30.58        1:26.69   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      26.59        1:53.28   
                     
Hvidovre SvÝmmeklub - Mix  1997  Hvidovre SvÝmmeklub            1:53.67   
  Cecilie Elkjśr  2001      31.52        31.52   
  Frederikke Mertins  2000      32.92        1:04.44   
  Gustav HaugŚrd Hansen  2002      26.43        1:30.87   
  Oliver Jacobsen  1997      22.80        1:53.67   
                     
Slagelse - Mix  2000  Slagelse SvÝmmeklub            1:54.48   
  Marie Louise B Andersen  2005      31.29        31.29   
  Elias Rought  2003      30.33        1:01.62   
  Matthias Hansen  2001      24.83        1:26.45   
  Elida Thornsen  2005      28.03        1:54.48   
                     
Ssk 3. Div - Mix  2001  Silkeborg SvÝmmeklub            1:55.61   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      31.12        31.12   
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      30.40        1:01.52   
  Ester Ledager Lauritsen  2005      29.90        1:31.42   
  Oliver FrÝlund  2001      24.19        1:55.61   
                     
Deltaswim - Mix  2001  DeltaSwim            1:57.81   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.23        28.23   
  Cecilie Batz  2003      34.59        1:02.82   
  Daniel Jensen  2001      27.68        1:30.50   
  Karoline Kristensen  2004      27.31        1:57.81   
                     
Rsk - Mix  2000  Ringe SvÝmme Klub            2:03.01   
  Anna RÝnn  2005      30.72        30.72   
  Alfred Feldskov  2003      31.76        1:02.48   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.05        1:33.53   
  Christine Mols  2006      29.48        2:03.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  13 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik VenÝ Elling  2003    624  27.58  59.71  1:37.31    2:08.28   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Matthias Hansen  2001    609  27.08  59.03  1:39.16    2:09.28   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    594  28.18  1:00.55  1:39.52    2:10.40   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    534  28.21  1:02.45  1:43.53    2:15.11   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Mikkel SamsÝe Borch  1997    515  28.83  1:05.01  1:44.99    2:16.72   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    507  29.18  1:04.68  1:43.79    2:17.42   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Emil Lykke Grann  2003    505  29.17  1:03.84  1:45.24    2:17.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Daniel ōsterballe  2003    467  30.75  1:06.19  1:47.95    2:21.28   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    457  28.75  1:03.09  1:48.41    2:22.23   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Oscar Cleemann  2003    442  28.90  1:03.81  1:47.88    2:23.90   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Mikkel Holme Madsen  2005    377  32.65  1:11.75  1:57.97    2:31.71   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
12  Kristian Svenstrup  2005    359  31.81  1:10.80  1:56.26    2:34.12   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Kasper Cludts  2006    331  35.04  1:17.01  2:00.93    2:38.41   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
14  Julius Schier  2006    313  34.77  1:16.69  2:03.62    2:41.35   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Kristoffer Desmareth  2000              DSQ  sw 7.6 150m 
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 11, 200m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    620  30.25  1:07.02  1:49.28    2:22.90   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Frederikke Mertins  2000    607  31.03  1:07.21  1:47.41    2:23.87   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Regitze Gotthard  2002    570  30.52  1:09.42  1:50.98    2:26.95   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Annabella Bing Lauritzen  2005    566  31.48  1:07.16  1:52.37    2:27.29   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    532  33.90  1:14.05  1:55.04    2:30.30   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Nanna BÝgild Lundahl  2001    516  31.36  1:10.62  1:54.47    2:31.85   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    487  33.19  1:11.79  1:58.57    2:34.87   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Louise Sunesen  2005    473  32.22  1:12.82  1:59.69    2:36.37   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Louise Houe Andersen  2003    472  33.11  1:11.31  1:59.38    2:36.46   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
10  Annette Toft  2006    432  35.46  1:17.35  2:01.61    2:41.20   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Caroline Salskov Jensen  2005    408  33.59  1:17.41  2:04.98    2:44.28   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
12  Anna Dora Bernsdorf  2006    408  33.04  1:18.78  2:08.61    2:44.29   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
13  Mathilde Hvidberg  2007    402  35.00  1:14.67  2:04.77    2:44.98   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Victoria Richards  2005    379  33.23  1:15.29  2:08.94    2:48.28   
  DeltaSwim                   
                     
Mie L. Bendtsen  2002              DSQ  sw 6.5 100m 
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 12, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mathias Z. Rysgaard (1998) 47.37 07-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    719  23.85        50.16   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    701  24.25        50.58   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Alexander Tullberg  2003    700  23.84        50.60   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    678  24.33        51.15   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    651  24.89        51.85   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    634  24.81        52.29   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Gustav JÝrgensen  2000    601  25.77        53.24   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Jens Riisgaard  2000    594  26.07        53.44   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Sander Linde  2002    581  25.82        53.83   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
10  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    577  25.71        53.96   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Malte Lyck Falk  2003    572  25.87        54.12   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
12  Christian Landtved  2004    568  25.95        54.25   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Konrad Clausen  2005    475  27.49        57.57   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
14  Frederik D. Liboriussen  2004    381  29.20        1:01.98   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    688  27.25        56.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Louise D. Liboriussen  2002    647  27.94        58.07   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Anne FÝyn  2002    638  28.25        58.36   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Tereza Duchoslavova  2000    600  28.81        59.55   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Lśrke Dann-Nielsen  2005    599  28.30        59.61   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    583  28.74        1:00.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    581  28.95        1:00.19   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Caroline Broholm  2003    576  28.60        1:00.39   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Marie Louise B Andersen  2005    567  28.91        1:00.69   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
10  Martha Hjuler Britze  2004    528  29.50        1:02.16   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
11  Karoline Kristensen  2004    500  29.41        1:03.30   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
12  Maria Mortensen  1999    463  31.26        1:04.91   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
13  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    445  31.12        1:05.81   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
14  Isabella Hejlesen  2004    410  32.32        1:07.63   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Lśrke Rosen Lundsfryd  2006              DSQ  sw 4.4 
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 14, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.14 04-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Vśver Hartvig  2002    655          29.06   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
Rasmus Steenberg  2000    623          29.55   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Oliver Phil Langsted  1999    553          30.76   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
Elias Rought  2003    550          30.81   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
Martin Broch  2001    537          31.05   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Mikkel Riis  2002    537          31.05   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
Jannik JÝrgensen  2004    530          31.20   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
Owais Hamid  2000    522          31.34   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Oliver Christensen  2003    514          31.52   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
10  Oliver FrÝlund  2001    505          31.70   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
11  Mads HaugŚrd Hansen  2000    491          32.00   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
12  Alfred Feldskov  2003    490          32.01   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
13  Kresten Skau Hansen  2005    391          34.51   
  DeltaSwim  59:59.03                 
14  Jens Riisgaard-Jensen  2003    373          35.06   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:17   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 15, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 31.40 04-12-2019 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    632          33.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
Regitze Gotthard  2002    567          34.60   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
Cecilie Batz  2003    564          34.65   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    557          34.80   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Mathilde Thy Asmussen  2004    546          35.03   
  DeltaSwim  59:59.03                 
Sofie Bak  2003    519          35.63   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Frida Hvirring Kragh  2004    515          35.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Nanna BÝgild Lundahl  2001    514          35.75   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
Celeste Pind Therkildsen  2002    508          35.89   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
10  Olivia HemmelÝff  2006    497          36.14   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
11  Elisabeth Vingborg  2005    482          36.52   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
12  Maria Mortensen  1999    450          37.37   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
13  Annette Toft  2006    446          37.47   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
14  Elena Westmark Holm  2003    387          39.27   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:17   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 16, 1500m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 14:26.74 12-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Mads Glśsner (1988) 14:50.72 28-10-2006 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Casper Madsen  2004    596  1:00.50  2:06.71  3:14.41  4:22.81  16:47.21   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04      5:31.44  6:40.11  7:48.14  8:56.07     
          10:04.08  11:11.50  12:18.94  13:26.68     
          14:34.89  15:41.73         
                     
Anders Elsborg  2003    562  1:04.68  2:12.09  3:21.16  4:29.45  17:07.38   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04      5:38.20  6:47.62  7:57.68  9:06.32     
          10:15.99  11:24.83  12:33.34  13:41.86     
          14:50.45  15:59.62         
                     
Rasmus Steenberg  2000    550  1:03.56  2:10.93  3:20.63  4:28.29  17:14.79   
  HÝrsholm SvÝmmeforening        5:36.78  6:45.59  7:55.74  9:05.96     
          10:16.57  11:27.58  12:39.57  13:50.88     
          14:59.18  16:09.08         
                     
Oscar Rundqvist  2000    518  1:05.89  2:15.17  3:25.25  4:35.72  17:35.40   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03      5:46.53  6:56.99  8:07.12  9:17.90     
          10:28.72  11:39.83  12:50.92  14:02.42     
          15:13.57  16:24.88         
                     
Konrad Clausen  2005    518  1:04.88  2:14.87  3:25.03  4:35.70  17:35.74   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03      5:46.88  6:58.64  8:09.87  9:21.82     
          10:33.91  11:45.51  12:56.82  14:07.58     
          15:19.40  16:29.43         
                     
Kasper Hansen  2004    517  1:05.56  2:15.34  3:25.15  4:35.94  17:36.05   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03      5:47.50  6:59.05  8:10.64  9:22.12     
          10:34.07  11:45.44  12:56.58  14:07.97     
          15:19.04  16:29.00         
                     
Daniel Jensen  2001    497  1:02.61  2:13.76  3:26.24  4:38.90  17:50.58   
  DeltaSwim  59:59.04      5:51.88  7:04.59  8:16.69  9:28.80     
          10:40.66  11:53.66  13:05.86  14:18.96     
          15:31.31  16:43.90         
                     
Mikkel MÝlgaard  2003    496  1:06.23  2:16.45  3:28.49  4:40.39  17:50.77   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04      5:53.12  7:07.21  8:20.98  9:31.19     
          10:43.46  11:55.59  13:09.20  14:20.69     
          15:32.29  16:44.93         
                     
Xander Pontoppidan  2003    496  1:05.40  2:14.37  3:23.89  4:33.52  17:50.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04      5:44.75  6:56.49  8:08.80  9:22.14     
          10:35.65  11:48.72  13:01.91  14:15.14     
          15:27.71  16:41.03         
                     
10  Marius Kjśr Hoelgaard  2004    472  1:06.30  2:17.57  3:29.02  4:41.54  18:08.45   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03      5:54.62  7:08.62  8:22.02  9:35.87     
          10:49.18  12:03.35  13:17.22  14:31.51     
          15:44.88  16:58.33         
                     
11  Malte Egholm BrÝns  2003    459  1:03.59  2:13.57  3:24.08  4:34.94  18:18.68   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03      5:48.38  7:01.40  8:16.77  9:30.97     
          10:47.00  12:03.58  13:16.74  14:32.56     
          15:45.84  17:03.23         
                     
12  Mads Himmelstrup Andersen  2004    435  1:07.81  2:21.60  3:36.21  4:51.03  18:38.52   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04      6:05.96  7:21.60  8:37.03  9:52.79     
          11:08.52  12:23.45  13:38.75  14:54.15     
          16:09.47  17:24.62         
                     
13  Johan Erdmann Christensen  2005    416  1:08.88  2:23.63  3:39.08  4:54.57  18:55.22   
  DeltaSwim  59:59.03      6:10.81  7:27.51  8:44.14  10:01.93     
          11:19.15  12:36.10  13:52.36  15:08.68     
          16:25.19  17:40.83         
                     
14  Tobias Damsgaard  2006    277  1:17.27  2:41.95  4:08.16  5:33.73  21:40.63   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03      7:01.80  8:31.28  10:00.25  11:28.26     
          12:57.46  14:26.26  15:53.61  17:22.07     
          18:48.78  20:16.02         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:18   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 17, 800m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Sofie Nielsen  2001    626  1:02.86  2:11.59  3:21.24  4:32.08  9:20.29   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04      5:43.66  6:56.27  8:09.08       
                     
Silja Nielsdůttir Hansen  2001    621  1:04.85  2:14.36  3:25.15  4:36.64  9:21.68   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04      5:48.32  7:00.17  8:11.89       
                     
Anna RÝnn  2005    603  1:06.81  2:17.83  3:29.32  4:41.08  9:27.10   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04      5:52.23  7:04.14  8:16.65       
                     
Anna Varming  2005    552  1:07.71  2:20.19  3:33.16  4:47.49  9:43.99   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04      6:01.48  7:16.23  8:31.02       
                     
Elida Thornsen  2005    530  1:07.53  2:20.66  3:35.64  4:51.35  9:51.99   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03      6:07.32  7:23.16  8:38.42       
                     
Anna Pave Ottesen  2003    509  1:08.37  2:23.69  3:39.35  4:55.85  10:00.20   
  DeltaSwim  59:59.04      6:12.05  7:28.33  8:45.56       
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    490  1:09.09  2:23.48  3:38.47  4:55.06  10:07.93   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03      6:12.88  7:32.33  8:51.37       
                     
Cecilie Salskov Jensen  2000    486  1:10.35  2:26.15  3:42.86  4:59.93  10:09.34   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03      6:17.15  7:34.83  8:52.91       
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    472  1:12.23  2:30.27  3:49.44  5:08.79  10:15.48   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04      6:27.68  7:45.18  9:01.31       
                     
10  Christine Mols  2006    459  1:11.79  2:27.98  3:45.04  5:02.85  10:21.07   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03      6:21.38  7:41.32  9:02.10       
                     
11  Natacha Munch  2005    447  1:08.79  2:25.71  3:45.27  5:04.45  10:26.80   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03      6:25.25  7:46.11  9:06.46       
                     
12  Line Knudsen  2005    439  1:09.60  2:26.11  3:44.45  5:04.60  10:30.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03      6:26.98  7:50.06  9:11.64       
                     
13  Kaya Vennick HaugbÝlle  2004    434  1:13.61  2:33.70  3:53.64  5:13.89  10:33.11   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04      6:33.12  7:53.08  9:13.51       
                     
14  Sophie MÝller Madsen  2005    427  1:12.07  2:29.31  3:48.90  5:09.64  10:36.53   
  DeltaSwim  59:59.03      6:31.47  7:53.33  9:16.91       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:18 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:18   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 17-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Elite SvÝm Esbjerg (1900) 3:41.71 19-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
HÝrsholm SvÝmmeforening - Herrer  1998    695          3:44.76   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.54                 
  Mathias Zander Rysgaard  1998      25.90  54.88      54.88   
  Asger Vśver Hartvig  2002      28.93  1:02.64      1:57.52   
  Sebastian Tullberg  2000      26.31  56.68      2:54.20   
  Alexander Tullberg  2003      23.63  50.56      3:44.76   
                     
Slagelse - Herrer  2000    636          3:51.47   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Jonas Hansen  2001      27.74  57.53      57.53   
  Elias Rought  2003      30.56  1:06.35      2:03.88   
  Matthias Hansen  2001      26.13  56.07      2:59.95   
  Gustav JÝrgensen  2000      24.90  51.52      3:51.47   
                     
Ssk 3. Div - Herrer  2000    605          3:55.41   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Markus Kjeldsen  2000      27.29  56.39      56.39   
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      30.89  1:06.36      2:02.75   
  Jens Riisgaard  2000      27.45  59.44      3:02.19   
  Frederik VenÝ Elling  2003      25.67  53.22      3:55.41   
                     
Rsk - Herrer  1999    583          3:58.31   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Kristoffer Desmareth  2000      28.86  1:00.37      1:00.37   
  Oliver Phil Langsted  1999      30.44  1:05.57      2:05.94   
  Christian Landtved  2004      26.55  58.91      3:04.85   
  Sander Linde  2002      25.78  53.46      3:58.31   
                     
Hvidovre SvÝmmeklub - Herrer  1997    565          4:00.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Oscar Cleemann  2003      30.29  1:03.06      1:03.06   
  Owais Hamid  2000      31.11  1:07.64      2:10.70   
  Gustav HaugŚrd Hansen  2002      27.21  59.66      3:10.36   
  Oliver Jacobsen  1997      23.40  50.50      4:00.86   
                     
Deltaswim - Herrer  2001    546          4:03.67   
  DeltaSwim  59:59.54                 
  Christian Damborg Thomsen  2005      29.01  1:01.11      1:01.11   
  Martin Broch  2001      31.59  1:09.52      2:10.63   
  Malthe Lindeblad  2001      25.16  54.23      3:04.86   
  Jonatan Lyck Falk  2006      27.72  58.81      4:03.67   
                     
Viborg - Herrer  2000    438          4:22.21   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Daniel ōsterballe  2003      31.25  1:04.45      1:04.45   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      34.91  1:15.90      2:20.35   
  Johannes Forsbśk  2004      28.10  1:03.50      3:23.85   
  Magne Christian Hansen  2006      27.12  58.36      4:22.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:18 
 
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:18   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 05-04-2014 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 05-11-2017 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre SvÝmmeklub - Damer  2000    625          4:23.28   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Lśrke Dann-Nielsen  2005      32.38  1:06.43      1:06.43   
  Frederikke Mertins  2000      33.84  1:12.76      2:19.19   
  Laura Lange  2001      30.12  1:04.97      3:24.16   
  Kristine Mikkelsen  2000      28.41  59.12      4:23.28   
                     
Ssk 3.div DisklÝb  1900    604          4:26.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      32.39  1:06.27      1:06.27   
  Mette Holstein  2005      33.85  1:11.90      2:18.17   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      31.72  1:08.34      3:26.51   
  Amalie Tolderlund  2005      28.22  59.87      4:26.38   
                     
HÝrsholm SvÝmmeforening - Damer  2000    576          4:30.51   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.54                 
  Martha Hjuler Britze  2004      34.08  1:11.52      1:11.52   
  Martha Vitus Tversted  2002      34.15  1:13.76      2:25.28   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      29.28  1:06.91      3:32.19   
  Anne FÝyn  2002      27.83  58.32      4:30.51   
                     
Slagelse Damer - DisklÝb  1900    568          4:31.88   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
  Elida Thornsen  2005      34.68  1:12.51      1:12.51   
  Regitze Gotthard  2002      34.08  1:13.90      2:26.41   
  Sofie Nielsen  2001      30.16  1:05.71      3:32.12   
  Marie Louise B Andersen  2005      28.61  59.76      4:31.88   
                     
Viborg - Damer  2000    552          4:34.50   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Louise Houe Andersen  2003      33.68  1:08.60      1:08.60   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      35.95  1:18.48      2:27.08   
  Christine Henriksen  2003      31.59  1:08.03      3:35.11   
  Tereza Duchoslavova  2000      28.32  59.39      4:34.50   
                     
Rsk - Damer  2002    527          4:38.64   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      33.99  1:10.55      1:10.55   
  Olivia HemmelÝff  2006      36.57  1:18.76      2:29.31   
  Trine Johansen  2002      31.57  1:10.36      3:39.67   
  Caroline Broholm  2003      27.68  58.97      4:38.64   
                     
Deltaswim - Damer  2002    517          4:40.41   
  DeltaSwim  59:59.54                 
  Cecilie Batz  2003      32.63  1:08.80      1:08.80   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      35.07  1:15.72      2:24.52   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      32.73  1:13.01      3:37.53   
  Mie L. Bendtsen  2002      29.55  1:02.88      4:40.41   
                     
Slagelse - Damer  2001              DSQ  sw 4.4 1. svÝmmer 
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.54                 
                     
Ssk 3. Div - Damer  2000              DSQ  sw 10.11 4. svÝmmer 
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Annabella Bing Lauritzen  2005      32.22  1:06.37      1:06.37   
  Mette Holstein  2005      34.23  1:12.52      2:18.89   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      31.23  1:07.17      3:26.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:18 
 
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:09   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 20, 4X50m FrisvÝmning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viborg - Mix  2002              1:42.57   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Mikkel Riis  2002      25.04        25.04   
  Anders Elsborg  2003      25.07        50.11   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      26.47        1:16.58   
  Louise D. Liboriussen  2002      25.99        1:42.57   
                     
HÝrsholm SvÝmmeforening - Mix  2000              1:43.08   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.54                 
  Martha Vitus Tversted  2002      27.80        27.80   
  Alexander Tullberg  2003      23.44        51.24   
  Martin Vennick HaugbÝlle  2001      24.10        1:15.34   
  Martha Hjuler Britze  2004      27.74        1:43.08   
                     
Hvidovre SvÝmmeklub - Mix  1997              1:43.41   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Oliver Jacobsen  1997      22.86        22.86   
  Owais Hamid  2000      25.15        48.01   
  Lśrke Dann-Nielsen  2005      27.33        1:15.34   
  Nanna Udby Laugesen  2004      28.07        1:43.41   
                     
Deltaswim - Mix  2001              1:43.98   
  DeltaSwim  59:59.54                 
  Malthe Lindeblad  2001      23.23        23.23   
  Malte Lyck Falk  2003      24.76        47.99   
  Karoline Kristensen  2004      28.28        1:16.27   
  Anna Pave Ottesen  2003      27.71        1:43.98   
                     
Slagelse - Mix  2000              1:44.31   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Gustav JÝrgensen  2000      24.52        24.52   
  Casper Madsen  2004      24.27        48.79   
  Silje Mathiasen  2006      28.54        1:17.33   
  Regitze Gotthard  2002      26.98        1:44.31   
                     
Ssk 3. Div - Mix  2001              1:46.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Oliver FrÝlund  2001      24.26        24.26   
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      25.42        49.68   
  Nanna BÝgild Lundahl  2001      28.67        1:18.35   
  Maja Friis  2005      28.44        1:46.79   
                     
Rsk - Mix  2000              1:49.04   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Mathilde Hvidberg  2007      29.67        29.67   
  Caroline Broholm  2003      26.64        56.31   
  Kasper Cludts  2006      28.63        1:24.94   
  Kristoffer Desmareth  2000      24.10        1:49.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:15   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 02-12-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Zander Rysgaard  1998    690  25.47        54.39   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Matthias Hansen  2001    633  26.38        55.97   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    611  26.34        56.65   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    569  27.12        58.01   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    557  27.48        58.41   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Christian Landtved  2004    538  27.20        59.08   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Jens Riisgaard  2000    516  27.47        59.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Mikkel SamsÝe Borch  1997    508  28.37        1:00.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Daniel Jensen  2001    500  28.16        1:00.56   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Mads HaugŚrd Hansen  2000    482  27.86        1:01.32   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Emil Lykke Grann  2003    452  29.27        1:02.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
12  Johannes Forsbśk  2004    432  28.89        1:03.57   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
13  Mikkel Holme Madsen  2005    367  31.22        1:07.13   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
14  Julius Schier  2006    283  33.43        1:13.15   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  17:15 
 
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:03   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Elkjśr  2001    574  30.56        1:05.70   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Laura Lange  2001    546  31.12        1:06.78   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Louise Sunesen  2005    534  31.66        1:07.29   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Selma Skipper  2004    479  31.72        1:09.78   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    478  32.67        1:09.80   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Ester Ledager Lauritsen  2005    473  31.79        1:10.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Trine Johansen  2002    469  31.53        1:10.24   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    462  31.92        1:10.60   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Marie Louise B Andersen  2005    442  32.58        1:11.65   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
10  Sophie MÝller Madsen  2005    432  32.74        1:12.19   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
11  Caroline Salskov Jensen  2005    415  33.57        1:13.18   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
12  Victoria Richards  2005    370  33.36        1:16.06   
  DeltaSwim                   
                     
13  Mathilde Hvidberg  2007    360  34.55        1:16.71   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Caroline SÝe Jepsen  2007    324  36.49        1:19.43   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Anna Dora Bernsdorf  2006              DSQ  SW 4.4 
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:03 
 
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:09   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 23, 400m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav JÝrgensen  2000    632  58.69  2:05.55  3:29.55    4:34.33   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Asger Vśver Hartvig  2002    578  1:00.55  2:18.86  3:35.94    4:42.56   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Oliver Phil Langsted  1999    571  1:03.11  2:17.29  3:36.88    4:43.85   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Mads Lind  2002    546  1:04.96  2:19.30  3:46.22    4:48.08   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Anders Elsborg  2003    542  1:07.20  2:21.52  3:44.75    4:48.67   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Mikkel Riis  2002    537  1:02.31  2:22.15  3:42.46    4:49.69   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Casper Madsen  2004    515  1:06.00  2:24.64  3:50.23    4:53.62   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Gustav HaugŚrd Hansen  2002    496  1:03.91  2:22.26  3:48.76    4:57.46   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Martin Vennick HaugbÝlle  2001    466  1:03.15  2:23.52  3:52.10    5:03.67   
  HÝrsholm SvÝmmeforening                   
                     
10  Kasper Hansen  2004    457  1:09.86  2:29.10  3:58.08    5:05.54   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Mikkel MÝlgaard  2003    443  1:10.09  2:33.96  3:59.57    5:08.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Johan Erdmann Christensen  2005    420  1:12.15  2:32.72  4:03.94    5:14.30   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
13  Mads Himmelstrup Andersen  2004    375  1:15.50  2:39.98  4:15.93    5:26.50   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Jonatan Lyck Falk  2006    344  1:12.61  3:30.58  4:59.43    5:36.02   
  DeltaSwim                   
                     
Frederik VenÝ Elling  2003              DSQ  SW 6.4 150 m 
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005              DSQ  SW 6.4 150 m 
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
Malte Egholm BrÝns  2003              DSQ  SW 6.5 200 m 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:09 
 
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:03   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 24, 400m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    619  1:08.31  2:25.94  3:53.57    5:03.69   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Sofie Nielsen  2001    617  1:08.74  2:24.65  3:54.36    5:04.02   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Anna RÝnn  2005    614  1:10.24  2:26.66  3:54.29    5:04.59   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Silja Nielsdůttir Hansen  2001    573  1:09.97  2:33.47  4:00.60    5:11.72   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Annabella Bing Lauritzen  2005    564  1:11.50  2:29.29  4:00.62    5:13.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    515  1:15.44  2:39.98  4:08.73    5:23.03   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Christine Henriksen  2003    511  1:12.32  2:38.14  4:10.30    5:23.83   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    511  1:17.05  2:36.25  4:11.32    5:23.86   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Mathilde Thy Asmussen  2004    486  1:17.67  2:42.70  4:10.85    5:29.15   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Silje Mathiasen  2006    480  1:16.01  2:34.96  4:13.99    5:30.68   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
11  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    479  1:16.96  2:38.45  4:15.25    5:30.80   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
12  Cecilie Batz  2003    474  1:18.66  2:42.81  4:11.63    5:32.04   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
13  Sarah Froberg Pedersen  2006    473  1:13.56  2:40.65  4:14.17    5:32.27   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
14  Alba Vendelboe-Schack  2005    390  1:18.23  2:48.34  4:32.81    5:54.21   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  09:59   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 25, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 30-11-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Kjeldsen  2000    638          25.80   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
Jonas Hansen  2001    604          26.28   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
Jakob Bjerre Eriksen  2000    556          27.01   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Kristoffer Desmareth  2000    533          27.40   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
Christian Damborg Thomsen  2005    504          27.91   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Anders Skousen  2002    499          28.01   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Daniel Mir  2003    458          28.82   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
Malte Egholm BrÝns  2003    455          28.88   
  HÝrsholm SvÝmmeforening                   
Martin Broch  2001    418          29.71   
  DeltaSwim  59:59.03                 
10  Emil Lykke Grann  2003    412          29.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
11  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    404          30.05   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
12  Tobias Jakobsen  2005    396          30.24   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
13  Daniel ōsterballe  2003    392          30.35   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
14  Tobias Damsgaard  2006    232          36.15   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
Magnus Bśkgaard Andersen  2001              DSQ  SW 4.4 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
Oscar Cleemann  2003              DSQ  SW 6.2 26 m 
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  09:59 
 
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 26, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.31 07-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    632          29.91   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    623          30.05   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
Cecilie Elkjśr  2001    597          30.48   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Lśrke Dann-Nielsen  2005    592          30.57   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Anne FÝyn  2002    572          30.92   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Tereza Duchoslavova  2000    546          31.40   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
Ester Ledager Lauritsen  2005    507          32.18   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
Mie L. Bendtsen  2002    496          32.41   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Nanna BÝgild Lundahl  2001    480          32.77   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
10  Martha Hjuler Britze  2004    453          33.41   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
11  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    423          34.18   
  DeltaSwim  59:59.03                 
12  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006    406          34.64   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
13  Viktoria Annabel Graulund  2007    391          35.08   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
14  Isabella Hejlesen  2004    355          36.23   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:19   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 27, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 21.26 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    684          22.99   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
Malthe Lindeblad  2001    648          23.41   
  DeltaSwim  59:59.04                 
Alexander Tullberg  2003    629          23.64   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Oliver FrÝlund  2001    585          24.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
Sander Linde  2002    580          24.29   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
Mikkel SamsÝe Borch  1997    543          24.83   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
Martin Vennick HaugbÝlle  2001    527          25.07   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
Malte Lyck Falk  2003    515          25.27   
  DeltaSwim  59:59.03                 
Magne Christian Hansen  2006    499          25.53   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
10  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    472          26.02   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
11  Konrad Clausen  2005    458          26.28   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
12  Tobias Wiegaard Hansen  2004    444          26.54   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
13  Alfred Feldskov  2003    442          26.58   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
14  Frederik D. Liboriussen  2004    373          28.14   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:50   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 28, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    675          26.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
Louise D. Liboriussen  2002    634          26.68   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    605          27.11   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
Caroline Broholm  2003    578          27.52   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
Amalie Tolderlund  2005    567          27.69   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
Marie Louise B Andersen  2005    566          27.72   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
Maria ōstergaard Nielsen  2004    563          27.76   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
Karoline Kristensen  2004    553          27.92   
  DeltaSwim  59:59.03                 
Mie Bidsted Hansen  2003    544          28.08   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
10  Nanna Udby Laugesen  2004    533          28.27   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
11  Anna Pave Ottesen  2003    523          28.45   
  DeltaSwim  59:59.04                 
12  Cecilie Salskov Jensen  2000    502          28.84   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
13  Silje Mathiasen  2006    499          28.89   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
14  Christine Mols  2006    463          29.63   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:50   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 29, 10X50m (200+150+100+50) H, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
HÝrsholm SvÝmmeforening - Herrer  1998              4:25.20   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.54                 
  Mathias Zander Rysgaard  1998      25.51        25.51   
  Mathias Zander Rysgaard  1998      28.02        53.53   
  Mathias Zander Rysgaard  1998      27.98        1:21.51   
  Mathias Zander Rysgaard  1998      27.94        1:49.45   
  Sebastian Tullberg  2000      25.02        2:14.47   
  Sebastian Tullberg  2000      28.26        2:42.73   
  Sebastian Tullberg  2000      28.21        3:10.94   
  Alexander Tullberg  2003      24.19        3:35.13   
  Alexander Tullberg  2003      26.45        4:01.58   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      23.62        4:25.20   
                     
Slagelse - Herrer  2000              4:35.45   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Gustav JÝrgensen  2000      26.41        26.41   
  Gustav JÝrgensen  2000      28.52        54.93   
  Gustav JÝrgensen  2000      29.51        1:24.44   
  Gustav JÝrgensen  2000      28.38        1:52.82   
  Casper Madsen  2004      26.18        2:19.00   
  Casper Madsen  2004      29.56        2:48.56   
  Casper Madsen  2004      30.04        3:18.60   
  Jonas Hansen  2001      25.16        3:43.76   
  Jonas Hansen  2001      27.40        4:11.16   
  Tobias Daniel Larsen  2001      24.29        4:35.45   
                     
Ssk 3. Div - Herrer  2000              4:35.63   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Markus Kjeldsen  2000      25.96        25.96   
  Markus Kjeldsen  2000      28.68        54.64   
  Markus Kjeldsen  2000      29.19        1:23.83   
  Markus Kjeldsen  2000      28.52        1:52.35   
  Frederik VenÝ Elling  2003      26.36        2:18.71   
  Frederik VenÝ Elling  2003      29.17        2:47.88   
  Frederik VenÝ Elling  2003      29.50        3:17.38   
  Jens Riisgaard  2000      25.69        3:43.07   
  Jens Riisgaard  2000      27.55        4:10.62   
  Emil Lykke Grann  2003      25.01        4:35.63   
                     
Viborg - Herrer  2000              4:45.65   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Anders Elsborg  2003      27.51        27.51   
  Anders Elsborg  2003      30.48        57.99   
  Anders Elsborg  2003      31.07        1:29.06   
  Anders Elsborg  2003      30.25        1:59.31   
  Oscar Rundqvist  2000      28.66        2:27.97   
  Oscar Rundqvist  2000      30.38        2:58.35   
  Oscar Rundqvist  2000      30.77        3:29.12   
  Mads Peter Hansen  2004      24.57        3:53.69   
  Mads Peter Hansen  2004      27.20        4:20.89   
  Mikkel Riis  2002      24.76        4:45.65   
                     
Hvidovre SvÝmmeklub - Herrer  1997              4:47.06   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Mads Lind  2002      28.23        28.23   
  Mads Lind  2002      30.83        59.06   
  Mads Lind  2002      31.53        1:30.59   
  Mads Lind  2002      30.10        2:00.69   
  Mads HaugŚrd Hansen  2000      26.92        2:27.61   
  Mads HaugŚrd Hansen  2000      29.43        2:57.04   
  Mads HaugŚrd Hansen  2000      29.79        3:26.83   
  Anders Skousen  2002      26.17        3:53.00   
  Anders Skousen  2002      29.15        4:22.15   
  Mikkel SamsÝe Borch  1997      24.91        4:47.06   
                     
Rsk - Herrer  1999              4:50.62   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Christian Landtved  2004      28.33        28.33   
  Christian Landtved  2004      31.24        59.57   
  Christian Landtved  2004      31.32        1:30.89   
  Christian Landtved  2004      29.73        2:00.62   
  Oliver Phil Langsted  1999      26.47        2:27.09   
  Oliver Phil Langsted  1999      30.10        2:57.19   
  Oliver Phil Langsted  1999      30.07        3:27.26   
  Sander Linde  2002      25.48        3:52.74   
  Sander Linde  2002      28.39        4:21.13   
  Peter Borg Kristensen  2007      29.49        4:50.62   
                     
Deltaswim - Herrer  2001              4:59.75   
  DeltaSwim  59:59.54                 
  Malte Lyck Falk  2003      27.50        27.50   
  Malte Lyck Falk  2003      30.92        58.42   
  Malte Lyck Falk  2003      32.62        1:31.04   
  Malte Lyck Falk  2003      31.84        2:02.88   
  Daniel Jensen  2001      27.39        2:30.27   
  Daniel Jensen  2001      31.73        3:02.00   
  Daniel Jensen  2001      32.43        3:34.43   
  Jonatan Lyck Falk  2006      27.55        4:01.98   
  Jonatan Lyck Falk  2006      30.09        4:32.07   
  Mikkel Holme Madsen  2005      27.68        4:59.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:52   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 30, 10X50m (200+150+100+50) D, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ssk 3. Div - Damer  2000              5:13.58   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Mette Holstein  2005      30.06        30.06   
  Mette Holstein  2005      32.94        1:03.00   
  Mette Holstein  2005      34.03        1:37.03   
  Mette Holstein  2005      34.34        2:11.37   
  Helena V. Elling  2000      28.10        2:39.47   
  Helena V. Elling  2000      31.87        3:11.34   
  Helena V. Elling  2000      32.87        3:44.21   
  Amalie Tolderlund  2005      28.67        4:12.88   
  Amalie Tolderlund  2005      31.70        4:44.58   
  Nanna BÝgild Lundahl  2001      29.00        5:13.58   
                     
HÝrsholm SvÝmmeforening - Damer  2000              5:13.62   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.54                 
  Anne FÝyn  2002      30.43        30.43   
  Anne FÝyn  2002      32.22        1:02.65   
  Anne FÝyn  2002      32.69        1:35.34   
  Anne FÝyn  2002      32.93        2:08.27   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      28.76        2:37.03   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      32.38        3:09.41   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      33.49        3:42.90   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      29.90        4:12.80   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      32.51        4:45.31   
  Elena Westmark Holm  2003      28.31        5:13.62   
                     
Slagelse - Damer  2001              5:16.26   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Sofie Nielsen  2001      29.88        29.88   
  Sofie Nielsen  2001      32.75        1:02.63   
  Sofie Nielsen  2001      33.75        1:36.38   
  Sofie Nielsen  2001      32.16        2:08.54   
  Silje Mathiasen  2006      31.02        2:39.56   
  Silje Mathiasen  2006      33.43        3:12.99   
  Silje Mathiasen  2006      35.16        3:48.15   
  Elida Thornsen  2005      28.64        4:16.79   
  Elida Thornsen  2005      32.25        4:49.04   
  Marie Louise B Andersen  2005      27.22        5:16.26   
                     
Hvidovre SvÝmmeklub - Damer  2000              5:17.24   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.54                 
  Mie Bidsted Hansen  2003      30.27        30.27   
  Mie Bidsted Hansen  2003      33.03        1:03.30   
  Mie Bidsted Hansen  2003      33.97        1:37.27   
  Mie Bidsted Hansen  2003      33.23        2:10.50   
  Nanna Udby Laugesen  2004      30.45        2:40.95   
  Nanna Udby Laugesen  2004      33.59        3:14.54   
  Nanna Udby Laugesen  2004      34.69        3:49.23   
  Kristine Mikkelsen  2000      28.92        4:18.15   
  Kristine Mikkelsen  2000      31.49        4:49.64   
  Cecilie Elkjśr  2001      27.60        5:17.24   
                     
Viborg - Damer  2000              5:20.25   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Anna Varming  2005      31.01        31.01   
  Anna Varming  2005      33.61        1:04.62   
  Anna Varming  2005      34.44        1:39.06   
  Anna Varming  2005      34.40        2:13.46   
  Louise Houe Andersen  2003      30.31        2:43.77   
  Louise Houe Andersen  2003      33.95        3:17.72   
  Louise Houe Andersen  2003      34.97        3:52.69   
  Tereza Duchoslavova  2000      28.48        4:21.17   
  Tereza Duchoslavova  2000      31.83        4:53.00   
  Maria ōstergaard Nielsen  2004      27.25        5:20.25   
                     
Rsk - Damer  2002              5:27.92   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.54                 
  Anna RÝnn  2005      29.91        29.91   
  Anna RÝnn  2005      32.98        1:02.89   
  Anna RÝnn  2005      33.11        1:36.00   
  Anna RÝnn  2005      32.44        2:08.44   
  Christine Mols  2006      32.27        2:40.71   
  Christine Mols  2006      35.58        3:16.29   
  Christine Mols  2006      35.74        3:52.03   
  Olivia HemmelÝff  2006      31.25        4:23.28   
  Olivia HemmelÝff  2006      35.43        4:58.71   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      29.21        5:27.92   
                     
Deltaswim - Damer  2002              5:28.83   
  DeltaSwim  59:59.54                 
  Anna Pave Ottesen  2003      31.19        31.19   
  Anna Pave Ottesen  2003      34.28        1:05.47   
  Anna Pave Ottesen  2003      35.57        1:41.04   
  Anna Pave Ottesen  2003      34.43        2:15.47   
  Mie L. Bendtsen  2002      30.76        2:46.23   
  Mie L. Bendtsen  2002      34.85        3:21.08   
  Mie L. Bendtsen  2002      36.37        3:57.45   
  Sophie MÝller Madsen  2005      30.09        4:27.54   
  Sophie MÝller Madsen  2005      33.61        5:01.15   
  Karoline Kristensen  2004      27.68        5:28.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:52 
 
Resultat LÝb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:08   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 31, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    682          57.13   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
Martin Vennick HaugbÝlle  2001    580  29.16        1:00.29   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Mikkel SamsÝe Borch  1997    541          1:01.70   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Gustav HaugŚrd Hansen  2002    541  28.35        1:01.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Oliver FrÝlund  2001    541  27.46        1:01.71   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Sander Linde  2002    528          1:02.22   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    528  28.46        1:02.22   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Martin Broch  2001    518  28.53        1:02.60   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005    480  29.28        1:04.24   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Oliver Christensen  2003    475          1:04.46   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Elias Rought  2003    472          1:04.58   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
12  Johannes Forsbśk  2004    436  29.39        1:06.29   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
13  Magne Christian Hansen  2006    406  31.74        1:07.88   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
14  Kasper Cludts  2006    357  33.94        1:10.88   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat LÝb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  12:48   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 32, 100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    653  30.50        1:05.13   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Louise D. Liboriussen  2002    648  30.20        1:05.28   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Rebecca E. Jacobsen  2003    619  30.12        1:06.28   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
Helena V. Elling  2000    616  30.54        1:06.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Silja Nielsdůttir Hansen  2001    550  32.32        1:08.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Nanna BÝgild Lundahl  2001    531  32.28        1:09.77   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    494  32.26        1:11.44   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Olivia HemmelÝff  2006    467  34.35        1:12.80   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
Karoline Kristensen  2004    461  31.73        1:13.14   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Kaya Vennick HaugbÝlle  2004    440  34.81        1:14.28   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
11  Mathilde Hvidberg  2007    425  33.00        1:15.12   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
12  Isabella Hejlesen  2004    380  35.44        1:17.99   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
13  Viktoria Annabel Graulund  2007    354  35.17        1:19.85   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
14  Mille Lindeblad  2005    334  33.72        1:21.40   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
Caroline Broholm  2003              DSQ  SW 7.1 55 m 
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat LÝb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:31   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 33, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav JÝrgensen  2000    644  28.45  59.69  1:31.26    2:02.28   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    635  28.26  59.60  1:31.66    2:02.84   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    625  28.14  59.29  1:31.41    2:03.52   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    583  28.81  1:00.88  1:33.85    2:06.43   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    575  28.98  1:00.66  1:33.50    2:07.00   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Jens Riisgaard  2000    498  31.66  1:04.94  1:38.83    2:13.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Anders Skousen  2002    497  29.88  1:03.27  1:38.52    2:13.30   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    461  32.43  1:07.14  1:42.67    2:16.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    449  29.69  1:05.07  1:41.33    2:17.92   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
10  Daniel ōsterballe  2003    407  33.16  1:08.47  1:44.96    2:22.50   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
11  Tobias Jakobsen  2005    356  34.85  1:12.95  1:51.80    2:28.91   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
12  Mikkel Holme Madsen  2005    342  35.57  1:14.21  1:53.44    2:30.98   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
13  Peter Borg Kristensen  2007    246  40.00  1:23.11  2:06.84    2:48.42   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
14  Tobias Damsgaard  2006    232  39.26  1:22.32  2:07.16    2:51.78   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat LÝb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  12:55   
  ArrangÝr  RSK & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  13 december 2019         
 
 
LÝb 34, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Bing Lauritzen  2005    618  33.04  1:08.51  1:44.68    2:19.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    612  33.15  1:08.51  1:44.73    2:20.38   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Lśrke Dann-Nielsen  2005    556  34.10  1:10.85  1:48.34    2:24.99   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Silje Mathiasen  2006    530  34.36  1:10.88  1:48.81    2:27.29   
  Slagelse SvÝmmeklub  59:59.04                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    523  34.86  1:12.67  1:50.62    2:27.93   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Ester Ledager Lauritsen  2005    520  33.81  1:10.94  1:49.57    2:28.21   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59:59.03                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    490  35.15  1:13.19  1:52.46    2:31.21   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.04                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    457  35.41  1:13.80  1:53.91    2:34.74   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.03                 
                     
Lea Kjśr Kristensen  2004    453  37.05  1:16.41  1:55.66    2:35.24   
  Viborg SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
10  Alba Vendelboe-Schack  2005    438  35.82  1:15.01  1:55.79    2:36.93   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59:59.04                 
                     
11  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006    431  37.43  1:17.53  1:59.03    2:37.81   
  Ringe SvÝmme Klub  59:59.03                 
                     
12  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    401  36.74  1:17.33  1:59.29    2:41.57   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
13  Victoria Richards  2005    370  39.00  1:20.93  2:04.12    2:46.05   
  DeltaSwim                   
                     
14  Viktoria Annabel Graulund  2007    369  39.54  1:21.81  2:04.45    2:46.20