Results for DM-H 2019 3. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 13 december 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | RSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viborg - Mix | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:52.80 | ||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 30.48 | 1:00.16 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 26.15 | 1:26.31 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 26.49 | 1:52.80 | |||||||
2 | Hørsholm Svømmeforening - Mix | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.28 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 28.95 | 56.11 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.58 | 1:26.69 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 26.59 | 1:53.28 | |||||||
3 | Hvidovre Svømmeklub - Mix | 1997 | Hvidovre Svømmeklub | 1:53.67 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 32.92 | 1:04.44 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 26.43 | 1:30.87 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 22.80 | 1:53.67 | |||||||
4 | Slagelse - Mix | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:54.48 | ||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 30.33 | 1:01.62 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 24.83 | 1:26.45 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 28.03 | 1:54.48 | |||||||
5 | Ssk 3. Div - Mix | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:55.61 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.40 | 1:01.52 | |||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 29.90 | 1:31.42 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 24.19 | 1:55.61 | |||||||
6 | Deltaswim - Mix | 2001 | DeltaSwim | 1:57.81 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.59 | 1:02.82 | |||||||
Daniel Jensen | 2001 | 27.68 | 1:30.50 | |||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 27.31 | 1:57.81 | |||||||
7 | Rsk - Mix | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:03.01 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 31.76 | 1:02.48 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 31.05 | 1:33.53 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.48 | 2:03.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 13 december 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |