Resultater for Kronborg Open 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag stævnestart kl 09.30
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2010 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-08 |
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.55 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.01 | ||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.64 | ||||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.60 | ||||||
5 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 54.85 | ||||||
6 | Nadia Hansen | 2000 | Vest-Brøndby | 55.41 | ||||||
7 | Helena Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 55.47 | ||||||
8 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 56.28 | ||||||
9 | Frida Heise | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 56.29 | ||||||
10 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 56.74 | ||||||
11 | Lærke Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:03.64 | ||||||
12 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.50 | ||||||
13 | Isabella Ipsen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.90 | ||||||
- | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | asymkr. arme | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 36.63 | ||||||
2 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 41.71 | ||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 42.79 | ||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 43.32 | ||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | ||||||
6 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.14 | ||||||
7 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.93 | ||||||
8 | Rebekka Larsen | 1998 | Vest-Brøndby | 47.65 | ||||||
9 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 52.69 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.15 | ||||||
2 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 33.49 | ||||||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.67 | ||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 35.12 | ||||||
5 | Mie Lind Berg | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.59 | ||||||
6 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.52 | ||||||
7 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.02 | ||||||
8 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 38.42 | ||||||
9 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.56 | ||||||
10 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.95 | ||||||
11 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.30 | ||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 41.06 | ||||||
13 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 44.70 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.61 | ||||||
2 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 31.63 | ||||||
3 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 32.84 | ||||||
4 | Sofie B. Nielsen | 1995 | Albertslund IF | 32.93 | ||||||
5 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 33.28 | ||||||
6 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 33.62 | ||||||
7 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 33.89 | ||||||
8 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.42 | ||||||
9 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 34.48 | ||||||
10 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.36 | ||||||
11 | Nadia Christian | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.00 | ||||||
12 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.73 | ||||||
13 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 42.66 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Grønbech | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 31.96 | ||||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 32.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |