Tulokset Kronborg Open 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2010 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-08 |
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | ||||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.61 | ||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 47.44 | ||||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.54 | ||||||
5 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 49.86 | ||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 50.38 | ||||||
7 | Helena Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 51.08 | ||||||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 51.12 | ||||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 52.14 | ||||||
10 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 52.30 | ||||||
11 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 53.46 | ||||||
12 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.87 | ||||||
13 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 55.35 | ||||||
14 | Anna Skovby Hansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 56.14 | ||||||
15 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 57.02 | ||||||
16 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 57.10 | ||||||
17 | Cecilie Serup | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
18 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.85 | ||||||
19 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.03 | ||||||
20 | Nadia Hansen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:03.31 | ||||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:04.07 | ||||||
22 | Frida Heise | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.27 | ||||||
- | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.23 | ||||||
1 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.23 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.52 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 44.56 | ||||||
5 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.95 | ||||||
6 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 46.26 | ||||||
7 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.30 | ||||||
8 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.38 | ||||||
9 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.69 | ||||||
10 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 46.70 | ||||||
11 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.97 | ||||||
12 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 47.03 | ||||||
13 | Meltem Dagidir | 1998 | Vest-Brøndby | 47.43 | ||||||
14 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.50 | ||||||
15 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.60 | ||||||
16 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 49.68 | ||||||
17 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 50.70 | ||||||
18 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 52.17 | ||||||
19 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 52.82 | ||||||
20 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 53.00 | ||||||
21 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.23 | ||||||
22 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 54.52 | ||||||
23 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.86 | ||||||
24 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.44 | ||||||
25 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.82 | ||||||
26 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
- | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Alberthe Haurholm | 1998 | Orient Svømning | DSQ | 1 hånd v. 50 m | |||||
- | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. 25 m | |||||
- | Simone Baur Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. 25 m | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.54 | ||||||
2 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.71 | ||||||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 38.27 | ||||||
5 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.48 | ||||||
6 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.65 | ||||||
7 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.68 | ||||||
8 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.17 | ||||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.50 | ||||||
10 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 39.64 | ||||||
11 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.59 | ||||||
12 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | ||||||
13 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 41.16 | ||||||
14 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.17 | ||||||
15 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 41.92 | ||||||
16 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 42.41 | ||||||
17 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.90 | ||||||
18 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 44.66 | ||||||
19 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 45.69 | ||||||
20 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 45.88 | ||||||
21 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 46.00 | ||||||
22 | Amalie A. Fris | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 53.45 | ||||||
- | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | ||||||
2 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 36.60 | ||||||
3 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 39.21 | ||||||
4 | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | 39.42 | ||||||
5 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 39.45 | ||||||
6 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 39.53 | ||||||
7 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 41.08 | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 38.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:22 |