Resultater for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | 376 | 28.07 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
2 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 350 | 28.73 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
3 | Oliver Buskbjerg | 2000 | 229 | 33.10 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 482 | 25.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.46 | |||||||||
2 | Simon Sandal | 2003 | 425 | 26.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 383 | 27.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 377 | 28.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
5 | Markus Jessen | 2003 | 375 | 28.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.04 | |||||||||
6 | Esben Breum Lau | 2003 | 348 | 28.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 349 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
2 | Karl Heeb | 2005 | 332 | 29.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 330 | 29.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 330 | 29.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
5 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 321 | 29.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 28.86 | |||||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | 317 | 29.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 312 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
8 | Christian Pedersen | 2007 | 298 | 30.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 291 | 30.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 276 | 31.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
11 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 258 | 31.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
12 | Martin Christensen | 2006 | 254 | 31.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
13 | Tobias Holt | 2006 | 247 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 30.52 | |||||||||
14 | Toke Gormsen | 2006 | 243 | 32.43 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
15 | Felix Nielsen | 2006 | 230 | 33.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.25 | |||||||||
16 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 230 | 33.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
17 | Christian Christensen | 2007 | 220 | 33.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
18 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 220 | 33.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
19 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 208 | 34.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
20 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 188 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.69 | |||||||||
21 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 181 | 35.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
22 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 162 | 37.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.29 | |||||||||
23 | Jonas Sandal | 2007 | 137 | 39.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
24 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 132 | 39.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
25 | Gustav Fredsholt Svendsen | 2007 | 88 | 45.50 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
- | Rasmus Thy | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Junior Grene | 2008 | 231 | 33.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
2 | Sebastian Schmidt | 2008 | 224 | 33.35 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
3 | Hjalte Gregersen | 2008 | 214 | 33.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2008 | 191 | 35.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 187 | 35.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 180 | 35.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
7 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 178 | 35.96 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
8 | Simon Christensen | 2009 | 176 | 36.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
9 | Daniel Lyngbo | 2008 | 175 | 36.18 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
10 | Simon Nissum | 2008 | 173 | 36.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2008 | 166 | 36.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
12 | Emil Asger Møller | 2009 | 164 | 37.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
13 | Theodor van Den Berg | 2008 | 145 | 38.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
14 | Rasmus Wadskjær | 2008 | 144 | 38.65 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
15 | Hektor Bjerre | 2008 | 143 | 38.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
16 | Alexander Breinholt | 2008 | 137 | 39.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.65 | |||||||||
17 | Sebastian Drachmann | 2008 | 122 | 40.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
18 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 112 | 42.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
19 | Malthe Petersen | 2009 | 105 | 42.86 | ||||||
DeltaSwim | 43.91 | |||||||||
20 | Jens Reintoft | 2008 | 91 | 44.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
21 | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | 67 | 49.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 51.46 | |||||||||
22 | Daniel Schjødt Kristensen | 2008 | 63 | 50.67 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
23 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | 58 | 52.16 | ||||||
DeltaSwim | 51.62 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 170 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 104 | 42.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.96 | |||||||||
3 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 84 | 46.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
4 | Nicklas Kampmann | 2010 | 43 | 57.47 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 49.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |