2020-07-13   00:17:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM-Finaalit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Results
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
Event 36, P13,14,15,16 100m SU 13 years - Finaali
CR 13 59.91 Manu Mäntymäki 1998
CR 15 56.29 Manu Mäntymäki 2000
CR 16 55.35 Roni Kallström 2017
CR 14 59.52 Marcus Forsel 2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:05.83
50m: 32.03
100m: 1:05.83
(33.80)
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet +0.75 1:06.25 +0.42
50m: 32.28
100m: 1:06.25
(33.97)
3 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.70 1:07.03 +1.20
50m: 32.67
100m: 1:07.03
(34.36)
4 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.71 1:07.20 +1.37
50m: 32.16
100m: 1:07.20
(35.04)
5 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet +0.76 1:07.31 +1.48
50m: 32.93
100m: 1:07.31
(34.38)
6 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 +0.74 1:10.28 +4.45
50m: 34.19
100m: 1:10.28
(36.09)
6 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.72 1:10.28 +4.45
50m: 34.25
100m: 1:10.28
(36.03)
8 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat +0.85 1:10.95 +5.12
50m: 34.27
100m: 1:10.95
(36.68)
9 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.95 1:11.52 +5.69
50m: 34.78
100m: 1:11.52
(36.74)
10 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.73 1:11.62 +5.79
50m: 34.44
100m: 1:11.62
(37.18)
11 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 1:11.84 +6.01
50m: 34.46
100m: 1:11.84
(37.38)
12 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.65 1:11.95 +6.12
50m: 35.25
100m: 1:11.95
(36.70)
13 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.72 1:12.66 +6.83
50m: 35.15
100m: 1:12.66
(37.51)
14 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.80 1:12.67 +6.84
50m: 35.21
100m: 1:12.67
(37.46)
15 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.75 1:13.74 +7.91
50m: 35.40
100m: 1:13.74
(38.34)
16 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap +0.62 1:14.25 +8.42
50m: 35.32
100m: 1:14.25
(38.93)
Event official at: 01/12/2019 17.13.38
Event 36, P13,14,15,16 100m SU 14 years - Finaali
CR 13 59.91 Manu Mäntymäki 1998
CR 15 56.29 Manu Mäntymäki 2000
CR 16 55.35 Roni Kallström 2017
CR 14 59.52 Marcus Forsel 2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.61 59.95
50m: 28.72
100m: 59.95
(31.23)
2 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.69 1:04.41 +4.46
50m: 30.99
100m: 1:04.41
(33.42)
3 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.69 1:04.91 +4.96
50m: 31.80
100m: 1:04.91
(33.11)
4 Eero Rautaporras 2005 TaTu Tampere +0.73 1:04.97 +5.02
50m: 30.74
100m: 1:04.97
(34.23)
5 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 +0.65 1:05.04 +5.09
50m: 31.07
100m: 1:05.04
(33.97)
6 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.70 1:05.36 +5.41
50m: 31.21
100m: 1:05.36
(34.15)
7 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.74 1:05.46 +5.51
50m: 31.85
100m: 1:05.46
(33.61)
8 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 1:05.57 +5.62
50m: 32.03
100m: 1:05.57
(33.54)
9 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 +0.78 1:06.82 +6.87
50m: 32.27
100m: 1:06.82
(34.55)
10 Adam Björkstrand 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.81 1:07.49 +7.54
50m: 31.93
100m: 1:07.49
(35.56)
11 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.74 1:07.52 +7.57
50m: 32.67
100m: 1:07.52
(34.85)
12 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä +0.63 1:07.68 +7.73
50m: 33.07
100m: 1:07.68
(34.61)
13 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.63 1:07.71 +7.76
50m: 32.28
100m: 1:07.71
(35.43)
14 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.68 1:08.49 +8.54
50m: 32.98
100m: 1:08.49
(35.51)
15 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 +0.86 1:11.34 +11.39
50m: 34.62
100m: 1:11.34
(36.72)
- Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.72 DSQ 6.3 16m
Event official at: 01/12/2019 17.13.38
Event 36, P13,14,15,16 100m SU 15 years - Finaali
CR 13 59.91 Manu Mäntymäki 1998
CR 15 56.29 Manu Mäntymäki 2000
CR 16 55.35 Roni Kallström 2017
CR 14 59.52 Marcus Forsel 2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.68 59.18
50m: 28.00
100m: 59.18
(31.18)
2 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.68 1:00.34 +1.16
50m: 28.81
100m: 1:00.34
(31.53)
3 Onni Äijälä 2004 Riihimäen Uimaseura +0.76 1:01.16 +1.98
50m: 29.28
100m: 1:01.16
(31.88)
4 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.73 1:01.99 +2.81
50m: 29.62
100m: 1:01.99
(32.37)
5 Miro Birkstedt 2004 TaTu Tampere +0.72 1:02.31 +3.13
50m: 30.21
100m: 1:02.31
(32.10)
6 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.69 1:02.88 +3.70
50m: 30.28
100m: 1:02.88
(32.60)
7 Seweryn  Pastucha 2004 Raision Urheilijat +0.76 1:03.21 +4.03
50m: 30.14
100m: 1:03.21
(33.07)
8 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.65 1:03.59 +4.41
50m: 30.83
100m: 1:03.59
(32.76)
9 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.69 1:03.98 +4.80
50m: 30.67
100m: 1:03.98
(33.31)
10 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.79 1:04.28 +5.10
50m: 31.43
100m: 1:04.28
(32.85)
11 Samuli Masalin 2004 Cetus Espoo +0.71 1:04.32 +5.14
50m: 31.08
100m: 1:04.32
(33.24)
12 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.62 1:05.44 +6.26
50m: 31.36
100m: 1:05.44
(34.08)
13 Samu Virtanen 2004 Swimming Jyväskylä +0.65 1:05.63 +6.45
50m: 31.09
100m: 1:05.63
(34.54)
14 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.64 1:05.88 +6.70
50m: 31.81
100m: 1:05.88
(34.07)
15 Tino Kaukonen 2004 HTU Stadi +0.87 1:08.21 +9.03
50m: 31.92
100m: 1:08.21
(36.29)
Event official at: 01/12/2019 17.13.38
Event 36, P13,14,15,16 100m SU 16 years - Finaali
CR 13 59.91 Manu Mäntymäki 1998
CR 15 56.29 Manu Mäntymäki 2000
CR 16 55.35 Roni Kallström 2017
CR 14 59.52 Marcus Forsel 2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.65 55.74
50m: 27.68
100m: 55.74
(28.06)
2 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.57 57.20 +1.46
50m: 28.22
100m: 57.20
(28.98)
3 Jami Ihalainen 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 58.38 +2.64
50m: 28.23
100m: 58.38
(30.15)
4 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 59.91 +4.17
50m: 29.82
100m: 59.91
(30.09)
5 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.72 1:00.51 +4.77
50m: 29.85
100m: 1:00.51
(30.66)
6 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.67 1:00.97 +5.23
50m: 29.39
100m: 1:00.97
(31.58)
7 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.77 1:01.50 +5.76
50m: 29.63
100m: 1:01.50
(31.87)
8 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.62 1:02.00 +6.26
50m: 29.46
100m: 1:02.00
(32.54)
9 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.66 1:02.02 +6.28
50m: 29.83
100m: 1:02.02
(32.19)
10 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 1:02.31 +6.57
50m: 30.04
100m: 1:02.31
(32.27)
11 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila +0.69 1:02.40 +6.66
50m: 30.16
100m: 1:02.40
(32.24)
12 Petteri Lepola 2003 TaTu Tampere +0.79 1:03.20 +7.46
50m: 31.14
100m: 1:03.20
(32.06)
13 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.77 1:04.08 +8.34
50m: 30.55
100m: 1:04.08
(33.53)
14 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.78 1:04.31 +8.57
50m: 31.51
100m: 1:04.31
(32.80)
15 Nooa lehtoniemi 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 1:04.80 +9.06
50m: 31.71
100m: 1:04.80
(33.09)
Event official at: 01/12/2019 17.13.38
2019-12-01 17.13.40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner