2020-07-16   18:35:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM-Finaalit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Document
Results
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
Event 25, P14,15,16 200m PU 14 years - Finaali
CR 15 2:05.19 Sergey Kuznetsov 2015
CR 16 2:04.00 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb FIN Vaasan Uimahalli FIN 30/11/2019
CR 14 2:07.61 Segey Kuznetsov 2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.65 2:19.43
50m: 30.52
100m: 1:06.31
(35.79)
150m: 1:42.76
(36.45)
200m: 2:19.43
(36.67)
2 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.71 2:21.56 +2.13
50m: 30.43
100m: 1:07.45
(37.02)
150m: 1:45.26
(37.81)
200m: 2:21.56
(36.30)
3 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.70 2:22.49 +3.06
50m: 31.12
100m: 1:07.58
(36.46)
150m: 1:45.66
(38.08)
200m: 2:22.49
(36.83)
4 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.67 2:23.38 +3.95
50m: 30.11
100m: 1:06.24
(36.13)
150m: 1:44.06
(37.82)
200m: 2:23.38
(39.32)
5 Samuel Halminen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 2:24.41 +4.98
50m: 31.33
100m: 1:07.99
(36.66)
150m: 1:46.51
(38.52)
200m: 2:24.41
(37.90)
6 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.71 2:25.98 +6.55
50m: 31.56
100m: 1:08.77
(37.21)
150m: 1:47.69
(38.92)
200m: 2:25.98
(38.29)
7 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.74 2:29.77 +10.34
50m: 32.78
100m: 1:10.18
(37.40)
150m: 1:48.92
(38.74)
200m: 2:29.77
(40.85)
8 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb +0.72 2:30.07 +10.64
50m: 32.17
100m: 1:10.03
(37.86)
150m: 1:49.53
(39.50)
200m: 2:30.07
(40.54)
9 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.68 2:30.76 +11.33
50m: 32.53
100m: 1:10.51
(37.98)
150m: 1:50.25
(39.74)
200m: 2:30.76
(40.51)
10 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.84 2:30.90 +11.47
50m: 34.72
100m: 1:12.80
(38.08)
150m: 1:51.93
(39.13)
200m: 2:30.90
(38.97)
11 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.74 2:31.22 +11.79
50m: 32.29
100m: 1:10.49
(38.20)
150m: 1:50.78
(40.29)
200m: 2:31.22
(40.44)
12 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.75 2:32.21 +12.78
50m: 33.51
100m: 1:12.73
(39.22)
150m: 1:53.09
(40.36)
200m: 2:32.21
(39.12)
13 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.79 2:32.88 +13.45
50m: 31.84
100m: 1:10.59
(38.75)
150m: 1:51.41
(40.82)
200m: 2:32.88
(41.47)
14 Nikita  Semach 2005 Swimming Jyväskylä +0.70 2:33.59 +14.16
50m: 32.94
100m: 1:12.18
(39.24)
150m: 1:53.02
(40.84)
200m: 2:33.59
(40.57)
15 Adam Björkstrand 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 2:35.02 +15.59
50m: 31.01
100m: 1:08.42
(37.41)
150m: 1:49.73
(41.31)
200m: 2:35.02
(45.29)
16 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.82 2:43.17 +23.74
50m: 34.94
100m: 1:16.46
(41.52)
150m: 1:59.47
(43.01)
200m: 2:43.17
(43.70)
Event official at: 30/11/2019 19.56.57
Event 25, P14,15,16 200m PU 15 years - Finaali
CR 15 2:05.19 Sergey Kuznetsov 2015
CR 16 2:04.00 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb FIN Vaasan Uimahalli FIN 30/11/2019
CR 14 2:07.61 Segey Kuznetsov 2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.75 2:10.93
50m: 28.55
100m: 1:01.01
(32.46)
150m: 1:35.80
(34.79)
200m: 2:10.93
(35.13)
2 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet +0.71 2:13.27 +2.34
50m: 29.12
100m: 1:02.33
(33.21)
150m: 1:37.51
(35.18)
200m: 2:13.27
(35.76)
3 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet +0.75 2:14.32 +3.39
50m: 29.55
100m: 1:03.07
(33.52)
150m: 1:38.23
(35.16)
200m: 2:14.32
(36.09)
4 Verneri Lehtovaara 2004 Salon Uimarit +0.64 2:15.79 +4.86
50m: 30.04
100m: 1:05.16
(35.12)
150m: 1:41.67
(36.51)
200m: 2:15.79
(34.12)
5 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 2:16.05 +5.12
50m: 29.49
100m: 1:03.23
(33.74)
150m: 1:39.06
(35.83)
200m: 2:16.05
(36.99)
6 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 +0.65 2:19.04 +8.11
50m: 29.84
100m: 1:04.39
(34.55)
150m: 1:41.28
(36.89)
200m: 2:19.04
(37.76)
7 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.80 2:23.24 +12.31
50m: 31.51
100m: 1:07.08
(35.57)
150m: 1:44.62
(37.54)
200m: 2:23.24
(38.62)
8 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.72 2:24.24 +13.31
50m: 32.31
100m: 1:09.96
(37.65)
150m: 1:48.02
(38.06)
200m: 2:24.24
(36.22)
9 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.70 2:26.02 +15.09
50m: 31.27
100m: 1:08.26
(36.99)
150m: 1:46.92
(38.66)
200m: 2:26.02
(39.10)
10 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry +0.79 2:28.93 +18.00
50m: 32.34
100m: 1:09.90
(37.56)
150m: 1:49.32
(39.42)
200m: 2:28.93
(39.61)
11 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.64 2:29.63 +18.70
50m: 31.21
100m: 1:07.51
(36.30)
150m: 1:45.64
(38.13)
200m: 2:29.63
(43.99)
12 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.83 2:29.98 +19.05
50m: 33.72
100m: 1:13.28
(39.56)
150m: 1:53.02
(39.74)
200m: 2:29.98
(36.96)
13 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere +0.81 2:30.82 +19.89
50m: 32.47
100m: 1:10.41
(37.94)
150m: 1:51.01
(40.60)
200m: 2:30.82
(39.81)
14 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.63 2:31.88 +20.95
50m: 32.35
100m: 1:08.71
(36.36)
150m: 1:47.90
(39.19)
200m: 2:31.88
(43.98)
15 Otto Nurminen 2004 Raision Urheilijat +0.82 2:32.07 +21.14
50m: 33.31
100m: 1:11.61
(38.30)
150m: 1:51.70
(40.09)
200m: 2:32.07
(40.37)
Event official at: 30/11/2019 19.56.57
Event 25, P14,15,16 200m PU 16 years - Finaali
CR 15 2:05.19 Sergey Kuznetsov 2015
CR 16 2:04.00 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb FIN Vaasan Uimahalli FIN 30/11/2019
CR 14 2:07.61 Segey Kuznetsov 2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb +0.71 2:04.00 CR 16
50m: 27.68
100m: 58.84
(31.16)
150m: 1:30.92
(32.08)
200m: 2:04.00
(33.08)
2 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.72 2:06.07 +2.07
50m: 28.15
100m: 1:00.45
(32.30)
150m: 1:33.61
(33.16)
200m: 2:06.07
(32.46)
3 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.75 2:09.03 +5.03
50m: 28.84
100m: 1:01.71
(32.87)
150m: 1:35.29
(33.58)
200m: 2:09.03
(33.74)
4 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.70 2:10.16 +6.16
50m: 28.60
100m: 1:01.81
(33.21)
150m: 1:36.05
(34.24)
200m: 2:10.16
(34.11)
5 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere +0.69 2:15.53 +11.53
50m: 30.09
100m: 1:04.67
(34.58)
150m: 1:40.48
(35.81)
200m: 2:15.53
(35.05)
6 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit +0.63 2:16.80 +12.80
50m: 30.49
100m: 1:06.97
(36.48)
150m: 1:42.02
(35.05)
200m: 2:16.80
(34.78)
7 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 2:19.19 +15.19
50m: 30.51
100m: 1:06.31
(35.80)
150m: 1:42.86
(36.55)
200m: 2:19.19
(36.33)
8 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.75 2:20.71 +16.71
50m: 29.68
100m: 1:05.45
(35.77)
150m: 1:43.56
(38.11)
200m: 2:20.71
(37.15)
9 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry +0.70 2:21.75 +17.75
50m: 29.66
100m: 1:05.13
(35.47)
150m: 1:43.90
(38.77)
200m: 2:21.75
(37.85)
10 Petteri Lepola 2003 TaTu Tampere +0.75 2:22.36 +18.36
50m: 30.88
100m: 1:07.59
(36.71)
150m: 1:45.66
(38.07)
200m: 2:22.36
(36.70)
11 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.69 2:22.63 +18.63
50m: 31.04
100m: 1:07.37
(36.33)
150m: 1:45.95
(38.58)
200m: 2:22.63
(36.68)
12 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.75 2:23.94 +19.94
50m: 31.96
100m: 1:08.58
(36.62)
150m: 1:45.52
(36.94)
200m: 2:23.94
(38.42)
13 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry +0.70 2:31.77 +27.77
50m: 31.03
100m: 1:06.83
(35.80)
150m: 1:45.80
(38.97)
200m: 2:31.77
(45.97)
14 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet +0.76 2:33.90 +29.90
50m: 32.31
100m: 1:09.87
(37.56)
150m: 1:51.07
(41.20)
200m: 2:33.90
(42.83)
15 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit +0.72 2:38.37 +34.37
50m: 32.15
100m: 1:10.21
(38.06)
150m: 1:52.42
(42.21)
200m: 2:38.37
(45.95)
- Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.75 DSQ 8.4 150m
Event official at: 30/11/2019 19.56.57
2019-11-30 19.57.02 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner