2020-10-22   02:14:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM-Finaalit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai aamu

Document
Results
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
Event 2, P13,14,15,16 200m SKU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet +0.71 2:21.43
50m: 31.00
100m: 1:07.49
(36.49)
150m: 1:47.02
(39.53)
200m: 2:21.43
(34.41)
2 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 2:22.68 +1.25
50m: 30.68
100m: 1:07.25
(36.57)
150m: 1:48.00
(40.75)
200m: 2:22.68
(34.68)
3 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 2:25.15 +3.72
50m: 30.84
100m: 1:06.92
(36.08)
150m: 1:51.16
(44.24)
200m: 2:25.15
(33.99)
4 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.65 2:30.05 +8.62
50m: 33.11
100m: 1:10.07
(36.96)
150m: 1:57.08
(47.01)
200m: 2:30.05
(32.97)
5 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet +0.64 2:30.32 +8.89
50m: 31.95
100m: 1:10.24
(38.29)
150m: 1:53.32
(43.08)
200m: 2:30.32
(37.00)
6 Konsta Kukkonen 2006 Kouvolan Uimarit +0.69 2:30.65 +9.22
50m: 31.90
100m: 1:11.27
(39.37)
150m: 1:56.25
(44.98)
200m: 2:30.65
(34.40)
7 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 2:30.70 +9.27
50m: 34.85
100m: 1:11.55
(36.70)
150m: 1:57.13
(45.58)
200m: 2:30.70
(33.57)
8 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.79 2:30.73 +9.30
50m: 34.03
100m: 1:14.16
(40.13)
150m: 1:56.91
(42.75)
200m: 2:30.73
(33.82)
9 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.83 2:31.24 +9.81
50m: 33.36
100m: 1:11.97
(38.61)
150m: 1:56.67
(44.70)
200m: 2:31.24
(34.57)
10 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.68 2:33.00 +11.57
50m: 33.87
100m: 1:14.83
(40.96)
150m: 1:57.31
(42.48)
200m: 2:33.00
(35.69)
11 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 2:37.95 +16.52
50m: 34.19
100m: 1:14.07
(39.88)
150m: 2:03.33
(49.26)
200m: 2:37.95
(34.62)
12 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry +0.69 2:38.98 +17.55
50m: 33.43
100m: 1:16.76
(43.33)
150m: 2:01.53
(44.77)
200m: 2:38.98
(37.45)
13 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.84 2:39.64 +18.21
50m: 33.42
100m: 1:13.35
(39.93)
150m: 2:00.87
(47.52)
200m: 2:39.64
(38.77)
14 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit +0.80 2:40.33 +18.90
50m: 34.39
100m: 1:15.55
(41.16)
150m: 2:02.01
(46.46)
200m: 2:40.33
(38.32)
15 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 2:40.47 +19.04
50m: 35.26
100m: 1:15.24
(39.98)
150m: 2:04.11
(48.87)
200m: 2:40.47
(36.36)
16 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura +0.68 2:41.59 +20.16
50m: 33.21
100m: 1:14.14
(40.93)
150m: 2:03.87
(49.73)
200m: 2:41.59
(37.72)
Event official at: 29/11/2019 10.57.59
Event 2, P13,14,15,16 200m SKU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.64 2:14.95
50m: 29.89
100m: 1:03.07
(33.18)
150m: 1:44.06
(40.99)
200m: 2:14.95
(30.89)
2 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:18.13 +3.18
50m: 29.86
100m: 1:05.62
(35.76)
150m: 1:45.60
(39.98)
200m: 2:18.13
(32.53)
3 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.66 2:19.82 +4.87
50m: 29.01
100m: 1:05.42
(36.41)
150m: 1:46.47
(41.05)
200m: 2:19.82
(33.35)
4 Leo Währn 2005 Vanders +0.71 2:20.26 +5.31
50m: 29.00
100m: 1:05.64
(36.64)
150m: 1:47.11
(41.47)
200m: 2:20.26
(33.15)
5 Samuel Halminen 2005 Helsingfors Simsällskap 2:20.61 +5.66
50m: 29.31
100m: 1:06.78
(37.47)
150m: 1:48.48
(41.70)
200m: 2:20.61
(32.13)
6 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 2:21.74 +6.79
50m: 31.71
100m: 1:07.21
(35.50)
150m: 1:49.32
(42.11)
200m: 2:21.74
(32.42)
7 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.73 2:21.97 +7.02
50m: 31.29
100m: 1:05.77
(34.48)
150m: 1:49.16
(43.39)
200m: 2:21.97
(32.81)
8 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.76 2:22.57 +7.62
50m: 30.43
100m: 1:08.06
(37.63)
150m: 1:50.63
(42.57)
200m: 2:22.57
(31.94)
9 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb 2:24.11 +9.16
50m: 31.43
100m: 1:09.92
(38.49)
150m: 1:51.06
(41.14)
200m: 2:24.11
(33.05)
10 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.72 2:25.33 +10.38
50m: 30.79
100m: 1:09.85
(39.06)
150m: 1:51.52
(41.67)
200m: 2:25.33
(33.81)
11 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 2:25.83 +10.88
50m: 29.21
100m: 1:07.47
(38.26)
150m: 1:51.93
(44.46)
200m: 2:25.83
(33.90)
12 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä +0.69 2:26.65 +11.70
50m: 31.13
100m: 1:09.43
(38.30)
150m: 1:52.47
(43.04)
200m: 2:26.65
(34.18)
13 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 2:26.91 +11.96
50m: 31.37
100m: 1:08.44
(37.07)
150m: 1:53.90
(45.46)
200m: 2:26.91
(33.01)
14 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.75 2:26.98 +12.03
50m: 31.67
100m: 1:11.62
(39.95)
150m: 1:52.79
(41.17)
200m: 2:26.98
(34.19)
15 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.79 2:27.40 +12.45
50m: 30.44
100m: 1:08.32
(37.88)
150m: 1:51.75
(43.43)
200m: 2:27.40
(35.65)
16 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 2:29.16 +14.21
50m: 32.48
100m: 1:13.09
(40.61)
150m: 1:54.45
(41.36)
200m: 2:29.16
(34.71)
Event official at: 29/11/2019 10.57.59
Event 2, P13,14,15,16 200m SKU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.75 2:09.08
50m: 27.14
100m: 1:00.95
(33.81)
150m: 1:37.85
(36.90)
200m: 2:09.08
(31.23)
2 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap 2:11.00 +1.92
50m: 28.72
100m: 1:02.41
(33.69)
150m: 1:38.37
(35.96)
200m: 2:11.00
(32.63)
3 Onni Äijälä 2004 Riihimäen Uimaseura 2:12.48 +3.40
50m: 27.14
100m: 1:00.53
(33.39)
150m: 1:40.92
(40.39)
200m: 2:12.48
(31.56)
4 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.72 2:16.17 +7.09
50m: 27.47
100m: 1:02.96
(35.49)
150m: 1:43.13
(40.17)
200m: 2:16.17
(33.04)
5 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet +0.73 2:16.71 +7.63
50m: 29.29
100m: 1:03.62
(34.33)
150m: 1:44.86
(41.24)
200m: 2:16.71
(31.85)
6 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.66 2:17.15 +8.07
50m: 28.19
100m: 1:02.11
(33.92)
150m: 1:43.17
(41.06)
200m: 2:17.15
(33.98)
7 Seweryn  Pastucha 2004 Raision Urheilijat +0.72 2:17.29 +8.21
50m: 30.08
100m: 1:06.11
(36.03)
150m: 1:46.15
(40.04)
200m: 2:17.29
(31.14)
8 Miro Birkstedt 2004 TaTu Tampere +0.78 2:17.46 +8.38
50m: 29.13
100m: 1:02.79
(33.66)
150m: 1:45.15
(42.36)
200m: 2:17.46
(32.31)
9 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet +0.75 2:17.67 +8.59
50m: 29.55
100m: 1:04.73
(35.18)
150m: 1:45.56
(40.83)
200m: 2:17.67
(32.11)
10 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.74 2:18.17 +9.09
50m: 27.87
100m: 1:04.65
(36.78)
150m: 1:44.36
(39.71)
200m: 2:18.17
(33.81)
11 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.66 2:19.26 +10.18
50m: 30.12
100m: 1:04.44
(34.32)
150m: 1:46.35
(41.91)
200m: 2:19.26
(32.91)
12 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.68 2:19.90 +10.82
50m: 29.58
100m: 1:05.15
(35.57)
150m: 1:45.75
(40.60)
200m: 2:19.90
(34.15)
13 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.67 2:21.05 +11.97
50m: 29.62
100m: 1:04.99
(35.37)
150m: 1:46.38
(41.39)
200m: 2:21.05
(34.67)
14 Veerti Juurakko 2004 Cetus Espoo 2:21.73 +12.65
50m: 30.17
100m: 1:07.37
(37.20)
150m: 1:47.79
(40.42)
200m: 2:21.73
(33.94)
15 Aapo Koskinen 2004 Lahden Uimaseura +0.61 2:23.17 +14.09
50m: 31.05
100m: 1:07.50
(36.45)
150m: 1:49.06
(41.56)
200m: 2:23.17
(34.11)
16 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 2:23.85 +14.77
50m: 31.34
100m: 1:07.53
(36.19)
150m: 1:49.37
(41.84)
200m: 2:23.85
(34.48)
Event official at: 29/11/2019 10.57.59
Event 2, P13,14,15,16 200m SKU 16 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit 2:06.61
50m: 27.86
100m: 1:01.11
(33.25)
150m: 1:37.35
(36.24)
200m: 2:06.61
(29.26)
2 Jami Ihalainen 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 2:06.88 +0.27
50m: 27.55
100m: 59.24
(31.69)
150m: 1:35.62
(36.38)
200m: 2:06.88
(31.26)
3 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo 2:07.31 +0.70
50m: 27.76
100m: 59.90
(32.14)
150m: 1:37.37
(37.47)
200m: 2:07.31
(29.94)
4 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:08.10 +1.49
50m: 27.20
100m: 1:01.05
(33.85)
150m: 1:38.79
(37.74)
200m: 2:08.10
(29.31)
5 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 +0.69 2:11.16 +4.55
50m: 28.71
100m: 1:02.60
(33.89)
150m: 1:39.96
(37.36)
200m: 2:11.16
(31.20)
6 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 2:11.25 +4.64
50m: 28.10
100m: 1:02.23
(34.13)
150m: 1:39.73
(37.50)
200m: 2:11.25
(31.52)
7 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb +0.72 2:12.27 +5.66
50m: 28.32
100m: 1:02.56
(34.24)
150m: 1:42.52
(39.96)
200m: 2:12.27
(29.75)
8 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit +0.61 2:14.71 +8.10
50m: 28.53
100m: 1:01.78
(33.25)
150m: 1:43.01
(41.23)
200m: 2:14.71
(31.70)
9 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 2:16.07 +9.46
50m: 29.50
100m: 1:03.43
(33.93)
150m: 1:43.65
(40.22)
200m: 2:16.07
(32.42)
10 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.73 2:16.19 +9.58
50m: 29.31
100m: 1:03.90
(34.59)
150m: 1:42.58
(38.68)
200m: 2:16.19
(33.61)
11 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.71 2:17.05 +10.44
50m: 28.39
100m: 1:03.33
(34.94)
150m: 1:42.99
(39.66)
200m: 2:17.05
(34.06)
12 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.69 2:17.91 +11.30
50m: 28.67
100m: 1:03.18
(34.51)
150m: 1:44.93
(41.75)
200m: 2:17.91
(32.98)
13 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.73 2:20.08 +13.47
50m: 27.74
100m: 1:04.27
(36.53)
150m: 1:47.50
(43.23)
200m: 2:20.08
(32.58)
14 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo 2:20.77 +14.16
50m: 30.61
100m: 1:06.10
(35.49)
150m: 1:47.07
(40.97)
200m: 2:20.77
(33.70)
15 Nooa lehtoniemi 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 2:21.37 +14.76
50m: 30.05
100m: 1:04.97
(34.92)
150m: 1:47.18
(42.21)
200m: 2:21.37
(34.19)
- Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit DSQ 8.4 50m
Event official at: 29/11/2019 10.57.59
2019-11-29 10.58.08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner