2020-10-20   22:02:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM-Finaalit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai aamu

Document
Results
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
Event 1, T12,13,14,15 100m RU 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.76 1:17.91
50m: 36.98
100m: 1:17.91
(40.93)
2 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat +0.78 1:17.92 +0.01
50m: 37.19
100m: 1:17.92
(40.73)
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:18.88 +0.97
50m: 36.66
100m: 1:18.88
(42.22)
4 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura 1:19.65 +1.74
50m: 37.40
100m: 1:19.65
(42.25)
5 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.74 1:20.29 +2.38
50m: 37.31
100m: 1:20.29
(42.98)
6 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet +0.74 1:22.63 +4.72
50m: 38.65
100m: 1:22.63
(43.98)
7 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.70 1:22.64 +4.73
50m: 38.13
100m: 1:22.64
(44.51)
8 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 1:22.67 +4.76
50m: 38.02
100m: 1:22.67
(44.65)
9 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.71 1:22.76 +4.85
50m: 38.07
100m: 1:22.76
(44.69)
10 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.84 1:23.21 +5.30
50m: 38.92
100m: 1:23.21
(44.29)
11 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.84 1:23.27 +5.36
50m: 38.89
100m: 1:23.27
(44.38)
12 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.76 1:23.76 +5.85
50m: 37.40
100m: 1:23.76
(46.36)
13 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 +0.76 1:23.99 +6.08
50m: 39.50
100m: 1:23.99
(44.49)
14 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.82 1:24.08 +6.17
50m: 39.37
100m: 1:24.08
(44.71)
15 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.77 1:24.71 +6.80
50m: 38.83
100m: 1:24.71
(45.88)
16 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:25.75 +7.84
50m: 38.73
100m: 1:25.75
(47.02)
Event official at: 29/11/2019 10.23.29
Event 1, T12,13,14,15 100m RU 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.73 1:10.72
50m: 32.89
100m: 1:10.72
(37.83)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.89 +0.17
50m: 33.84
100m: 1:10.89
(37.05)
3 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap 1:14.68 +3.96
50m: 35.72
100m: 1:14.68
(38.96)
4 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.91 1:15.30 +4.58
50m: 35.69
100m: 1:15.30
(39.61)
5 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.72 1:15.62 +4.90
50m: 35.84
100m: 1:15.62
(39.78)
6 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.74 1:16.23 +5.51
50m: 36.10
100m: 1:16.23
(40.13)
6 Elli Lenkkeri 2006 Uinti Hyvinkää +0.76 1:16.23 +5.51
50m: 35.19
100m: 1:16.23
(41.04)
8 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.81 1:16.37 +5.65
50m: 35.34
100m: 1:16.37
(41.03)
9 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.85 1:17.19 +6.47
50m: 36.38
100m: 1:17.19
(40.81)
10 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.70 1:17.31 +6.59
50m: 35.73
100m: 1:17.31
(41.58)
11 Helmi Käkelä 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 1:17.78 +7.06
50m: 36.05
100m: 1:17.78
(41.73)
12 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.67 1:18.89 +8.17
50m: 37.17
100m: 1:18.89
(41.72)
13 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.74 1:19.54 +8.82
50m: 36.81
100m: 1:19.54
(42.73)
14 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.83 1:19.93 +9.21
50m: 38.31
100m: 1:19.93
(41.62)
15 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.78 1:20.12 +9.40
50m: 36.91
100m: 1:20.12
(43.21)
16 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.87 1:21.21 +10.49
50m: 37.98
100m: 1:21.21
(43.23)
Event official at: 29/11/2019 10.23.29
Event 1, T12,13,14,15 100m RU 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.71 1:11.59
50m: 34.19
100m: 1:11.59
(37.40)
2 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura +0.78 1:11.72 +0.13
50m: 33.98
100m: 1:11.72
(37.74)
3 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.84 +0.25
50m: 33.81
100m: 1:11.84
(38.03)
4 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry +0.73 1:11.87 +0.28
50m: 33.96
100m: 1:11.87
(37.91)
5 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:12.63 +1.04
50m: 34.13
100m: 1:12.63
(38.50)
6 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.74 1:13.64 +2.05
50m: 33.49
100m: 1:13.64
(40.15)
7 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.69 1:15.36 +3.77
50m: 35.21
100m: 1:15.36
(40.15)
8 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.74 1:15.40 +3.81
50m: 35.18
100m: 1:15.40
(40.22)
9 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.74 1:16.06 +4.47
50m: 35.16
100m: 1:16.06
(40.90)
10 Meea Juntunen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.92 1:16.28 +4.69
50m: 36.05
100m: 1:16.28
(40.23)
11 Melissa Miettinen 2005 Vanders +0.76 1:16.80 +5.21
50m: 35.57
100m: 1:16.80
(41.23)
12 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 +0.75 1:17.62 +6.03
50m: 36.07
100m: 1:17.62
(41.55)
13 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:17.82 +6.23
50m: 36.39
100m: 1:17.82
(41.43)
14 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki +0.73 1:17.84 +6.25
50m: 37.03
100m: 1:17.84
(40.81)
15 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.78 1:18.61 +7.02
50m: 37.43
100m: 1:18.61
(41.18)
Event official at: 29/11/2019 10.23.29
Event 1, T12,13,14,15 100m RU 15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.25
50m: 33.84
100m: 1:11.25
(37.41)
2 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 1:11.56 +0.31
50m: 34.03
100m: 1:11.56
(37.53)
3 Iida Heikkinen 2004 Uinti Imatra 1:12.23 +0.98
50m: 33.82
100m: 1:12.23
(38.41)
4 Helmi Jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö +0.68 1:12.45 +1.20
50m: 33.79
100m: 1:12.45
(38.66)
5 Aada Hakala 2004 Uinti Tampere +0.76 1:13.53 +2.28
50m: 34.59
100m: 1:13.53
(38.94)
6 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere +0.74 1:13.69 +2.44
50m: 35.37
100m: 1:13.69
(38.32)
7 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere +0.74 1:15.06 +3.81
50m: 34.61
100m: 1:15.06
(40.45)
8 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:15.20 +3.95
50m: 35.64
100m: 1:15.20
(39.56)
9 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet +0.70 1:15.49 +4.24
50m: 35.69
100m: 1:15.49
(39.80)
10 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere +0.66 1:15.67 +4.42
50m: 35.04
100m: 1:15.67
(40.63)
11 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere +0.68 1:16.10 +4.85
50m: 35.07
100m: 1:16.10
(41.03)
12 Vlada Guljajeva 2004 Riihimäen Uimaseura +0.71 1:16.20 +4.95
50m: 35.30
100m: 1:16.20
(40.90)
13 Laura Helena Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 1:16.57 +5.32
50m: 35.31
100m: 1:16.57
(41.26)
14 Liinu  Louhikoski 2004 Vanders 1:17.11 +5.86
50m: 35.17
100m: 1:17.11
(41.94)
15 Nessa Järvinen 2004 Uimaseura Aquila +0.73 1:17.69 +6.44
50m: 36.07
100m: 1:17.69
(41.62)
16 Alina Talja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:18.30 +7.05
50m: 36.71
100m: 1:18.30
(41.59)
Event official at: 29/11/2019 10.23.29
2019-11-29 10.24.14 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner