2020-04-07   13:26:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DiTEC Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag fm

Document
Resultat
DiTEC Swim Meet 2020
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 6, 200m Frisim Flickor 15-16 år - Final
Sponsor: IC Media Control
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap +0.76 548 2:14.89
50m: 31.61
100m: 1:06.00
(34.39)
150m: 1:41.43
(35.43)
200m: 2:14.89
(33.46)
2 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap +0.54 543 2:15.31 +0.42
50m: 30.72
100m: 1:05.46
(34.74)
150m: 1:41.12
(35.66)
200m: 2:15.31
(34.19)
3 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde +0.72 531 2:16.33 +1.44
50m: 31.60
100m: 1:06.59
(34.99)
150m: 1:41.48
(34.89)
200m: 2:16.33
(34.85)
4 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS +0.60 528 2:16.60 +1.71
50m: 31.24
100m: 1:05.27
(34.03)
150m: 1:40.87
(35.60)
200m: 2:16.60
(35.73)
5 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap +0.69 518 2:17.50 +2.61
50m: 31.37
100m: 1:06.03
(34.66)
150m: 1:41.88
(35.85)
200m: 2:17.50
(35.62)
6 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.53 512 2:18.01 +3.12
50m: 31.62
100m: 1:06.52
(34.90)
150m: 1:42.53
(36.01)
200m: 2:18.01
(35.48)
7 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.68 507 2:18.48 +3.59
50m: 31.97
100m: 1:06.83
(34.86)
150m: 1:42.44
(35.61)
200m: 2:18.48
(36.04)
8 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap +0.63 489 2:20.13 +5.24
50m: 30.99
100m: 1:06.27
(35.28)
150m: 1:43.10
(36.83)
200m: 2:20.13
(37.03)
9 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.77 475 2:21.47 +6.58
50m: 31.86
100m: 1:07.33
(35.47)
150m: 1:44.48
(37.15)
200m: 2:21.47
(36.99)
10 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.72 462 2:22.81 +7.92
50m: 32.21
100m: 1:08.83
(36.62)
150m: 1:46.53
(37.70)
200m: 2:22.81
(36.28)
11 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS +0.80 459 2:23.08 +8.19
50m: 33.72
100m: 1:09.91
(36.19)
150m: 1:46.77
(36.86)
200m: 2:23.08
(36.31)
12 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap +0.63 457 2:23.35 +8.46
50m: 33.94
100m: 1:10.87
(36.93)
150m: 1:47.47
(36.60)
200m: 2:23.35
(35.88)
13 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 450 2:24.09 +9.20
50m: 33.36
100m: 1:09.96
(36.60)
150m: 1:47.84
(37.88)
200m: 2:24.09
(36.25)
14 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde +0.75 447 2:24.38 +9.49
50m: 32.58
100m: 1:09.41
(36.83)
150m: 1:47.36
(37.95)
200m: 2:24.38
(37.02)
15 Klara Martinez Jonsson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.79 442 2:24.95 +10.06
50m: 32.34
100m: 1:08.82
(36.48)
150m: 1:46.83
(38.01)
200m: 2:24.95
(38.12)
16 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.72 439 2:25.19 +10.30
50m: 33.27
100m: 1:10.57
(37.30)
150m: 1:48.56
(37.99)
200m: 2:25.19
(36.63)
17 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde 438 2:25.36 +10.47
50m: 33.50
100m: 1:10.66
(37.16)
150m: 1:48.78
(38.12)
200m: 2:25.36
(36.58)
18 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.44 437 2:25.51 +10.62
50m: 32.64
100m: 1:09.71
(37.07)
150m: 1:47.78
(38.07)
200m: 2:25.51
(37.73)
19 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS +0.62 435 2:25.74 +10.85
50m: 33.00
100m: 1:10.16
(37.16)
150m: 1:48.29
(38.13)
200m: 2:25.74
(37.45)
20 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen +0.71 434 2:25.77 +10.88
50m: 33.68
100m: 1:10.64
(36.96)
150m: 1:49.00
(38.36)
200m: 2:25.77
(36.77)
20 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen 434 2:25.77 +10.88
50m: 33.07
100m: 1:09.61
(36.54)
150m: 1:47.40
(37.79)
200m: 2:25.77
(38.37)
22 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.78 433 2:25.86 +10.97
50m: 32.48
100m: 1:09.24
(36.76)
150m: 1:47.59
(38.35)
200m: 2:25.86
(38.27)
23 Emilia Pålsson 2005 Simklubben Laxen 426 2:26.74 +11.85
50m: 34.25
100m: 1:12.05
(37.80)
150m: 1:49.99
(37.94)
200m: 2:26.74
(36.75)
24 Felicia Zander 2004 Ängelholms Simsällskap +0.67 425 2:26.87 +11.98
50m: 32.78
100m: 1:09.90
(37.12)
150m: 1:48.70
(38.80)
200m: 2:26.87
(38.17)
25 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.65 423 2:27.08 +12.19
50m: 34.41
100m: 1:11.62
(37.21)
150m: 1:49.39
(37.77)
200m: 2:27.08
(37.69)
26 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.80 419 2:27.55 +12.66
50m: 33.86
100m: 1:11.74
(37.88)
150m: 1:50.00
(38.26)
200m: 2:27.55
(37.55)
27 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.70 418 2:27.65 +12.76
50m: 32.28
100m: 1:09.17
(36.89)
150m: 1:48.12
(38.95)
200m: 2:27.65
(39.53)
28 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap +0.64 415 2:28.04 +13.15
50m: 32.56
100m: 1:09.82
(37.26)
150m: 1:48.48
(38.66)
200m: 2:28.04
(39.56)
29 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap +0.85 413 2:28.21 +13.32
50m: 34.27
100m: 1:12.27
(38.00)
150m: 1:50.97
(38.70)
200m: 2:28.21
(37.24)
30 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap +0.71 411 2:28.45 +13.56
50m: 33.05
100m: 1:10.38
(37.33)
150m: 1:49.22
(38.84)
200m: 2:28.45
(39.23)
31 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap +0.60 408 2:28.79 +13.90
50m: 34.13
100m: 1:12.36
(38.23)
150m: 1:50.61
(38.25)
200m: 2:28.79
(38.18)
32 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.70 408 2:28.87 +13.98
50m: 33.47
100m: 1:10.48
(37.01)
150m: 1:49.81
(39.33)
200m: 2:28.87
(39.06)
33 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 404 2:29.36 +14.47
50m: 34.23
100m: 1:11.90
(37.67)
150m: 1:50.85
(38.95)
200m: 2:29.36
(38.51)
34 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen +0.67 396 2:30.33 +15.44
50m: 33.50
100m: 1:10.94
(37.44)
150m: 1:50.37
(39.43)
200m: 2:30.33
(39.96)
35 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap +0.82 389 2:31.19 +16.30
50m: 34.03
100m: 1:13.56
(39.53)
150m: 1:53.86
(40.30)
200m: 2:31.19
(37.33)
36 Hanna Andersson 2005 Kristianstads SLS +0.93 386 2:31.64 +16.75
50m: 35.16
100m: 1:14.16
(39.00)
150m: 1:53.82
(39.66)
200m: 2:31.64
(37.82)
37 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen +0.78 381 2:32.20 +17.31
50m: 34.32
100m: 1:12.60
(38.28)
150m: 1:52.54
(39.94)
200m: 2:32.20
(39.66)
38 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen +0.83 376 2:32.87 +17.98
50m: 33.88
100m: 1:12.92
(39.04)
150m: 1:53.70
(40.78)
200m: 2:32.87
(39.17)
39 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap +0.61 360 2:35.18 +20.29
50m: 33.39
100m: 1:11.83
(38.44)
150m: 1:53.74
(41.91)
200m: 2:35.18
(41.44)
40 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.71 349 2:36.70 +21.81
50m: 35.58
100m: 1:15.42
(39.84)
150m: 1:56.23
(40.81)
200m: 2:36.70
(40.47)
41 Klara Harrysson 2004 Ängelholms Simsällskap 324 2:40.63 +25.74
50m: 35.28
100m: 1:16.39
(41.11)
150m: 1:59.01
(42.62)
200m: 2:40.63
(41.62)
42 Johanna Gustafsson 2005 Kristianstads SLS +0.81 268 2:51.24 +36.35
50m: 36.29
100m: 1:19.42
(43.13)
150m: 2:05.40
(45.98)
200m: 2:51.24
(45.84)
- Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 09:47:45
2020-02-01 09:49:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner