Results for DM-H Ã…ben Klasse indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
afsnit 3
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 30.67 | 1:06.17 | 1:45.58 | 2:18.49 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.07 | 1:04.54 | 1:47.84 | 2:21.92 | |||
3 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.24 | 1:10.91 | 1:54.32 | 2:27.46 | |||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | Kolding SK | 31.53 | 1:10.85 | 1:53.54 | 2:27.71 | |||
5 | Emma F. Nyström | 1996 | U.S.G | 31.44 | 1:09.68 | 1:51.21 | 2:27.73 | |||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 31.70 | 1:10.24 | 1:53.67 | 2:29.97 | |||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | 1:16.30 | 1:57.92 | 2:32.32 | |||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 34.09 | 1:11.03 | 1:55.17 | 2:32.32 | |||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.47 | 1:12.56 | 1:57.70 | 2:35.09 | |||
10 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.07 | 1:17.18 | 2:00.31 | 2:36.33 | |||
11 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.78 | 1:16.53 | 1:59.18 | 2:36.99 | |||
12 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.83 | 1:12.24 | 1:59.00 | 2:37.41 | |||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 36.77 | 1:16.69 | 2:01.57 | 2:37.95 | |||
14 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.60 | 1:14.67 | 2:02.35 | 2:38.34 | |||
15 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 35.45 | 1:14.30 | 2:01.61 | 2:38.74 | |||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.61 | 1:14.01 | 2:02.55 | 2:39.92 | |||
17 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub 2 | 32.89 | 1:12.83 | 2:00.83 | 2:40.65 | |||
18 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.97 | 1:18.66 | 2:07.83 | 2:42.70 | |||
19 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.49 | 1:17.29 | 2:08.49 | 2:46.16 | |||
20 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.32 | 1:18.32 | 2:11.47 | 2:48.71 | |||
21 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.28 | 1:18.83 | 2:08.74 | 2:48.95 | |||
22 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.87 | 1:21.02 | 2:08.68 | 2:49.50 | |||
23 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.96 | 1:21.07 | 2:11.69 | 2:49.53 | |||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.97 | 1:21.34 | 2:11.21 | 2:51.08 | |||
25 | Alberte Faurby Buchardt | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.05 | 2:14.63 | 2:54.14 | 2:54.14 | |||
26 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.22 | 1:23.05 | 2:15.10 | 2:54.66 | |||
27 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.64 | 1:23.18 | 2:14.63 | 2:55.67 | |||
28 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 37.27 | 1:23.74 | 2:17.05 | 2:57.41 | |||
29 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 43.87 | 1:31.71 | 2:25.74 | 3:11.91 | |||
- | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |