2020-02-24   15:50:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Joulu-uinnit 2019
Place: Uintikeskus Ulpukka Organizer: RaisU
Pool: 25m Competition Date: joulu 7, 2019 to joulu 7, 2019
Event 7, 200m RU P14, M 14 and younger - Final
SR 2:06.76 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Oulu 19.11.2017
SJR 2:11.42 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Espoo 29.10.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry 2:37.85
50m: 35.90
100m: 1:16.02
(40.12)
150m: 1:58.02
(42.00)
200m: 2:37.85
(39.83)
2 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere 2:49.01 +11.16
50m: 35.61
100m: 1:18.04
(42.43)
150m: 2:02.84
(44.80)
200m: 2:49.01
(46.17)
3 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 2:49.76 +11.91
50m: 37.37
100m: 1:20.07
(42.70)
150m: 2:04.86
(44.79)
200m: 2:49.76
(44.90)
4 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 2:57.02 +19.17
50m: 39.57
100m: 1:24.67
(45.10)
150m: 2:11.71
(47.04)
200m: 2:57.02
(45.31)
5 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb 3:04.08 +26.23
50m: 40.73
100m: 1:28.04
(47.31)
150m: 2:16.50
(48.46)
200m: 3:04.08
(47.58)
6 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb 3:09.68 +31.83
50m: 43.60
100m: 1:32.96
(49.36)
150m: 2:21.68
(48.72)
200m: 3:09.68
(48.00)
7 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb 3:12.47 +34.62
50m: 43.03
100m: 1:34.04
(51.01)
150m: 2:23.57
(49.53)
200m: 3:12.47
(48.90)
8 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere 3:21.73 +43.88
50m: 46.46
100m: 1:38.34
(51.88)
150m: 2:30.85
(52.51)
200m: 3:21.73
(50.88)
9 Julius Joonatan Linde 2007 Åbo Simklubb 3:21.98 +44.13
50m: 45.46
100m: 1:38.87
(53.41)
150m: 2:32.41
(53.54)
200m: 3:21.98
(49.57)
10 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb 3:22.50 +44.65
50m: 45.43
100m: 1:38.15
(52.72)
150m: 2:31.45
(53.30)
200m: 3:22.50
(51.05)
11 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb 3:23.32 +45.47
50m: 46.65
100m: 1:39.44
(52.79)
150m: 2:32.20
(52.76)
200m: 3:23.32
(51.12)
12 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb 3:23.40 +45.55
50m: 43.87
100m: 1:37.72
(53.85)
150m: 2:30.05
(52.33)
200m: 3:23.40
(53.35)
13 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb 3:26.43 +48.58
50m: 47.52
100m: 1:41.50
(53.98)
150m: 2:34.93
(53.43)
200m: 3:26.43
(51.50)
14 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere 3:44.38 +1:06.53
50m: 51.28
100m: 1:47.72
(56.44)
150m: 2:48.30
(1:00.58)
200m: 3:44.38
(56.08)
15 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry 3:44.69 +1:06.84
50m: 50.85
100m: 1:46.79
(55.94)
150m: 2:46.47
(59.68)
200m: 3:44.69
(58.22)
16 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 3:46.81 +1:08.96
50m: 49.71
100m: 1:48.23
(58.52)
150m: 2:47.90
(59.67)
200m: 3:46.81
(58.91)
- Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere DSQ 7.4 150m
Event official at: 7.12.2019 12.49.49
Event 7, 200m RU P14, M 15 and older - Final
SR 2:06.76 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Oulu 19.11.2017
SJR 2:11.42 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Espoo 29.10.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry 2:34.45
50m: 34.56
100m: 1:14.22
(39.66)
150m: 1:54.18
(39.96)
200m: 2:34.45
(40.27)
2 Akseli Ylikoski 2002 Pihlavan Työväen Urheilijat 2:34.63 +0.18
50m: 34.97
100m: 1:15.67
(40.70)
150m: 1:56.27
(40.60)
200m: 2:34.63
(38.36)
3 Lenni Lehtonen 2004 Uinti Tampere 2:49.18 +14.73
50m: 38.43
100m: 1:21.97
(43.54)
150m: 2:06.09
(44.12)
200m: 2:49.18
(43.09)
4 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere 2:55.17 +20.72
50m: 40.39
100m: 1:25.42
(45.03)
150m: 2:10.96
(45.54)
200m: 2:55.17
(44.21)
5 Rasmus Salminen 2004 Uinti-Vakka 3:13.13 +38.68
50m: 43.93
100m: 1:32.87
(48.94)
150m: 2:25.06
(52.19)
200m: 3:13.13
(48.07)
Event official at: 7.12.2019 12.49.49
2019-12-07 12.50.30 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner