2020-04-02   02:37:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Joulu-uinnit 2019
Place: Uintikeskus Ulpukka Organizer: RaisU
Pool: 25m Competition Date: joulu 7, 2019 to joulu 7, 2019
Event 6, 200m RU T13, N 13 and younger - Final
SR 2:20.75 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Espoo 19.11.2015
SJR 2:22.56 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 14.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere 2:52.32
50m: 38.47
100m: 1:22.87
(44.40)
150m: 2:08.05
(45.18)
200m: 2:52.32
(44.27)
2 Nea Elomaa 2006 Uinti Tampere 2:54.97 +2.65
50m: 38.60
100m: 1:23.59
(44.99)
150m: 2:09.61
(46.02)
200m: 2:54.97
(45.36)
3 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere 2:58.26 +5.94
50m: 40.82
100m: 1:25.56
(44.74)
150m: 2:12.99
(47.43)
200m: 2:58.26
(45.27)
4 Hilla Känkänen 2006 Rauman Uimaseura 2:58.60 +6.28
50m: 39.66
100m: 1:25.73
(46.07)
150m: 2:12.37
(46.64)
200m: 2:58.60
(46.23)
5 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura 3:01.43 +9.11
50m: 41.63
100m: 1:28.91
(47.28)
150m: 2:15.97
(47.06)
200m: 3:01.43
(45.46)
6 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb 3:06.26 +13.94
50m: 43.08
100m: 1:30.92
(47.84)
150m: 2:19.72
(48.80)
200m: 3:06.26
(46.54)
7 Lila Niskala 2006 Uinti Tampere 3:06.72 +14.40
50m: 41.45
100m: 1:27.86
(46.41)
150m: 2:16.43
(48.57)
200m: 3:06.72
(50.29)
8 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 3:07.07 +14.75
50m: 42.00
100m: 1:31.26
(49.26)
150m: 2:20.38
(49.12)
200m: 3:07.07
(46.69)
9 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 3:08.57 +16.25
50m: 42.94
100m: 1:30.68
(47.74)
150m: 2:19.73
(49.05)
200m: 3:08.57
(48.84)
10 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb 3:08.72 +16.40
50m: 41.01
100m: 1:30.43
(49.42)
150m: 2:20.22
(49.79)
200m: 3:08.72
(48.50)
11 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 3:08.73 +16.41
50m: 44.00
100m: 1:31.94
(47.94)
150m: 2:20.68
(48.74)
200m: 3:08.73
(48.05)
12 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 3:10.30 +17.98
50m: 43.58
100m: 1:31.89
(48.31)
150m: 2:21.36
(49.47)
200m: 3:10.30
(48.94)
13 Anna Salo 2007 Cetus Espoo 3:11.19 +18.87
50m: 44.88
100m: 1:33.23
(48.35)
150m: 2:22.54
(49.31)
200m: 3:11.19
(48.65)
14 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry 3:11.23 +18.91
50m: 43.03
100m: 1:30.95
(47.92)
150m: 2:21.86
(50.91)
200m: 3:11.23
(49.37)
15 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 3:12.80 +20.48
50m: 45.25
100m: 1:34.26
(49.01)
150m: 2:24.96
(50.70)
200m: 3:12.80
(47.84)
16 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry 3:16.14 +23.82
50m: 43.50
100m: 1:33.18
(49.68)
150m: 2:24.86
(51.68)
200m: 3:16.14
(51.28)
17 Elsa Joseph 2007 TaTu Tampere 3:17.12 +24.80
50m: 44.77
100m: 1:34.94
(50.17)
150m: 2:26.67
(51.73)
200m: 3:17.12
(50.45)
18 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry 3:18.04 +25.72
50m: 45.40
100m: 1:35.26
(49.86)
150m: 2:27.55
(52.29)
200m: 3:18.04
(50.49)
19 Peppi Lehtinen 2007 Kankaanpään Uimarit 3:18.25 +25.93
50m: 44.69
100m: 1:36.71
(52.02)
150m: 2:29.00
(52.29)
200m: 3:18.25
(49.25)
20 Eerika Kivistö 2006 Swimming Team Rauma 3:20.45 +28.13
50m: 43.65
100m: 1:35.52
(51.87)
150m: 2:29.46
(53.94)
200m: 3:20.45
(50.99)
21 Anna Selin 2006 Uinti Tampere 3:23.72 +31.40
50m: 47.91
100m: 1:39.60
(51.69)
150m: 2:32.68
(53.08)
200m: 3:23.72
(51.04)
22 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 3:24.51 +32.19
50m: 46.33
100m: 1:37.16
(50.83)
150m: 2:31.40
(54.24)
200m: 3:24.51
(53.11)
23 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 3:25.27 +32.95
50m: 48.06
100m: 1:39.42
(51.36)
150m: 2:33.12
(53.70)
200m: 3:25.27
(52.15)
24 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere 3:26.31 +33.99
50m: 48.30
100m: 1:40.22
(51.92)
150m: 2:34.00
(53.78)
200m: 3:26.31
(52.31)
25 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo 3:27.53 +35.21
50m: 44.50
100m: 1:38.28
(53.78)
150m: 2:33.55
(55.27)
200m: 3:27.53
(53.98)
26 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit 3:29.05 +36.73
50m: 45.83
100m: 1:41.06
(55.23)
150m: 2:36.23
(55.17)
200m: 3:29.05
(52.82)
27 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere 3:29.12 +36.80
50m: 49.26
100m: 1:42.51
(53.25)
150m: 2:37.02
(54.51)
200m: 3:29.12
(52.10)
28 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 3:29.27 +36.95
50m: 46.84
100m: 1:40.92
(54.08)
150m: 2:36.90
(55.98)
200m: 3:29.27
(52.37)
29 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 3:29.55 +37.23
50m: 46.59
100m: 1:40.09
(53.50)
150m: 2:36.28
(56.19)
200m: 3:29.55
(53.27)
30 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb 3:29.57 +37.25
50m: 46.95
100m: 1:40.29
(53.34)
150m: 2:34.84
(54.55)
200m: 3:29.57
(54.73)
31 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 3:29.88 +37.56
50m: 46.58
100m: 1:41.17
(54.59)
150m: 2:36.04
(54.87)
200m: 3:29.88
(53.84)
32 Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb 3:33.81 +41.49
50m: 46.95
100m: 1:43.16
(56.21)
150m: 2:39.88
(56.72)
200m: 3:33.81
(53.93)
33 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere 3:34.95 +42.63
50m: 48.33
100m: 1:43.59
(55.26)
150m: 2:40.30
(56.71)
200m: 3:34.95
(54.65)
34 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb 3:36.59 +44.27
50m: 48.71
100m: 1:44.76
(56.05)
150m: 2:40.37
(55.61)
200m: 3:36.59
(56.22)
35 Sofia Danska 2009 Uimaseura Kaarina 3:37.70 +45.38
50m: 49.91
100m: 1:45.87
(55.96)
150m: 2:42.98
(57.11)
200m: 3:37.70
(54.72)
36 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb 3:39.73 +47.41
50m: 49.61
100m: 1:45.29
(55.68)
150m: 2:42.83
(57.54)
200m: 3:39.73
(56.90)
37 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 3:40.04 +47.72
50m: 51.63
100m: 1:46.59
(54.96)
150m: 2:43.77
(57.18)
200m: 3:40.04
(56.27)
38 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere 3:41.78 +49.46
50m: 49.32
100m: 1:45.24
(55.92)
150m: 2:44.41
(59.17)
200m: 3:41.78
(57.37)
39 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere 3:41.99 +49.67
50m: 48.88
100m: 1:44.55
(55.67)
150m: 2:43.93
(59.38)
200m: 3:41.99
(58.06)
40 Mona Järveläinen 2007 Uimaseura Kaarina 3:51.30 +58.98
50m: 50.36
100m: 1:49.78
(59.42)
150m: 2:51.64
(1:01.86)
200m: 3:51.30
(59.66)
41 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 3:53.28 +1:00.96
50m: 51.77
100m: 1:51.28
(59.51)
150m: 2:53.09
(1:01.81)
200m: 3:53.28
(1:00.19)
- Elli Isometsä 2007 Kankaanpään Uimarit DSQ 7.6 25m
Event official at: 7.12.2019 12.34.33
Event 6, 200m RU T13, N 14 and older - Final
SR 2:20.75 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Espoo 19.11.2015
SJR 2:22.56 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 14.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 2:55.07
50m: 39.00
100m: 1:24.66
(45.66)
150m: 2:10.56
(45.90)
200m: 2:55.07
(44.51)
2 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere 2:56.19 +1.12
50m: 39.49
100m: 1:23.67
(44.18)
150m: 2:09.49
(45.82)
200m: 2:56.19
(46.70)
3 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti Ry 2:57.59 +2.52
50m: 40.78
100m: 1:25.44
(44.66)
150m: 2:10.37
(44.93)
200m: 2:57.59
(47.22)
4 Kaisu Leinonen 2005 Uinti Tampere 3:01.12 +6.05
50m: 41.17
100m: 1:26.64
(45.47)
150m: 2:13.02
(46.38)
200m: 3:01.12
(48.10)
5 Heidi Helenius 2005 Uinti Tampere 3:12.96 +17.89
50m: 43.45
100m: 1:32.44
(48.99)
150m: 2:22.53
(50.09)
200m: 3:12.96
(50.43)
6 Sanni Jouppi 2004 Swimming Team Rauma 3:13.08 +18.01
50m: 43.27
100m: 1:32.57
(49.30)
150m: 2:23.86
(51.29)
200m: 3:13.08
(49.22)
7 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 3:16.63 +21.56
50m: 42.86
100m: 1:32.48
(49.62)
150m: 2:24.77
(52.29)
200m: 3:16.63
(51.86)
8 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry 3:24.00 +28.93
50m: 45.01
100m: 1:37.47
(52.46)
150m: 2:31.47
(54.00)
200m: 3:24.00
(52.53)
9 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura 3:25.73 +30.66
50m: 44.72
100m: 1:37.78
(53.06)
150m: 2:32.58
(54.80)
200m: 3:25.73
(53.15)
10 Kristiina Kangastalo-Hoda 1978 Loimaan Uimaseura 3:38.87 +43.80
50m: 51.58
100m: 1:46.81
(55.23)
150m: 2:43.13
(56.32)
200m: 3:38.87
(55.74)
- Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat DNS
Event official at: 7.12.2019 12.34.33
2019-12-07 12.46.02 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner