2020-02-26   01:54:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Joulu-uinnit 2019
Place: Uintikeskus Ulpukka Organizer: RaisU
Pool: 25m Competition Date: joulu 7, 2019 to joulu 7, 2019
Event 20, 50m VU T9, T11, N 9 and younger - Final
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb 37.97
2 Wivian Kaarina Orpana 2010 Kankaanpään Uimarit 41.76 +3.79
3 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb 45.15 +7.18
4 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry 45.21 +7.24
5 Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat 45.65 +7.68
6 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb 45.93 +7.96
7 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry 46.08 +8.11
8 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat 47.02 +9.05
9 Sienna Lehtola 2011 Rauman Uimaseura 48.75 +10.78
10 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 49.69 +11.72
11 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina 50.42 +12.45
12 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina 50.56 +12.59
13 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry 51.89 +13.92
14 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit 53.01 +15.04
15 Miisa Pärssinen 2011 Rauman Uimaseura 56.70 +18.73
16 Vilma Töykkälä 2010 Raision Urheilijat 57.75 +19.78
17 Emmi Amanda Nieminen 2012 Rauman Uimaseura 59.05 +21.08
18 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry 1:01.31 +23.34
19 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb 1:01.35 +23.38
20 Paula Hellmann 2011 Rauman Uimaseura 1:01.65 +23.68
21 Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat 1:03.39 +25.42
22 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb 1:04.31 +26.34
23 Ella Kannisto 2010 Raision Urheilijat 1:05.24 +27.27
- Tianna Vuorio 2010 Raision Urheilijat DNS
- Ida Lindström 2011 Raision Urheilijat DNS
Event official at: 7.12.2019 17.17.39
Event 20, 50m VU T9, T11, N 10-11 years - Final
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Danska 2009 Uimaseura Kaarina 33.51
2 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 34.22 +0.71
3 Venla Rajala 2008 TaTu Tampere 34.79 +1.28
4 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 35.90 +2.39
5 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere 36.61 +3.10
6 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry 38.85 +5.34
7 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 39.85 +6.34
8 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere 40.26 +6.75
9 Ida Sofia Aurora Kuhmonen 2008 Åbo Simklubb 40.97 +7.46
10 Nea Hovinmäki 2009 Raision Urheilijat 41.00 +7.49
11 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere 41.68 +8.17
12 Laura Räikkälä 2009 Kankaanpään Uimarit 41.89 +8.38
13 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 43.29 +9.78
14 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry 43.85 +10.34
15 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 44.56 +11.05
16 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 44.65 +11.14
17 Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura 47.53 +14.02
18 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry 48.00 +14.49
19 Aava Kukko 2009 Åbo Simklubb 51.79 +18.28
20 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere 53.05 +19.54
21 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb 53.24 +19.73
22 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb 53.39 +19.88
23 Ronja Yilmaz 2009 Aurajoen Uinti Ry 53.71 +20.20
24 Annie Applegate 2009 Åbo Simklubb 55.12 +21.61
25 Iida-Kukka Järvinen 2009 Åbo Simklubb 58.67 +25.16
26 Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti Ry 59.05 +25.54
27 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit 59.19 +25.68
Event official at: 7.12.2019 17.17.39
Event 20, 50m VU T9, T11, N 12 and older - Final
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti Ry 28.11
2 Jenny Ek 1999 Åbo Simklubb 28.20 +0.09
3 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere 28.40 +0.29
4 viola penttilä 2004 Swimming Team Rauma 28.42 +0.31
5 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat 28.46 +0.35
6 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura 28.64 +0.53
7 Hilla Känkänen 2006 Rauman Uimaseura 28.77 +0.66
8 Inari Laaksonen 2002 Swimming Team Rauma 29.17 +1.06
9 Ilona Niemi 2005 Uinti Tampere 29.38 +1.27
10 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb 29.67 +1.56
11 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere 30.05 +1.94
12 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 30.12 +2.01
13 Ida Maliranta 2004 Raision Urheilijat 30.30 +2.19
14 Nanna Tynkkynen 2003 TaTu Tampere 30.42 +2.31
15 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura 30.74 +2.63
16 Joanna Salonen 2006 Uinti Tampere 30.76 +2.65
17 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry 30.79 +2.68
18 Olivia Uusitorppa 2004 Swimming Team Rauma 31.35 +3.24
19 Kiia Alenius 2005 TaTu Tampere 31.60 +3.49
19 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 31.60 +3.49
21 Kerttu Virta 2006 Raision Urheilijat 31.61 +3.50
22 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit 31.84 +3.73
23 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 32.28 +4.17
24 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening 32.32 +4.21
25 Heidi Javanainen 2003 Swimming Team Rauma 32.37 +4.26
26 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry 32.65 +4.54
27 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 33.04 +4.93
28 Matilda Lampela 2004 Harjavallan Uimaseura 33.50 +5.39
29 Julia Jurttila 2006 Uinti Tampere 33.66 +5.55
30 Nelli Lehtonen 2006 Uinti Tampere 34.02 +5.91
31 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 34.38 +6.27
32 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 36.66 +8.55
33 Linda Möttönen 2006 Uinti Tampere 37.23 +9.12
34 Viivi Heittokangas 2004 Uinti Tampere 38.33 +10.22
35 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere 41.45 +13.34
36 Pinja Savioja 2005 Uinti Tampere 41.79 +13.68
37 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere 42.36 +14.25
38 Alisa Uusitorppa 2007 Swimming Team Rauma 43.16 +15.05
Event official at: 7.12.2019 17.17.39
2019-12-07 17.19.10 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner