2020-02-26   00:54:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Joulu-uinnit 2019
Place: Uintikeskus Ulpukka Organizer: RaisU
Pool: 25m Competition Date: joulu 7, 2019 to joulu 7, 2019
Event 17, 100m RU M  - Final
SR 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
SJR 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere 1:15.20
50m: 35.72
100m: 1:15.20
(39.48)
2 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere 1:16.62 +1.42
50m: 35.14
100m: 1:16.62
(41.48)
3 Evan Mustonen 2005 Cetus Espoo 1:18.50 +3.30
50m: 37.24
100m: 1:18.50
(41.26)
4 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo 1:20.93 +5.73
50m: 38.77
100m: 1:20.93
(42.16)
5 Mauri Elokoski 1989 Uinti-Vakka 1:22.81 +7.61
50m: 39.36
100m: 1:22.81
(43.45)
6 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:22.89 +7.69
50m: 38.19
100m: 1:22.89
(44.70)
7 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura 1:24.61 +9.41
50m: 40.04
100m: 1:24.61
(44.57)
8 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry 1:25.85 +10.65
50m: 40.45
100m: 1:25.85
(45.40)
9 Markus Koskinen 2005 TaTu Tampere 1:27.12 +11.92
50m: 41.41
100m: 1:27.12
(45.71)
10 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit 1:29.22 +14.02
50m: 41.52
100m: 1:29.22
(47.70)
11 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat 1:29.71 +14.51
50m: 43.91
100m: 1:29.71
(45.80)
12 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:32.57 +17.37
50m: 43.46
100m: 1:32.57
(49.11)
13 Julius Joonatan Linde 2007 Åbo Simklubb 1:33.61 +18.41
50m: 44.13
100m: 1:33.61
(49.48)
14 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb 1:33.65 +18.45
50m: 44.71
100m: 1:33.65
(48.94)
15 Alex Lehtola 2005 Uinti Tampere 1:33.67 +18.47
50m: 44.33
100m: 1:33.67
(49.34)
16 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb 1:36.00 +20.80
50m: 45.96
100m: 1:36.00
(50.04)
17 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit 1:37.96 +22.76
50m: 46.62
100m: 1:37.96
(51.34)
18 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:38.15 +22.95
50m: 45.89
100m: 1:38.15
(52.26)
19 Thomas Anton Westerlund 2007 Raision Urheilijat 1:38.96 +23.76
50m: 47.12
100m: 1:38.96
(51.84)
20 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere 1:39.29 +24.09
50m: 46.44
100m: 1:39.29
(52.85)
21 Aapo Koivuniemi 2004 Uinti Tampere 1:40.30 +25.10
50m: 46.84
100m: 1:40.30
(53.46)
22 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat 1:43.16 +27.96
50m: 48.57
100m: 1:43.16
(54.59)
23 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura 1:43.21 +28.01
50m: 51.72
100m: 1:43.21
(51.49)
24 Konsta Iskala 2006 Uinti Tampere 1:43.61 +28.41
50m: 48.63
100m: 1:43.61
(54.98)
25 Erik Loukine 2006 Raision Urheilijat 1:43.62 +28.42
50m: 50.15
100m: 1:43.62
(53.47)
26 Kalle Yli-Jama 2006 Salon Uimarit 1:43.69 +28.49
50m: 48.01
100m: 1:43.69
(55.68)
27 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:44.52 +29.32
50m: 50.52
100m: 1:44.52
(54.00)
28 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere 1:46.95 +31.75
50m: 49.78
100m: 1:46.95
(57.17)
29 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:47.23 +32.03
50m: 50.59
100m: 1:47.23
(56.64)
30 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit 1:48.41 +33.21
50m: 53.26
100m: 1:48.41
(55.15)
31 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat 1:48.52 +33.32
50m: 52.23
100m: 1:48.52
(56.29)
32 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat 1:49.20 +34.00
50m: 53.60
100m: 1:49.20
(55.60)
33 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb 1:50.51 +35.31
50m: 52.31
100m: 1:50.51
(58.20)
34 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:52.61 +37.41
50m: 54.29
100m: 1:52.61
(58.32)
35 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit 1:57.36 +42.16
50m: 56.57
100m: 1:57.36
(1:00.79)
36 Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat 1:57.86 +42.66
50m: 56.19
100m: 1:57.86
(1:01.67)
37 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry 2:01.52 +46.32
50m: 57.49
100m: 2:01.52
(1:04.03)
38 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb 2:05.47 +50.27
50m: 1:01.08
100m: 2:05.47
(1:04.39)
39 Joa Siltakoski 2007 TaTu Tampere 2:05.55 +50.35
50m: 58.32
100m: 2:05.55
(1:07.23)
40 Eero Silander 2008 Rauman Uimaseura 2:10.73 +55.53
50m: 1:03.07
100m: 2:10.73
(1:07.66)
41 Aatos Courtiol Lummaa 2010 Åbo Simklubb 2:16.45 +1:01.25
50m: 1:04.37
100m: 2:16.45
(1:12.08)
42 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb 2:16.78 +1:01.58
50m: 1:03.88
100m: 2:16.78
(1:12.90)
43 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb 2:30.02 +1:14.82
50m: 1:11.79
100m: 2:30.02
(1:18.23)
- Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere DSQ 7.6
- Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere DSQ 4.4
- Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb DSQ 7.6 50m
- Elias Suominen 2008 TaTu Tampere DNS
- Joni Lairola 1992 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 7.12.2019 15.59.31
2019-12-07 17.03.11 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner