2020-02-26   02:17:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Joulu-uinnit 2019
Place: Uintikeskus Ulpukka Organizer: RaisU
Pool: 25m Competition Date: joulu 7, 2019 to joulu 7, 2019
Event 15, 50m SU P10, P12, M 10 and younger - Final
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry 42.80
2 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit 45.30 +2.50
3 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat 45.49 +2.69
4 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb 46.05 +3.25
5 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat 46.68 +3.88
6 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina 47.26 +4.46
7 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb 47.36 +4.56
8 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit 47.42 +4.62
9 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry 48.16 +5.36
10 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma 49.14 +6.34
11 Veeti Elonen 2009 Swimming Team Rauma 49.27 +6.47
12 Matvey Chekhonin 2009 Swimming Team Rauma 49.53 +6.73
13 Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat 49.75 +6.95
14 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry 49.82 +7.02
15 EINO TONTERI 2010 Nokian Pyry 50.97 +8.17
16 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 51.21 +8.41
17 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb 51.28 +8.48
18 Oskari KETTUNEN 2009 Loimaan Uimaseura 51.87 +9.07
19 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina 52.46 +9.66
20 Lauri Maijala 2009 Rauman Uimaseura 52.71 +9.91
21 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit 53.37 +10.57
22 Veikka Suvitie 2010 Raision Urheilijat 53.82 +11.02
23 Akseli Englund 2011 Raision Urheilijat 53.92 +11.12
24 Atte Lehtinen 2009 Swimming Team Rauma 54.00 +11.20
25 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb 54.59 +11.79
26 Eetu Rutanen 2010 Uimaseura Kaarina 55.23 +12.43
27 Veeti Jalava 2009 Swimming Team Rauma 55.41 +12.61
28 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb 56.18 +13.38
29 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma 57.88 +15.08
30 Aarre Latomaa 2010 Raision Urheilijat 58.23 +15.43
31 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb 59.09 +16.29
32 Aukusti Lempiäinen 2009 Raision Urheilijat 1:00.48 +17.68
33 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat 1:03.14 +20.34
34 Peetu Oksanen 2012 Raision Urheilijat 1:03.28 +20.48
35 Algot Axel  Teodor Sundblom 2010 Raision Urheilijat 1:03.44 +20.64
36 Veikko Vainio 2011 Raision Urheilijat 1:04.89 +22.09
37 Aatos Courtiol Lummaa 2010 Åbo Simklubb 1:06.38 +23.58
38 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb 1:06.61 +23.81
39 Joona-Oskar Ikonen 2010 Åbo Simklubb 1:07.64 +24.84
40 Ola Sipilä 2011 Raision Urheilijat 1:08.09 +25.29
41 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb 1:13.47 +30.67
- Kasper Virta 2009 Rauman Uimaseura DSQ 6.2
- Leo Paltemaa 2011 Raision Urheilijat DSQ 6.2
- Oliver Laine 2010 Uinti-Vakka DSQ 6.4
- Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat DSQ 6.4
- Tiitus Sirola 2011 Rauman Uimaseura DSQ 6.2
- Velmeri Reuna 2011 Raision Urheilijat DSQ 6.2
- Onni Kolhi 2009 Raision Urheilijat DNS
Event official at: 7.12.2019 15.18.26
Event 15, 50m SU P10, P12, M 11-12 years - Final
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 33.62
2 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry 33.67 +0.05
3 Julius Joonatan Linde 2007 Åbo Simklubb 36.18 +2.56
4 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb 38.10 +4.48
5 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb 38.83 +5.21
6 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb 41.47 +7.85
7 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere 41.55 +7.93
8 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 43.00 +9.38
9 Juha Räbinä 2007 Raision Urheilijat 46.05 +12.43
10 Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb 46.53 +12.91
11 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry 46.68 +13.06
12 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere 46.90 +13.28
13 Kaapo Jokinen 2007 Swimming Team Rauma 47.33 +13.71
14 Reino Ericsson 2008 Raision Urheilijat 47.69 +14.07
15 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb 48.53 +14.91
16 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry 48.55 +14.93
17 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry 49.01 +15.39
18 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry 51.23 +17.61
19 Miska Pajunen 2008 Raision Urheilijat 54.43 +20.81
20 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb 59.98 +26.36
21 Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:00.58 +26.96
- Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry DSQ 6.2
- Kasper August Snickars 2008 Åbo Simklubb DSQ 6.2
Event official at: 7.12.2019 15.18.26
Event 15, 50m SU P10, P12, M 13 and older - Final
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sebastian Rasimus 2004 Uinti Tampere 31.67
2 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat 31.88 +0.21
3 Aarne Eskelinen 2004 Uinti Tampere 33.58 +1.91
4 Leevi Jalava 2004 Swimming Team Rauma 33.70 +2.03
5 Miko Elonen 2004 Swimming Team Rauma 36.36 +4.69
6 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry 37.64 +5.97
7 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere 37.65 +5.98
8 Severi Muje 2005 TaTu Tampere 38.11 +6.44
9 Taito Nurmi 1961 Aurajoen Uinti Ry 38.47 +6.80
10 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti Ry 38.78 +7.11
11 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 40.44 +8.77
12 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 41.91 +10.24
13 Kristian Raski 2006 Aurajoen Uinti Ry 41.95 +10.28
14 Kasper Kaskela 2004 Uinti Tampere 42.17 +10.50
15 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti Ry 42.41 +10.74
16 Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti Ry 43.32 +11.65
17 Vili Niemi 2006 TaTu Tampere 43.41 +11.74
18 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 43.43 +11.76
19 mika karlsson 2004 Kankaanpään Uimarit 43.52 +11.85
20 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere 47.18 +15.51
21 Veeti Heittokangas 2006 Uinti Tampere 47.38 +15.71
22 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti Ry 48.74 +17.07
- Max Lausi 2006 Kankaanpään Uimarit DSQ 6.5
- Castor Trygg 2004 Uinti Tampere DSQ 6.4
Event official at: 7.12.2019 15.18.26
2019-12-07 15.20.06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner