Tulokset H. C Andersen Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: ARENA |
HCA CUP-rekord 1.06.39 (2009) |
Thomas Dahl Sørensen, GTI |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.62 | 1:10.85 | |||||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 32.64 | 1:12.29 | |||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.74 | 1:12.65 | |||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 34.53 | 1:14.25 | |||||
5 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.09 | 1:14.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 35.36 | 1:15.22 | |||||
7 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 34.74 | 1:15.48 | |||||
8 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.33 | 1:16.78 | |||||
9 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.96 | 1:17.16 | |||||
10 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.82 | 1:18.93 | |||||
11 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.38 | 1:19.53 | |||||
12 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.57 | 1:19.75 | |||||
13 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.52 | 1:19.92 | |||||
14 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 37.49 | 1:20.61 | |||||
15 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.51 | 1:20.72 | |||||
16 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.53 | 1:23.86 | |||||
17 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.60 | 1:24.99 | |||||
18 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 39.90 | 1:27.26 | |||||
19 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.91 | 1:27.73 | |||||
20 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.46 | 1:28.89 | |||||
21 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 42.87 | 1:30.03 | |||||
22 | Andreas G. Andersen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.07 | 1:30.34 | |||||
23 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.71 | 1:31.62 | |||||
24 | Jeppe Foss Lindgaard | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.44 | 1:33.22 | |||||
25 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 44.21 | 1:34.13 | |||||
26 | Mathias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 46.23 | 1:36.49 | |||||
27 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 45.58 | 1:36.56 | |||||
28 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 46.30 | 1:37.76 | |||||
29 | Daniel Kristensen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.06 | 1:39.12 | |||||
30 | Stefan Popplewel | 1994 | Odense Svømme Klub | 46.77 | 1:39.22 | |||||
31 | Kristoffer Logason | 1994 | O.S.L.F. | 46.28 | 1:39.33 | |||||
32 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 47.81 | 1:39.62 | |||||
33 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 47.21 | 1:40.20 | |||||
34 | Victor Dyreborg | 1997 | Odense Svømme Klub | 48.69 | 1:46.72 | |||||
35 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.02 | 1:47.39 | |||||
36 | Bastian Stistrup | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.60 | 1:47.73 | |||||
37 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 56.76 | 1:56.56 | |||||
38 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.44 | 1:56.58 | |||||
39 | Peter Krogh Frausing | 1998 | Odense Svømme Klub | 56.25 | 1:57.14 | |||||
40 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 57.09 | 1:57.26 | |||||
41 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 56.24 | 1:57.71 | |||||
42 | Søren Christensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 59.02 | 2:03.15 | |||||
43 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 58.92 | 2:05.16 | |||||
44 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.36 | 2:06.31 | |||||
45 | Jacob Christensen | 1997 | Frem Odense | 1:00.01 | 2:08.02 | |||||
- | Johan Seistrup | 1989 | Delta Swim Fredericia | DNS | ||||||
- | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Erichsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Simon Thyregod Kristensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | rygliggende.v.50m | |||||
- | Benjamin Jørgensen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |