2020-05-28   16:48:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Pojat 12 - Finaali
ME 25.25 1988 RSA RSA Berlin, GER 14.11.2009
SE 26.43 Andrei Tuomola 1989 HSS FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NSE 27.86 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit 336 36.30
2 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 235 40.89 +4.59
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo 223 41.59 +5.29
4 Ernest Kopjev 2008 TOP Ujumisklubi 210 42.48 +6.18
5 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 204 42.84 +6.54
6 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo 198 43.32 +7.02
7 Aaron Läänesaar 2007 Kalevi Ujumiskool 187 44.11 +7.81
8 Rudolf Suharov 2009 Kalevi Ujumiskool 186 44.21 +7.91
9 Artur Kavtaskin 2007 Uimaseura Aquila 183 44.42 +8.12
10 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila 154 47.10 +10.80
11 Ragnar Praun 2009 TOP Ujumisklubi 145 48.03 +11.73
12 Ville Tolppala 2007 ORCA Helsinki 134 49.23 +12.93
13 Mattias Mell 2008 Kalevi Ujumiskool 134 49.24 +12.94
14 Jonas Nurmsalu 2008 TOP Ujumisklubi 132 49.50 +13.20
15 Noah El-Nagdy 2007 Cetus Espoo 131 49.62 +13.32
16 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 129 49.91 +13.61
17 Karmo Saarma 2008 RAM Talinn 115 51.84 +15.54
18 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 104 53.65 +17.35
19 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 104 53.67 +17.37
20 Erik Blumfeldt 2011 Kalevi Ujumiskool 102 53.87 +17.57
21 Eetu Lahtinen 2007 Gladius Kirkkonummi 99 54.57 +18.27
22 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi 90 56.28 +19.98
23 Teodor End 2010 Orca Swim Club MTÜ 82 58.04 +21.74
24 Eevert Saarinen 2011 Octopus Lohja 47 1:09.88 +33.58
- Johann Hünerson 2009 RAM Talinn DSQ SW 7.6
- Jüri Robin Tiidus 2007 Orca Swim Club MTÜ DSQ SW 7.4
- Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki DSQ SW 7.6
- Kentin Välk 2009 Orca Swim Club MTÜ DSQ SW 4.4
- Oskar Usmi 2012 HTU Stadi DSQ SW 7.4
Event official at: 14.12.2019 16.34.28
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Pojat 14 - Finaali
ME 25.25 1988 RSA RSA Berlin, GER 14.11.2009
SE 26.43 Andrei Tuomola 1989 HSS FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NSE 27.86 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Robin Lill 2005 TOP Ujumisklubi 450 32.94
2 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila 339 36.18 +3.24
3 Miska Sarkkinen 2005 Helsingin Uimarit 315 37.10 +4.16
4 Aaron Sepp 2006 Orca Swim Club MTÜ 309 37.34 +4.40
5 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani 230 41.20 +8.26
6 Joni Lähdemäki 2006 HTU Stadi 198 43.27 +10.33
7 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 164 46.09 +13.15
8 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 154 47.06 +14.12
9 Caspar Åberg 2006 Helsingin Uimarit 148 47.68 +14.74
10 Daniel Tapiovaara 2006 Helsingin Uimarit 119 51.25 +18.31
11 Eemeli Sipari 2006 Uimaseura Aquila 104 53.54 +20.60
12 Mico Liljeblad 2006 Octopus Lohja 76 59.55 +26.61
Event official at: 14.12.2019 16.34.28
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Miehet - Finaali
ME 25.25 1988 RSA RSA Berlin, GER 14.11.2009
SE 26.43 Andrei Tuomola 1989 HSS FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NSE 27.86 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hans-Mikk Kuulpak 2004 TOP Ujumisklubi 569 30.46
2 Max Walther 2003 HTU Stadi 350 35.81 +5.35
3 Georgi Goldberg 2004 TOP Ujumisklubi 324 36.73 +6.27
4 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti 297 37.82 +7.36
5 Erko Kirjanen 2004 RAM Talinn 179 44.77 +14.31
Event official at: 14.12.2019 16.34.28
2019-12-14 16.34.32 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner