2020-05-25   06:55:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

11/01-2020 afsnit 1

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Schelde Jensen  2001    399  32.89  1:10.35  1:47.12    2:23.48   
  Kolding SK  2:22.12                 
                     
Asger Moos Hansen  2004    249  38.91  1:21.85  2:06.36    2:47.68   
  Svømmeklubben Opnør  2:52.38                 
                     
Nichlas Nordlund Hansen  2004              DNS   
  Kolding SK  2:29.15                 
                     
Rasmus Kabel  2004              DNS   
  Kolding SK  2:50.24                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eskild Noah Johannsen  2006    359  35.24  1:12.51  1:51.10    2:28.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:26.36                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    352  35.47  1:14.09  1:52.23    2:29.47   
  DeltaSwim  2:27.60                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    320  36.73  1:16.16  1:55.89    2:34.28   
  DeltaSwim  2:34.62                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    318  36.53  1:16.68  1:55.96    2:34.68   
  DeltaSwim  2:30.11                 
                     
Axel Kenneth Thomsen  2005    286  37.88  1:19.00  2:00.61    2:40.28   
  Kolding SK  2:40.19                 
                     
Alexander Mogensen  2005    252  39.88  1:23.02  2:06.66    2:47.02   
  Horsens Svømmeklub  3:03.14                 
                     
Simon Juel  2006    199  42.47  1:28.26  2:14.52    3:00.87   
  Vejle Svømmeklub  3:07.20                 
                     
Jonathan Løgstrup Sørensen  2006    151  47.84  1:39.34  2:31.90    3:18.33   
  Kolding SK                   
                     
Felix Wetcke-Brask  2006              DSQ  ej fort bevæg v75 
  Svømmeklubben Sønderborg  2:49.20                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Møller Madsen  2008    211  42.45  1:27.91  2:13.72    2:57.24   
  DeltaSwim  3:37.19                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008    179  44.61  1:33.72  2:20.99    3:07.37   
  Vejle Svømmeklub  3:08.68                 
                     
Bastian Ladekjær  2007    161  45.04  1:35.49  2:26.76    3:13.85   
  DeltaSwim  3:12.79                 
                     
Hektor Bjerre  2008    134  49.29  1:43.35  2:36.05    3:26.17   
  Vejle Svømmeklub  3:24.99                 
                     
Jacob Prytz  2007    131  48.27  1:40.66  2:34.69    3:27.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:55.03                 
                     
Jacob Wemmelund  2008    105  1:51.76  2:48.96  3:43.47    3:43.47   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alexander Fræhr Piihl  2008    101  52.55  2:51.92  3:46.68    3:46.68   
  Kolding SK                   
                     
Jesper Grosse-Schütte  2007              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  12:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark