Resultater for Dronning Dorothea Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 508 | 29.13 | 1:02.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.99 | |||||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | 445 | 31.03 | 1:05.81 | |||||
Kolding SK | 1:05.03 | |||||||||
3 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 410 | 31.09 | 1:07.63 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.04 | |||||||||
4 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 390 | 33.77 | 1:08.78 | |||||
Kolding SK | 1:08.53 | |||||||||
5 | Frej Liltorp | 2004 | 352 | 36.07 | 1:11.18 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
6 | Simon Finch | 2002 | 350 | 33.23 | 1:11.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
7 | Asger Moos Hansen | 2004 | 246 | 37.67 | 1:20.16 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:24.44 | |||||||||
8 | Amir Dawoud | 2004 | 243 | 37.62 | 1:20.47 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:25.87 | |||||||||
9 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 222 | 40.84 | 1:22.94 | |||||
Kolding SK | 1:24.88 | |||||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.12 | |||||||||
- | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:09.45 | |||||||||
- | Silas Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:14.38 | |||||||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 481 | 28.64 | 1:04.11 | |||||
DeltaSwim | 1:03.11 | |||||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | 464 | 30.70 | 1:04.88 | |||||
Kolding SK | 1:04.64 | |||||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 405 | 32.05 | 1:07.93 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.20 | |||||||||
4 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 362 | 32.42 | 1:10.51 | |||||
DeltaSwim | 1:10.01 | |||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 359 | 32.29 | 1:10.67 | |||||
DeltaSwim | 1:09.35 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 331 | 34.53 | 1:12.62 | |||||
DeltaSwim | 1:14.40 | |||||||||
7 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 309 | 34.35 | 1:14.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.72 | |||||||||
8 | Daniel Landbo | 2005 | 300 | 37.77 | 1:15.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
9 | Tobias Wemmelund | 2006 | 284 | 35.27 | 1:16.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
10 | Asger Nielsen | 2005 | 271 | 36.77 | 1:17.59 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.91 | |||||||||
11 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 263 | 37.73 | 1:18.43 | |||||
Kolding SK | 1:19.53 | |||||||||
12 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 252 | 37.01 | 1:19.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.64 | |||||||||
13 | Alexander Mogensen | 2005 | 251 | 37.00 | 1:19.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
14 | Mads Schelde Jensen | 2006 | 226 | 38.13 | 1:22.42 | |||||
Kolding SK | 1:24.90 | |||||||||
15 | Elliott Mitaine | 2006 | 203 | 38.32 | 1:25.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
16 | Marcus Diego Bach | 2006 | 200 | 40.54 | 1:25.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.07 | |||||||||
17 | Simon Juel | 2006 | 189 | 40.50 | 1:27.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.24 | |||||||||
18 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | 173 | 43.07 | 1:30.15 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:33.37 | |||||||||
19 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | 166 | 41.19 | 1:31.45 | |||||
Kolding SK | 1:33.22 | |||||||||
20 | Elias Piessenberger | 2006 | 93 | 45.61 | 1:50.67 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Issa Dawoud | 2006 | 86 | 53.32 | 1:53.52 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:51.27 | |||||||||
- | Christian N. Christensen | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:15.33 | |||||||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 1:24.27 | |||||||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 246 | 36.64 | 1:20.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.65 | |||||||||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 235 | 37.73 | 1:21.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | 210 | 38.18 | 1:24.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
4 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 207 | 39.16 | 1:24.95 | |||||
DeltaSwim | 1:24.95 | |||||||||
5 | Joakim Kristensen | 2008 | 203 | 39.53 | 1:25.51 | |||||
DeltaSwim | 1:26.86 | |||||||||
6 | Jacob Prytz | 2007 | 200 | 40.25 | 1:25.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:49.08 | |||||||||
7 | Aksel Fuglsang | 2007 | 198 | 38.06 | 1:26.23 | |||||
Kolding SK | 1:31.53 | |||||||||
8 | Bertram Johannsen | 2008 | 190 | 39.77 | 1:27.35 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:32.86 | |||||||||
9 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 187 | 40.00 | 1:27.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.97 | |||||||||
10 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 186 | 40.25 | 1:27.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
11 | Christian Christensen | 2007 | 181 | 41.01 | 1:28.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.44 | |||||||||
12 | Phillip Thomsen | 2007 | 174 | 40.00 | 1:29.90 | |||||
DeltaSwim | 1:28.17 | |||||||||
13 | Magnus Stilling | 2007 | 164 | 42.33 | 1:31.66 | |||||
Kolding SK | 1:34.87 | |||||||||
14 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 155 | 42.07 | 1:33.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.32 | |||||||||
15 | Gustav Hansen | 2008 | 155 | 42.13 | 1:33.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.15 | |||||||||
16 | Theodor van Den Berg | 2008 | 151 | 44.07 | 1:34.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.73 | |||||||||
17 | Tobias Hesse | 2007 | 142 | 45.75 | 1:36.20 | |||||
Kolding SK | 1:53.60 | |||||||||
18 | Hektor Bjerre | 2008 | 136 | 46.13 | 1:37.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
19 | Marius Lund Bendixen | 2007 | 130 | 47.80 | 1:38.98 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:48.12 | |||||||||
20 | Jonas Sandal | 2007 | 125 | 49.21 | 1:40.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.72 | |||||||||
21 | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | 122 | 48.31 | 1:41.16 | |||||
Kolding SK | 1:40.24 | |||||||||
22 | Alexander Breinholt | 2008 | 121 | 45.44 | 1:41.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.20 | |||||||||
23 | Jacob Wemmelund | 2008 | 113 | 48.97 | 1:43.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.24 | |||||||||
- | Gudmundur Magnus Johannsson | 2007 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.20 | |||||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:44.51 | |||||||||
- | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | DSQ | ej ryglig v50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
- | Jacob Taudorf | 2007 | DSQ | flyben i bryst | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:33.46 | |||||||||
- | Jens Reintoft | 2008 | DSQ | ej ryglig v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.16 | |||||||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Christensen | 2009 | 181 | 40.79 | 1:28.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.71 | |||||||||
2 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 163 | 44.23 | 1:31.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:40.94 | |||||||||
3 | Oliver Søe | 2009 | 153 | 42.27 | 1:33.85 | |||||
DeltaSwim | 1:35.24 | |||||||||
4 | Oliver Kuettel | 2009 | 117 | 53.01 | 1:42.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Saleh Ayyach | 2009 | 80 | 55.06 | 1:56.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asger Juel | 2009 | 68 | 57.90 | 2:02.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:59 |