2020-05-25   19:20:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Duvedoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 17-99 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb 546 28.05 Q
2 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 526 28.39 +0.34 Q
3 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 472 29.43 +1.38 Q
4 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 437 30.21 +2.16 Q
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 408 30.91 +2.86 Q
6 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 340 32.84 +4.79 Q
7 Angelica Ljungcrantz 1993 Trosabygdens Simsällskap 230 37.41 +9.36 -
Grenen officiell:  2020-01-12 09:41:45
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 558 27.84 Q
2 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 511 28.68 +0.84 Q
3 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 483 29.21 +1.37 Q
4 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 457 29.76 +1.92 Q
5 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 395 31.24 +3.40 Q
6 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 394 31.26 +3.42 Q
7 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap 386 31.49 +3.65 Q
8 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap 384 31.54 +3.70 Q
9 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 373 31.85 +4.01
10 Hanna Mikulska 2005 Eskilstuna Simklubb 301 34.19 +6.35
11 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap 283 34.89 +7.05
12 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 252 36.27 +8.43
- Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 09:41:45
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 366 32.03 Q
2 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 366 32.05 +0.02 Q
3 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 324 33.36 +1.33 Q
4 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 307 33.98 +1.95 Q
5 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 305 34.03 +2.00 Q
6 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 301 34.18 +2.15 Q
7 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap 299 34.26 +2.23 Q
8 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb 281 35.00 +2.97 Q
9 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb 236 37.07 +5.04
10 Stella Fredriksson 2007 Katrineholms Simsällskap 217 38.11 +6.08
- Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb DSQ
- Siobhan Millard 2007 Eskilstuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 09:41:45
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 12 och yngre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 344 32.71 Q
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 330 33.18 +0.47 Q
3 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 300 34.24 +1.53 Q
4 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb 294 34.45 +1.74 Q
5 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 292 34.55 +1.84 Q
6 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 265 35.68 +2.97 Q
7 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 257 36.06 +3.35 Q
8 Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 222 37.84 +5.13 Q
9 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap 216 38.20 +5.49
10 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 203 39.00 +6.29
11 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 201 39.14 +6.43
12 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb 191 39.76 +7.05
13 Isabelle Andersson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 185 40.17 +7.46
14 Ida Blomqvist 2009 Katrineholms Simsällskap 182 40.41 +7.70
15 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap 172 41.21 +8.50
16 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 155 42.65 +9.94
17 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap 149 43.17 +10.46
18 Vera Hagström 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb 131 45.05 +12.34
19 My Tullberg 2009 Nyköpings Simsällskap 128 45.40 +12.69
20 Line Broberg 2008 Nyköpings Simsällskap 120 46.46 +13.75
21 Irma Allvee 2008 Katrineholms Simsällskap 115 47.13 +14.42
22 Denise Englund 2010 Trosabygdens Simsällskap 92 50.78 +18.07
23 Cilia Lindström 2011 Katrineholms Simsällskap 83 52.44 +19.73
24 Ciona Lindström 2011 Katrineholms Simsällskap 80 53.01 +20.30
25 Emma Liljegren 2010 Katrineholms Simsällskap 74 54.53 +21.82
26 Julia Aminoff Kristoffersson 2011 Nyköpings Simsällskap 57 59.26 +26.55
27 Alice Larsson 2011 Katrineholms Simsällskap 53 1:00.67 +27.96
28 Ella Nystrand 2009 Katrineholms Simsällskap 44 1:04.88 +32.17
29 Irma Siverskog 2010 Katrineholms Simsällskap 34 1:10.70 +37.99
Grenen officiell:  2020-01-12 09:41:45
2020-01-12 12:52:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb 556 27.87
2 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 522 28.47 +0.60
3 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 493 29.01 +1.14
4 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 413 30.77 +2.90
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 403 31.02 +3.15
6 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 350 32.53 +4.66
Grenen officiell:  2020-01-12 14:07:17
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 562 27.78
2 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 528 28.37 +0.59
3 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 471 29.46 +1.68
4 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 462 29.64 +1.86
5 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 428 30.42 +2.64
6 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap 394 31.26 +3.48
7 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 392 31.31 +3.53
8 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap 381 31.62 +3.84
Grenen officiell:  2020-01-12 14:07:17
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 405 30.99
2 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 374 31.80 +0.81
3 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 360 32.22 +1.23
4 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 316 33.66 +2.67
5 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 315 33.70 +2.71
6 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap 298 34.30 +3.31
7 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 291 34.60 +3.61
8 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb 289 34.66 +3.67
Grenen officiell:  2020-01-12 14:07:17
Gren 1, 50m Frisim Flickor A-D 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 346 32.64
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 340 32.83 +0.19
3 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 313 33.77 +1.13
4 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb 304 34.08 +1.44
5 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 287 34.74 +2.10
6 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 271 35.41 +2.77
7 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 244 36.65 +4.01
8 Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 225 37.65 +5.01
Grenen officiell:  2020-01-12 14:07:17
2020-01-12 14:07:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 17-99 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb 594 24.09 Q
2 Emil Kernen 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 573 24.39 +0.30 Q
3 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 524 25.13 +1.04 Q
4 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap 517 25.23 +1.14 Q
5 Philip Löfbom 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 459 26.25 +2.16 Q
6 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap 436 26.70 +2.61 Q
7 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap 224 33.32 +9.23 Q
Grenen officiell:  2020-01-12 09:46:22
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 478 25.91 Q
2 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 435 26.73 +0.82 Q
3 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 395 27.61 +1.70 Q
4 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 354 28.63 +2.72 Q
5 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb 314 29.79 +3.88 Q
6 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 297 30.35 +4.44 Q
7 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap 250 32.14 +6.23 Q
- David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 09:46:22
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 375 28.09 Q
2 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 356 28.58 +0.49 Q
3 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 343 28.93 +0.84 Q
4 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap 338 29.07 +0.98 Q
5 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb 301 30.21 +2.12 Q
6 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap 300 30.26 +2.17 -
7 Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 271 31.27 +3.18 Q
8 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb 228 33.13 +5.04 Q
9 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 211 33.99 +5.90 Q
10 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap 143 38.73 +10.64
- Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 09:46:22
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 12 och yngre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 257 31.83 Q
2 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb 186 35.47 +3.64 Q
3 Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 120 41.00 +9.17 Q
4 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 107 42.63 +10.80 Q
5 Axel Lihagen 2011 Katrineholms Simsällskap 32 1:03.29 +31.46 Q
Grenen officiell:  2020-01-12 09:46:22
2020-01-12 12:52:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb 580 24.28
2 Emil Kernen 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 547 24.77 +0.49
3 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap 528 25.06 +0.78
4 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 503 25.47 +1.19
5 Philip Löfbom 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 444 26.54 +2.26
6 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap 439 26.65 +2.37
7 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap 214 33.87 +9.59
Grenen officiell:  2020-01-12 14:15:50
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 470 26.04
2 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 441 26.61 +0.57
3 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 399 27.52 +1.48
4 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 348 28.78 +2.74
5 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb 312 29.84 +3.80
6 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 281 30.91 +4.87
7 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap 249 32.20 +6.16
Grenen officiell:  2020-01-12 14:15:50
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 384 27.86
2 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 370 28.22 +0.36
3 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 366 28.31 +0.45
4 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap 361 28.45 +0.59
5 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb 261 31.69 +3.83
6 Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 253 32.01 +4.15
7 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 244 32.39 +4.53
8 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb 216 33.74 +5.88
Grenen officiell:  2020-01-12 14:15:50
Gren 2, 50m Frisim Pojkar A-D 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 252 32.05
2 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb 194 34.97 +2.92
3 Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 114 41.70 +9.65
4 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 112 42.03 +9.98
- Axel Lihagen 2011 Katrineholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 14:15:50
2020-01-12 15:24:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor A-C 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb 608 1:13.58
50m: 35.15
100m: 1:13.58
(38.43)
2 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 528 1:17.12 +3.54
50m: 36.08
100m: 1:17.12
(41.04)
3 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 367 1:27.03 +13.45
50m: 40.54
100m: 1:27.03
(46.49)
4 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 301 1:33.00 +19.42
50m: 43.77
100m: 1:33.00
(49.23)
5 Angelica Ljungcrantz 1993 Trosabygdens Simsällskap 171 1:52.15 +38.57
50m: 52.72
100m: 1:52.15
(59.43)
Grenen officiell:  2020-01-12 09:58:10
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor A-C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 542 1:16.45
50m: 36.95
100m: 1:16.45
(39.50)
2 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb 422 1:23.10 +6.65
50m: 38.98
100m: 1:23.10
(44.12)
3 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 373 1:26.63 +10.18
50m: 41.25
100m: 1:26.63
(45.38)
4 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 351 1:28.33 +11.88
50m: 42.05
100m: 1:28.33
(46.28)
5 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb 343 1:29.03 +12.58
50m: 40.69
100m: 1:29.03
(48.34)
6 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 340 1:29.28 +12.83
50m: 41.19
100m: 1:29.28
(48.09)
7 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 336 1:29.70 +13.25
50m: 42.07
100m: 1:29.70
(47.63)
8 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 320 1:31.16 +14.71
50m: 42.24
100m: 1:31.16
(48.92)
9 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap 316 1:31.52 +15.07
50m: 43.11
100m: 1:31.52
(48.41)
10 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap 294 1:33.69 +17.24
50m: 43.54
100m: 1:33.69
(50.15)
11 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap 278 1:35.45 +19.00
50m: 45.41
100m: 1:35.45
(50.04)
12 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 261 1:37.46 +21.01
50m: 45.77
100m: 1:37.46
(51.69)
13 Alicia Andersson 2005 Eskilstuna Simklubb 224 1:42.59 +26.14
50m: 46.82
100m: 1:42.59
(55.77)
14 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap 189 1:48.66 +32.21
50m: 49.93
100m: 1:48.66
(58.73)
- Hanna Mikulska 2005 Eskilstuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 09:58:10
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor A-C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 355 1:28.07
50m: 41.74
100m: 1:28.07
(46.33)
2 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 326 1:30.53 +2.46
50m: 42.29
100m: 1:30.53
(48.24)
3 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 310 1:32.14 +4.07
50m: 43.64
100m: 1:32.14
(48.50)
4 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 309 1:32.21 +4.14
50m: 43.97
100m: 1:32.21
(48.24)
5 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 292 1:33.96 +5.89
50m: 44.68
100m: 1:33.96
(49.28)
6 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 249 1:39.06 +10.99
50m: 46.21
100m: 1:39.06
(52.85)
7 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap 249 1:39.10 +11.03
50m: 45.08
100m: 1:39.10
(54.02)
8 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb 229 1:41.88 +13.81
50m: 48.60
100m: 1:41.88
(53.28)
9 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 220 1:43.24 +15.17
50m: 48.57
100m: 1:43.24
(54.67)
- Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb DSQ
- Siobhan Millard 2007 Eskilstuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 09:58:10
2020-01-12 09:58:46 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 4, 100m Bröstsim Pojkar A-C 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Kernen 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 457 1:12.16
50m: 34.12
100m: 1:12.16
(38.04)
2 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap 379 1:16.78 +4.62
50m: 35.34
100m: 1:16.78
(41.44)
3 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap 153 1:43.86 +31.70
50m: 46.74
100m: 1:43.86
(57.12)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:04:35
Gren 4, 100m Bröstsim Pojkar A-C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amir Pehlivanovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 423 1:14.08
50m: 34.62
100m: 1:14.08
(39.46)
2 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 417 1:14.38 +0.30
50m: 34.84
100m: 1:14.38
(39.54)
3 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 417 1:14.43 +0.35
50m: 34.35
100m: 1:14.43
(40.08)
4 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 407 1:15.02 +0.94
50m: 35.10
100m: 1:15.02
(39.92)
5 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 334 1:20.12 +6.04
50m: 37.51
100m: 1:20.12
(42.61)
6 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 328 1:20.57 +6.49
50m: 37.79
100m: 1:20.57
(42.78)
7 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb 289 1:24.03 +9.95
50m: 38.59
100m: 1:24.03
(45.44)
8 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 264 1:26.68 +12.60
50m: 40.62
100m: 1:26.68
(46.06)
9 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap 201 1:34.83 +20.75
50m: 43.62
100m: 1:34.83
(51.21)
- David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 10:04:35
Gren 4, 100m Bröstsim Pojkar A-C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb 385 1:16.38
50m: 36.70
100m: 1:16.38
(39.68)
2 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 323 1:21.04 +4.66
50m: 37.80
100m: 1:21.04
(43.24)
3 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap 238 1:29.62 +13.24
50m: 42.25
100m: 1:29.62
(47.37)
4 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 215 1:32.78 +16.40
50m: 43.46
100m: 1:32.78
(49.32)
5 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb 199 1:35.21 +18.83
50m: 45.81
100m: 1:35.21
(49.40)
6 Dimitri Basov 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 183 1:37.78 +21.40
50m: 45.67
100m: 1:37.78
(52.11)
7 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap 172 1:39.81 +23.43
50m: 45.70
100m: 1:39.81
(54.11)
8 Philip Lowe 2007 Strängnäs Simklubb 142 1:46.50 +30.12
50m: 50.79
100m: 1:46.50
(55.71)
9 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap 133 1:48.78 +32.40
50m: 50.40
100m: 1:48.78
(58.38)
10 Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb 128 1:50.15 +33.77
50m: 51.52
100m: 1:50.15
(58.63)
11 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb 122 1:51.96 +35.58
50m: 52.91
100m: 1:51.96
(59.05)
12 Melvin Eriksson 2006 Köpings Simsällskap 118 1:53.34 +36.96
50m: 51.57
100m: 1:53.34
(1:01.77)
- Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
- Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 10:04:35
2020-01-12 10:05:00 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor D 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 275 43.88
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 268 44.29 +0.41
3 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 257 44.89 +1.01
4 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 257 44.91 +1.03
5 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 245 45.60 +1.72
6 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 225 46.93 +3.05
7 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap 217 47.46 +3.58
8 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 208 48.17 +4.29
9 Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 205 48.37 +4.49
10 Livia Wåhlin 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb 203 48.59 +4.71
11 Ida Blomqvist 2009 Katrineholms Simsällskap 194 49.26 +5.38
12 Isabelle Andersson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 183 50.27 +6.39
13 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb 182 50.35 +6.47
14 Amina Mandzo 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 181 50.44 +6.56
15 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap 178 50.73 +6.85
16 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 160 52.52 +8.64
17 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap 147 54.04 +10.16
18 Line Broberg 2008 Nyköpings Simsällskap 125 57.06 +13.18
19 Denise Englund 2010 Trosabygdens Simsällskap 123 57.28 +13.40
20 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 123 57.30 +13.42
21 Vera Hagström 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb 119 57.96 +14.08
22 Alicia Fischer 2008 Trosabygdens Simsällskap 114 58.87 +14.99
23 My Tullberg 2009 Nyköpings Simsällskap 97 1:01.98 +18.10
24 Julia Aminoff Kristoffersson 2011 Nyköpings Simsällskap 74 1:08.01 +24.13
- Vendela Fäldt 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 10:10:45
2020-01-12 10:10:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar D 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 270 39.02
2 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb 161 46.40 +7.38
3 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb 135 49.21 +10.19
4 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 125 50.45 +11.43
- Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 10:12:50
2020-01-12 10:13:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 419 1:13.52
50m: 35.74
100m: 1:13.52
(37.78)
2 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 368 1:16.75 +3.23
50m: 37.06
100m: 1:16.75
(39.69)
3 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 355 1:17.66 +4.14
50m: 37.91
100m: 1:17.66
(39.75)
4 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 323 1:20.20 +6.68
50m: 40.37
100m: 1:20.20
(39.83)
5 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 284 1:23.65 +10.13
50m: 40.12
100m: 1:23.65
(43.53)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 475 1:10.50
50m: 34.60
100m: 1:10.50
(35.90)
2 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 366 1:16.87 +6.37
50m: 37.17
100m: 1:16.87
(39.70)
3 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 356 1:17.61 +7.11
50m: 37.64
100m: 1:17.61
(39.97)
4 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 322 1:20.27 +9.77
50m: 38.92
100m: 1:20.27
(41.35)
5 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap 302 1:22.01 +11.51
50m: 39.06
100m: 1:22.01
(42.95)
6 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 289 1:23.14 +12.64
50m: 39.68
100m: 1:23.14
(43.46)
7 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap 276 1:24.45 +13.95
50m: 39.59
100m: 1:24.45
(44.86)
8 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb 263 1:25.88 +15.38
50m: 41.67
100m: 1:25.88
(44.21)
9 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap 244 1:27.97 +17.47
50m: 42.97
100m: 1:27.97
(45.00)
10 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 224 1:30.55 +20.05
50m: 44.00
100m: 1:30.55
(46.55)
11 Hanna Mikulska 2005 Eskilstuna Simklubb 208 1:32.78 +22.28
50m: 43.20
100m: 1:32.78
(49.58)
12 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 159 1:41.38 +30.88
50m: 49.58
100m: 1:41.38
(51.80)
13 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap 151 1:43.25 +32.75
50m: 49.02
100m: 1:43.25
(54.23)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 369 1:16.71
50m: 38.01
100m: 1:16.71
(38.70)
2 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 328 1:19.72 +3.01
50m: 38.42
100m: 1:19.72
(41.30)
3 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 320 1:20.44 +3.73
50m: 38.95
100m: 1:20.44
(41.49)
4 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 299 1:22.27 +5.56
50m: 40.38
100m: 1:22.27
(41.89)
5 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 253 1:26.93 +10.22
50m: 42.20
100m: 1:26.93
(44.73)
6 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb 252 1:27.12 +10.41
50m: 43.81
100m: 1:27.12
(43.31)
7 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb 229 1:29.93 +13.22
50m: 43.35
100m: 1:29.93
(46.58)
8 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 222 1:30.85 +14.14
50m: 43.59
100m: 1:30.85
(47.26)
9 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap 203 1:33.63 +16.92
50m: 44.10
100m: 1:33.63
(49.53)
10 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb 192 1:35.36 +18.65
50m: 46.14
100m: 1:35.36
(49.22)
11 Stella Fredriksson 2007 Katrineholms Simsällskap 161 1:41.14 +24.43
50m: 49.22
100m: 1:41.14
(51.92)
- Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
2020-01-12 10:39:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar A-C 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Kernen 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 611 57.58
50m: 27.86
100m: 57.58
(29.72)
2 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap 478 1:02.49 +4.91
50m: 30.21
100m: 1:02.49
(32.28)
3 Philip Löfbom 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 390 1:06.88 +9.30
50m: 31.85
100m: 1:06.88
(35.03)
4 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap 280 1:14.63 +17.05
50m: 36.88
100m: 1:14.63
(37.75)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:43:46
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar A-C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 411 1:05.71
50m: 31.78
100m: 1:05.71
(33.93)
2 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 365 1:08.35 +2.64
50m: 33.40
100m: 1:08.35
(34.95)
3 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 346 1:09.58 +3.87
50m: 33.41
100m: 1:09.58
(36.17)
4 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb 233 1:19.38 +13.67
50m: 37.85
100m: 1:19.38
(41.53)
5 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 231 1:19.56 +13.85
50m: 39.70
100m: 1:19.56
(39.86)
6 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap 163 1:29.38 +23.67
50m: 42.94
100m: 1:29.38
(46.44)
- David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 10:43:46
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar A-C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 324 1:11.15
50m: 34.20
100m: 1:11.15
(36.95)
2 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 278 1:14.85 +3.70
50m: 36.39
100m: 1:14.85
(38.46)
3 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap 247 1:17.83 +6.68
50m: 38.08
100m: 1:17.83
(39.75)
4 Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 203 1:23.08 +11.93
50m: 39.75
100m: 1:23.08
(43.33)
5 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 203 1:23.16 +12.01
50m: 39.66
100m: 1:23.16
(43.50)
6 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap 195 1:24.24 +13.09
50m: 39.92
100m: 1:24.24
(44.32)
7 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb 192 1:24.72 +13.57
50m: 40.22
100m: 1:24.72
(44.50)
8 Dimitri Basov 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 160 1:29.89 +18.74
50m: 43.50
100m: 1:29.89
(46.39)
9 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 149 1:32.05 +20.90
50m: 45.05
100m: 1:32.05
(47.00)
10 Philip Lowe 2007 Strängnäs Simklubb 105 1:43.33 +32.18
50m: 49.32
100m: 1:43.33
(54.01)
11 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb 103 1:43.95 +32.80
50m: 50.83
100m: 1:43.95
(53.12)
12 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap 100 1:45.17 +34.02
50m: 50.89
100m: 1:45.17
(54.28)
- Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 10:43:46
2020-01-12 10:43:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor D 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 300 38.34
2 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 264 39.99 +1.65
3 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 252 40.61 +2.27
4 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 240 41.29 +2.95
5 Livia Wåhlin 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb 223 42.29 +3.95
6 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb 216 42.75 +4.41
7 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 212 43.00 +4.66
8 Amina Mandzo 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 212 43.01 +4.67
9 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 197 44.11 +5.77
10 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 175 45.83 +7.49
11 Isabelle Andersson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 157 47.49 +9.15
12 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 147 48.57 +10.23
13 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 134 50.14 +11.80
14 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap 131 50.43 +12.09
15 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap 127 51.05 +12.71
16 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 120 52.04 +13.70
17 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap 110 53.42 +15.08
18 Ida Blomqvist 2009 Katrineholms Simsällskap 90 57.16 +18.82
19 Vera Hagström 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb 88 57.60 +19.26
- Alicia Fischer 2008 Trosabygdens Simsällskap DSQ
- Vendela Fäldt 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-01-12 10:48:04
2020-01-12 10:49:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap
Document
Resultat