2020-02-22   11:58:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen 2019, kortbana

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Fredag 13/12 Klockan 19.00 (Insim kl. 17.30-18.45)

Document
Resultat
Norrländska mästerskapen 2019
Plats: Härnösands Simhall Arrangör: Härnösands Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 6, 4x200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Umeå Simsällskap 17 Umeå Simsällskap 590 8:05.01
Felix Bengs Stattin 2002 AD4702 25.98 53.86 1:23.64 1:53.48 1:53.48
Henrik Lidström 2003 AP0303 27.30 57.51 1:29.27 2:01.62 3:55.10
Oskar Albinsson 2003 AP4503 28.21 59.59 1:32.70 2:06.24 6:01.34
Iyas Kalash 2004 AO4304 27.61 58.75 1:32.45 2:03.67 8:05.01
2 Njurunda Simsällskap 20 Njurunda Simsällskap 526 8:23.83 +18.82
Robin Björklund 2002 AA9502 27.71 58.28 1:30.13 2:01.33 2:01.33
Ludvig Utterström 2004 AM7304 29.05 1:01.63 1:35.82 2:10.71 4:12.04
Johan Björklund 1999 AE7199 26.49 56.96 1:28.79 2:00.53 6:12.57
Mattias Gillgren 2003 AR0303 28.78 1:01.68 1:36.56 2:11.26 8:23.83
3 Simklubben Ägir 18 Simklubben Ägir 523 8:24.75 +19.74
Viktor Svärd 2005 AC8305 27.95 58.92 1:30.67 2:01.73 2:01.73
Simon Lundgren 2001 AL0501 26.59 56.91 1:28.74 2:01.80 4:03.53
Roine Epäilys 2003 AR3103 28.32 1:01.25 1:35.57 2:09.64 6:13.17
Jakob Flykt 2002 AV9702 28.88 1:02.00 1:37.26 2:11.58 8:24.75
4 Umeå Simsällskap lag 2 17 Umeå Simsällskap 434 8:57.30 +52.29
Felix Luthman 2004 AB4104 29.72 1:04.00 1:39.15 2:13.90 2:13.90
Jakob Nyström 2003 AU0103 31.66 1:06.58 1:43.76 2:21.72 4:35.62
Robin  Andersson 2003 AP5503 29.23 1:03.20 1:38.32 2:13.89 6:49.51
Arvid Strömbro 2002 AR4502 28.51 1:00.79 1:34.46 2:07.79 8:57.30
5 Simklubben Ägir lag 2 17 Simklubben Ägir 381 9:20.94 +1:15.9
Gustav Jonsson 2002 AG6502 29.08 1:02.13 1:36.19 2:09.58 2:09.58
Ante Kristensson 2005 AO0105 29.52 1:03.85 1:39.59 2:15.56 4:25.14
Edvin Johansson 2005 AG1905 30.17 1:06.00 1:44.54 2:21.67 6:46.81
Albin Svärd 2007 AF4307 34.15 1:13.05 1:54.34 2:34.13 9:20.94
6 Umeå Simsällskap lag 3 15 Umeå Simsällskap 273 10:27.04 +2:22.0
Vincent Wall 2004 AM1504 31.08 1:05.38 1:41.37 2:18.18 2:18.18
Theodore Brändström 2009 AB9109 36.44 1:18.93 2:02.46 2:44.73 5:02.91
Johan Dellbring 2005 AM9505 35.38 1:17.90 2:01.47 2:44.01 7:46.92
Samuel Henze 2008 AA6508 35.47 1:16.50 1:58.94 2:40.12 10:27.04
Grenen officiell:  2019-12-13 21:05:45
2019-12-13 21:06:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner