2020-05-27   07:58:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  17 januar 2020         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            30.07   
Elliot Olsson  1999  Team West            30.14   
Rasmus Steenberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            30.19   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.27   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            30.40   
Richard Ekholm  2002  Team West            30.79   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            31.02   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.60   
Harald Wiehe Struberg  2003  Herlev Svømning            32.13   
10  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.17  Deltager ikke i finalen 
11  Erik Nicklasson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            32.19   
12  Oskar Gustafson  2002  Team West            32.21   
13  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            32.36   
14  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen            32.51   
15  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømme Klub            32.58   
16  Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            32.65   
17  Måns Evertsson  2003  Team West            32.74   
18  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Svømmeklub            32.79   
19  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.11   
20  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            33.17   
21  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            33.23   
22  Kári Snær Halldórsson  2004  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            33.32   
23  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            33.41   
24  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hørsholm Svømmeforening            33.44   
25  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            33.69   
26  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            33.78   
26  Mads Ørsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            33.78   
28  Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub            33.81   
29  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            33.88   
30  Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            33.97   
31  Alexander Logi Jónsson  2004  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            34.14   
32  Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub            34.16   
33  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømmeklub            34.24   
34  Gustav Nissen  2001  Næstved IF            34.25   
35  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            34.31   
36  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.52   
37  Alexander Johansson  2004  Team West            34.80   
38  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.82   
39  Harald Franck  2003  Næstved IF            34.83   
40  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            34.89   
41  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.06   
42  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            35.12   
42  Oskar Lövberg  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.12   
44  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.28   
45  Mads Lind  2002  Hvidovre Svømme Klub            35.45   
46  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømmeklub            35.71   
47  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            35.93   
48  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.03   
49  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub            36.09   
50  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.10   
51  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.14   
52  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            36.27   
53  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            36.41   
54  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            36.56   
55  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            37.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark