Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:04.82 | ||||||
2 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 2:09.15 | ||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.49 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.78 | ||||||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 2:14.52 | ||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.69 | ||||||
7 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 2:16.14 | ||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.69 | ||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.13 | ||||||
10 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.25 | ||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:18.20 | ||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.79 | ||||||
13 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.42 | ||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.65 | ||||||
15 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.95 | ||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 2:08.67 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:12.72 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 2:12.93 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 2:13.05 | ||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 2:13.57 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.70 | ||||||
7 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:14.06 | ||||||
8 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 2:14.12 | ||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.14 | ||||||
10 | Linn Thid | 2003 | Team West | 2:15.13 | ||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.32 | ||||||
12 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:16.44 | ||||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:16.71 | ||||||
14 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 2:17.08 | ||||||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.40 | ||||||
16 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.89 | ||||||
17 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.21 | ||||||
18 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | VG 17 | 2:18.29 | ||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.38 | ||||||
20 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.55 | ||||||
21 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 2:18.94 | ||||||
22 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 2:19.08 | ||||||
23 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.23 | ||||||
24 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.37 | ||||||
25 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 2:19.56 | ||||||
26 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 2:19.74 | ||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:20.80 | ||||||
28 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 2:20.87 | ||||||
29 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:20.90 | ||||||
30 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 2:21.29 | ||||||
31 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.44 | ||||||
32 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 2:21.61 | ||||||
33 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 2:21.72 | ||||||
34 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:21.74 | ||||||
35 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:22.04 | ||||||
36 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:22.32 | ||||||
37 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 2:22.51 | ||||||
38 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.81 | ||||||
39 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:22.91 | ||||||
40 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:23.20 | ||||||
41 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 2:23.26 | ||||||
42 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 2:23.68 | ||||||
43 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 2:23.88 | ||||||
44 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:24.00 | ||||||
44 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.00 | ||||||
46 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 2:24.54 | ||||||
47 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.70 | ||||||
48 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:24.84 | ||||||
49 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.03 | ||||||
50 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.21 | ||||||
51 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.53 | ||||||
52 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 2:25.60 | ||||||
53 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:25.76 | ||||||
54 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:25.91 | ||||||
55 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.08 | ||||||
56 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.88 | ||||||
57 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:27.02 | ||||||
58 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 2:27.15 | ||||||
58 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 2:27.15 | ||||||
60 | Julie Segato | 2005 | GTI | 2:27.42 | ||||||
61 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VG 17 | 2:27.65 | ||||||
62 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:27.78 | ||||||
63 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.34 | ||||||
64 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:29.85 | ||||||
65 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.91 | ||||||
66 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.58 | ||||||
67 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:38.13 | ||||||
68 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:41.79 | ||||||
69 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:41.84 | ||||||
70 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:43.65 | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |