Resultater for Fynske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske kortbanemesterskaber 19 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.21 | ||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.21 | ||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.52 | ||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 32.68 | ||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.80 | ||||||
6 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.92 | ||||||
7 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 34.26 | ||||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 34.76 | ||||||
9 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.64 | ||||||
10 | Emma Nygaard | 2005 | H2Odense | 35.66 | ||||||
10 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.66 | ||||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.69 | ||||||
13 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.13 | ||||||
14 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 36.15 | ||||||
15 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.66 | ||||||
16 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | ||||||
17 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 37.91 | ||||||
18 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 38.15 | ||||||
19 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 38.95 | ||||||
20 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 39.23 | ||||||
21 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 39.31 | ||||||
22 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 39.98 | ||||||
23 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 40.06 | ||||||
24 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 40.46 | ||||||
25 | Sofia Mortensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 40.69 | ||||||
26 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 42.06 | ||||||
27 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 43.21 | ||||||
28 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 45.24 | ||||||
29 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.44 | ||||||
30 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 48.53 | ||||||
31 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 49.03 | ||||||
32 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 52.94 | ||||||
- | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:07 |