2020-10-20   21:28:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sim ā Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 7 dec Insim 7.45 Start 9.00

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        12 och yngre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap +0.81 205 1:33.21
50m: 44.28
100m: 1:33.21
(48.93)
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 453 1:11.63
50m: 34.93
100m: 1:11.63
(36.70)
2 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 447 1:11.97 +0.34
50m: 34.62
100m: 1:11.97
(37.35)
3 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.69 436 1:12.55 +0.92
50m: 35.15
100m: 1:12.55
(37.40)
4 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.80 430 1:12.87 +1.24
50m: 35.47
100m: 1:12.87
(37.40)
5 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.44 411 1:13.98 +2.35
50m: 36.13
100m: 1:13.98
(37.85)
6 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.81 397 1:14.85 +3.22
50m: 36.66
100m: 1:14.85
(38.19)
7 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.69 388 1:15.44 +3.81
50m: 36.12
100m: 1:15.44
(39.32)
8 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.71 386 1:15.56 +3.93
50m: 36.85
100m: 1:15.56
(38.71)
9 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 376 1:16.23 +4.60
50m: 36.09
100m: 1:16.23
(40.14)
10 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.74 363 1:17.10 +5.47
50m: 37.79
100m: 1:17.10
(39.31)
11 Alma Palmö 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.87 349 1:18.15 +6.52
50m: 38.19
100m: 1:18.15
(39.96)
12 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 345 1:18.44 +6.81
50m: 37.77
100m: 1:18.44
(40.67)
13 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.93 343 1:18.60 +6.97
50m: 38.14
100m: 1:18.60
(40.46)
14 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.87 323 1:20.14 +8.51
50m: 38.41
100m: 1:20.14
(41.73)
15 Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.74 319 1:20.48 +8.85
50m: 39.43
100m: 1:20.48
(41.05)
16 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 316 1:20.72 +9.09
50m: 38.52
100m: 1:20.72
(42.20)
17 Lovisa Fast 2006 S 71 +0.58 307 1:21.57 +9.94
50m: 39.13
100m: 1:21.57
(42.44)
18 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.74 306 1:21.63 +10.00
50m: 39.43
100m: 1:21.63
(42.20)
19 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.79 299 1:22.23 +10.60
50m: 39.40
100m: 1:22.23
(42.83)
20 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 291 1:22.98 +11.35
50m: 40.30
100m: 1:22.98
(42.68)
21 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.79 274 1:24.67 +13.04
50m: 41.42
100m: 1:24.67
(43.25)
22 Anna Markenlöv 2005 Simklubben Poseidon +0.76 254 1:26.87 +15.24
50m: 42.95
100m: 1:26.87
(43.92)
23 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.76 243 1:28.07 +16.44
50m: 42.48
100m: 1:28.07
(45.59)
24 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap +0.89 237 1:28.83 +17.20
50m: 43.26
100m: 1:28.83
(45.57)
25 Hanna Karlsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.86 231 1:29.57 +17.94
50m: 43.21
100m: 1:29.57
(46.36)
26 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.70 223 1:30.68 +19.05
50m: 43.27
100m: 1:30.68
(47.41)
27 Marijana Veronika Novakovic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.78 221 1:30.98 +19.35
50m: 42.24
100m: 1:30.98
(48.74)
28 Rebecka Hofvendahl 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 213 1:32.12 +20.49
50m: 45.45
100m: 1:32.12
(46.67)
29 Elsa Nordanstig 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.86 199 1:34.25 +22.62
50m: 43.81
100m: 1:34.25
(50.44)
30 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.66 170 1:39.22 +27.59
50m: 47.87
100m: 1:39.22
(51.35)
- Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.21 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 491 1:09.75
50m: 34.12
100m: 1:09.75
(35.63)
2 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.80 488 1:09.88 +0.13
50m: 34.15
100m: 1:09.88
(35.73)
3 Isabel Persson 2004 SK Triton +0.74 408 1:14.14 +4.39
50m: 35.65
100m: 1:14.14
(38.49)
4 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.60 398 1:14.77 +5.02
50m: 35.56
100m: 1:14.77
(39.21)
5 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.70 393 1:15.08 +5.33
50m: 36.57
100m: 1:15.08
(38.51)
6 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.74 386 1:15.56 +5.81
50m: 36.60
100m: 1:15.56
(38.96)
7 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.89 385 1:15.63 +5.88
50m: 37.15
100m: 1:15.63
(38.48)
8 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.77 380 1:15.93 +6.18
50m: 36.94
100m: 1:15.93
(38.99)
9 Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap +0.70 377 1:16.14 +6.39
50m: 36.91
100m: 1:16.14
(39.23)
10 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran +0.70 368 1:16.78 +7.03
50m: 37.75
100m: 1:16.78
(39.03)
11 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.74 367 1:16.80 +7.05
50m: 37.27
100m: 1:16.80
(39.53)
12 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 365 1:16.95 +7.20
50m: 37.76
100m: 1:16.95
(39.19)
13 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.84 364 1:17.01 +7.26
50m: 37.67
100m: 1:17.01
(39.34)
14 Karla Stjepanetic 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.66 360 1:17.30 +7.55
50m: 37.23
100m: 1:17.30
(40.07)
15 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.65 355 1:17.68 +7.93
50m: 38.35
100m: 1:17.68
(39.33)
16 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 354 1:17.77 +8.02
50m: 36.93
100m: 1:17.77
(40.84)
17 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.76 348 1:18.17 +8.42
50m: 38.46
100m: 1:18.17
(39.71)
18 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 341 1:18.74 +8.99
50m: 38.62
100m: 1:18.74
(40.12)
19 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.81 331 1:19.49 +9.74
50m: 38.42
100m: 1:19.49
(41.07)
20 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 325 1:19.96 +10.21
50m: 38.36
100m: 1:19.96
(41.60)
21 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.65 318 1:20.62 +10.87
50m: 38.87
100m: 1:20.62
(41.75)
22 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.86 306 1:21.64 +11.89
50m: 39.93
100m: 1:21.64
(41.71)
23 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.80 305 1:21.69 +11.94
50m: 39.15
100m: 1:21.69
(42.54)
24 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.89 289 1:23.19 +13.44
50m: 40.18
100m: 1:23.19
(43.01)
25 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.91 260 1:26.15 +16.40
50m: 42.63
100m: 1:26.15
(43.52)
26 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap +0.69 255 1:26.72 +16.97
50m: 42.40
100m: 1:26.72
(44.32)
27 Emma Martinsson 2004 Simklubben Lödde +0.68 241 1:28.35 +18.60
50m: 43.27
100m: 1:28.35
(45.08)
28 Hanna Olsson 2004 Simklubben Sydsim +0.94 191 1:35.40 +25.65
50m: 45.63
100m: 1:35.40
(49.77)
29 Frida Christiansen 2003 S 71 +0.68 160 1:41.33 +31.58
50m: 47.99
100m: 1:41.33
(53.34)
- Edina Kvakic 2003 Simklubben Ran +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.71 630 1:04.19
50m: 31.01
100m: 1:04.19
(33.18)
2 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.66 595 1:05.40 +1.21
50m: 31.27
100m: 1:05.40
(34.13)
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.71 573 1:06.24 +2.05
50m: 31.32
100m: 1:06.24
(34.92)
4 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.74 537 1:07.69 +3.50
50m: 32.96
100m: 1:07.69
(34.73)
5 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 482 1:10.17 +5.98
50m: 34.27
100m: 1:10.17
(35.90)
6 Lina Ostreus 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 448 1:11.89 +7.70
50m: 34.21
100m: 1:11.89
(37.68)
7 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.61 411 1:14.00 +9.81
50m: 35.52
100m: 1:14.00
(38.48)
8 Frida Tunheim-Glad 2001 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 408 1:14.14 +9.95
50m: 35.65
100m: 1:14.14
(38.49)
9 Ebba Jälminger 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.70 408 1:14.17 +9.98
50m: 36.17
100m: 1:14.17
(38.00)
10 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.73 396 1:14.88 +10.69
50m: 35.73
100m: 1:14.88
(39.15)
11 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.82 394 1:15.05 +10.86
50m: 35.96
100m: 1:15.05
(39.09)
12 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.71 376 1:16.19 +12.00
50m: 37.59
100m: 1:16.19
(38.60)
13 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap +0.72 367 1:16.83 +12.64
50m: 37.09
100m: 1:16.83
(39.74)
14 Isabella Frykholm 2001 Simklubben Ran +0.92 363 1:17.14 +12.95
50m: 37.72
100m: 1:17.14
(39.42)
- Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        19 och äldre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 689 1:02.29
50m: 30.23
100m: 1:02.29
(32.06)
2 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.68 502 1:09.20 +6.91
50m: 33.42
100m: 1:09.20
(35.78)
3 Cornelia Forsgren 2000 SK Triton +0.69 420 1:13.44 +11.15
50m: 35.03
100m: 1:13.44
(38.41)
4 Emma Persson 1999 Simklubben Lödde +0.70 419 1:13.51 +11.22
50m: 34.92
100m: 1:13.51
(38.59)
- Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
2019-12-07 09:44:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner