2020-10-22   02:25:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sim ā Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 1, 100m Fjäril Herrar        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Forsberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 341 1:08.79
50m: 31.78
100m: 1:08.79
(37.01)
2 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.66 331 1:09.50 +0.71
50m: 32.23
100m: 1:09.50
(37.27)
3 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap +0.67 308 1:11.15 +2.36
50m: 31.96
100m: 1:11.15
(39.19)
4 Hugo Johnsson 2005 S 71 +0.78 308 1:11.17 +2.38
50m: 32.21
100m: 1:11.17
(38.96)
5 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap +0.65 306 1:11.31 +2.52
50m: 32.77
100m: 1:11.31
(38.54)
6 Hannes Palmgren 2005 Simklubben Sydsim +0.68 294 1:12.23 +3.44
50m: 33.39
100m: 1:12.23
(38.84)
7 Ted Nilsson 2006 Simklubben Lödde +0.59 286 1:12.94 +4.15
50m: 34.38
100m: 1:12.94
(38.56)
8 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 286 1:12.97 +4.18
50m: 33.98
100m: 1:12.97
(38.99)
9 Axel Wergeland 2006 Simklubben Lödde +0.83 255 1:15.75 +6.96
50m: 34.57
100m: 1:15.75
(41.18)
10 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran +0.79 246 1:16.63 +7.84
50m: 35.82
100m: 1:16.63
(40.81)
11 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim +0.78 243 1:17.03 +8.24
50m: 34.77
100m: 1:17.03
(42.26)
12 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim +0.83 229 1:18.51 +9.72
50m: 35.49
100m: 1:18.51
(43.02)
13 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.78 229 1:18.55 +9.76
50m: 36.37
100m: 1:18.55
(42.18)
14 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 225 1:18.99 +10.20
50m: 35.30
100m: 1:18.99
(43.69)
15 Alfred Sternerup 2006 SK Triton +0.67 209 1:20.92 +12.13
50m: 36.67
100m: 1:20.92
(44.25)
16 William Madsen 2006 SK Triton +0.67 206 1:21.33 +12.54
50m: 37.80
100m: 1:21.33
(43.53)
17 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon -.-- 201 1:22.02 +13.23
50m: 38.33
100m: 1:22.02
(43.69)
18 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap +0.71 200 1:22.13 +13.34
50m: 36.46
100m: 1:22.13
(45.67)
19 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap +0.75 189 1:23.72 +14.93
50m: 37.76
100m: 1:23.72
(45.96)
20 Berkay Isik 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.39 181 1:24.96 +16.17
50m: 35.56
100m: 1:24.96
(49.40)
21 Ashkan Alyasvand 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 148 1:30.78 +21.99
50m: 40.59
100m: 1:30.78
(50.19)
22 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.61 142 1:32.12 +23.33
50m: 42.43
100m: 1:32.12
(49.69)
23 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap +0.74 103 1:42.33 +33.54
50m: 44.55
100m: 1:42.33
(57.78)
- Melvin Petersson 2005 Karlskrona Simsällskap +0.18 DSQ
- Vidar Green 2006 Helsingborgs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:21:55
Gren 1, 100m Fjäril Herrar        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.75 416 1:04.39
50m: 30.33
100m: 1:04.39
(34.06)
2 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.67 414 1:04.46 +0.07
50m: 29.35
100m: 1:04.46
(35.11)
3 Ludvig Romare 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.64 414 1:04.50 +0.11
50m: 29.86
100m: 1:04.50
(34.64)
4 Alexander Larsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 403 1:05.05 +0.66
50m: 30.29
100m: 1:05.05
(34.76)
5 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 375 1:06.66 +2.27
50m: 31.08
100m: 1:06.66
(35.58)
6 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.72 360 1:07.53 +3.14
50m: 31.35
100m: 1:07.53
(36.18)
7 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.57 330 1:09.54 +5.15
50m: 32.57
100m: 1:09.54
(36.97)
8 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap +0.81 319 1:10.35 +5.96
50m: 31.65
100m: 1:10.35
(38.70)
9 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.73 312 1:10.83 +6.44
50m: 33.58
100m: 1:10.83
(37.25)
10 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.77 311 1:10.89 +6.50
50m: 32.89
100m: 1:10.89
(38.00)
11 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim +0.70 263 1:14.97 +10.58
50m: 33.86
100m: 1:14.97
(41.11)
12 Carl Thelin 2004 Värnamo Simsällskap +0.71 217 1:19.93 +15.54
50m: 35.83
100m: 1:19.93
(44.10)
13 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon +0.71 214 1:20.35 +15.96
50m: 35.90
100m: 1:20.35
(44.45)
14 Alexander Persson 2004 SK Triton +0.67 208 1:21.14 +16.75
50m: 37.23
100m: 1:21.14
(43.91)
- Jonathan Thelin 2003 Värnamo Simsällskap +0.67 DSQ
- Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap +0.44 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:21:55
Gren 1, 100m Fjäril Herrar        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ian Hangård 2002 Simklubben Poseidon +0.53 600 56.99
50m: 26.74
100m: 56.99
(30.25)
2 Filip Salbrink 2002 Simklubben Poseidon +0.64 528 59.46 +2.47
50m: 27.86
100m: 59.46
(31.60)
3 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon +0.65 519 59.81 +2.82
50m: 27.81
100m: 59.81
(32.00)
4 Karl Hydén Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 509 1:00.18 +3.19
50m: 27.98
100m: 1:00.18
(32.20)
5 Anton Jönsson 2001 Eslövs Simsällskap +0.72 498 1:00.65 +3.66
50m: 28.47
100m: 1:00.65
(32.18)
6 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap +0.74 496 1:00.71 +3.72
50m: 28.14
100m: 1:00.71
(32.57)
7 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 488 1:01.06 +4.07
50m: 28.48
100m: 1:01.06
(32.58)
8 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap +0.64 482 1:01.28 +4.29
50m: 28.68
100m: 1:01.28
(32.60)
9 Douglas Romare 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.65 461 1:02.21 +5.22
50m: 29.17
100m: 1:02.21
(33.04)
10 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 449 1:02.78 +5.79
50m: 28.99
100m: 1:02.78
(33.79)
11 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon +0.66 385 1:06.09 +9.10
50m: 30.56
100m: 1:06.09
(35.53)
12 Pontus Hake 2001 Simklubben Poseidon +0.77 380 1:06.33 +9.34
50m: 30.54
100m: 1:06.33
(35.79)
13 Jesper Franzén 2002 Simklubben Sydsim +0.78 365 1:07.22 +10.23
50m: 31.10
100m: 1:07.22
(36.12)
14 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.53 328 1:09.65 +12.66
50m: 30.31
100m: 1:09.65
(39.34)
15 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap +0.62 295 1:12.16 +15.17
50m: 32.72
100m: 1:12.16
(39.44)
- Birkan Ates 2002 S 71 -.-- DNS
- Filip Hinderup 2001 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
- André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:21:55
Gren 1, 100m Fjäril Herrar        19 och äldre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 599 57.02
50m: 26.76
100m: 57.02
(30.26)
2 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon +0.65 577 57.75 +0.73
50m: 27.03
100m: 57.75
(30.72)
3 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.65 559 58.34 +1.32
50m: 27.19
100m: 58.34
(31.15)
4 Mattias Rydqvist 2000 Föreningen Trelleborg Sim +0.67 480 1:01.37 +4.35
50m: 27.84
100m: 1:01.37
(33.53)
5 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 468 1:01.91 +4.89
50m: 29.13
100m: 1:01.91
(32.78)
6 Nicolas Nolén 2000 SK Triton +0.68 468 1:01.92 +4.90
50m: 28.71
100m: 1:01.92
(33.21)
7 Casper Aadli 2000 Klippans Simsällskap +0.71 384 1:06.10 +9.08
50m: 30.66
100m: 1:06.10
(35.44)
8 Viktor Carlsson 2000 Karlskrona Simsällskap +0.64 380 1:06.33 +9.31
50m: 29.28
100m: 1:06.33
(37.05)
- Victor Lloyd 1996 Föreningen Trelleborg Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:21:55
2019-12-07 09:32:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        12 och yngre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap +0.81 205 1:33.21
50m: 44.28
100m: 1:33.21
(48.93)
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 453 1:11.63
50m: 34.93
100m: 1:11.63
(36.70)
2 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 447 1:11.97 +0.34
50m: 34.62
100m: 1:11.97
(37.35)
3 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.69 436 1:12.55 +0.92
50m: 35.15
100m: 1:12.55
(37.40)
4 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.80 430 1:12.87 +1.24
50m: 35.47
100m: 1:12.87
(37.40)
5 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.44 411 1:13.98 +2.35
50m: 36.13
100m: 1:13.98
(37.85)
6 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.81 397 1:14.85 +3.22
50m: 36.66
100m: 1:14.85
(38.19)
7 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.69 388 1:15.44 +3.81
50m: 36.12
100m: 1:15.44
(39.32)
8 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.71 386 1:15.56 +3.93
50m: 36.85
100m: 1:15.56
(38.71)
9 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 376 1:16.23 +4.60
50m: 36.09
100m: 1:16.23
(40.14)
10 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.74 363 1:17.10 +5.47
50m: 37.79
100m: 1:17.10
(39.31)
11 Alma Palmö 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.87 349 1:18.15 +6.52
50m: 38.19
100m: 1:18.15
(39.96)
12 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 345 1:18.44 +6.81
50m: 37.77
100m: 1:18.44
(40.67)
13 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.93 343 1:18.60 +6.97
50m: 38.14
100m: 1:18.60
(40.46)
14 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.87 323 1:20.14 +8.51
50m: 38.41
100m: 1:20.14
(41.73)
15 Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.74 319 1:20.48 +8.85
50m: 39.43
100m: 1:20.48
(41.05)
16 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 316 1:20.72 +9.09
50m: 38.52
100m: 1:20.72
(42.20)
17 Lovisa Fast 2006 S 71 +0.58 307 1:21.57 +9.94
50m: 39.13
100m: 1:21.57
(42.44)
18 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.74 306 1:21.63 +10.00
50m: 39.43
100m: 1:21.63
(42.20)
19 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.79 299 1:22.23 +10.60
50m: 39.40
100m: 1:22.23
(42.83)
20 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 291 1:22.98 +11.35
50m: 40.30
100m: 1:22.98
(42.68)
21 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.79 274 1:24.67 +13.04
50m: 41.42
100m: 1:24.67
(43.25)
22 Anna Markenlöv 2005 Simklubben Poseidon +0.76 254 1:26.87 +15.24
50m: 42.95
100m: 1:26.87
(43.92)
23 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.76 243 1:28.07 +16.44
50m: 42.48
100m: 1:28.07
(45.59)
24 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap +0.89 237 1:28.83 +17.20
50m: 43.26
100m: 1:28.83
(45.57)
25 Hanna Karlsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.86 231 1:29.57 +17.94
50m: 43.21
100m: 1:29.57
(46.36)
26 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.70 223 1:30.68 +19.05
50m: 43.27
100m: 1:30.68
(47.41)
27 Marijana Veronika Novakovic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.78 221 1:30.98 +19.35
50m: 42.24
100m: 1:30.98
(48.74)
28 Rebecka Hofvendahl 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 213 1:32.12 +20.49
50m: 45.45
100m: 1:32.12
(46.67)
29 Elsa Nordanstig 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.86 199 1:34.25 +22.62
50m: 43.81
100m: 1:34.25
(50.44)
30 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.66 170 1:39.22 +27.59
50m: 47.87
100m: 1:39.22
(51.35)
- Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.21 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 491 1:09.75
50m: 34.12
100m: 1:09.75
(35.63)
2 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.80 488 1:09.88 +0.13
50m: 34.15
100m: 1:09.88
(35.73)
3 Isabel Persson 2004 SK Triton +0.74 408 1:14.14 +4.39
50m: 35.65
100m: 1:14.14
(38.49)
4 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.60 398 1:14.77 +5.02
50m: 35.56
100m: 1:14.77
(39.21)
5 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.70 393 1:15.08 +5.33
50m: 36.57
100m: 1:15.08
(38.51)
6 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.74 386 1:15.56 +5.81
50m: 36.60
100m: 1:15.56
(38.96)
7 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.89 385 1:15.63 +5.88
50m: 37.15
100m: 1:15.63
(38.48)
8 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.77 380 1:15.93 +6.18
50m: 36.94
100m: 1:15.93
(38.99)
9 Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap +0.70 377 1:16.14 +6.39
50m: 36.91
100m: 1:16.14
(39.23)
10 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran +0.70 368 1:16.78 +7.03
50m: 37.75
100m: 1:16.78
(39.03)
11 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.74 367 1:16.80 +7.05
50m: 37.27
100m: 1:16.80
(39.53)
12 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 365 1:16.95 +7.20
50m: 37.76
100m: 1:16.95
(39.19)
13 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.84 364 1:17.01 +7.26
50m: 37.67
100m: 1:17.01
(39.34)
14 Karla Stjepanetic 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.66 360 1:17.30 +7.55
50m: 37.23
100m: 1:17.30
(40.07)
15 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.65 355 1:17.68 +7.93
50m: 38.35
100m: 1:17.68
(39.33)
16 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 354 1:17.77 +8.02
50m: 36.93
100m: 1:17.77
(40.84)
17 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.76 348 1:18.17 +8.42
50m: 38.46
100m: 1:18.17
(39.71)
18 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 341 1:18.74 +8.99
50m: 38.62
100m: 1:18.74
(40.12)
19 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.81 331 1:19.49 +9.74
50m: 38.42
100m: 1:19.49
(41.07)
20 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 325 1:19.96 +10.21
50m: 38.36
100m: 1:19.96
(41.60)
21 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.65 318 1:20.62 +10.87
50m: 38.87
100m: 1:20.62
(41.75)
22 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.86 306 1:21.64 +11.89
50m: 39.93
100m: 1:21.64
(41.71)
23 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.80 305 1:21.69 +11.94
50m: 39.15
100m: 1:21.69
(42.54)
24 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.89 289 1:23.19 +13.44
50m: 40.18
100m: 1:23.19
(43.01)
25 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.91 260 1:26.15 +16.40
50m: 42.63
100m: 1:26.15
(43.52)
26 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap +0.69 255 1:26.72 +16.97
50m: 42.40
100m: 1:26.72
(44.32)
27 Emma Martinsson 2004 Simklubben Lödde +0.68 241 1:28.35 +18.60
50m: 43.27
100m: 1:28.35
(45.08)
28 Hanna Olsson 2004 Simklubben Sydsim +0.94 191 1:35.40 +25.65
50m: 45.63
100m: 1:35.40
(49.77)
29 Frida Christiansen 2003 S 71 +0.68 160 1:41.33 +31.58
50m: 47.99
100m: 1:41.33
(53.34)
- Edina Kvakic 2003 Simklubben Ran +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.71 630 1:04.19
50m: 31.01
100m: 1:04.19
(33.18)
2 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.66 595 1:05.40 +1.21
50m: 31.27
100m: 1:05.40
(34.13)
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.71 573 1:06.24 +2.05
50m: 31.32
100m: 1:06.24
(34.92)
4 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.74 537 1:07.69 +3.50
50m: 32.96
100m: 1:07.69
(34.73)
5 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 482 1:10.17 +5.98
50m: 34.27
100m: 1:10.17
(35.90)
6 Lina Ostreus 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 448 1:11.89 +7.70
50m: 34.21
100m: 1:11.89
(37.68)
7 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.61 411 1:14.00 +9.81
50m: 35.52
100m: 1:14.00
(38.48)
8 Frida Tunheim-Glad 2001 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 408 1:14.14 +9.95
50m: 35.65
100m: 1:14.14
(38.49)
9 Ebba Jälminger 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.70 408 1:14.17 +9.98
50m: 36.17
100m: 1:14.17
(38.00)
10 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.73 396 1:14.88 +10.69
50m: 35.73
100m: 1:14.88
(39.15)
11 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.82 394 1:15.05 +10.86
50m: 35.96
100m: 1:15.05
(39.09)
12 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.71 376 1:16.19 +12.00
50m: 37.59
100m: 1:16.19
(38.60)
13 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap +0.72 367 1:16.83 +12.64
50m: 37.09
100m: 1:16.83
(39.74)
14 Isabella Frykholm 2001 Simklubben Ran +0.92 363 1:17.14 +12.95
50m: 37.72
100m: 1:17.14
(39.42)
- Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        19 och äldre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 689 1:02.29
50m: 30.23
100m: 1:02.29
(32.06)
2 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.68 502 1:09.20 +6.91
50m: 33.42
100m: 1:09.20
(35.78)
3 Cornelia Forsgren 2000 SK Triton +0.69 420 1:13.44 +11.15
50m: 35.03
100m: 1:13.44
(38.41)
4 Emma Persson 1999 Simklubben Lödde +0.70 419 1:13.51 +11.22
50m: 34.92
100m: 1:13.51
(38.59)
- Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:44:01
2019-12-07 09:44:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar      - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Gustavsson 2002 Täby Sim +0.69 616 1:05.33
50m: 30.25
100m: 1:05.33
(35.08)
2 Anton Persson 1994 Malmö Kappsimningsklubb +0.57 525 1:08.91 +3.58
50m: 32.14
100m: 1:08.91
(36.77)
3 Ludwig Wemlén 1997 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 510 1:09.60 +4.27
50m: 32.28
100m: 1:09.60
(37.32)
4 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 507 1:09.74 +4.41
50m: 33.01
100m: 1:09.74
(36.73)
5 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.73 502 1:09.94 +4.61
50m: 32.95
100m: 1:09.94
(36.99)
6 Marcus Skog 1996 Klippans Simsällskap +0.76 488 1:10.60 +5.27
50m: 32.96
100m: 1:10.60
(37.64)
7 Douglas Romare 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 460 1:12.01 +6.68
50m: 34.46
100m: 1:12.01
(37.55)
8 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 460 1:12.03 +6.70
50m: 33.76
100m: 1:12.03
(38.27)
9 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 459 1:12.04 +6.71
50m: 34.09
100m: 1:12.04
(37.95)
9 Alexander Waldo 1998 Simklubben Poseidon +0.73 459 1:12.04 +6.71
50m: 33.08
100m: 1:12.04
(38.96)
11 Sebastian Mickelsson 2001 SK Triton +0.65 452 1:12.43 +7.10
50m: 32.86
100m: 1:12.43
(39.57)
12 David Alderbrink 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.66 444 1:12.89 +7.56
50m: 34.16
100m: 1:12.89
(38.73)
13 Karl Hydén Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb 443 1:12.93 +7.60
50m: 35.45
100m: 1:12.93
(37.48)
14 Gustaf Palmqvist 2001 SK Triton +0.69 440 1:13.07 +7.74
50m: 33.97
100m: 1:13.07
(39.10)
15 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon +0.66 433 1:13.50 +8.17
50m: 34.45
100m: 1:13.50
(39.05)
16 Oscar Palmqvist 2000 SK Triton +0.66 432 1:13.56 +8.23
50m: 33.72
100m: 1:13.56
(39.84)
17 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 430 1:13.64 +8.31
50m: 34.27
100m: 1:13.64
(39.37)
18 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim +0.77 407 1:15.02 +9.69
50m: 34.11
100m: 1:15.02
(40.91)
19 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 404 1:15.19 +9.86
50m: 34.30
100m: 1:15.19
(40.89)
20 André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.67 395 1:15.77 +10.44
50m: 35.64
100m: 1:15.77
(40.13)
21 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.81 381 1:16.70 +11.37
50m: 35.54
100m: 1:16.70
(41.16)
22 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon +0.67 359 1:18.23 +12.90
50m: 36.71
100m: 1:18.23
(41.52)
23 Elias Albrektsson 2006 Simklubben Poseidon +0.68 352 1:18.69 +13.36
50m: 36.26
100m: 1:18.69
(42.43)
24 Ahmad Alhaj 2005 Simklubben Ran +0.77 349 1:18.94 +13.61
50m: 35.95
100m: 1:18.94
(42.99)
25 Teo Cokalic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.60 338 1:19.77 +14.44
50m: 37.81
100m: 1:19.77
(41.96)
26 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 335 1:20.01 +14.68
50m: 36.98
100m: 1:20.01
(43.03)
27 Hugo Johnsson 2005 S 71 +0.83 322 1:21.05 +15.72
50m: 37.70
100m: 1:21.05
(43.35)
28 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap +0.71 317 1:21.50 +16.17
50m: 37.81
100m: 1:21.50
(43.69)
29 Felix Ferm 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 304 1:22.65 +17.32
50m: 39.94
100m: 1:22.65
(42.71)
30 Malte Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 300 1:23.06 +17.73
50m: 39.64
100m: 1:23.06
(43.42)
31 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap +0.63 299 1:23.12 +17.79
50m: 38.81
100m: 1:23.12
(44.31)
32 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap +0.68 294 1:23.57 +18.24
50m: 39.69
100m: 1:23.57
(43.88)
33 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim +0.68 293 1:23.64 +18.31
50m: 38.92
100m: 1:23.64
(44.72)
34 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran +0.77 290 1:24.00 +18.67
50m: 39.42
100m: 1:24.00
(44.58)
35 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 276 1:25.31 +19.98
50m: 40.15
100m: 1:25.31
(45.16)
36 Alexander Persson 2004 SK Triton +0.84 268 1:26.23 +20.90
50m: 40.92
100m: 1:26.23
(45.31)
37 Viljamas Aniulis 2007 Klippans Simsällskap 264 1:26.65 +21.32
50m: 40.05
100m: 1:26.65
(46.60)
38 William Madsen 2006 SK Triton +0.80 236 1:29.87 +24.54
50m: 41.75
100m: 1:29.87
(48.12)
39 Alfred Sternerup 2006 SK Triton +0.72 229 1:30.79 +25.46
50m: 42.62
100m: 1:30.79
(48.17)
40 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton +0.74 227 1:31.15 +25.82
50m: 43.61
100m: 1:31.15
(47.54)
41 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.67 221 1:31.96 +26.63
50m: 42.59
100m: 1:31.96
(49.37)
42 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.82 215 1:32.78 +27.45
50m: 43.83
100m: 1:32.78
(48.95)
43 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran +0.73 206 1:34.07 +28.74
50m: 45.44
100m: 1:34.07
(48.63)
44 Caspian Rosengren 2005 Simklubben Poseidon +0.84 205 1:34.24 +28.91
50m: 44.42
100m: 1:34.24
(49.82)
45 Omar El-Far 2006 Helsingborgs Simsällskap 198 1:35.37 +30.04
50m: 43.29
100m: 1:35.37
(52.08)
46 Erik Lundberg 2005 S 71 +0.84 197 1:35.50 +30.17
50m: 45.32
100m: 1:35.50
(50.18)
47 Berkay Isik 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 195 1:35.89 +30.56
50m: 44.74
100m: 1:35.89
(51.15)
48 Charlie Arnell 2005 Helsingborgs Simsällskap 180 1:38.39 +33.06
50m: 45.99
100m: 1:38.39
(52.40)
49 Filip Brodelius 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 171 1:40.08 +34.75
50m: 46.40
100m: 1:40.08
(53.68)
50 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 170 1:40.22 +34.89
50m: 47.64
100m: 1:40.22
(52.58)
51 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap +0.84 169 1:40.49 +35.16
50m: 46.58
100m: 1:40.49
(53.91)
52 Ashkan Alyasvand 2006 Malmö Kappsimningsklubb 144 1:46.06 +40.73
50m: 47.64
100m: 1:46.06
(58.42)
- Vidar Green 2006 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Birkan Ates 2002 S 71 -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 10:02:32
2019-12-07 10:02:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 4, 200m Medley  Damer        12 och yngre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap +0.71 233 3:17.97
50m: 39.22
100m: 1:31.48
(52.26)
150m: 2:31.95
(1:00.47)
200m: 3:17.97
(46.02)
Grenen officiell:  2019-12-07 10:51:57
Gren 4, 200m Medley  Damer        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.75 470 2:36.72
50m: 33.49
100m: 1:14.44
(40.95)
150m: 2:01.73
(47.29)
200m: 2:36.72
(34.99)
2 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap +0.57 466 2:37.14 +0.42
50m: 32.88
100m: 1:14.14
(41.26)
150m: 2:00.68
(46.54)
200m: 2:37.14
(36.46)
3 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.65 452 2:38.68 +1.96
50m: 34.07
100m: 1:15.79
(41.72)
150m: 1:59.79
(44.00)
200m: 2:38.68
(38.89)
4 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 451 2:38.82 +2.10
50m: 33.34
100m: 1:14.04
(40.70)
150m: 2:01.29
(47.25)
200m: 2:38.82
(37.53)
5 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.84 435 2:40.81 +4.09
50m: 33.90
100m: 1:15.78
(41.88)
150m: 2:02.69
(46.91)
200m: 2:40.81
(38.12)
6 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.59 430 2:41.39 +4.67
50m: 35.30
100m: 1:17.01
(41.71)
150m: 2:04.40
(47.39)
200m: 2:41.39
(36.99)
7 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.70 417 2:43.06 +6.34
50m: 37.28
100m: 1:17.96
(40.68)
150m: 2:06.24
(48.28)
200m: 2:43.06
(36.82)
8 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.57 415 2:43.33 +6.61
50m: 35.31
100m: 1:17.80
(42.49)
150m: 2:05.55
(47.75)
200m: 2:43.33
(37.78)
9 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.80 409 2:44.16 +7.44
50m: 34.65
100m: 1:16.18
(41.53)
150m: 2:05.96
(49.78)
200m: 2:44.16
(38.20)
10 Alma Palmö 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.78 392 2:46.40 +9.68
50m: 34.79
100m: 1:17.75
(42.96)
150m: 2:08.33
(50.58)
200m: 2:46.40
(38.07)
11 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.93 381 2:47.96 +11.24
50m: 36.12
100m: 1:17.77
(41.65)
150m: 2:08.97
(51.20)
200m: 2:47.96
(38.99)
12 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.80 365 2:50.48 +13.76
50m: 38.05
100m: 1:22.92
(44.87)
150m: 2:13.14
(50.22)
200m: 2:50.48
(37.34)
13 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.88 352 2:52.44 +15.72
50m: 38.14
100m: 1:21.24
(43.10)
150m: 2:13.66
(52.42)
200m: 2:52.44
(38.78)
14 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.71 346 2:53.52 +16.80
50m: 34.80
100m: 1:23.42
(48.62)
150m: 2:17.01
(53.59)
200m: 2:53.52
(36.51)
15 Patrisia Lindén 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.76 342 2:54.21 +17.49
50m: 36.97
100m: 1:24.76
(47.79)
150m: 2:15.53
(50.77)
200m: 2:54.21
(38.68)
16 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.59 341 2:54.30 +17.58
50m: 38.21
100m: 1:24.78
(46.57)
150m: 2:16.15
(51.37)
200m: 2:54.30
(38.15)
17 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 329 2:56.49 +19.77
50m: 38.63
100m: 1:21.34
(42.71)
150m: 2:15.78
(54.44)
200m: 2:56.49
(40.71)
18 Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.66 324 2:57.42 +20.70
50m: 39.12
100m: 1:24.78
(45.66)
150m: 2:15.58
(50.80)
200m: 2:57.42
(41.84)
19 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.77 304 3:01.07 +24.35
50m: 37.33
100m: 1:22.12
(44.79)
150m: 2:16.38
(54.26)
200m: 3:01.07
(44.69)
20 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 297 3:02.58 +25.86
50m: 39.68
100m: 1:28.32
(48.64)
150m: 2:21.06
(52.74)
200m: 3:02.58
(41.52)
21 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.91 290 3:04.03 +27.31
50m: 42.12
100m: 1:29.65
(47.53)
150m: 2:21.40
(51.75)
200m: 3:04.03
(42.63)
22 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.59 269 3:08.76 +32.04
50m: 40.01
100m: 1:29.25
(49.24)
150m: 2:25.64
(56.39)
200m: 3:08.76
(43.12)
23 Hanna Karlsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.74 252 3:12.78 +36.06
50m: 41.92
100m: 1:30.59
(48.67)
150m: 2:27.75
(57.16)
200m: 3:12.78
(45.03)
24 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.69 232 3:18.07 +41.35
50m: 42.21
100m: 1:35.46
(53.25)
150m: 2:34.90
(59.44)
200m: 3:18.07
(43.17)
- Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 10:51:57
Gren 4, 200m Medley  Damer        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.59 513 2:32.21
50m: 33.35
100m: 1:13.67
(40.32)
150m: 1:57.25
(43.58)
200m: 2:32.21
(34.96)
2 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde +0.75 469 2:36.81 +4.60
50m: 34.66
100m: 1:15.11
(40.45)
150m: 1:59.83
(44.72)
200m: 2:36.81
(36.98)
3 Tyra Öhlin 2004 SK Triton +0.75 454 2:38.48 +6.27
50m: 34.02
100m: 1:14.96
(40.94)
150m: 2:02.22
(47.26)
200m: 2:38.48
(36.26)
4 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.69 452 2:38.75 +6.54
50m: 33.91
100m: 1:18.67
(44.76)
150m: 2:01.28
(42.61)
200m: 2:38.75
(37.47)
5 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap -.-- 443 2:39.83 +7.62
50m: 35.19
100m: 1:17.21
(42.02)
150m: 2:03.72
(46.51)
200m: 2:39.83
(36.11)
6 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.73 419 2:42.74 +10.53
50m: 34.52
100m: 1:16.40
(41.88)
150m: 2:05.28
(48.88)
200m: 2:42.74
(37.46)
7 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.72 416 2:43.17 +10.96
50m: 34.11
100m: 1:14.50
(40.39)
150m: 2:05.20
(50.70)
200m: 2:43.17
(37.97)
8 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 412 2:43.75 +11.54
50m: 36.57
100m: 1:16.96
(40.39)
150m: 2:06.49
(49.53)
200m: 2:43.75
(37.26)
9 Karla Stjepanetic 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.67 411 2:43.78 +11.57
50m: 33.77
100m: 1:18.25
(44.48)
150m: 2:09.05
(50.80)
200m: 2:43.78
(34.73)
10 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran +0.77 411 2:43.84 +11.63
50m: 36.53
100m: 1:18.72
(42.19)
150m: 2:06.72
(48.00)
200m: 2:43.84
(37.12)
11 Isabel Persson 2004 SK Triton +0.70 402 2:45.02 +12.81
50m: 33.28
100m: 1:14.80
(41.52)
150m: 2:03.42
(48.62)
200m: 2:45.02
(41.60)
12 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.73 388 2:47.03 +14.82
50m: 36.36
100m: 1:17.67
(41.31)
150m: 2:07.32
(49.65)
200m: 2:47.03
(39.71)
13 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.57 380 2:48.15 +15.94
50m: 36.60
100m: 1:18.78
(42.18)
150m: 2:10.24
(51.46)
200m: 2:48.15
(37.91)
14 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.70 380 2:48.24 +16.03
50m: 37.93
100m: 1:20.01
(42.08)
150m: 2:10.41
(50.40)
200m: 2:48.24
(37.83)
15 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 373 2:49.20 +16.99
50m: 38.21
100m: 1:22.27
(44.06)
150m: 2:12.48
(50.21)
200m: 2:49.20
(36.72)
16 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.83 362 2:50.92 +18.71
50m: 35.64
100m: 1:22.07
(46.43)
150m: 2:13.04
(50.97)
200m: 2:50.92
(37.88)
17 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 358 2:51.61 +19.40
50m: 36.19
100m: 1:24.25
(48.06)
150m: 2:11.68
(47.43)
200m: 2:51.61
(39.93)
18 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.68 343 2:53.98 +21.77
50m: 36.75
100m: 1:20.03
(43.28)
150m: 2:13.55
(53.52)
200m: 2:53.98
(40.43)
19 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.85 336 2:55.24 +23.03
50m: 38.52
100m: 1:23.24
(44.72)
150m: 2:17.14
(53.90)
200m: 2:55.24
(38.10)
20 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap +0.69 335 2:55.32 +23.11
50m: 39.35
100m: 1:25.79
(46.44)
150m: 2:13.26
(47.47)
200m: 2:55.32
(42.06)
21 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.77 308 3:00.41 +28.20
50m: 45.08
100m: 1:29.77
(44.69)
150m: 2:23.04
(53.27)
200m: 3:00.41
(37.37)
22 Edina Kvakic 2003 Simklubben Ran +0.76 300 3:02.03 +29.82
50m: 41.83