Resultat för Åkeshov invitational
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2,Lördag 14dec
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
381 |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
378 |
30.73 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
367 |
31.03 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
338 |
31.89 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
312 |
32.73 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
310 |
32.80 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
284 |
33.80 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
264 |
34.61 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
245 |
35.47 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
235 |
36.00 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
234 |
36.02 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
229 |
36.31 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
215 |
37.07 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
205 |
37.64 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jurijs Merkulvos |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
181 |
39.24 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Fridliand |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
139 |
42.83 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Yousef |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
131 |
43.74 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-14 16:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
574 |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
478 |
28.40 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
462 |
28.74 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
429 |
29.46 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
422 |
29.61 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
421 |
29.64 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
358 |
31.28 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
287 |
33.68 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
254 |
35.08 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-14 16:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 16:32:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|