2020-02-26   16:24:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 14dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 479 1:01.43
50m: 28.52
100m: 1:01.43
(32.91)
2 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 391 1:05.70 +4.27
50m: 30.42
100m: 1:05.70
(35.28)
3 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 386 1:06.00 +4.57
50m: 30.44
100m: 1:06.00
(35.56)
4 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 385 1:06.04 +4.61
50m: 31.16
100m: 1:06.04
(34.88)
5 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb 382 1:06.22 +4.79
50m: 30.95
100m: 1:06.22
(35.27)
6 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun 381 1:06.27 +4.84
50m: 30.86
100m: 1:06.27
(35.41)
7 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening 368 1:07.08 +5.65
50m: 30.10
100m: 1:07.08
(36.98)
8 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 345 1:08.49 +7.06
50m: 32.18
100m: 1:08.49
(36.31)
9 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 329 1:09.58 +8.15
50m: 32.02
100m: 1:09.58
(37.56)
10 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 328 1:09.68 +8.25
50m: 31.98
100m: 1:09.68
(37.70)
11 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 317 1:10.47 +9.04
50m: 31.65
100m: 1:10.47
(38.82)
12 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 271 1:14.29 +12.86
50m: 35.44
100m: 1:14.29
(38.85)
13 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 270 1:14.33 +12.90
50m: 34.45
100m: 1:14.33
(39.88)
14 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 260 1:15.32 +13.89
50m: 33.93
100m: 1:15.32
(41.39)
15 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 253 1:16.01 +14.58
50m: 34.46
100m: 1:16.01
(41.55)
16 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 236 1:17.76 +16.33
50m: 36.21
100m: 1:17.76
(41.55)
17 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 203 1:21.71 +20.28
50m: 37.71
100m: 1:21.71
(44.00)
- Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-12-14 11:46:07
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 516 59.93
50m: 28.41
100m: 59.93
(31.52)
2 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 510 1:00.14 +0.21
50m: 28.52
100m: 1:00.14
(31.62)
3 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 490 1:00.96 +1.03
50m: 28.04
100m: 1:00.96
(32.92)
4 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 440 1:03.21 +3.28
50m: 29.35
100m: 1:03.21
(33.86)
5 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 428 1:03.79 +3.86
50m: 30.34
100m: 1:03.79
(33.45)
6 Noah Stenström 2000 Lidingö Simklubb 427 1:03.84 +3.91
50m: 28.60
100m: 1:03.84
(35.24)
7 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 402 1:05.12 +5.19
50m: 29.48
100m: 1:05.12
(35.64)
8 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun 361 1:07.49 +7.56
50m: 30.29
100m: 1:07.49
(37.20)
9 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 285 1:13.04 +13.11
50m: 33.35
100m: 1:13.04
(39.69)
10 Oskar Hägglund 1999 Södertörns Simsällskap 207 1:21.15 +21.22
50m: 34.85
100m: 1:21.15
(46.30)
Grenen officiell:  2019-12-14 11:46:07
2019-12-14 11:46:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner