2020-09-27   06:57:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 14dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 3, 100m Medley Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:09.66
50m: 32.31
100m: 1:09.66
(37.35)
2 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.78 +0.12
50m: 32.59
100m: 1:09.78
(37.19)
3 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.85 +0.19
50m: 32.17
100m: 1:09.85
(37.68)
4 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 1:10.49 +0.83
50m: 32.56
100m: 1:10.49
(37.93)
5 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.60 +0.94
50m: 32.16
100m: 1:10.60
(38.44)
6 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 1:11.84 +2.18
50m: 33.32
100m: 1:11.84
(38.52)
7 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 1:11.93 +2.27
50m: 33.56
100m: 1:11.93
(38.37)
8 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.01 +2.35
50m: 32.62
100m: 1:12.01
(39.39)
9 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb 1:12.13 +2.47
50m: 32.52
100m: 1:12.13
(39.61)
10 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.44 +2.78
50m: 32.67
100m: 1:12.44
(39.77)
11 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.56 +2.90
50m: 32.92
100m: 1:12.56
(39.64)
12 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 1:13.64 +3.98
50m: 34.83
100m: 1:13.64
(38.81)
13 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap 1:14.21 +4.55
50m: 34.53
100m: 1:14.21
(39.68)
14 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb 1:14.27 +4.61
50m: 33.98
100m: 1:14.27
(40.29)
15 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 1:14.39 +4.73
50m: 34.23
100m: 1:14.39
(40.16)
16 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:14.67 +5.01
50m: 35.38
100m: 1:14.67
(39.29)
17 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 1:14.96 +5.30
50m: 35.84
100m: 1:14.96
(39.12)
18 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.02 +5.36
50m: 34.95
100m: 1:15.02
(40.07)
19 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.03 +5.37
50m: 33.21
100m: 1:15.03
(41.82)
20 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:17.67 +8.01
50m: 36.64
100m: 1:17.67
(41.03)
21 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 1:17.68 +8.02
50m: 36.95
100m: 1:17.68
(40.73)
22 Elina Leijonqvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:18.40 +8.74
50m: 36.97
100m: 1:18.40
(41.43)
23 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 1:18.58 +8.92
50m: 35.85
100m: 1:18.58
(42.73)
24 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap 1:19.39 +9.73
50m: 36.13
100m: 1:19.39
(43.26)
25 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap 1:19.59 +9.93
50m: 36.63
100m: 1:19.59
(42.96)
26 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.72 +10.06
50m: 36.22
100m: 1:19.72
(43.50)
27 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 1:19.73 +10.07
50m: 38.41
100m: 1:19.73
(41.32)
28 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap 1:20.11 +10.45
50m: 35.24
100m: 1:20.11
(44.87)
29 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 1:20.29 +10.63
50m: 36.85
100m: 1:20.29
(43.44)
30 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:20.97 +11.31
50m: 37.85
100m: 1:20.97
(43.12)
31 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.03 +11.37
50m: 36.49
100m: 1:21.03
(44.54)
32 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening 1:21.31 +11.65
50m: 37.17
100m: 1:21.31
(44.14)
33 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 1:21.38 +11.72
50m: 36.73
100m: 1:21.38
(44.65)
34 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.47 +11.81
50m: 37.46
100m: 1:21.47
(44.01)
35 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb 1:21.60 +11.94
50m: 37.87
100m: 1:21.60
(43.73)
36 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:21.73 +12.07
50m: 37.80
100m: 1:21.73
(43.93)
37 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.11 +12.45
50m: 37.96
100m: 1:22.11
(44.15)
38 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.30 +12.64
50m: 36.85
100m: 1:22.30
(45.45)
39 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 1:22.51 +12.85
50m: 37.58
100m: 1:22.51
(44.93)
40 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap 1:22.58 +12.92
50m: 38.45
100m: 1:22.58
(44.13)
41 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 1:22.88 +13.22
50m: 37.75
100m: 1:22.88
(45.13)
42 Amelie Jäntti 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:24.00 +14.34
50m: 38.77
100m: 1:24.00
(45.23)
43 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.32 +15.66
50m: 37.32
100m: 1:25.32
(48.00)
- Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-12-14 10:41:49
Gren 3, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 1:06.59
50m: 31.31
100m: 1:06.59
(35.28)
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.51 +0.92
50m: 31.43
100m: 1:07.51
(36.08)
3 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 1:08.83 +2.24
50m: 30.63
100m: 1:08.83
(38.20)
4 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 1:09.94 +3.35
50m: 31.92
100m: 1:09.94
(38.02)
5 Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 1:10.06 +3.47
50m: 31.52
100m: 1:10.06
(38.54)
6 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap 1:12.58 +5.99
50m: 32.80
100m: 1:12.58
(39.78)
7 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:19.96 +13.37
50m: 37.02
100m: 1:19.96
(42.94)
8 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 1:23.48 +16.89
50m: 41.32
100m: 1:23.48
(42.16)
- Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ Felaktig start
- Emilia Bengtsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-12-14 10:41:49
2019-12-14 10:41:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner