2020-02-20   08:42:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai

Document
Results
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:25.68
50m: 41.70
100m: 1:25.68
(43.98)
2 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 1:26.29 +0.61
50m: 42.57
100m: 1:26.29
(43.72)
3 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 1:27.74 +2.06
50m: 42.54
100m: 1:27.74
(45.20)
4 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.14 +2.46
50m: 42.58
100m: 1:28.14
(45.56)
5 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.93 +5.25
50m: 44.67
100m: 1:30.93
(46.26)
6 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 1:32.74 +7.06
50m: 44.23
100m: 1:32.74
(48.51)
7 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 1:34.33 +8.65
50m: 45.15
100m: 1:34.33
(49.18)
8 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:36.48 +10.80
50m: 46.65
100m: 1:36.48
(49.83)
9 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:36.85 +11.17
50m: 48.85
100m: 1:36.85
(48.00)
10 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:39.09 +13.41
50m: 49.66
100m: 1:39.09
(49.43)
11 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:39.61 +13.93
50m: 48.86
100m: 1:39.61
(50.75)
12 Kerttu Kiiski 2009 Helsingfors Simsällskap 1:42.01 +16.33
50m: 49.05
100m: 1:42.01
(52.96)
13 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:44.11 +18.43
50m: 52.51
100m: 1:44.11
(51.60)
14 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:44.90 +19.22
50m: 51.60
100m: 1:44.90
(53.30)
15 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 1:45.14 +19.46
50m: 51.21
100m: 1:45.14
(53.93)
16 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:47.44 +21.76
50m: 52.81
100m: 1:47.44
(54.63)
17 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi 2:01.28 +35.60
50m: 57.50
100m: 2:01.28
(1:03.78)
- Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö DSQ SW 6.3
Event official at: 6.12.2019 11:21:10
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 12-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 1:07.19
50m: 33.55
100m: 1:07.19
(33.64)
2 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.79 +4.60
50m: 33.89
100m: 1:11.79
(37.90)
3 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 1:14.24 +7.05
50m: 35.73
100m: 1:14.24
(38.51)
4 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:17.33 +10.14
50m: 36.00
100m: 1:17.33
(41.33)
5 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 1:17.58 +10.39
50m: 37.95
100m: 1:17.58
(39.63)
6 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 1:18.89 +11.70
50m: 38.38
100m: 1:18.89
(40.51)
7 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 1:19.67 +12.48
50m: 38.34
100m: 1:19.67
(41.33)
8 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 1:19.95 +12.76
50m: 38.77
100m: 1:19.95
(41.18)
9 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:21.27 +14.08
50m: 38.89
100m: 1:21.27
(42.38)
10 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:22.50 +15.31
50m: 40.17
100m: 1:22.50
(42.33)
11 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 1:22.64 +15.45
50m: 40.27
100m: 1:22.64
(42.37)
12 Angelica Helena Kristiina Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 1:23.81 +16.62
50m: 41.14
100m: 1:23.81
(42.67)
13 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:23.84 +16.65
50m: 39.92
100m: 1:23.84
(43.92)
14 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 1:24.26 +17.07
50m: 41.02
100m: 1:24.26
(43.24)
15 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 1:25.19 +18.00
50m: 41.42
100m: 1:25.19
(43.77)
16 Fanni Emilia Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 1:27.73 +20.54
50m: 42.02
100m: 1:27.73
(45.71)
17 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.32 +21.13
50m: 43.37
100m: 1:28.32
(44.95)
18 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:28.48 +21.29
50m: 43.84
100m: 1:28.48
(44.64)
19 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 1:29.53 +22.34
50m: 43.69
100m: 1:29.53
(45.84)
20 Katri Kangas 2006 Nivalan Saukot 1:30.48 +23.29
50m: 44.75
100m: 1:30.48
(45.73)
21 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 1:31.45 +24.26
50m: 45.21
100m: 1:31.45
(46.24)
22 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 1:31.76 +24.57
50m: 44.45
100m: 1:31.76
(47.31)
23 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:31.85 +24.66
50m: 45.65
100m: 1:31.85
(46.20)
24 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:32.18 +24.99
50m: 44.42
100m: 1:32.18
(47.76)
25 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 1:33.60 +26.41
50m: 45.90
100m: 1:33.60
(47.70)
26 Sunna Rasmus 2007 Oulun Lohet 1:46.27 +39.08
50m: 51.75
100m: 1:46.27
(54.52)
27 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 1:47.29 +40.10
50m: 51.77
100m: 1:47.29
(55.52)
28 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 1:52.45 +45.26
50m: 54.35
100m: 1:52.45
(58.10)
- Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 6.5
- Tilda Keskitalo 2007 Kemin Työväen Uimarit DNF
Event official at: 6.12.2019 11:21:10
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 1:13.73
50m: 35.08
100m: 1:13.73
(38.65)
2 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 1:18.06 +4.33
50m: 37.36
100m: 1:18.06
(40.70)
3 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 1:22.30 +8.57
50m: 38.97
100m: 1:22.30
(43.33)
4 Heidi Blankenstein 2001 Oulun Lohet 1:24.51 +10.78
50m: 39.90
100m: 1:24.51
(44.61)
5 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 1:31.59 +17.86
50m: 43.76
100m: 1:31.59
(47.83)
6 Venla Saarimaa 2004 Nivalan Saukot 1:33.74 +20.01
50m: 45.47
100m: 1:33.74
(48.27)
7 Meri-Maari Mäkinen 1992 Vanders 1:43.76 +30.03
50m: 51.24
100m: 1:43.76
(52.52)
Event official at: 6.12.2019 11:21:10
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 1:37.22
50m: 47.59
100m: 1:37.22
(49.63)
2 Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 2:03.57 +26.35
50m: 1:01.13
100m: 2:03.57
(1:02.44)
Event official at: 6.12.2019 11:21:10
2019-12-06 11:33:30 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner