2020-02-20   08:42:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai

Document
Results
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 31.20
2 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 34.05 +2.85
3 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 34.30 +3.10
4 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 34.81 +3.61
5 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 34.87 +3.67
6 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 35.30 +4.10
6 Aatu Pesonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot 35.30 +4.10
8 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 35.74 +4.54
9 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 36.11 +4.91
10 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura 36.22 +5.02
11 Otto Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 36.28 +5.08
12 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 36.54 +5.34
13 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 36.84 +5.64
14 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 37.03 +5.83
15 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 37.15 +5.95
16 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 37.25 +6.05
17 Elias Hassinen 2007 Oulun Uinti 1906 38.03 +6.83
18 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 38.27 +7.07
19 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 38.61 +7.41
20 Iisakki Ylikorkala 2009 Oulun Uinti 1906 38.80 +7.60
21 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 39.08 +7.88
22 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 39.28 +8.08
23 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 39.29 +8.09
24 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 39.42 +8.22
25 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 40.03 +8.83
26 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 40.20 +9.00
27 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 40.72 +9.52
28 Perttu Piippo 2008 Kempeleen Pyrintö 41.57 +10.37
29 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 42.52 +11.32
30 Jaakko Peltonen 2008 Oulun Uinti 1906 43.40 +12.20
31 Miko Helve 2008 Kempeleen Pyrintö 43.78 +12.58
32 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 43.85 +12.65
33 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 43.95 +12.75
34 Lenni Oskari Peltoniemi 2010 Oulun Uinti 1906 44.91 +13.71
35 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 45.07 +13.87
36 Onni Kallio 2008 Kempeleen Pyrintö 47.11 +15.91
37 Tomi Rantala 2009 Kempeleen Pyrintö 48.09 +16.89
38 Iiro Matinolli 2009 Kempeleen Pyrintö 48.72 +17.52
39 Samuel Piippo 2011 Kempeleen Pyrintö 49.70 +18.50
40 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 50.11 +18.91
41 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 52.00 +20.80
42 Santeri Salo 2010 Oulun Uinti 1906 54.01 +22.81
43 Aatu Riskilä 2009 Rovaniemen Uimaseura 56.26 +25.06
Event official at: 6.12.2019 12:13:27
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 13-15 years - Final
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 27.02
2 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 27.56 +0.54
3 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 27.84 +0.82
4 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 28.14 +1.12
5 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 28.57 +1.55
6 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 30.07 +3.05
7 Juho Tarvainen 2004 Kuusamon Erä-Veikot 31.46 +4.44
8 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 31.82 +4.80
9 Aatu Mäkinen 2005 Nivalan Saukot 32.34 +5.32
10 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 32.46 +5.44
11 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 32.84 +5.82
12 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 33.48 +6.46
13 Aleksi Peltosaari 2004 Nivalan Saukot 36.16 +9.14
14 Veikko Mikael Korpipää 2006 Oulun Lohet 36.33 +9.31
15 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 37.61 +10.59
16 Julius Turunen 2006 Rovaniemen Uimaseura 40.16 +13.14
Event official at: 6.12.2019 12:13:27
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 16 and older - Final
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 25.46
2 Mario Prinz 1994 Oulun Uinti 1906 25.78 +0.32
3 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 25.80 +0.34
4 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 25.97 +0.51
5 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 26.49 +1.03
6 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 26.58 +1.12
7 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 26.67 +1.21
8 Miikka Willman 1998 Oulun Lohet 27.20 +1.74
9 Kalle Turunen 2001 Oulun Uinti 1906 27.27 +1.81
10 Juho Keränen 2002 Oulun Lohet 27.86 +2.40
11 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 28.24 +2.78
12 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto 28.97 +3.51
13 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 29.35 +3.89
14 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 31.10 +5.64
15 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 32.44 +6.98
Event official at: 6.12.2019 12:13:27
2019-12-06 12:13:34 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner