2020-10-24   03:01:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  09:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            53.53   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            35.40   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            36.49   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.73   
Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            38.01   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            38.04   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            38.58   
Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            39.17   
Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.30   
Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.32   
10  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            41.25   
11  Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub            42.30   
12  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            42.50   
13  Martine Foged  2009  Næstved IF            42.72   
14  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            42.76   
15  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.77   
16  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            42.93   
17  Amalie Olsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            42.94   
18  Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            43.03   
19  Matilde Wendelboe Træde  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.91   
20  Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub            44.02   
21  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            44.66   
22  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.75   
23  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            44.97   
24  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            45.38   
25  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            46.00   
26  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub            48.66   
27  Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            48.99   
28  Josephine Madsen  2009  Greve Svømmeklub            50.60   
29  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            54.98   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DSQ  Tyvstart SW 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:28 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  09:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            35.64   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            36.11   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            46.93   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            49.58   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            51.62   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            1:01.67   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.15   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            31.93   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            32.26   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            32.88   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            33.06   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.25   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            33.80   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            33.96   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            34.01   
10  Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            34.02   
11  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.66   
12  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            35.80   
13  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            37.12   
14  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            37.91   
15  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            38.03   
16  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            38.22   
17  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            38.25   
18  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            38.60   
19  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            39.38   
20  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            40.02   
21  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            41.29   
22  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            41.58   
23  Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            42.35   
24  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            42.83   
25  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            43.34   
26  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            45.70   
27  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            46.77   
28  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            47.67   
29  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub            48.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:31 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            52.36   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            52.71   
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            53.03   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            55.56   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            55.81   
Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            56.99   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            57.21   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            1:00.41   
Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            1:00.96   
10  Melina Ertman  2011  Køge Svømmeklub            1:01.39   
11  Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            1:03.79   
12  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            1:04.43   
13  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            1:04.87   
14  Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            1:05.71   
15  Caroline Elisabeth Moris  2010  Køge Svømmeklub            1:07.86   
16  Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            1:09.20   
17  Lucca Kiding  2011  Køge Svømmeklub            1:11.46   
18  Ela Narin Bas  2010  Køge Svømmeklub            1:11.59   
Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            DSQ  ene ben crawl hele v 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            37.83   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            40.00   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            40.91   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            41.47   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            42.32   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            44.47   
Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.56   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub            47.36   
India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            48.17   
10  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            48.22   
11  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            48.34   
12  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            49.15   
13  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            50.06   
14  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            50.34   
15  Amalie Olsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            51.04   
16  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            51.15   
17  Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            51.24   
18  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            51.57   
19  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            51.65   
20  Vigga Petersen  2009  Næstved IF            51.72   
21  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            52.22   
22  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            52.62   
23  Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            54.10   
24  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            54.92   
25  Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            55.85   
26  Gabriella Nymark-Jessen  2008  VAT Copenhagen-MK31            56.26   
27  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            56.30   
28  Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            56.80   
29  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            57.92   
30  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            58.44   
31  Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            58.88   
32  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            59.71   
33  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            1:00.74   
34  Maja Maria Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:01.47   
35  Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            1:02.46   
36  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            1:07.73   
Alberte Hansen  2009  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  Flyben 25-50 
Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Ej 2 hænder ved afsl 
Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            49.93   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            51.90   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            54.03   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            57.15   
Ivan Chen  2010  Næstved IF            1:04.27   
Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:06.70   
Villads Beck  2009  Køge Svømmeklub            1:08.35   
Markus Fjeldsted  2010  Køge Svømmeklub            1:08.72   
William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            1:11.30   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            DSQ  asynkron svømning 
Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  2 armtag u vand v 25 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            38.29   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            38.49   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.79   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            39.79   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.64   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            40.66   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.97   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            41.00   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            42.03   
10  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            42.91   
11  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            43.97   
12  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            44.18   
13  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.20   
14  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            44.98   
15  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            45.03   
16  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            45.25   
17  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            45.77   
18  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.32   
19  Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            47.32   
20  Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            47.98   
21  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            48.05   
22  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            48.84   
23  Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            48.93   
24  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            51.75   
25  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            51.97   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ  2 armt. v. start 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            1:52.23   
Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            2:02.48   
Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            2:08.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:41.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            1:37.48   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            1:44.77   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            1:46.71   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            1:50.48   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            1:50.74   
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            1:52.56   
Melina Ertman  2011  Køge Svømmeklub            1:55.37   
Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            1:57.54   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            1:58.28   
10  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            1:58.64   
11  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            1:59.18   
12  Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            2:00.50   
13  Caroline Elisabeth Moris  2010  Køge Svømmeklub            2:10.21   
14  Ela Narin Bas  2010  Køge Svømmeklub            2:13.69   
15  Lucca Kiding  2011  Køge Svømmeklub            2:14.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:20.10   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            1:24.47   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            1:39.57   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            1:45.37   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:47.28   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:48.38   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            1:53.96   
Villads Beck  2009  Køge Svømmeklub            2:01.62   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            2:06.01   
10  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            2:11.96   
Markus Fjeldsted  2010  Køge Svømmeklub            DSQ  asynkr ben fly 
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            1:48.55   
Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            1:49.59   
Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            1:53.44   
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            1:57.36   
Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            2:08.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:11.48   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            1:12.50   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:32.77   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:33.45   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:41.26   
Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            1:46.12   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            1:49.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 11, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Debes  2010  Suðuroyar Svimjifelag            18.52   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            19.19   
Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            19.93   
Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            22.72   
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            23.26   
Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            24.50   
                     
 
Løb 11, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            13.66   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            14.77   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            15.35   
Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            15.48   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            15.49   
Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            15.73   
Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            16.17   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            16.25   
Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            16.26   
10  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            16.52   
11  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            16.62   
12  Matilde Wendelboe Træde  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            16.94   
13  Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub            17.45   
14  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            17.63   
15  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939            17.68   
16  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            17.71   
17  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            17.88   
18  Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub            18.31   
19  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            18.34   
20  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            18.55   
21  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub            18.78   
22  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            19.07   
23  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            19.50   
24  Josephine Madsen  2009  Greve Svømmeklub            19.90   
25  Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            20.60   
26  Maja Maria Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            22.47   
27  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            23.33   
Alberte Hansen  2009  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 12, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            18.25   
Ivan Chen  2010  Næstved IF            19.27   
Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            21.08   
                     
 
Løb 12, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            14.87   
Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            15.21   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            15.28   
Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            15.43   
Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            15.44   
Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            16.14   
Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            16.23   
Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            16.36   
Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            16.53   
10  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            17.86   
11  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            18.26   
Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre  2008    318          2:29.91   
  Hvidovre Svømmeklub  2:28.98                 
  Angela Bang Svendsen  2008      35.32        35.32   
  Asta Hänel Christensen  2008      41.47        1:16.79   
  Wilma E L Raagefelt  2008      39.29        1:56.08   
  Anna Sofie Skov  2008      33.83        2:29.91   
                     
Piger Ægir  2008    271          2:38.10   
  Ægir Klaksvik  2:53.13                 
  Ragnhild Jacobsen  2008      42.03        42.03   
  Lea Osberg Højsted  2008      43.15        1:25.18   
  Róa Trygvadóttir  2008      37.13        2:02.31   
  Durita M. Askham  2008      35.79        2:38.10   
                     
Køge Piger 1  2008    207          2:52.95   
  Køge Svømmeklub  2:44.97                 
  Vica Lucie Axen  2008      42.58        42.58   
  Amanda Liechti  2008      41.24        1:23.82   
  Augusta Bollmann  2009      44.19        2:08.01   
  Alberte Kobyluch Høst  2009      44.94        2:52.95   
                     
Nif Piger  2008    194          2:56.84   
  Næstved IF  2:53.98                 
  Martine Foged  2009      43.87        43.87   
  Ester Ganci Frederiksen  2009      54.03        1:37.90   
  Clara Munkholm Larsen  2009      43.91        2:21.81   
  Selma Ganci Frederiksen  2008      35.03        2:56.84   
                     
Køge Piger 2  2009    165          3:06.56   
  Køge Svømmeklub  3:08.02                 
  Caroline Ploug Høyer  2009      49.40        49.40   
  Frida Koch  2010      53.03        1:42.43   
  Nia Sommer  2010      44.35        2:26.78   
  Nora Stølsgård  2010      39.78        3:06.56   
                     
Hvidovre 2  2008    161          3:08.12   
  Hvidovre Svømmeklub  3:18.48                 
  Mathilde Søgaard  2008      48.48        48.48   
  Laura Sandgreen  2008      51.06        1:39.54   
  Amalie Olsen  2008      44.20        2:23.74   
  Isabella B Bonde  2008      44.38        3:08.12   
                     
Crasy Monkeys  2008              DSQ  Ryglig. ved 75m vend 
  GTI  2:35.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:50 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
10.000 Volt  2007    275          2:18.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:20.47                 
  William Hvid  2007      36.27        36.27   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      38.25        1:14.52   
  Valdemar Møller-Ern  2008      33.65        1:48.17   
  Marinus Leisvig  2007      30.79        2:18.96   
                     
Bøllerne  2007    273          2:19.29   
  GTI  2:21.35                 
  Marius Hedvang Segato  2007      34.20        34.20   
  Frederik William Holm  2007      40.55        1:14.75   
  Victor Bjørneborg  2007      34.13        1:48.88   
  Benjamin Kofoed Thestrup  2007      30.41        2:19.29   
                     
Køge Drenge 1  2007    268          2:20.19   
  Køge Svømmeklub  2:22.99                 
  Storm Melgaard  2007      32.27        32.27   
  Carl Gustav Christensen  2007      42.82        1:15.09   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      34.39        1:49.48   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      30.71        2:20.19   
                     
Minions  2007    179          2:40.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.54                 
  Mathias Johansen  2007      39.32        39.32   
  Luka Kepser  2007      49.40        1:28.72   
  Emil Mandsberg  2008      38.07        2:06.79   
  Nikolaj Nielsen  2007      33.61        2:40.40   
                     
Køge Drenge 2  2007    176          2:41.33   
  Køge Svømmeklub  2:36.46                 
  Charlie Bastillini-Noval  2007      41.81        41.81   
  Mikkel Skoubo  2008      46.39        1:28.20   
  Malthe Sommer  2009      38.00        2:06.20   
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      35.13        2:41.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:50 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            47.21   
Melina Ertman  2011  Køge Svømmeklub            48.74   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            49.02   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            50.68   
Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            50.73   
Mejse Kamper Thomsen  2011  Næstved IF            51.71  Deltager ej i finale 
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            52.17   
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            52.98   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            53.41   
10  Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            53.52   
11  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            54.59   
12  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            54.82   
13  Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            55.04   
14  Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            55.32   
15  Austeja Giedraite  2012  Køge Svømmeklub            55.59   
16  Anna Hildebrandt  2011  Køge Svømmeklub            56.15   
17  Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            57.85   
18  Caroline Elisabeth Moris  2010  Køge Svømmeklub            58.08   
19  Lucca Kiding  2011  Køge Svømmeklub            58.53   
20  Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            58.54   
21  Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            1:00.30   
22  Ela Narin Bas  2010  Køge Svømmeklub            1:00.67   
23  Sofie Nørgård Muus  2011  Køge Svømmeklub            1:02.17   
24  Silje Kvisgaard  2012  Køge Svømmeklub            1:04.44   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            34.30   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            37.71   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            38.18   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            38.67   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            39.08   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            39.16   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            39.51   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            40.31   
Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.33   
10  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            40.34   
11  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            40.73   
12  Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub            40.84   
12  Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.84   
14  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            41.05   
15  Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.26   
16  Naja-Amalie Hallengreen  2008  Slagelse Svømmeklub            41.56   
17  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            41.83   
18  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            41.88   
19  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.89   
20  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            41.93   
21  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub            42.82   
21  Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub            42.82   
23  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            43.34   
24  Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            43.61   
25  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.64   
26  Martine Foged  2009  Næstved IF            43.65   
27  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            43.66   
28  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub            43.71   
29  Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub            43.76   
30  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            44.09   
31  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.11   
32  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            44.36   
33  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            44.47   
34  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            44.87   
35  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            45.74   
36  Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            46.19   
37  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            46.51   
38  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            46.63   
39  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub            46.95   
39  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            46.95   
41  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            47.43   
42  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939            47.96   
43  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            48.39   
44  Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            48.91   
45  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            49.26   
46  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            49.88   
47  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            51.01   
48  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            51.41   
49  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            53.95   
50  Maja Maria Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            55.26   
51  Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            55.56   
52  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            57.50   
53  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            58.60   
Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            DSQ   
Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  09:41   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            37.42   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            38.56   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            45.77   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            47.54   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            48.41   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            50.96   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            51.17   
Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svømme Klub            51.64   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            51.77   
10  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            52.30   
11  Markus Fjeldsted  2010  Køge Svømmeklub            54.63   
12  Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            54.85   
13  William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            55.57   
14  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            56.83   
15  Villads Beck  2009  Køge Svømmeklub            57.25   
16  Mats Pedersen  2009  Køge Svømmeklub            58.39   
17  Julius Kock  2012  Køge Svømmeklub            59.97   
18  Nikola Kochkovski  2010  Køge Svømmeklub            1:00.36   
19  August Emil Madvig Jensen  2011  Køge Svømmeklub            1:02.55   
Lau Kjellerup  2011  Køge Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.36   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            32.25   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.59   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.10   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            35.43   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.64   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            35.85   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            36.71   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            36.85   
10  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            37.10   
11  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            37.22   
12  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.51   
13  Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            37.87   
14  Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            38.05   
15  Benjamin Kofoed Thestrup  2007  Ishøj Svømme Klub            38.13   
16  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            38.30   
17  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            38.42   
18  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.60   
19  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            38.69   
20  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            38.91   
21  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            39.25   
22  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            40.47   
23  Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            40.52   
24  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            40.63   
25  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            40.82   
26  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            40.99   
27  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            42.17   
28  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            42.74   
29  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            42.75   
30  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            42.83   
31  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub            43.08   
32  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            43.35   
33  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.49   
34  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            43.97   
35  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.76   
36  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            45.45   
37  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            45.64   
38  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            46.49   
39  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub            47.37   
40  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub            47.78   
41  Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            48.39   
42  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            49.10   
43  Clint Schrøder  2008  Greve Svømmeklub            53.03   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:41 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            39.32   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            39.83   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            41.68   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            42.29   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            43.98   
Mejse Kamper Thomsen  2011  Næstved IF            44.16  Deltager ej i finale 
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            44.57   
Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            45.08   
Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            46.54   
10  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            46.67   
11  Melina Ertman  2011  Køge Svømmeklub            46.70   
12  Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            47.26   
13  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            47.28   
14  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            47.92   
15  Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            48.00   
16  Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            50.19   
17  Caroline Elisabeth Moris  2010  Køge Svømmeklub            50.23   
18  Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            52.57   
19  Sofie Nørgård Muus  2011  Køge Svømmeklub            55.65   
20  Anna Hildebrandt  2011  Køge Svømmeklub            55.91   
21  Lucca Kiding  2011  Køge Svømmeklub            56.87   
22  Ela Narin Bas  2010  Køge Svømmeklub            57.07   
23  Austeja Giedraite  2012  Køge Svømmeklub            57.45   
24  Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            58.16   
25  Silje Kvisgaard  2012  Køge Svømmeklub            1:02.26   
                     
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            31.29   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            32.11   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            32.46   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            33.01   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            33.12   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub            33.26   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            34.06   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            35.30   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            35.34   
10  Martine Foged  2009  Næstved IF            35.80   
11  Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            35.82   
12  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            35.85   
13  Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            35.88   
14  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            36.65   
15  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            36.66   
16  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            36.69   
17  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            37.56   
18  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            37.66   
19  Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            38.04   
20  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.25   
21  Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            38.45   
22  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub            38.63   
23  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            39.14   
24  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            39.70   
25  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            40.36   
26  Vigga Petersen  2009  Næstved IF            40.81   
27  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            40.84   
28  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939            41.20   
29  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            41.25   
30  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            42.01   
31  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            42.39   
32  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            42.56   
33  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            43.90   
34  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            44.13   
35  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            44.24   
36  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            45.33   
37  Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            45.49   
38  Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            45.86   
39  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            51.04   
40  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            53.03   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            32.93   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            33.99   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            39.05   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            39.63   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            40.22   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            43.04   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            43.48   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            43.87   
Markus Fjeldsted  2010  Køge Svømmeklub            43.96   
10  Ivan Chen  2010  Næstved IF            44.90   
11  Villads Beck  2009  Køge Svømmeklub            46.16   
12  Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            46.61   
13  Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            48.36   
14  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svømme Klub            48.67   
15  William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            50.66   
16  Mats Pedersen  2009  Køge Svømmeklub            54.00   
17  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            54.17   
18  Nikola Kochkovski  2010  Køge Svømmeklub            55.18   
19  Julius Kock  2012  Køge Svømmeklub            58.05   
19  Lau Kjellerup  2011  Køge Svømmeklub            58.05   
August Emil Madvig Jensen  2011  Køge Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            28.52   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            29.16   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            29.73   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            30.04   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            30.65   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            30.72   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.89   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            30.94   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            31.15   
10  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            31.62   
11  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            31.86   
12  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            32.07   
13  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            32.29   
14  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            32.74   
15  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            32.96   
16  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.23   
17  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            33.26   
18  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            33.34   
19  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            33.68   
20  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            34.05   
21  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            34.07   
22  Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            34.22   
23  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.47   
24  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            34.49   
25  Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            34.52   
26  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            34.80   
27  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.90   
28  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub            35.30   
29  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            35.61   
30  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            36.22   
31  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            36.28   
32  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            36.70   
33  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            37.00   
34  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            37.60   
35  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            37.62   
36  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub            38.03   
37  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            38.48   
38  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            39.22   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub    57.54        2:00.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    47.72        1:37.82   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub    58.87        2:04.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            21.84   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            22.22   
Johanne Møller Hansen  2010  Holbæk Svømme Klub            22.56   
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            24.29   
Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            25.48   
Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            26.24   
                     
 
Løb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            16.77   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            17.20   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            17.43   
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            18.05   
Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            18.07   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            18.29   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            18.45   
Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub            19.78   
Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            20.65   
10  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            21.39   
11  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            21.58   
12  Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            22.73   
13  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            23.01   
14  Vigga Petersen  2009  Næstved IF            23.82   
15  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            23.91   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            18.32   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            22.65   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            23.40   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            23.97   
Ivan Chen  2010  Næstved IF            26.13   
Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svømme Klub            27.77   
                     
 
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            15.63   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            15.95   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            15.99   
Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            16.71   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            16.82   
Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            17.29   
Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            17.60   
Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            17.87   
Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            18.40   
10  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            18.59   
11  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            18.60   
12  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            19.21   
13  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            19.69   
14  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            20.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Debes  2010  Suðuroyar Svimjifelag            22.38   
Mejse Kamper Thomsen  2011  Næstved IF            22.88   
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            23.86   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            24.77   
Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            25.93   
Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            26.22   
Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            26.28   
Rosa Lykke Rask  2012  Køge Svømmeklub            31.85   
                     
 
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            18.76   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub            19.23   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            19.66   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            19.83   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            20.05   
Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939            20.65   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            20.66   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            20.90   
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            22.50   
10  Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            23.66   
11  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            23.96   
12  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            24.03   
13  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            27.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            21.39   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            21.99   
Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            23.31   
Bertram Lyngby  2012  Køge Svømmeklub            31.84   
Matti Schimmel  2013  Køge Svømmeklub            32.25   
Carl Ørum Jensen  2012  Køge Svømmeklub            37.54   
                     
 
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            17.50   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            17.56   
Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            17.77   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            17.95   
Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            19.41   
Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            19.58   
Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            20.39   
Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            20.62   
Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            22.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Debes  2010  Suðuroyar Svimjifelag            24.66   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            24.84   
Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            25.70   
Diana Bech  2010  Suðuroyar Svimjifelag            30.92   
Eva Debess  2010  Suðuroyar Svimjifelag            31.67   
Jórun Winther  2011  Suðuroyar Svimjifelag            31.68   
                     
 
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            19.37   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            20.12   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            22.67   
Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub            23.10   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            23.10   
Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            23.15   
Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            26.78   
Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            27.15   
Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            27.37   
10  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            38.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ivan Chen  2010  Næstved IF            26.86   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            29.77   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            31.08   
Georg Jørgensen  2010  Holbæk Svømme Klub            33.35   
                     
 
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            18.88   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            19.43   
Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            20.55   
Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            20.80   
Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            20.98   
Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            21.16   
Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            22.38   
Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            22.75   
Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            23.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Blandet Slik 1  2007  Køge Svømmeklub            2:04.64   
  Storm Melgaard  2007      28.59        28.59   
  Amanda Liechti  2008      31.84        1:00.43   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      30.80        1:31.23   
  Augusta Bollmann  2009      33.41        2:04.64   
                     
Stjerne Mix  2007  GTI            2:07.48   
  Sarah Cecilie Rasmussen  2008      34.62        34.62   
  Victor Bjørneborg  2007      31.56        1:06.18   
  Amalie Lykke Madsen  2008      33.00        1:39.18   
  Marius Hedvang Segato  2007      28.30        2:07.48   
                     
Hvidovre  2007  Hvidovre Svømmeklub            2:09.57   
  Asta Hänel Christensen  2008      31.68        31.68   
  Vitus Ketscher  2009      33.48        1:05.16   
  Jacob Hwaiz  2007      1:04.41        2:09.57   
  Angela Bang Svendsen  2008              2:09.57   
                     
Matador Mix  2007  GTI            2:12.04   
  Jasmin A. Didriksen  2009      34.74        34.74   
  Nicolai Østergaard Hansen  2007      32.46        1:07.20   
  Luna Madrid Poulsen  2009      34.17        1:41.37   
  Benjamin Kofoed Thestrup  2007      30.67        2:12.04   
                     
Nif Mix  2007  Næstved IF            2:17.67   
  Nicolai Molter Petersen  2008      33.66        33.66   
  Martine Foged  2009      35.77        1:09.43   
  Selma Ganci Frederiksen  2008      34.48        1:43.91   
  Jeppe Nielsen  2007      33.76        2:17.67   
                     
Stjernemix  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:19.97   
  Rosalina M. Postgaard  2010      37.54        37.54   
  Valdemar Møller-Ern  2008      32.40        1:09.94   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      30.33        1:40.27   
  Mia Erica Armstead Evans  2009      39.70        2:19.97   
                     
Køge Blandet Slik 2  2007  Køge Svømmeklub            2:25.56   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      31.56        31.56   
  Vica Lucie Axen  2008      37.94        1:09.50   
  Mikkel Skoubo  2008      33.66        1:43.16   
  Alberte Kobyluch Høst  2009      42.40        2:25.56   
                     
Køges Stjerne Mix  2007  Køge Svømmeklub            2:28.12   
  Malthe Sommer  2009      33.93        33.93   
  Nora Stølsgård  2010      40.10        1:14.03   
  Carl Gustav Christensen  2007      34.71        1:48.74   
  Nia Sommer  2010      39.38        2:28.12   
                     
Køges Matador Mix  2007  Køge Svømmeklub            2:38.97   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      33.94        33.94   
  Frida Koch  2010      44.42        1:18.36   
  Pelle Christian Severin  2008      37.42        1:55.78   
  Caroline Ploug Høyer  2009      43.19        2:38.97   
                     
10  Køges Click Mix  2009  Køge Svømmeklub            2:49.76   
  Elias Elborg Johannessen  2009      43.63        43.63   
  Josefine Frigast la Cour  2010      46.53        1:30.16   
  Mikkas Skoubo  2010      37.81        2:07.97   
  Caya Kvisgaard  2010      41.79        2:49.76   
                     
11  Køges Vingummi Bamser  2009  Køge Svømmeklub            3:12.50   
  Villads Beck  2009      1:31.34        1:31.34   
  Anna Novak  2010      45.58        2:16.92   
  Markus Fjeldsted  2010      55.58        3:12.50   
  Ela Narin Bas  2010              3:12.50   
                     
12  Køges Labre Laber  2009  Køge Svømmeklub            3:15.38   
  Gilbert Frede Jensen  2009      54.50        54.50   
  Melina Ertman  2011      47.94        1:42.44   
  William Fruergaard  2009      53.11        2:35.55   
  Elisabeth Toft Kristensen  2009      39.83        3:15.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik    40.50        1:23.68   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub    41.86        1:27.75   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    43.21        1:28.90   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik    44.20        1:31.98   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik    46.42        1:34.67   
Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    46.97        1:35.08   
Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31    47.16        1:37.69   
Vigga Petersen  2009  Næstved IF    47.49        1:37.97   
India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31    48.92        1:40.03   
10  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub    49.29        1:41.07   
11  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub    46.14        1:41.90   
12  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub    47.96        1:42.27   
13  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    50.13        1:47.40   
14  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag    53.63        1:48.87   
15  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbæk IF Af 1939    52.90        1:53.48   
16  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag    1:00.91        2:05.74   
Alberte Hansen  2009  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            DSQ  ej berør v 25m 
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            DSQ  Ej f.b. ved 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:18 
 
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            1:10.97   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:13.71   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:16.26   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:18.42   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:18.73   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:19.97   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            1:21.07   
Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            1:22.34   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            1:22.73   
10  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:24.08   
11  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:25.13   
12  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.30   
13  Benjamin Kofoed Thestrup  2007  Ishøj Svømme Klub            1:25.39   
14  Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            1:25.83   
15  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:26.70   
16  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:27.19   
17  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            1:28.96   
18  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            1:29.46   
19  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:31.06   
20  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            1:32.79   
21  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:33.89   
22  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:37.42   
23  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub            1:43.92   
24  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:45.29   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Clint Schrøder  2008  Greve Svømmeklub            DSQ  ej fort. bev. 25+75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 107, 100m Medley Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:14.14   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            1:20.61   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            1:21.83   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:22.08   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:23.87   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            1:24.26   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:24.79   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:25.48   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:25.69   
10  Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            1:27.91   
11  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            1:27.94   
12  Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            1:28.80   
13  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            1:30.50   
14  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            1:30.60   
15  Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:30.97   
16  Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:31.67   
17  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            1:31.74   
18  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            1:32.25   
19  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:32.61   
20  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:32.71   
21  Matilde Wendelboe Træde  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:32.87   
22  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:33.08   
23  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            1:34.61   
24  Amalie Olsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:34.98   
25  Martine Foged  2009  Næstved IF            1:35.73   
26  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:37.62   
27  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:37.66   
28  Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            1:38.65   
29  Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub            1:39.07   
30  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            1:39.71   
31  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:41.06   
32  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:41.15   
33  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub            1:41.45   
34  Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:42.07   
35  Vigga Petersen  2009  Næstved IF            1:42.26   
36  Josephine Madsen  2009  Greve Svømmeklub            1:43.94   
37  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            1:43.99   
38  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            1:44.13   
39  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:44.24   
40  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:44.82   
41  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            1:45.16   
42  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            1:48.77   
43  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            1:49.76   
44  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            1:49.83   
45  Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:50.23   
46  Isabella B Bonde  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:55.91   
47  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            2:04.78   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  ryg afs på mave v 50 
Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub            DSQ  ryg afsl. på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 108, 100m Medley Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:15.00   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:15.79   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:16.52   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.05   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            1:18.43   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            1:19.47   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:19.64   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            1:19.65   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            1:20.21   
10  Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            1:20.65   
11  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.16   
12  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:22.61   
13  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.39   
14  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:23.94   
15  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:24.32   
16  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:24.45   
17  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            1:24.55   
18  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            1:25.18   
19  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:25.35   
20  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            1:25.70   
21  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            1:25.91   
22  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.95   
23  Benjamin Kofoed Thestrup  2007  Ishøj Svømme Klub            1:27.50   
24  Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            1:27.87   
25  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            1:28.06   
26  Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            1:28.08   
27  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            1:28.55   
28  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            1:28.65   
29  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:31.32   
30  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:31.66   
31  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub            1:34.78   
32  Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:34.85   
33  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:36.57   
34  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub            1:37.94   
35  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:39.52   
36  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:42.94   
Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub            DNS   
Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  cr. arm i fly 
Clint Schrøder  2008  Greve Svømmeklub            DSQ  crawl start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 109, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:05.34   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            1:09.03   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:11.25   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            1:11.84   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            1:12.38   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:12.52   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:12.96   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            1:15.34   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:15.81   
10  Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            1:19.32   
11  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:20.21   
12  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            1:20.26   
13  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            1:21.05   
14  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            1:21.36   
15  Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            1:21.42   
16  Martine Foged  2009  Næstved IF            1:21.60   
17  Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:23.32   
18  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:23.43   
19  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:23.84   
20  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            1:25.65   
21  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:26.13   
22  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:26.58   
23  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:26.95   
24  Sofie Pedersen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:27.66   
25  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:29.78   
26  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:29.93   
27  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:30.73   
28  Silja Bech  2008  Suðuroyar Svimjifelag            1:30.77   
29  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:31.15   
30  Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:31.61   
31  Mathilde Søgaard  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:33.28   
32  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            1:35.12   
33  Gabriella Nymark-Jessen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:35.82   
34  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag            1:37.59   
35  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            1:39.20   
36  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            1:40.65   
37  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:41.83   
38  Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            1:44.36   
39  Nanna Bøchman Pheiffer  2009  Næstved IF            1:44.48   
40  Maja Maria Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:54.36   
41  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag            1:58.04   
Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 110, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:00.72   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            1:03.29   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            1:05.19   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:06.44   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            1:07.08   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            1:07.68   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:08.32   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            1:08.70   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:09.08   
10  Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            1:09.82   
11  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:10.37   
12  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:10.42   
13  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:10.51   
14  Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            1:11.54   
15  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            1:12.39   
16  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:12.88   
17  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            1:13.03   
18  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            1:13.30   
19  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:15.16   
20  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            1:15.24   
21  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            1:15.40   
22  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            1:17.03   
23  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:17.31   
24  Benjamin Kofoed Thestrup  2007  Ishøj Svømme Klub            1:17.49   
25  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:18.50   
26  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:18.82   
27  Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag            1:19.12   
28  Silas Dam Lindberg  2008  Havnar Svimjifelag            1:19.99   
29  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:20.73   
30  Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:20.87   
31  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:22.23   
32  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:23.17   
33  Jóannes Clementsen  2007  Suðuroyar Svimjifelag            1:23.30   
34  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub            1:23.34   
35  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            1:23.78   
36  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub            1:24.75   
37  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:26.33   
38  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag            1:27.30   
39  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:32.07   
40  Clint Schrøder  2008  Greve Svømmeklub            1:37.91   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 119 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 119 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 119, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub    39.88        1:25.23   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    41.30        1:29.33   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.37        1:31.85   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    44.03        1:32.56   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            1:33.56   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub    44.40        1:35.39   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub    45.97        1:37.65   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub    46.05        1:38.15   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik    46.54        1:39.35   
10  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.59        1:40.45   
11  Naja-Amalie Hallengreen  2008  Slagelse Svømmeklub    47.99        1:40.71   
12  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub    48.18        1:41.84   
13  Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub    47.58        1:42.86   
14  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31    49.33        1:43.50   
15  Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub    48.99        1:45.47   
16  Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub    51.09        1:46.42   
17  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    50.90        1:46.67   
18  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    50.30        1:47.45   
19  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub    51.58        1:47.87   
20  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31    50.08        1:48.25   
21  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik    52.31        1:48.39   
22  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31    52.11        1:48.90   
23  Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF    51.23        1:49.52   
24  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31    53.13        1:50.17   
25  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub    53.46        1:50.71   
26  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svømmeklub    51.96        1:52.37   
27  Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31    54.67        1:52.74   
28  Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling    53.95        1:53.72   
29  Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling    53.19        1:54.24   
30  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    52.88        1:54.86   
31  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    54.61        1:55.17   
32  Vigga Petersen  2009  Næstved IF    54.99        1:55.50   
33  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub    53.49        1:55.64   
34  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    52.78        1:55.84   
35  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub    58.54        1:58.58   
36  Martine Foged  2009  Næstved IF    55.79        2:00.76   
37  Bjarta Í Lágabø  2009  Suðuroyar Svimjifelag    58.50        2:04.58   
38  Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub    59.28        2:07.37   
39  Lilja Strøm Winther  2009  Suðuroyar Svimjifelag    1:11.21        2:41.12   
Maja Maria Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            DSQ   
Nanna Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            DSQ   
Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 120 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 120 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 120, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.18        1:19.19   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    39.85        1:25.51   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31    39.70        1:25.87   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    40.33        1:26.47   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub    39.42        1:26.97   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    42.30        1:28.37   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag    41.57        1:29.26   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.50        1:29.36   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    43.45        1:32.14   
10  Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub    43.21        1:32.40   
11  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    45.43        1:33.09   
12  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939    44.12        1:34.10   
13  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    43.55        1:34.42   
14  Fróði Hansen  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag    44.26        1:35.27   
15  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    46.32        1:37.54   
16  Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF    46.23        1:38.03   
17  Benjamin Kofoed Thestrup  2007  Ishøj Svømme Klub    45.60        1:38.04   
18  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub    46.98        1:39.02   
19  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF    47.62        1:40.50   
20  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    46.74        1:40.72   
21  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub    46.97        1:40.89   
22  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    46.93        1:42.02   
23  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31    49.22        1:42.54   
24  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    49.46        1:42.75   
25  Bárður Ólavsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag    48.74        1:43.98   
26  Pætur E. Thorkildshøj  2007  Havnar Svimjifelag    50.41        1:44.69   
27  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub    50.84        1:45.48   
28  Eyðun Róðinsson  2008  Fuglafjarðar Svimjifelag    50.79        1:45.82   
29  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub    50.99        1:48.30   
30  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    51.38        1:48.37   
31  Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939    50.74        1:48.53   
32  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    51.67        1:51.13   
33  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939    51.05        1:51.83   
34  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svømmeklub    51.77        1:51.90   
35  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31    52.60        1:53.00   
36  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub    52.90        1:53.29   
37  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31    56.21        1:55.61   
38  Anders Jensen  2008  Holbæk Svømme Klub    56.66        1:56.52   
39  Clint Schrøder  2008  Greve Svømmeklub    59.55        2:05.49   
Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark