2020-10-22   02:26:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Solrød Svømmeklub    29.64        1:00.20   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    27.70        1:01.80   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.93        1:01.82   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.09        1:01.85   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    29.02        1:01.98   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.32        1:02.34   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    29.81        1:02.56   
Max Ackermann  1995  Simklubben Laxen    29.56        1:03.05   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.03        1:03.75   
10  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.73        1:04.00   
11  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.36        1:04.02   
12  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.74        1:04.08   
13  Emil Klingberg  1987  Vordingborg Svømme Klub    29.95        1:04.21   
14  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.45        1:04.66   
15  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    29.92        1:04.84   
16  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.72        1:05.01   
17  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    30.35        1:05.37   
18  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.96        1:05.52   
19  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    31.47        1:05.61   
20  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.87        1:07.04   
21  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41        1:07.65   
22  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.76        1:07.87   
23  Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hvidovre Svømmeklub    31.12        1:08.79   
24  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    31.19        1:09.19   
25  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    32.32        1:09.26   
26  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    33.04        1:09.73   
27  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    33.50        1:10.29   
28  Brandur A. Matras  2003  Ægir Klaksvik    32.66        1:10.78   
29  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub    32.70        1:10.83   
30  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.78        1:10.90  Deltager ikke i finalen 
31  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    34.74        1:14.48   
32  Fríði Dam Lindberg  2003  Havnar Svimjifelag    36.54        1:16.31   
33  Tórálvur S. Brestisson  2003  Ægir Klaksvik    33.79        1:16.51   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF            DSQ  SW 7.1 
Jónas Á Bergi  2003  Ægir Klaksvik            DSQ  SW 7.1 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 7.1 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    28.82        1:03.23   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.06        1:03.50   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    30.99        1:05.45   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.27        1:05.93   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31    31.28        1:06.21   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    31.19        1:06.53   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    31.78        1:07.13   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub    31.31        1:07.23   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    32.15        1:08.41   
10  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Solrød Svømmeklub    32.76        1:08.63   
11  Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    30.91        1:08.92   
12  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    30.76        1:09.07   
13  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    31.93        1:09.35   
14  Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.05        1:10.06   
15  Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen    33.19        1:10.36   
16  Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    32.69        1:10.89   
17  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    33.41        1:11.22   
18  Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.98        1:11.50   
19  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    34.12        1:11.92   
20  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:12.89   
21  Villiam Marius Samuelsen  2005  Havnar Svimjifelag    33.57        1:13.99   
22  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    35.36        1:14.24   
23  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.12        1:14.29   
24  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.66        1:14.30   
25  Andreas Debess  2006  Suðuroyar Svimjifelag    35.35        1:14.49   
26  Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    34.25        1:14.74   
27  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik    35.63        1:14.89   
28  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    35.68        1:15.47   
29  Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag    34.88        1:15.53   
30  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    36.86        1:15.72   
31  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    33.99        1:15.85   
32  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    35.80        1:15.95   
33  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub    37.08        1:17.17   
34  Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag    33.91        1:17.41   
35  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    37.12        1:17.75   
36  August Winkel Ravn  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.83        1:18.55   
37  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    36.66        1:18.56   
38  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    37.98        1:18.79   
39  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag    36.55        1:18.86   
40  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.89        1:19.17   
41  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub    35.67        1:19.31   
42  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.84        1:20.36   
43  Ari Rasmussen Weihe  2005  Havnar Svimjifelag    36.32        1:20.87   
44  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.34        1:20.93   
45  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.33        1:21.21   
46  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    37.96        1:21.28   
47  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.44        1:22.31   
48  Bjarti Ludvig  2006  Suðuroyar Svimjifelag    36.16        1:22.54   
49  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag    38.24        1:24.18   
50  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.57        1:24.28   
51  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svømme Klub    38.98        1:24.83   
52  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik    39.81        1:27.92   
53  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag    39.00        1:28.42   
54  Daniel Thilker  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.69        1:28.74   
55  Emil Hass  2006  Næstved IF    44.82        1:31.28   
56  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    43.26        1:34.28   
57  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub    47.07        1:36.36   
Andreas Winther Klit  2005  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 4.4 
Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark