2020-10-20   22:16:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Mix 1  2001  Køge Svømmeklub            1:54.08   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      30.85        30.85   
  Andreas L. Damgård  2000      30.45        1:01.30   
  Rasmus Danielsen  2001      26.33        1:27.63   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.45        1:54.08   
                     
Simklubben Laxen  1995  Simklubben Laxen            1:54.27   
  Wilma Svensson  2002      31.40        31.40   
  Gunnar Widerberg  2000      30.13        1:01.53   
  Max Ackermann  1995      26.80        1:28.33   
  Tilde Morin  2002      25.94        1:54.27   
                     
Køge Mix 2  2000  Køge Svømmeklub            1:55.50   
  Mert Kaya  2001      28.50        28.50   
  Melanie Degner  2000      33.98        1:02.48   
  August Ryom  2002      25.88        1:28.36   
  Line Nøhr Petersen  2003      27.14        1:55.50   
                     
Sunswim 1  2001  Solrød Svømmeklub            1:56.51   
  Caroline P. Mathiesen  2001      31.75        31.75   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      29.81        1:01.56   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      26.01        1:27.57   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      28.94        1:56.51   
                     
Vsk Top Star Mix  1987  Vordingborg Svømme Klub            1:59.97   
  Jacob Jensen  1995      29.83        29.83   
  Emil Klingberg  1987      29.39        59.22   
  Maya Nykjær  2001      33.03        1:32.25   
  Freja Petersen  2000      27.72        1:59.97   
                     
Mk Mega Kanoner 1  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:00.25   
  Kajsa Salomonsen  2005      31.82        31.82   
  Carlos Halawi  2006      33.96        1:05.78   
  Sofie Bruun Høvring  2004      27.62        1:33.40   
  Louie Hermansen  2004      26.85        2:00.25   
                     
Nif Mix 1  2001  Næstved IF            2:00.35   
  Agnes Barner Hansen  2005      31.64        31.64   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      35.74        1:07.38   
  Lauge Bastian Maar  2001      27.68        1:35.06   
  Lucas Jul Pedersen  2003      25.29        2:00.35   
                     
Køge Mix 3  1997  Køge Svømmeklub            2:02.52   
  Mads Hauge Sørensen  1997      29.87        29.87   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      36.25        1:06.12   
  Olivia Lildballe Møller  2004      30.22        1:36.34   
  Mikkel Roed  2004      26.18        2:02.52   
                     
Kvik  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.59   
  Mathilde Yde Munkebæk  2003      33.86        33.86   
  Niklas Wiese Dobel  2004      33.22        1:07.08   
  Mikkel Jørgensen  2003      27.62        1:34.70   
  Emilia C. R. Olsen  2004      27.89        2:02.59   
                     
10  All Stars  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:03.75   
  Anders Gaard  2006      30.75        30.75   
  Sean Petersen  2006      33.26        1:04.01   
  Anna Andersen  2007      31.44        1:35.45   
  Sarah Gudme  2007      28.30        2:03.75   
                     
11  Køge Mix 5  2005  Køge Svømmeklub            2:07.24   
  Lucas Møller Larsen  2005      30.06        30.06   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      37.91        1:07.97   
  Joachim Poulsen  2006      28.95        1:36.92   
  Nynne Jakobsen  2004      30.32        2:07.24   
                     
12  Sunswim 2  2000  Solrød Svømmeklub            2:07.31   
  Benjamin Koch Andersen  2004      32.06        32.06   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      33.30        1:05.36   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      31.25        1:36.61   
  Amanda L. Munch-Jensen  2005      30.70        2:07.31   
                     
13  Nif Mix 2  2003  Næstved IF            2:08.13   
  Hjalte Petersen  2004      31.72        31.72   
  Freja Juul  2006      37.31        1:09.03   
  Malthe Foged  2005      30.37        1:39.40   
  Katrine Duus  2003      28.73        2:08.13   
                     
14  Køge Mix 4  2003  Køge Svømmeklub            2:09.12   
  Elisabeth Them Jensen  2004      33.39        33.39   
  Oliver Schultz  2004      35.85        1:09.24   
  Oliver Gadegaard  2003      30.35        1:39.59   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      29.53        2:09.12   
                     
15  Vsk Matador Mix  2003  Vordingborg Svømme Klub            2:11.50   
  Magnus Juul Hansen  2003      30.79        30.79   
  Gustav B. Frederiksen  2004      34.46        1:05.25   
  Amanda F. Christiansen  2005      34.37        1:39.62   
  Silja Sol Jørgensen  2005      31.88        2:11.50   
                     
16  Køge Mix 6  2000  Køge Svømmeklub            2:12.09   
  Josefine Krumbak  2004      33.71        33.71   
  Philip H. Christensen  2004      35.99        1:09.70   
  Stefan Helding Danielsen  2005      31.61        1:41.31   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      30.78        2:12.09   
                     
17  Vsk Click Mix  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:15.73   
  Mille-Mai Krog  2007      37.46        37.46   
  William Larsen  2006      37.28        1:14.74   
  Rasmus Capion  2005      29.17        1:43.91   
  Signe Gyldenkærne  2006      31.82        2:15.73   
                     
18  Mix Ægir  2003  Ægir Klaksvik            2:16.16   
  Sofía Toftegaard  2006      35.67        35.67   
  Lea Osberg Højsted  2008      1:13.55        1:49.22   
  Brandur A. Matras  2003      26.94        2:16.16   
  Jónas Á Bergi  2003              2:16.16   
                     
19  Køge Mix 7  2004  Køge Svømmeklub            2:19.53   
  Storm Melgaard  2007      32.08        32.08   
  Anna Hjorth Christensen  2006      39.15        1:11.23   
  Calvin Christian Axen  2006      36.01        1:47.24   
  Mejse Jakobsen  2007      32.29        2:19.53   
                     
20  Hs Mixed Ambassadors  2004  Havnar Svimjifelag            2:19.81   
  Bára D. Nattestad  2004      37.55        37.55   
  Fríði Dam Lindberg  2003      37.31        1:14.86   
  Sólja Sigmundardóttir  2005      34.19        1:49.05   
  Dávid Gislason  2005      30.76        2:19.81   
                     
21  Mk Mega Kanoner 2  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:23.16   
  Maya Jacobsen  2007      36.16        36.16   
  Caroline Hansen  2007      40.49        1:16.65   
  Sebastian Nymark-Jessen  2006      35.98        1:52.63   
  August Winkel Ravn  2006      30.53        2:23.16   
                     
22  Vsk Stjerne Mix  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:32.33   
  Frederik Miland  2005      38.94        38.94   
  Laura Friis Justesen  2006      39.38        1:18.32   
  Malou Danefred Nielsen  2007      36.34        1:54.66   
  Thor Hoffgaard  2006      37.67        2:32.33   
                     
23  Nif Mix 3  2006  Næstved IF            2:34.20   
  Masha Jul Pedersen  2006      40.68        40.68   
  Mathilde Bendtsen  2007      46.12        1:26.80   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      35.66        2:02.46   
  Bertram Cramer Dalsgaard  2006      31.74        2:34.20   
                     
24  Mix Susvim 2  2006  Suðuroyar Svimjifelag            2:46.14   
  Teitur Winther  2005      38.04        38.04   
  Bjarta Í Lágabø  2009      52.36        1:30.40   
  Bjarti Ludvig  2006      36.19        2:06.59   
  Silja Bech  2008      39.55        2:46.14   
                     
25  Mix Susvim 1  2005  Suðuroyar Svimjifelag            3:08.14   
  Jónathan L. Sørensen  2006      44.34        44.34   
  Sissal Rógvadóttir  2010      54.58        1:38.92   
  Jóannes Clementsen  2007      42.46        2:21.38   
  Lilja Strøm Winther  2009      46.76        3:08.14   
                     
Medley Racers  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  SW 4.4 
  Frederik Vestergaard  2006      35.22        35.22   
  Sofie Larsen  2006      36.84        1:12.06   
  Maja Andersen  2007      36.24        1:48.30   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark