2020-10-29   14:27:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.14        1:05.69   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.03        1:05.87   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    30.77        1:07.89   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.53        1:08.20  Deltager ikke i finalen 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.21        1:08.31  Deltager ikke i finalen 
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.69        1:09.53   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.30        1:09.76   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.09        1:09.93   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.28        1:10.04   
10  Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    31.67        1:10.41   
11  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    32.28        1:10.45   
12  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.25        1:11.58   
13  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    34.62        1:11.66   
14  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.83        1:11.76   
15  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.53        1:12.47   
15  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    34.84        1:12.47   
17  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    33.48        1:12.62   
18  Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen    35.64        1:13.09   
19  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.54        1:13.17   
20  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.56        1:13.28   
21  Olivia Lildballe Møller  2004  Køge Svømmeklub    32.54        1:13.32   
22  Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.75        1:13.47   
23  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.98        1:14.06   
24  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub    36.75        1:14.58   
25  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svømmeklub    35.27        1:15.19   
26  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.58        1:15.36   
27  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    34.69        1:15.82   
28  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    36.04        1:16.45   
29  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.19        1:16.70   
30  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    35.98        1:17.60   
31  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF    36.61        1:17.82   
32  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.61        1:17.87   
33  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    36.23        1:18.05   
34  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    36.56        1:18.22   
35  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    35.14        1:18.43   
36  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    35.77        1:19.25   
37  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.51        1:19.30   
38  Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svømmeklub    38.79        1:20.89   
39  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre Svømmeklub    37.49        1:21.30   
40  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svømmeklub    37.10        1:21.56   
41  Sólja Sigmundardóttir  2005  Havnar Svimjifelag    37.08        1:23.01   
42  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    37.48        1:23.28   
43  Bríet Natalía Tómasdóttir  2004  Hvidovre Svømmeklub    41.09        1:23.45   
44  Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub    39.77        1:28.53   
Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            DSQ  SW 9.4 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    31.76        1:09.85   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.11        1:10.06   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.64        1:10.24   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    32.26        1:11.44   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    32.26        1:12.44   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    34.30        1:12.46   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    34.13        1:12.67   
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub    33.23        1:12.71   
Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    33.57        1:13.17   
10  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    33.36        1:13.20   
11  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    34.82        1:13.26   
12  Freja Juul  2006  Næstved IF    34.10        1:13.76   
13  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.45        1:13.86   
14  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.70        1:13.92   
15  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    35.52        1:13.94   
16  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.69        1:14.29   
17  Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.35        1:14.50   
18  Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub    35.88        1:16.01   
19  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.51        1:16.19   
20  Sofía Toftegaard  2006  Ægir Klaksvik    34.88        1:16.53   
21  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    36.16        1:16.87   
22  Jóhanna Ólavsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    35.82        1:16.88   
23  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    37.11        1:18.01   
24  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.97        1:18.23   
25  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    34.90        1:18.32   
26  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    36.13        1:18.38   
27  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.04        1:18.42   
28  Rikke Parkhøi  2006  Hvidovre Svømmeklub    36.57        1:18.65   
29  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    36.52        1:18.67   
30  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.08        1:18.79   
31  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.39        1:19.02   
32  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    37.09        1:19.31   
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    38.23        1:19.54   
34  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    37.73        1:19.57   
35  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    37.18        1:19.69   
36  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    37.53        1:19.87   
37  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    37.91        1:20.26   
38  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.48        1:20.31   
39  Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub    37.67        1:20.45   
40  Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    35.91        1:20.48   
41  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    40.41        1:20.88   
42  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    38.16        1:20.94   
43  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub    37.75        1:21.05   
44  Sofie Lind  2006  Hvidovre Svømmeklub    38.74        1:21.08   
45  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    39.28        1:21.40   
46  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.49        1:21.47   
47  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    39.36        1:21.53   
48  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    40.04        1:21.59   
49  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    38.25        1:21.92   
49  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub    39.58        1:21.92   
51  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    38.85        1:22.14   
52  Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    38.89        1:22.29   
53  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    36.78        1:22.34   
54  Olga Cermak  2006  Hvidovre Svømmeklub    39.63        1:22.36   
55  Birita Vesturtún  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    40.02        1:22.62   
56  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    41.19        1:22.87   
57  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    39.71        1:23.18   
58  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub    40.88        1:24.09   
59  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    40.11        1:24.86   
60  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub    37.61        1:24.87   
61  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.51        1:25.11   
62  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.82        1:25.36   
63  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    39.27        1:25.87   
64  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag    39.65        1:26.12   
65  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.08        1:27.31   
66  Milena B Bonde  2006  Hvidovre Svømmeklub    39.51        1:27.34   
67  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    41.42        1:28.44   
68  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    40.93        1:28.60   
69  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    41.15        1:29.62   
70  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.82        1:30.68   
71  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31    39.87        1:32.24   
72  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub    46.75        1:35.54   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 
Margit Højbro  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            DSQ  SW 9.4 
Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW9.4 
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            DSQ  SW 6.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:05   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
15 - 99 år: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 år: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.42        1:04.69   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.74        1:05.30   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    30.21        1:05.88   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.34        1:08.72   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.23        1:09.41   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.28        1:10.46   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
15 - 99 år: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 år: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    32.35        1:08.66   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    32.15        1:09.45   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    31.57        1:09.56   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.28        1:10.21   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    31.32        1:10.70   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.61        1:11.55   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
15 - 99 år: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 år: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub    34.77        1:14.03   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    37.21        1:18.44   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub    38.67        1:20.81   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik    39.40        1:21.11   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub    39.88        1:23.32   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik    41.54        1:23.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:05 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Solrød Svømmeklub    29.64        1:00.20   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    27.70        1:01.80   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.93        1:01.82   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.09        1:01.85   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    29.02        1:01.98   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.32        1:02.34   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    29.81        1:02.56   
Max Ackermann  1995  Simklubben Laxen    29.56        1:03.05   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.03        1:03.75   
10  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.73        1:04.00   
11  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.36        1:04.02   
12  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.74        1:04.08   
13  Emil Klingberg  1987  Vordingborg Svømme Klub    29.95        1:04.21   
14  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.45        1:04.66   
15  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    29.92        1:04.84   
16  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.72        1:05.01   
17  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    30.35        1:05.37   
18  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.96        1:05.52   
19  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    31.47        1:05.61   
20  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.87        1:07.04   
21  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41        1:07.65   
22  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.76        1:07.87   
23  Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hvidovre Svømmeklub    31.12        1:08.79   
24  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    31.19        1:09.19   
25  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    32.32        1:09.26   
26  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    33.04        1:09.73   
27  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    33.50        1:10.29   
28  Brandur A. Matras  2003  Ægir Klaksvik    32.66        1:10.78   
29  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub    32.70        1:10.83   
30  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.78        1:10.90  Deltager ikke i finalen 
31  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    34.74        1:14.48   
32  Fríði Dam Lindberg  2003  Havnar Svimjifelag    36.54        1:16.31   
33  Tórálvur S. Brestisson  2003  Ægir Klaksvik    33.79        1:16.51   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF            DSQ  SW 7.1 
Jónas Á Bergi  2003  Ægir Klaksvik            DSQ  SW 7.1 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 7.1 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    28.82        1:03.23   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.06        1:03.50   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    30.99        1:05.45   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.27        1:05.93   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31    31.28        1:06.21   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    31.19        1:06.53   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    31.78        1:07.13   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub    31.31        1:07.23   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    32.15        1:08.41   
10  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Solrød Svømmeklub    32.76        1:08.63   
11  Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    30.91        1:08.92   
12  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    30.76        1:09.07   
13  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    31.93        1:09.35   
14  Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.05        1:10.06   
15  Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen    33.19        1:10.36   
16  Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    32.69        1:10.89   
17  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    33.41        1:11.22   
18  Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.98        1:11.50   
19  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    34.12        1:11.92   
20  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:12.89   
21  Villiam Marius Samuelsen  2005  Havnar Svimjifelag    33.57        1:13.99   
22  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    35.36        1:14.24   
23  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.12        1:14.29   
24  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.66        1:14.30   
25  Andreas Debess  2006  Suðuroyar Svimjifelag    35.35        1:14.49   
26  Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    34.25        1:14.74   
27  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik    35.63        1:14.89   
28  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    35.68        1:15.47   
29  Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag    34.88        1:15.53   
30  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    36.86        1:15.72   
31  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    33.99        1:15.85   
32  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    35.80        1:15.95   
33  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub    37.08        1:17.17   
34  Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag    33.91        1:17.41   
35  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    37.12        1:17.75   
36  August Winkel Ravn  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.83        1:18.55   
37  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    36.66        1:18.56   
38  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    37.98        1:18.79   
39  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag    36.55        1:18.86   
40  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.89        1:19.17   
41  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub    35.67        1:19.31   
42  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.84        1:20.36   
43  Ari Rasmussen Weihe  2005  Havnar Svimjifelag    36.32        1:20.87   
44  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.34        1:20.93   
45  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.33        1:21.21   
46  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    37.96        1:21.28   
47  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.44        1:22.31   
48  Bjarti Ludvig  2006  Suðuroyar Svimjifelag    36.16        1:22.54   
49  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag    38.24        1:24.18   
50  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.57        1:24.28   
51  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svømme Klub    38.98        1:24.83   
52  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik    39.81        1:27.92   
53  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag    39.00        1:28.42   
54  Daniel Thilker  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.69        1:28.74   
55  Emil Hass  2006  Næstved IF    44.82        1:31.28   
56  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    43.26        1:34.28   
57  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub    47.07        1:36.36   
Andreas Winther Klit  2005  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 4.4 
Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
16 - 99 år: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 år: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Solrød Svømmeklub    28.05        59.87   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.17        1:01.22   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    28.70        1:01.67   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    27.53        1:01.69   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.54        1:02.12   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.40        1:03.06   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
16 - 99 år: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 år: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    29.01        1:02.70   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.10        1:04.05   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    30.36        1:05.37   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    30.77        1:05.79   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    31.23        1:06.29   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31    30.77        1:06.69   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
16 - 99 år: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 år: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31    34.23        1:12.25   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.86        1:13.59   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    35.54        1:15.36   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939    35.12        1:16.43   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub    36.53        1:17.76   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    36.41        1:18.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    34.19  1:10.75  1:47.14    2:22.37   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    34.13  1:10.17  1:46.99    2:24.20   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    34.39  1:11.44  1:48.99    2:26.37   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.06  1:10.71  1:48.79    2:26.75   
Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.49  1:14.51  1:52.93    2:30.11   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.35  1:13.53  1:52.32    2:30.39   
Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømmeklub    35.63  1:14.35  1:53.49    2:32.70   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    35.69  1:14.60  1:54.16    2:32.96   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub    36.73  1:16.27  1:55.71    2:33.63   
10  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.47  1:15.46  1:55.70    2:34.07   
11  Katrine Duus  2003  Næstved IF    36.70  1:16.02  1:56.06    2:35.00   
12  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    36.65  1:16.95  1:57.60    2:36.66   
13  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.34  1:17.75  1:59.32    2:40.82   
14  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.07  1:18.82  2:00.56    2:42.43   
15  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.63  1:19.03  2:02.12    2:44.12   
16  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    38.23  1:20.09      2:45.24   
17  Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub    42.97  1:29.10  2:18.31    3:07.26   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub    35.22  1:12.73  1:50.22    2:28.02   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    34.66  1:14.01  1:54.41    2:33.02   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    36.84  1:15.51  1:54.90    2:33.55   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.06  1:17.36  1:57.92    2:36.84   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    36.31  1:16.23  1:57.44    2:37.64   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Solrød Svømmeklub    37.16  1:17.12  1:58.16    2:38.21   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    37.39  1:18.20  2:00.14    2:41.77   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.35  1:19.51  2:01.21    2:41.78   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hvidovre Svømmeklub    38.69  1:21.05  2:04.01    2:44.98   
10  Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    39.25  1:21.59  2:03.96    2:45.64   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    40.62  1:23.27  2:06.11    2:47.42   
12  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    39.65  1:22.89  2:06.91    2:49.13   
13  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    40.35  1:23.61  2:07.55    2:49.22   
14  Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    42.99  1:26.92  2:09.50    2:50.76   
15  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31    38.79  1:22.04  2:07.14    2:51.61   
16  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub    41.32  1:26.56  2:11.17    2:55.27   
17  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    42.73  1:29.91  2:16.39    3:01.72   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.70  1:07.61  1:43.40    2:18.58   
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    33.81  1:10.67  1:47.63    2:23.75   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.29  1:12.20  1:49.74    2:25.76   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    32.66  1:10.79  1:50.17    2:30.99   
Fríði Dam Lindberg  2003  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 6.4 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.93  1:08.70  1:44.95    2:20.60   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31    35.23  1:13.37  1:52.41    2:30.32   
Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    35.18  1:13.30      2:31.70   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.69  1:13.60  1:52.95    2:31.78   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    35.34  1:13.88  1:53.42    2:32.57   
Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    37.34  1:17.37  1:57.23    2:35.40   
Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    36.58  1:15.96  1:56.50    2:35.67   
Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub    36.23  1:15.77  1:56.45    2:36.59   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    36.84  1:16.79  1:58.88    2:40.67   
10  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.73  1:15.50  1:58.10    2:41.05   
11  Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag    39.89  1:22.62  2:05.31    2:47.27   
12  Sámal Torkilsson  2006  Fuglafjarðar Svimjifelag    39.67  1:21.36  2:03.71    2:49.37   
13  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub    39.18  1:22.62  2:07.45    2:50.02   
14  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.99  1:24.55  2:08.91    2:51.11   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  SW 6.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:51 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    28.74  59.50  1:31.32    2:02.80   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.14  1:02.34  1:35.57    2:08.84   
Anne Holm  1999  Svømmeklubben SHS Stevns    30.26  1:02.98  1:37.06    2:11.02   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.74  1:03.85  1:38.00    2:11.23   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.78  1:03.57  1:37.71    2:11.62   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.03  1:04.90  1:38.75    2:12.06   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    31.44  1:05.30  1:39.58    2:13.69   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41  1:05.57  1:40.55    2:15.46   
Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømmeklub    31.41  1:05.90  1:41.43    2:16.72   
10  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.20  1:05.56  1:41.12    2:16.95   
11  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.51  1:07.88  1:44.00    2:18.40   
12  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.40  1:07.76  1:44.06    2:18.48   
13  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    31.77  1:07.18  1:43.10    2:18.61   
14  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    32.37  1:07.88  1:43.87    2:19.03   
15  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.67  1:07.06  1:43.48    2:20.10   
16  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.76  1:07.69  1:43.98    2:20.32   
17  Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen    32.86  1:08.35  1:44.88    2:21.14   
18  Anne Sofie Devantier  2004  Hvidovre Svømmeklub    32.96  1:08.27  1:44.96    2:21.91   
19  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.77  1:08.65  1:45.55    2:22.81   
20  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    32.38  1:09.19  1:46.84    2:23.88   
21  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.73  1:10.90  1:49.05    2:26.34   
22  Nynne Jakobsen  2004  Køge Svømmeklub    33.37  1:10.76  1:50.01    2:29.21   
23  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre Svømmeklub    33.57  1:11.07  1:50.73    2:30.56   
24  Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.89  1:14.24  1:51.94    2:30.70   
25  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    32.71  1:09.40  1:45.49    2:32.49   
26  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.77  1:13.80  1:53.93    2:34.94   
27  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    35.03  1:14.87  1:55.83    2:35.95   
28  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.64  1:19.40  2:04.78    2:50.95   
Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNF   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    30.42  1:03.72  1:37.81    2:11.55   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    31.44  1:06.27  1:43.23    2:18.38   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    31.35  1:06.29  1:42.84    2:18.78   
Maica Jensen  2006  Hvidovre Svømmeklub    31.81  1:06.80  1:43.37    2:20.10   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    31.79  1:06.97  1:43.86    2:20.41   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    32.09  1:07.50  1:44.44    2:20.75   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    32.27  1:08.37  1:45.51    2:21.27   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    32.10  1:07.65  1:44.74    2:21.43   
Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.42  1:08.14  1:45.60    2:21.99   
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    32.27  1:08.81  1:46.28    2:22.22   
11  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    33.12  1:09.37  1:46.18    2:22.23   
12  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    33.97  1:11.34  1:48.43    2:23.54   
13  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.93  1:11.00  1:48.13    2:23.91   
14  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    33.60  1:09.66  1:46.82    2:24.10   
15  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    33.77  1:10.28  1:48.07    2:24.47   
16  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.03  1:12.11  1:49.61    2:26.06   
17  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    33.65  1:11.21  1:50.44    2:26.54   
18  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    34.50  1:11.97  1:49.85    2:26.99   
19  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    34.03  1:11.86  1:50.06    2:27.02   
20  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    33.89  1:11.80  1:50.49    2:27.49   
21  Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub    34.24  1:11.56  1:49.60    2:27.74   
22  Jóhanna Ólavsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    34.35  1:11.76  1:50.46    2:28.14   
23  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    34.23  1:11.68  1:50.38    2:28.37   
24  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    34.48  1:12.71  1:51.38    2:28.79   
25  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    34.90  1:13.48  1:52.64    2:29.02   
26  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    34.95  1:13.40  1:53.12    2:31.19   
27  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    34.83  1:13.17  1:52.64    2:31.32   
28  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    35.45  1:14.90  1:54.89    2:32.89   
29  Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub    35.75  1:15.01  1:54.66    2:33.11   
30  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.85  1:16.55  1:56.94    2:33.27   
31  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    34.84  1:14.85  1:55.59    2:33.42   
32  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    35.60  1:14.81  1:55.77    2:33.75   
33  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.73  1:13.30  1:54.29    2:34.12   
34  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    36.03  1:15.44  1:55.70    2:34.66   
35  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.00  1:15.41  1:55.96    2:35.63   
36  Olga Cermak  2006  Hvidovre Svømmeklub    36.09  1:16.51  1:57.33    2:36.80   
37  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    36.59  1:17.13  1:58.51    2:38.08   
38  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    36.74  1:16.90  1:58.75    2:38.23   
39  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    35.97  1:18.01  2:00.47    2:40.26   
40  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    36.37  1:17.88      2:40.76   
41  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub    37.84  1:19.60  2:02.36    2:42.78   
42  Margit Højbro  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    37.46  1:18.68  2:01.42    2:43.20   
43  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    36.31  1:18.56  2:02.72    2:45.24   
44  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    36.87  1:19.01  2:02.98    2:45.37   
45  Milena B Bonde  2006  Hvidovre Svømmeklub    37.62  1:20.77  2:05.73    2:48.60   
46  Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub    39.02  1:21.86  2:06.07    2:48.80   
47  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.18  1:24.92  2:09.47    2:53.80   
48  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    39.77  1:23.92  2:09.43    2:53.86   
49  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    39.02  1:23.98  2:10.16    2:54.81   
50  Merle Dahlmann  2007  Næstved IF    38.38  1:21.91  2:08.97    2:55.12   
51  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub    40.48  1:26.32  2:13.16    2:58.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:28 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:17   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.96  57.17  1:27.03    1:56.39   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    27.78  58.12  1:28.20    1:57.96   
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns    27.55  57.39  1:28.48    1:59.26   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.67  59.45  1:30.07    2:01.06   
Pelle-Oskar Lambertsen  1999  Svømmeklubben SHS Stevns    28.65  59.04  1:30.82    2:01.91   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    28.54  1:00.07  1:31.52    2:02.21   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    28.23  59.15  1:31.37    2:03.11   
Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    27.25  57.28  1:29.59    2:03.18   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    29.00  1:00.37  1:32.34    2:03.71   
10  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.17  59.68  1:32.43    2:03.84   
11  William Studsgaard  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.44  1:00.96  1:32.76    2:03.85   
12  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    28.80  59.77  1:32.02    2:04.11   
13  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.57  1:01.38  1:33.58    2:04.57   
14  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.74  1:01.93  1:34.34    2:05.42   
15  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    28.05  59.57  1:32.88    2:05.47   
16  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.38  1:01.14  1:33.55    2:05.60   
17  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.99  1:00.71  1:33.46    2:05.73   
18  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    28.50  1:00.39  1:33.36    2:06.49   
19  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    28.66  1:01.06  1:34.22    2:06.51   
20  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.43  1:02.49  1:35.61    2:07.99   
21  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    29.75  1:02.10  1:35.03    2:08.92   
22  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    29.66  1:02.77  1:36.28    2:09.21   
23  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.30  1:02.37  1:36.68    2:10.13   
24  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    29.42  1:02.21  1:36.19    2:10.72   
25  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    29.98  1:03.70  1:38.17    2:10.94   
26  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømmeklub    30.98  1:04.96  1:39.35    2:12.97   
27  Brandur A. Matras  2003  Ægir Klaksvik    31.27  1:05.26  1:40.32    2:13.43   
28  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    30.01  1:03.26  1:38.18    2:13.50   
29  Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    30.99  1:05.08      2:14.72   
30  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    30.61  1:05.00  1:40.24    2:15.41   
31  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub    30.85  1:05.63  1:42.17    2:17.18   
32  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    30.43  1:04.81  1:41.24    2:17.79   
33  Jónas Á Bergi  2003  Ægir Klaksvik    32.51  1:09.86  1:47.84    2:21.61   
34  Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømmeklub    34.49  1:13.02  1:51.61    2:29.73   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    29.95  1:02.02  1:33.70    2:03.35   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub    29.28  1:00.78  1:32.63    2:03.49   
Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub    29.61  1:02.07  1:34.29    2:06.00   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    30.33  1:03.73  1:38.17    2:09.92   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    29.55  1:02.16  1:36.58    2:10.76   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    30.34  1:03.87  1:37.80    2:10.77   
Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub    30.39  1:04.50  1:39.69    2:14.00   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    30.61  1:04.96  1:39.88    2:14.39   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    30.97  1:05.51  1:42.03    2:18.94   
10  Villiam Marius Samuelsen  2005  Havnar Svimjifelag            2:22.20   
11  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik    33.07  1:09.85  1:47.60    2:22.52   
12  Andreas Debess  2006  Suðuroyar Svimjifelag    32.75  1:10.30  1:47.37    2:22.69   
13  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag    33.61  1:10.18  1:47.38    2:22.89   
14  Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    33.05  1:10.28  1:48.07    2:24.08   
15  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.49  1:09.37  1:47.49    2:24.58   
16  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    32.57  1:10.29  1:49.24    2:25.03   
17  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    33.23  1:11.45  1:49.63    2:25.79   
18  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    34.78  1:13.05  1:51.31    2:27.04   
19  Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag    33.86  1:11.21  1:50.64    2:27.71   
20  August Winkel Ravn  2006  VAT Copenhagen-MK31    33.84  1:12.49      2:29.35   
21  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    35.69  1:14.30  1:52.20    2:29.73   
22  Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag    36.19  1:14.48  1:53.56    2:30.29   
23  Sámal Torkilsson  2006  Fuglafjarðar Svimjifelag    34.52  1:13.89  1:53.24    2:31.02   
24  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    33.06  1:13.15  1:52.46    2:31.55   
25  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag    35.20  1:14.04  1:53.88    2:32.41   
26  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    34.30  1:14.56  1:54.51    2:32.91   
27  Bjarti Ludvig  2006  Suðuroyar Svimjifelag    35.26  1:15.02  1:55.84    2:33.44   
28  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.18  1:15.50  1:55.79    2:33.62   
29  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    34.79  1:14.54  1:56.46    2:37.05   
30  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.41  1:15.89  1:57.52    2:37.38   
31  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svømme Klub    35.04  1:15.28  1:57.96    2:40.07   
32  Markus Bárðarson Dahl  2005  Havnar Svimjifelag    35.49  1:15.94      2:41.95   
33  Emil Hass  2006  Næstved IF    38.90  1:22.43  2:06.24    2:47.93   
34  Ari Rasmussen Weihe  2005  Havnar Svimjifelag    36.32  1:18.28  2:03.72    2:48.99   
35  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik    37.90  1:21.88  2:08.49    2:51.35   
36  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag    39.07  1:25.56  2:12.87    2:57.60   
37  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    40.21  1:28.49  2:20.36    3:05.35   
38  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub    43.45  1:32.72  2:24.85    3:10.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:17 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Mix 1  2001  Køge Svømmeklub            1:54.08   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      30.85        30.85   
  Andreas L. Damgård  2000      30.45        1:01.30   
  Rasmus Danielsen  2001      26.33        1:27.63   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.45        1:54.08   
                     
Simklubben Laxen  1995  Simklubben Laxen            1:54.27   
  Wilma Svensson  2002      31.40        31.40   
  Gunnar Widerberg  2000      30.13        1:01.53   
  Max Ackermann  1995      26.80        1:28.33   
  Tilde Morin  2002      25.94        1:54.27   
                     
Køge Mix 2  2000  Køge Svømmeklub            1:55.50   
  Mert Kaya  2001      28.50        28.50   
  Melanie Degner  2000      33.98        1:02.48   
  August Ryom  2002      25.88        1:28.36   
  Line Nøhr Petersen  2003      27.14        1:55.50   
                     
Sunswim 1  2001  Solrød Svømmeklub            1:56.51   
  Caroline P. Mathiesen  2001      31.75        31.75   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      29.81        1:01.56   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      26.01        1:27.57   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      28.94        1:56.51   
                     
Vsk Top Star Mix  1987  Vordingborg Svømme Klub            1:59.97   
  Jacob Jensen  1995      29.83        29.83   
  Emil Klingberg  1987      29.39        59.22   
  Maya Nykjær  2001      33.03        1:32.25   
  Freja Petersen  2000      27.72        1:59.97   
                     
Mk Mega Kanoner 1  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:00.25   
  Kajsa Salomonsen  2005      31.82        31.82   
  Carlos Halawi  2006      33.96        1:05.78   
  Sofie Bruun Høvring  2004      27.62        1:33.40   
  Louie Hermansen  2004      26.85        2:00.25   
                     
Nif Mix 1  2001  Næstved IF            2:00.35   
  Agnes Barner Hansen  2005      31.64        31.64   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      35.74        1:07.38   
  Lauge Bastian Maar  2001      27.68        1:35.06   
  Lucas Jul Pedersen  2003      25.29        2:00.35   
                     
Køge Mix 3  1997  Køge Svømmeklub            2:02.52   
  Mads Hauge Sørensen  1997      29.87        29.87   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      36.25        1:06.12   
  Olivia Lildballe Møller  2004      30.22        1:36.34   
  Mikkel Roed  2004      26.18        2:02.52   
                     
Kvik  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.59   
  Mathilde Yde Munkebæk  2003      33.86        33.86   
  Niklas Wiese Dobel  2004      33.22        1:07.08   
  Mikkel Jørgensen  2003      27.62        1:34.70   
  Emilia C. R. Olsen  2004      27.89        2:02.59   
                     
10  All Stars  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:03.75   
  Anders Gaard  2006      30.75        30.75   
  Sean Petersen  2006      33.26        1:04.01   
  Anna Andersen  2007      31.44        1:35.45   
  Sarah Gudme  2007      28.30        2:03.75   
                     
11  Køge Mix 5  2005  Køge Svømmeklub            2:07.24   
  Lucas Møller Larsen  2005      30.06        30.06   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      37.91        1:07.97   
  Joachim Poulsen  2006      28.95        1:36.92   
  Nynne Jakobsen  2004      30.32        2:07.24   
                     
12  Sunswim 2  2000  Solrød Svømmeklub            2:07.31   
  Benjamin Koch Andersen  2004      32.06        32.06   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      33.30        1:05.36   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      31.25        1:36.61   
  Amanda L. Munch-Jensen  2005      30.70        2:07.31   
                     
13  Nif Mix 2  2003  Næstved IF            2:08.13   
  Hjalte Petersen  2004      31.72        31.72   
  Freja Juul  2006      37.31        1:09.03   
  Malthe Foged  2005      30.37        1:39.40   
  Katrine Duus  2003      28.73        2:08.13   
                     
14  Køge Mix 4  2003  Køge Svømmeklub            2:09.12   
  Elisabeth Them Jensen  2004      33.39        33.39   
  Oliver Schultz  2004      35.85        1:09.24   
  Oliver Gadegaard  2003      30.35        1:39.59   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      29.53        2:09.12   
                     
15  Vsk Matador Mix  2003  Vordingborg Svømme Klub            2:11.50   
  Magnus Juul Hansen  2003      30.79        30.79   
  Gustav B. Frederiksen  2004      34.46        1:05.25   
  Amanda F. Christiansen  2005      34.37        1:39.62   
  Silja Sol Jørgensen  2005      31.88        2:11.50   
                     
16  Køge Mix 6  2000  Køge Svømmeklub            2:12.09   
  Josefine Krumbak  2004      33.71        33.71   
  Philip H. Christensen  2004      35.99        1:09.70   
  Stefan Helding Danielsen  2005      31.61        1:41.31   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      30.78        2:12.09   
                     
17  Vsk Click Mix  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:15.73   
  Mille-Mai Krog  2007      37.46        37.46   
  William Larsen  2006      37.28        1:14.74   
  Rasmus Capion  2005      29.17        1:43.91   
  Signe Gyldenkærne  2006      31.82        2:15.73   
                     
18  Mix Ægir  2003  Ægir Klaksvik            2:16.16   
  Sofía Toftegaard  2006      35.67        35.67   
  Lea Osberg Højsted  2008      1:13.55        1:49.22   
  Brandur A. Matras  2003      26.94        2:16.16   
  Jónas Á Bergi  2003              2:16.16   
                     
19  Køge Mix 7  2004  Køge Svømmeklub            2:19.53   
  Storm Melgaard  2007      32.08        32.08   
  Anna Hjorth Christensen  2006      39.15        1:11.23   
  Calvin Christian Axen  2006      36.01        1:47.24   
  Mejse Jakobsen  2007      32.29        2:19.53   
                     
20  Hs Mixed Ambassadors  2004  Havnar Svimjifelag            2:19.81   
  Bára D. Nattestad  2004      37.55        37.55   
  Fríði Dam Lindberg  2003      37.31        1:14.86   
  Sólja Sigmundardóttir  2005      34.19        1:49.05   
  Dávid Gislason  2005      30.76        2:19.81   
                     
21  Mk Mega Kanoner 2  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:23.16   
  Maya Jacobsen  2007      36.16        36.16   
  Caroline Hansen  2007      40.49        1:16.65   
  Sebastian Nymark-Jessen  2006      35.98        1:52.63   
  August Winkel Ravn  2006      30.53        2:23.16   
                     
22  Vsk Stjerne Mix  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:32.33   
  Frederik Miland  2005      38.94        38.94   
  Laura Friis Justesen  2006      39.38        1:18.32   
  Malou Danefred Nielsen  2007      36.34        1:54.66   
  Thor Hoffgaard  2006      37.67        2:32.33   
                     
23  Nif Mix 3  2006  Næstved IF            2:34.20   
  Masha Jul Pedersen  2006      40.68        40.68   
  Mathilde Bendtsen  2007      46.12        1:26.80   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      35.66        2:02.46   
  Bertram Cramer Dalsgaard  2006      31.74        2:34.20   
                     
24  Mix Susvim 2  2006  Suðuroyar Svimjifelag            2:46.14   
  Teitur Winther  2005      38.04        38.04   
  Bjarta Í Lágabø  2009      52.36        1:30.40   
  Bjarti Ludvig  2006      36.19        2:06.59   
  Silja Bech  2008      39.55        2:46.14   
                     
25  Mix Susvim 1  2005  Suðuroyar Svimjifelag            3:08.14   
  Jónathan L. Sørensen  2006      44.34        44.34   
  Sissal Rógvadóttir  2010      54.58        1:38.92   
  Jóannes Clementsen  2007      42.46        2:21.38   
  Lilja Strøm Winther  2009      46.76        3:08.14   
                     
Medley Racers  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  SW 4.4 
  Frederik Vestergaard  2006      35.22        35.22   
  Sofie Larsen  2006      36.84        1:12.06   
  Maja Andersen  2007      36.24        1:48.30   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.45   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            29.85   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub            29.93   
Olivia Lildballe Møller  2004  Køge Svømmeklub            30.33   
María Fanney Kristjánsdóttir  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.36   
Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.24   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            31.28   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            31.43   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            31.58   
10  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            31.62   
11  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.66   
12  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.83   
13  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub            31.88   
14  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            31.92   
15  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            31.95   
16  Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            31.96   
17  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub            32.24   
17  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.24   
19  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            32.33   
20  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            32.38   
21  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.46   
22  Anne Sofie Devantier  2004  Hvidovre Svømmeklub            32.47   
23  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.55   
24  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.99   
25  Katrine Duus  2003  Næstved IF            33.02   
26  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            33.31   
27  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            34.08   
28  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svømmeklub            34.16   
29  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            34.26   
30  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.62   
31  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            34.67   
32  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            34.93   
32  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            34.93   
34  Sólja Sigmundardóttir  2005  Havnar Svimjifelag            35.18   
35  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            35.37   
36  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            35.55   
37  Julie Nedergaard Hansen  2001  Svømmeklubben SHS Stevns            35.61   
38  Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            36.79   
39  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            36.81   
40  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            36.93   
41  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag            37.33   
42  Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub            41.52   
43  Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            42.33   
Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømmeklub            DNS   
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            30.38   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            30.63   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            30.86   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            31.22   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            31.32   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            31.37   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.56  Deltager ikke i finalen 
Nicole Damhøj Andersen  2006  Solrød Svømmeklub            31.98   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            32.51   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            32.51   
11  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            32.72   
12  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            32.79   
13  Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            32.83   
14  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.25   
15  Rikke Parkhøi  2006  Hvidovre Svømmeklub            33.29   
16  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.33   
17  Sofía Toftegaard  2006  Ægir Klaksvik            33.39   
18  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            33.40   
19  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.77   
20  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            33.91   
21  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.93   
22  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.17   
23  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            34.20   
23  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            34.20   
23  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            34.20   
26  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            34.36   
27  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hvidovre Svømmeklub            34.54   
28  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.75   
29  Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub            34.82   
30  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            35.00   
31  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.17   
32  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            35.20   
33  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            35.50   
34  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            35.52   
35  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            35.61   
36  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            35.86   
37  Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub            36.13   
38  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            36.60   
39  Jóhanna Ólavsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            36.61   
40  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.70   
41  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            36.74   
42  Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub            37.05   
42  Dicte Maar  2006  Næstved IF            37.05   
44  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            37.06   
45  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            37.63   
46  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            37.67   
47  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            37.90   
48  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.24   
49  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.39   
50  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.46   
51  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            39.77   
52  Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub            39.96   
53  Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub            40.53   
54  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            41.60   
55  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            41.63   
56  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.71   
57  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.03   
58  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.05   
59  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            42.08   
60  Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            42.30   
61  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            43.04   
62  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            46.35   
63  Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31            49.29   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            DSQ  SW 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 år: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.39   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            29.06   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub            29.33   
María Fanney Kristjánsdóttir  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.84   
Olivia Lildballe Møller  2004  Køge Svømmeklub            30.53   
Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.19   
                     
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 år: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            30.03   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            30.32   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            30.45   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.56   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            30.85   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            30.91   
                     
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 år: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            35.57   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            35.82   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.90   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            37.75   
Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            37.98   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            39.01   
                     
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 år: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            50.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.17   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.35   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            26.54   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.23   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.42   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            27.51   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            27.82   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            27.99   
Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.10   
10  Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            28.29   
11  Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen            28.31   
12  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.35   
13  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            28.40   
14  Jacob Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub            28.85   
15  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.90   
16  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.92   
16  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            28.92   
18  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            29.10   
19  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.14   
20  Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hvidovre Svømmeklub            29.29   
21  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.31   
22  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            29.34   
23  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            29.52   
24  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF            29.67   
25  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.80   
26  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømmeklub            29.92   
27  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            30.00   
28  Jónas Á Bergi  2003  Ægir Klaksvik            30.42   
28  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.42   
30  Brandur A. Matras  2003  Ægir Klaksvik            30.56   
31  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            30.58   
32  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub            31.23   
33  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            31.58   
34  Sofus Christensen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            31.64   
35  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF            32.90   
36  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.60   
37  Tórálvur S. Brestisson  2003  Ægir Klaksvik            33.63   
38  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            34.62   
39  Fríði Dam Lindberg  2003  Havnar Svimjifelag            36.15   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  SW 8.2 
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            27.66   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            27.87   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub            27.92   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            28.55   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            28.70   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            28.78   
Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            28.79   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            28.98   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31            29.43   
10  Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub            29.49   
11  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            29.60   
12  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            29.68   
13  Malthe Foged  2005  Næstved IF            30.16   
14  Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            30.38   
15  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.59   
16  Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen            30.72   
17  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            30.74   
18  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            30.86   
19  Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub            31.02   
20  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            31.18   
21  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            31.34   
22  Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag            31.64   
23  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            32.12   
24  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            32.17   
25  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.23   
26  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            33.13   
27  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            33.26   
28  Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag            33.77   
28  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.77   
30  Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag            33.85   
30  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.85   
32  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.95   
33  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            34.15   
34  Tao Tang  2005  Næstved IF            34.57   
35  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag            34.94   
36  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            34.97   
37  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            35.17   
37  Sámal Torkilsson  2006  Fuglafjarðar Svimjifelag            35.17   
39  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.51   
40  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.84   
41  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.99   
42  Andreas Debess  2006  Suðuroyar Svimjifelag            36.11   
43  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svømme Klub            36.12   
44  Ari Rasmussen Weihe  2005  Havnar Svimjifelag            36.14   
45  August Winkel Ravn  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.25   
46  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.44   
47  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            36.49   
48  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag            36.53   
49  Bjarti Ludvig  2006  Suðuroyar Svimjifelag            36.61   
50  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag            39.00   
51  Daniel Thilker  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.45   
52  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            41.20   
53  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag            44.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år 
16 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 år: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.36   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.47   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            26.59   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.26   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.82   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            27.97   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
16 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 år: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            27.76   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.20   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub            28.34   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            28.37   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            28.42   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            28.84   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år 
16 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 år: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.62   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            31.67   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            32.04   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            33.23   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.61   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.75   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre 
16 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 år: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            35.41   
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            35.58   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            46.68   
Dánial Petur Abrahamsen  2009  Fuglafjarðar Svimjifelag            48.58   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            49.92   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            59.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            34.09   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            34.37   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.52   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            34.75   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.18   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.35   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            35.60   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.70   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.15   
10  Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen            36.34   
11  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            36.49   
12  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            36.74   
13  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            36.98   
14  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            37.00   
15  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            37.04   
15  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            37.04   
17  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            37.16   
18  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            37.19   
19  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            37.41   
20  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub            37.46   
21  Freja Juul  2006  Næstved IF            37.65   
22  Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            38.17   
23  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            38.24   
24  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.76   
24  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            38.76   
26  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.88   
27  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            39.18   
28  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub            39.24   
29  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub            39.26   
30  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            39.28   
31  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            39.34   
32  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            39.50   
33  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            39.57   
34  Bríet Natalía Tómasdóttir  2004  Hvidovre Svømmeklub            39.73   
35  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            39.89   
36  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.93   
36  Sofía Toftegaard  2006  Ægir Klaksvik            39.93   
38  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            39.97   
39  Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub            40.08   
40  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            40.16   
41  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.32   
42  Maica Jensen  2006  Hvidovre Svømmeklub            40.54   
43  Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømmeklub            40.65   
44  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.82   
45  Nynne Jakobsen  2004  Køge Svømmeklub            40.95   
46  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            41.23   
47  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            41.32   
48  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.34   
49  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            41.45   
50  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.49   
51  Birita Vesturtún  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            41.72   
52  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag            41.75   
53  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            41.77   
54  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            41.83   
55  Jóhanna Ólavsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            41.89   
56  Sofie Lind  2006  Hvidovre Svømmeklub            42.12   
57  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            42.35   
58  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.41   
59  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svømmeklub            42.90   
60  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            42.96   
61  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre Svømmeklub            43.31   
62  Sólja Sigmundardóttir  2005  Havnar Svimjifelag            43.43   
63  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            43.60   
63  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            43.60   
65  Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            43.63   
66  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre Svømmeklub            43.72   
67  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            44.22   
68  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.35   
69  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.50   
70  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.75   
71  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            44.99   
72  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            45.02   
73  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag            45.17   
74  Alberte Berner Mikkelsen  2006  Hvidovre Svømmeklub            46.39   
75  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            46.50   
76  Margit Højbro  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag            47.29   
77  Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            48.08   
78  Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            49.51   
79  Milena B Bonde  2006  Hvidovre Svømmeklub            49.89   
80  Cecilie Thorning  2007  Næstved IF            50.98   
81  Nanna Toft  2007  Næstved IF            51.37   
82  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            51.52   
83  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            52.20   
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 99 år 
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 år: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            34.20   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            34.86   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            35.01   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.20   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.30   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.74   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 år: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            38.24   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            38.52   
Asta Hänel Christensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            40.16   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            41.16   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            43.50   
Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            44.59   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 år: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            51.43   
Mille Stokholm  2010  Holbæk Svømme Klub            52.58   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            53.36   
Sissal Rógvadóttir  2010  Suðuroyar Svimjifelag            54.79   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            54.81   
Talita Johannesen  2010  Suðuroyar Svimjifelag            56.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 - 99 år 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            29.69   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.15   
Max Ackermann  1995  Simklubben Laxen            30.60   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            30.83   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            31.28   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.39   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.68   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            32.25   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.08   
10  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            33.11   
11  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            33.48   
12  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.58   
13  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            34.12   
13  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Solrød Svømmeklub            34.12   
15  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            34.39   
16  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.85   
17  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.86   
18  Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31            34.92   
19  William Studsgaard  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.01   
20  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            35.17   
21  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            35.26   
22  Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub            35.71   
23  Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen            36.03   
24  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.10   
25  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF            36.15   
26  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            36.34   
27  Andreas Winther Klit  2005  Havnar Svimjifelag            36.38   
28  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømmeklub            36.52   
29  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            36.58   
30  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            36.61   
31  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.86   
32  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            37.03   
33  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub            37.12   
34  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            37.18   
35  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            37.39   
36  Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub            37.41   
37  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            37.55   
38  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            37.99   
39  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            38.25   
40  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            38.27   
41  Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            38.42   
42  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            38.91   
43  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            39.13   
44  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF            39.32   
45  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            39.44   
46  Andreas Debess  2006  Suðuroyar Svimjifelag            39.61   
47  Villiam Marius Samuelsen  2005  Havnar Svimjifelag            39.68   
48  Tao Tang  2005  Næstved IF            39.94   
49  Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag            40.32   
50  August Winkel Ravn  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.52   
51  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag            40.56   
52  Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            41.31   
53  Emil Hass  2006  Næstved IF            41.89   
53  Markus Bárðarson Dahl  2005  Havnar Svimjifelag            41.89   
55  Ari Rasmussen Weihe  2005  Havnar Svimjifelag            43.23   
56  Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag            43.84   
57  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            44.51   
58  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            44.85   
59  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            45.68   
60  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag            47.45   
61  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag            47.66   
62  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            49.07   
63  Daniel Thilker  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.69   
William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            36.67  EXTRA 
Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag            DNS   
Fríði Dam Lindberg  2003  Havnar Svimjifelag            DSQ  SW 7.5 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            38.29   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            38.49   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.79   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            39.79   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.64   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            40.66   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            49.93   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            51.90   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            54.03   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            57.15   
Ivan Chen  2010  Næstved IF            1:04.27   
Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:06.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.56   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            30.74   
Max Ackermann  1995  Simklubben Laxen            30.93   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            31.01   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            31.21   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.68   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            37.24   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.39   
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            38.84   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            39.58   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.12   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            40.62   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
14 - 99 år: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 år: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svømmeklub            48.93   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            51.49   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            52.50   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbæk IF Af 1939            53.31   
Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:02.25   
Ivan Chen  2010  Næstved IF            DSQ  SW 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 12, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.97  2:28.90  3:56.57    5:05.76   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.60  2:31.62  3:57.71    5:06.13   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:14.25  2:40.90  4:09.23    5:24.84   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    1:18.52  2:41.86  4:13.72    5:26.57   
Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svømmeklub    1:15.29  2:40.21  4:14.01    5:33.57   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    1:17.41  2:46.21  4:16.78    5:36.33   
Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømmeklub    1:18.63  2:53.01  4:22.28    5:41.62   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    1:22.04  2:47.66  4:27.39    5:42.90   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.81  2:54.04  4:30.28    5:47.62   
10  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:19.86  2:50.43  4:31.65    5:49.40   
11  Freja Juul  2006  Næstved IF    1:23.39  2:51.80  4:29.71    5:52.54   
12  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:29.77  2:56.07  4:39.29    5:53.98   
13  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    1:25.47    4:39.78    5:56.92   
14  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    1:26.45  2:51.56  4:36.44    5:58.37   
15  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    1:23.84  2:58.32  4:41.67    6:03.55   
16  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    1:36.90  3:17.75  5:13.84    6:44.68   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.66  1:01.88  1:37.65    2:07.44  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.02  1:05.97  1:43.18    2:15.05   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.15  1:07.83  1:45.77    2:18.96   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    29.76  1:06.97  1:47.34    2:19.29   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.13  58.79  1:47.55    2:22.30   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    31.31  1:08.21  1:51.79    2:22.83   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.49  1:08.27  1:51.63    2:25.78   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    32.02  1:09.48  1:53.49    2:26.86   
Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.92  1:09.06  1:55.04    2:28.44   
10  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    33.41  1:14.88  1:57.25    2:33.08   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    31.21  1:07.35  1:49.42    2:24.40   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    31.93  1:10.74  1:56.07    2:31.11   
Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub    31.60    2:00.60    2:35.25   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.10  1:15.46  2:02.50    2:38.09   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.67  1:15.86  2:03.95    2:40.12   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    34.07  1:16.46  2:05.38    2:41.32   
Dávid Gislason  2005  Havnar Svimjifelag    36.47  1:20.86  2:08.93    2:46.19   
Nóa Nónklett  2006  Havnar Svimjifelag    35.46  1:20.08  2:11.67    2:49.40   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    36.80  1:25.07  2:13.02    2:51.34   
10  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    35.90  1:21.63  2:12.26    2:52.30   
11  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    38.78  1:21.93  2:13.23    2:54.08   
12  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.52  1:23.74  2:16.09    2:54.67   
13  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.08  1:22.34  2:16.21    2:54.89   
14  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svømme Klub    36.44  1:25.15  2:18.94    3:01.99   
15  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub    39.73  1:24.09  2:25.69    3:06.94   
16  Áki Eliasen  2006  Havnar Svimjifelag    36.65  1:25.49  2:27.16    3:09.57   
Alexander Nielsen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 6.2 
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    32.00        1:05.69   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    33.24        1:07.23   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.26        1:07.29   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    32.56        1:07.76   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.20        1:07.80   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.77        1:08.06   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.75        1:10.05   
Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.77        1:10.67   
Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømmeklub    34.37        1:11.30   
10  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.21        1:11.36   
11  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.77        1:11.47   
12  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    34.34        1:11.64   
13  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.58        1:11.74   
14  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub    34.60        1:12.56   
15  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    35.40        1:12.90   
16  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    35.02        1:13.07   
16  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.31        1:13.07   
18  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.23        1:13.41   
19  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    35.59        1:13.57   
20  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    35.87        1:15.04   
21  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    35.45        1:15.34   
22  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.34        1:15.51   
23  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.55        1:16.01   
24  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.97        1:16.66   
25  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    38.43        1:17.72   
26  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre Svømmeklub    38.35        1:18.89   
27  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre Svømmeklub    39.05        1:21.20   
28  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    39.68        1:21.91   
29  Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub    41.49        1:25.42   
30  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    44.80        1:31.34   
Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW 6.3 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    33.66        1:09.65   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    34.74        1:11.64   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    34.42        1:12.17   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    35.47        1:12.43   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Solrød Svømmeklub    36.36        1:13.49   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.76        1:14.94   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    36.38        1:15.43   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    36.73        1:15.45   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.26        1:16.10   
10  Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    37.04        1:16.73   
11  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.82        1:17.39   
12  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.25        1:17.43   
13  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.17        1:18.40   
14  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hvidovre Svømmeklub    38.95        1:18.62   
15  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.66        1:18.73   
16  Jóhanna Ólavsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    38.71        1:19.22   
17  Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub    39.22        1:19.70   
18  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    39.20        1:20.07   
19  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    39.34        1:20.21   
20  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    39.68        1:20.54   
21  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.67        1:20.63   
22  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub    38.69        1:20.67   
23  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    39.30        1:20.81   
24  Olga Cermak  2006  Hvidovre Svømmeklub    39.63        1:21.15   
25  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.03        1:21.67   
26  Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    41.07        1:22.32   
27  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    40.15        1:22.66   
28  Dicte Maar  2006  Næstved IF    40.46        1:22.82   
29  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.48        1:22.83   
30  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub    41.69        1:25.10   
31  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    41.48        1:25.72   
32  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.44        1:26.09   
33  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    41.66        1:26.18   
34  Margit Højbro  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    43.44        1:26.25   
35  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub    42.16        1:26.27   
36  Milena B Bonde  2006  Hvidovre Svømmeklub    41.89        1:26.49   
37  Alberte Berner Mikkelsen  2006  Hvidovre Svømmeklub    42.24        1:26.85   
38  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    43.72        1:27.93   
39  Rebekka Róðinsdóttir  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    44.09        1:28.97   
40  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    43.52        1:30.20   
41  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31    44.01        1:32.05   
42  Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub    46.56        1:33.86   
43  Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31    46.54        1:34.72   
44  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31    46.27        1:36.11   
45  Merle Dahlmann  2007  Næstved IF    45.85        1:36.41   
46  Cecilie Thorning  2007  Næstved IF    53.00        1:48.77   
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
15 - 99 år: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 år: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.95        1:05.86   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    32.54        1:06.10   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.53        1:07.63   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.68        1:07.73   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    32.73        1:08.12   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.49        1:08.29   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
15 - 99 år: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 år: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    33.53        1:08.73   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    35.36        1:10.78   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    34.44        1:11.19   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    34.89        1:11.29   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Solrød Svømmeklub    35.83        1:12.86   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.07        1:14.74   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
15 - 99 år: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 år: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik    39.19        1:20.72   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub    41.34        1:24.68   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    42.71        1:27.61   
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik    42.95        1:28.73   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik    43.80        1:29.65   
Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    44.15        1:30.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 99 år 
16 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.91        59.25   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    28.69        1:01.22   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    30.46        1:02.64   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    30.59        1:02.96   
Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    31.29        1:05.54   
Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hvidovre Svømmeklub    32.28        1:06.52  Deltager ikke i finalen 
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    32.94        1:06.55   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    31.40        1:06.95   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.19        1:07.57   
10  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.80        1:08.43   
11  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    32.94        1:09.17   
12  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    33.68        1:10.21   
13  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF    34.33        1:11.65   
14  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    34.67        1:12.00   
15  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    34.71        1:12.57   
16  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.84        1:12.62   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.24        1:15.23   
18  Tórálvur S. Brestisson  2003  Ægir Klaksvik    35.99        1:15.35   
19  Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømmeklub    39.66        1:20.12   
Sofus Christensen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  SW 6.4 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år 
16 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.42        1:04.97   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.12        1:05.10   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.88        1:05.73   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    32.48        1:06.01   
Anton Rytter Bech  2005  Hvidovre Svømmeklub    32.25        1:07.00   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    32.55        1:07.66   
Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    32.56        1:08.63   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.99        1:09.06   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    34.09        1:09.30   
10  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    33.73        1:09.65   
11  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    34.03        1:10.35   
12  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub    34.22        1:11.29   
13  Villiam Marius Samuelsen  2005  Havnar Svimjifelag    35.04        1:12.54   
14  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.39        1:13.42   
15  Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.00        1:13.53   
16  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    35.44        1:13.57   
17  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    35.61        1:13.70   
18  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub    35.87        1:14.60   
19  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    36.87        1:14.85   
20  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    37.55        1:16.00   
21  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.16        1:16.24   
22  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    37.31        1:16.48   
23  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.05        1:16.64   
24  Sámal Torkilsson  2006  Fuglafjarðar Svimjifelag    38.86        1:18.21   
25  Isak Brisenfeldt  2006  Havnar Svimjifelag    39.44        1:18.33   
26  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub    38.25        1:18.67   
27  Bjarti Ludvig  2006  Suðuroyar Svimjifelag    38.62        1:18.88   
28  Jóni Janusarson Strøm  2006  Havnar Svimjifelag    39.30        1:18.94   
29  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.20        1:20.27   
30  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    40.09        1:20.83   
31  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag    39.51        1:21.05   
32  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    39.96        1:21.12   
33  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.17        1:22.07   
34  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.92        1:22.10   
35  Jónathan L. Sørensen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    45.23        1:31.61   
36  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik    44.32        1:32.62   
37  Emil Hass  2006  Næstved IF    55.79        1:33.18   
38  Alexander Nielsen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.55        1:41.63   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
16 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.47        59.35   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    29.53        1:01.87   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    30.29        1:02.18   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    30.98        1:03.86   
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    31.62        1:04.75   
Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    31.53        1:05.96   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
16 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.26        1:04.83   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.05        1:04.87   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.74        1:05.81   
Anton Rytter Bech  2005  Hvidovre Svømmeklub    32.29        1:06.60   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    32.78        1:07.30   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.10        1:07.43   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
16 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    34.42        1:10.41   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.05        1:13.20   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31    36.26        1:15.07   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939    36.72        1:16.03   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag    36.70        1:16.86   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    37.88        1:17.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:10 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    33.71  1:10.83  1:48.98    2:28.06  15-99 Aldersgruppe Rekord 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.83  1:17.40  1:58.93    2:40.81   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.33  1:18.61  2:00.01    2:41.02   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.60  1:17.55  1:59.64    2:41.86   
Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen    38.16  1:20.33  2:03.74    2:47.12   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.33  1:21.00  2:04.55    2:49.28   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    37.20  1:20.13  2:05.90    2:49.95   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    39.27  1:22.90  2:07.13    2:51.15   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    39.01  1:22.34  2:07.37    2:52.36   
10  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.03  1:21.89  2:07.12    2:53.66   
11  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    39.46  1:24.73  2:10.58    2:56.01   
12  Katrine Duus  2003  Næstved IF    39.14  1:23.42  2:10.16    2:56.90   
13  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    40.75  1:25.56  2:11.52    2:57.77   
14  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.01  1:28.97  2:16.28    3:04.22   
15  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    39.53  1:26.78  2:16.73    3:05.63   
16  Bríet Natalía Tómasdóttir  2004  Hvidovre Svømmeklub    41.60  1:28.89  2:17.20    3:06.50   
17  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    43.20  1:30.12  2:20.43    3:08.81   
18  Nynne Jakobsen  2004  Køge Svømmeklub    42.84  1:30.91  2:20.11    3:09.46   
19  Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    45.71  1:37.72  2:33.21    3:29.88   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    38.08  1:21.12  2:05.06    2:47.68   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    39.18  1:21.79  2:05.26    2:49.05   
Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.54  1:21.40  2:06.65    2:51.56   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    40.00  1:24.89  2:09.68    2:54.25   
Sofía Toftegaard  2006  Ægir Klaksvik    40.19  1:25.93  2:12.93    2:58.37   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    39.97  1:24.69  2:11.34    2:58.82   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    41.27  1:26.38  2:12.86    2:58.84   
Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    41.89  1:28.16  2:14.58    2:58.95   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    40.74  1:26.69  2:13.94    3:00.84   
10  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    41.40  1:27.12  2:14.22    3:01.35   
11  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    40.60  1:26.63  2:14.38    3:01.63   
12  Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.81  1:29.46  2:16.68    3:01.66   
13  Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub    42.37  1:29.41  2:16.13    3:02.90   
14  Sofie Lind  2006  Hvidovre Svømmeklub    41.99  1:27.92  2:15.51    3:03.31   
15  Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub    42.47  1:29.63  2:17.98    3:04.33   
16  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    41.51  1:28.45  2:18.15    3:04.75   
17  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub    42.74  1:30.43  2:18.73    3:06.52   
18  Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    42.20  1:31.14  2:20.25    3:07.58   
19  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    42.80  1:30.81  2:19.71    3:08.63   
20  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    43.25  1:31.67  2:20.45    3:09.33   
21  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    44.29  1:33.14  2:22.67    3:09.95   
22  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    44.16  1:32.71  2:21.94    3:10.53   
23  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    42.35  1:31.62  2:21.25    3:10.55   
24  Birita Vesturtún  2007  Fuglafjarðar Svimjifelag    44.42  1:33.53  2:23.14    3:11.32   
25  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    45.28  1:35.64  2:24.69    3:11.85   
26  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    43.57  1:33.61  2:24.09    3:13.59   
27  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    47.05  1:39.63  2:32.03    3:24.03   
28  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    47.85  1:41.98  2:37.31    3:32.23   
29  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag    46.38  1:42.17  2:40.21    3:34.12   
30  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    49.36  1:45.35  2:41.53    3:36.20   
31