Results for Køge Open Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 november 2019 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
13 - 14 år: Thea Lund Petersen (1998) 2:30.20 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | 1:04.46 | 1:39.91 | 2:15.73 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.30 | 1:07.26 | 1:43.23 | 2:19.46 | |||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | 1:08.54 | 1:46.06 | 2:25.67 | |||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:10.18 | 1:49.04 | 2:28.38 | |||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.84 | 1:11.68 | 1:49.84 | 2:28.73 | |||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | 1:10.78 | 1:51.07 | 2:32.84 | |||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 34.04 | 1:13.67 | 1:56.00 | 2:40.10 | |||
8 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 35.79 | 1:18.37 | 2:03.51 | 2:47.81 | |||
9 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.19 | 1:21.25 | 2:08.07 | 2:56.34 | |||
10 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.87 | 1:29.68 | 2:21.66 | 3:13.21 | |||
11 | Sólja Sigmundardóttir | 2005 | Havnar Svimjifelag | 39.05 | 1:27.41 | 2:22.89 | 3:19.17 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Thea Lund Petersen (1998) 2:30.20 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.48 | 1:11.28 | 1:51.75 | 2:32.24 | |||
2 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.85 | 1:15.26 | 1:56.11 | 2:35.51 | |||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.11 | 1:13.54 | 1:55.08 | 2:36.02 | |||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.40 | 1:13.46 | 1:54.57 | 2:36.41 | |||
5 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:17.52 | 2:01.89 | 2:43.86 | |||
6 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.47 | 1:20.25 | 2:03.69 | 2:44.73 | |||
7 | Silje Mathiasen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.15 | 1:18.59 | 2:03.41 | 2:50.43 | |||
8 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.61 | 1:24.01 | 2:08.81 | 2:53.33 | |||
9 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.33 | 1:27.36 | 2:14.84 | 3:01.46 | |||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 38.33 | 1:24.38 | 2:12.97 | 3:01.78 | |||
11 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 45.21 | 1:42.65 | 2:41.75 | 3:35.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |