Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 05:03,07 - 1996-2007: 03:37,86 - 2008 og yngre: 04:07,05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 2:59.73 | ||||||
2 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 3:14.48 | ||||||
3 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 3:17.18 | ||||||
4 | Julie Welle | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 4:41.55 | ||||||
- | Lærke Andersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | crawl v 125 m | |||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 05:03,07 - 1996-2007: 03:37,86 - 2008 og yngre: 04:07,05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.45 | ||||||
2 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 2:46.80 | ||||||
3 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 2:47.18 | ||||||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 2:52.63 | ||||||
5 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:54.21 | ||||||
6 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 3:03.03 | ||||||
7 | Malou Callisen | 2007 | Brønderslev SK08 | 3:03.45 | ||||||
8 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 3:05.97 | ||||||
9 | Sarah Frandsen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 3:08.89 | ||||||
10 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:18.37 | ||||||
11 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 3:22.79 | ||||||
12 | Freja Møller Winther | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 3:32.60 | ||||||
13 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:36.56 | ||||||
14 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:54.48 | ||||||
15 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:58.28 | ||||||
- | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 05:03,07 - 1996-2007: 03:37,86 - 2008 og yngre: 04:07,05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:33.47 | ||||||
2 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:35.08 | ||||||
3 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:44.94 | ||||||
4 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:45.34 | ||||||
5 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:54.61 | ||||||
6 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:58.71 | ||||||
7 | Benedicte Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:05.83 | ||||||
8 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:23.99 | ||||||
9 | Katrine Bavnshøj | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:49.41 | ||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 05:03,07 - 1996-2007: 03:37,86 - 2008 og yngre: 04:07,05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:52.95 | ||||||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.33 | ||||||
3 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:53.65 | ||||||
4 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:06.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |