Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 09.30
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:11,62 - 1996-2007: 00:51,48 - 2008 og yngre: 00:58,38 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Mølbæk Schwab | 2011 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 57.25 | ||||||
2 | Stine Marie Christiansen | 2010 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.33 | ||||||
3 | Nikoline Løkke | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:19.95 | ||||||
- | Noa Skousgaard Linding | 2010 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ronja Schubart Nielsen | 2011 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:11,62 - 1996-2007: 00:51,48 - 2008 og yngre: 00:58,38 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.59 | ||||||
2 | Lærke Andersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.50 | ||||||
3 | Lisa Stenger | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 52.91 | ||||||
4 | Maja Tøth | 2008 | Hobro Svømmeklub | 54.09 | ||||||
5 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 55.55 | ||||||
6 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 58.95 | ||||||
7 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 59.85 | ||||||
8 | Julie Sylvan Holst | 2009 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.37 | ||||||
9 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:31.22 | ||||||
- | Celina Thorup Kristensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | ej brystben v 15 m | |||||
- | Freja Elisa Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Nørgaard Andersen | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | indad fød v 27 m | |||||
- | Thilde Skjødt Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | ej brystben v 25 m | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:11,62 - 1996-2007: 00:51,48 - 2008 og yngre: 00:58,38 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 36.96 | ||||||
2 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.14 | ||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.45 | ||||||
4 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 40.03 | ||||||
5 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 40.30 | ||||||
6 | Malou Callisen | 2007 | Brønderslev SK08 | 42.98 | ||||||
7 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 43.41 | ||||||
8 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.35 | ||||||
9 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 44.67 | ||||||
10 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.92 | ||||||
11 | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 45.46 | ||||||
12 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 45.58 | ||||||
13 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.73 | ||||||
14 | Mathilde Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 47.25 | ||||||
15 | Freja Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 47.38 | ||||||
16 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.78 | ||||||
17 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 48.34 | ||||||
18 | Caroline Larsen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 48.47 | ||||||
19 | Amanda Holmberg | 2007 | Aars Svømmeklub | 49.09 | ||||||
20 | Freja Møller Winther | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 49.13 | ||||||
21 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 49.97 | ||||||
22 | Ida Jørgensen | 2007 | Aars Svømmeklub | 50.92 | ||||||
23 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.92 | ||||||
24 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.60 | ||||||
25 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 53.16 | ||||||
26 | Emily Kastaniegaard | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 56.45 | ||||||
27 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:02.14 | ||||||
- | Ida Carlsen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | fl flyben v 25 m | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:11,62 - 1996-2007: 00:51,48 - 2008 og yngre: 00:58,38 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 36.48 | ||||||
2 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.07 | ||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.53 | ||||||
4 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.65 | ||||||
5 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.75 | ||||||
6 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.77 | ||||||
7 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.02 | ||||||
8 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.24 | ||||||
9 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 40.40 | ||||||
10 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 43.52 | ||||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.22 | ||||||
12 | Johanna Sandager Borup | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 44.43 | ||||||
13 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 45.21 | ||||||
14 | Alma Nielsen | 2005 | Aars Svømmeklub | 46.26 | ||||||
15 | Christina Markussen | 2005 | Aars Svømmeklub | 46.94 | ||||||
16 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 47.29 | ||||||
17 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 49.93 | ||||||
18 | Christina Thomsen | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 52.89 | ||||||
19 | Nora Larsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 53.41 | ||||||
- | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | fl flyben v start | |||||
- | Victoria T Bisgaard | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | ej brystben v 12,5m | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:11,62 - 1996-2007: 00:51,48 - 2008 og yngre: 00:58,38 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 37.88 | ||||||
2 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.15 | ||||||
3 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 42.86 | ||||||
4 | Sara Khelil | 2003 | Snedsted Svømmeklub | 48.98 | ||||||
- | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | fl flyben v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |