Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:35,52 - 1996-2007: 03:18,05 - 2008 og yngre: 03:44,59 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 35.32 | 1:14.25 | 1:55.07 | 2:36.02 | |||
2 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 40.22 | 1:24.30 | 2:10.16 | 2:49.23 | |||
3 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 40.02 | 1:25.28 | 2:10.75 | 2:54.02 | |||
4 | Josefine Lykkegaard Rasmu | 2009 | Hobro Svømmeklub | 48.16 | 1:39.12 | 2:32.13 | 3:13.50 | |||
5 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 46.68 | 1:41.86 | 2:39.31 | 3:32.48 | |||
- | Thilde Skjødt Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | DNS | ||||||
- | Iben Hjorth | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNF | ||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:35,52 - 1996-2007: 03:18,05 - 2008 og yngre: 03:44,59 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Petersen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.91 | 1:09.91 | 1:48.19 | 2:24.39 | |||
2 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 32.93 | 1:09.92 | 1:47.54 | 2:25.56 | |||
3 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 34.44 | 1:11.27 | 1:49.09 | 2:26.78 | |||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.08 | 1:16.39 | 1:57.47 | 2:33.22 | |||
5 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 36.39 | 1:17.46 | 2:00.50 | 2:40.25 | |||
6 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.16 | 1:19.80 | 2:02.07 | 2:43.04 | |||
7 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 39.71 | 1:22.73 | 2:07.62 | 2:49.65 | |||
8 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.51 | 1:21.31 | 2:06.38 | 2:50.61 | |||
9 | Amanda Holmberg | 2007 | Aars Svømmeklub | 40.81 | 1:26.74 | 2:15.70 | 3:01.20 | |||
10 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 43.89 | 1:35.47 | 2:28.15 | 3:18.32 | |||
11 | Vita Aster Andersen | 2007 | Aars Svømmeklub | 46.92 | 1:38.64 | 2:32.15 | 3:20.59 | |||
12 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 42.56 | 1:37.50 | 2:35.44 | 3:21.63 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:35,52 - 1996-2007: 03:18,05 - 2008 og yngre: 03:44,59 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.63 | 1:08.14 | 1:45.17 | 2:21.00 | |||
2 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.03 | 1:08.66 | 1:45.36 | 2:21.39 | |||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.31 | 1:10.00 | 1:47.65 | 2:23.83 | |||
4 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 34.51 | 1:11.62 | 1:49.11 | 2:25.90 | |||
5 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.89 | 1:09.48 | 1:48.28 | 2:26.27 | |||
6 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.13 | 1:13.83 | 1:53.34 | 2:30.94 | |||
7 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.30 | 1:15.02 | 1:56.46 | 2:35.21 | |||
8 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.07 | 1:12.67 | 1:56.19 | 2:39.36 | |||
9 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.96 | 1:20.88 | 2:03.38 | 2:44.20 | |||
10 | Benedicte Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.59 | 1:20.13 | 2:05.37 | 2:46.74 | |||
11 | Alma Nielsen | 2005 | Aars Svømmeklub | 37.24 | 1:19.48 | 2:04.42 | 2:48.01 | |||
12 | Christina Markussen | 2005 | Aars Svømmeklub | 39.34 | 1:23.67 | 2:08.55 | 2:49.24 | |||
13 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 39.86 | 1:27.43 | 2:16.97 | 3:00.15 | |||
14 | Katrine Bavnshøj | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 40.96 | 1:28.28 | 2:18.31 | 3:04.31 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:35,52 - 1996-2007: 03:18,05 - 2008 og yngre: 03:44,59 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.58 | 1:13.13 | 1:54.02 | 2:35.60 | |||
2 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 35.16 | 1:15.67 | 1:57.55 | 2:36.65 | |||
3 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 36.92 | 1:17.30 | 2:00.63 | 2:43.23 | |||
- | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |