Tulokset DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Jarl Drenge | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 6:58.89 | ||||||
Malthe Bach Larsen | 2008 | 46.77 | 1:38.10 | 1:38.10 | ||||||
Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | 55.23 | 1:49.90 | 3:28.00 | ||||||
Mads Peter Jensen | 2008 | 49.58 | 1:50.21 | 5:18.21 | ||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 48.95 | 1:40.68 | 6:58.89 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2007 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Roulade-Banden 1 Gr. 2 | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:43.82 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 30.56 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 33.01 | 1:12.16 | 2:21.83 | ||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 35.36 | 1:13.29 | 3:35.12 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 30.83 | 1:08.70 | 4:43.82 | ||||||
2 | Aabybro Extremes | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 4:54.06 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.66 | 1:13.47 | 1:13.47 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 33.25 | 1:10.80 | 2:24.27 | ||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 35.99 | 1:15.18 | 3:39.45 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 34.60 | 1:14.61 | 4:54.06 | ||||||
3 | Aars Drenge 1 | 2004 | Aars Svømmeklub | 5:04.30 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 37.10 | 1:19.68 | 1:19.68 | ||||||
Kris Jensen | 2004 | 32.12 | 1:08.62 | 2:28.30 | ||||||
Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 35.93 | 1:18.28 | 3:46.58 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 36.32 | 1:17.72 | 5:04.30 | ||||||
4 | Roulade-Banden 2 Gr. 2 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:30.20 | ||||||
Valentin Thordal | 2005 | 33.89 | 1:13.78 | 1:13.78 | ||||||
Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 41.87 | 1:30.14 | 2:43.92 | ||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | 41.06 | 1:29.39 | 4:13.31 | ||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 36.54 | 1:16.89 | 5:30.20 | ||||||
5 | Aabybro Guns | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 5:38.47 | ||||||
Mads Poulsen | 2007 | 37.91 | 1:24.65 | 1:24.65 | ||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 41.49 | 1:30.99 | 2:55.64 | ||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 41.32 | 1:25.59 | 4:21.23 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 1:17.24 | 1:17.24 | 5:38.47 | ||||||
6 | Hsk Boys 2 | 2006 | Hobro Svømmeklub | 5:44.63 | ||||||
Magnus Østergaard | 2008 | 40.20 | 1:23.78 | 1:23.78 | ||||||
Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | 38.43 | 1:24.47 | 2:48.25 | ||||||
Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | 40.19 | 1:23.15 | 4:11.40 | ||||||
Kian Asbert Tome | 2009 | 43.25 | 1:33.23 | 5:44.63 | ||||||
7 | Hsk Young Guns 2 | 2007 | Hobro Svømmeklub | 6:34.22 | ||||||
Ditlev Sørensen | 2009 | 43.96 | 1:36.45 | 1:36.45 | ||||||
Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 44.44 | 1:35.56 | 3:12.01 | ||||||
Håkon Bork Nielsen | 2007 | 49.61 | 1:44.13 | 4:56.14 | ||||||
Johannes Munk Haugaard | 2009 | 43.98 | 1:38.08 | 6:34.22 | ||||||
- | Aabybro Bad Boys | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | indadv fødder bryst | |||||
Magnus Manstrup | 2008 | 47.18 | 1:36.43 | 1:36.43 | ||||||
Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 59.08 | 2:04.54 | 3:40.97 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:27.50 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 30.70 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.99 | 1:09.43 | 2:16.94 | ||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 31.09 | 1:06.50 | 3:23.44 | ||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 28.18 | 1:04.06 | 4:27.50 | ||||||
2 | Roulade-Banden 1 Gr. 1 | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:38.51 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 33.05 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 31.31 | 1:09.91 | 2:18.37 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 28.91 | 1:05.71 | 3:24.08 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 32.82 | 1:14.43 | 4:38.51 | ||||||
3 | Aabybro Destroyers | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 4:38.98 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 33.96 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 32.47 | 1:08.29 | 2:21.58 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 33.49 | 1:12.98 | 3:34.56 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 29.35 | 1:04.42 | 4:38.98 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:49.33 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 30.35 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 32.81 | 1:14.58 | 2:23.35 | ||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 35.13 | 1:15.74 | 3:39.09 | ||||||
Malte P Iversen | 2004 | 33.93 | 1:10.24 | 4:49.33 | ||||||
5 | Søhestens Pirater | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 5:12.56 | ||||||
Esben Kilde Johansen | 2004 | 34.37 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 37.68 | 1:21.66 | 2:33.96 | ||||||
David Johansen | 2001 | 32.14 | 1:12.12 | 3:46.08 | ||||||
Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 38.91 | 1:26.48 | 5:12.56 | ||||||
- | Bsk08 Herre 1 | 2003 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Ivan Hjermitslev | 2004 | 39.13 | 1:24.67 | 1:24.67 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Team Ud På Floor #1 | 1986 | Hobro Svømmeklub | 4:22.30 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 27.69 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 29.17 | 1:04.25 | 2:06.80 | ||||||
Johan Lisberg | 1986 | 31.58 | 1:07.20 | 3:14.00 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 31.10 | 1:08.30 | 4:22.30 | ||||||
2 | Team Ud På Floor #2 | 1994 | Hobro Svømmeklub | 4:52.62 | ||||||
Niclas Bro Sørensen | 1994 | 31.08 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 35.74 | 1:12.71 | 2:23.19 | ||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 34.89 | 1:13.44 | 3:36.63 | ||||||
Per Odrich | 2006 | 34.22 | 1:15.99 | 4:52.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |