2020-04-07   18:56:37
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Ňrgang Kortbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM-K Ňrgang Kortbane    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stśvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:48   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Gladsaxe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Hovedstadens Piger 1  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:59.02   
  Falka Tind  2006      30.67        30.67   
  Sofie Amalie Krag  2006      34.09        1:04.76   
  Malu Melody Christensen  2006      28.07        1:32.83   
  Coco Li Fuhrmann  2006      26.19        1:59.02   
                     
Sigma  2006  Sigma Swim            2:00.04   
  Astrid Mulipola  2006      31.29        31.29   
  Mille Frydendahl  2006      33.09        1:04.38   
  Agnete Boelt  2006      28.86        1:33.24   
  Andrea Lindberg VedÝe  2006      26.80        2:00.04   
                     
Kvik Piger 1  2006  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.00   
  Sofie Ravn Herche  2007      29.93        29.93   
  Amalie Backhausen  2006      35.91        1:05.84   
  Martine Damborg  2007      28.74        1:34.58   
  Julie Eriksen Tankmar  2006      27.42        2:02.00   
                     
Gti Piger  2006  GTI            2:02.47   
  Frida Caroline Knudsen  2007      30.97        30.97   
  Sarah Ankjśr Pedersen  2006      35.12        1:06.09   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      29.69        1:35.78   
  Julie Liv Madsen  2006      26.69        2:02.47   
                     
A6 Piger 1  2006  A6            2:04.47   
  Anna Dietrichsen  2006      33.28        33.28   
  Ida Skov Kragh  2006      32.75        1:06.03   
  Naya HÝi Greve  2007      29.82        1:35.85   
  SIF Bramm  2006      28.62        2:04.47   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2006  Aarhus Swim            2:04.68   
  Rikke Friis Kanstrup  2006      30.98        30.98   
  Maria Lysgaard  2006      36.34        1:07.32   
  Marie Bertram  2006      29.28        1:36.60   
  Anne Katrine Dige  2006      28.08        2:04.68   
                     
Esbjerg Piger  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            2:06.01   
  Sofie A. Wolf  2006      31.70        31.70   
  Emilie ōhlenschlśger  2006      35.55        1:07.25   
  Karoline R. Frederiksen  2006      29.82        1:37.07   
  Millie MÝller  2007      28.94        2:06.01   
                     
Hovedstadens Piger 2  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            2:06.20   
  Matilde MaagÝe  2007      31.64        31.64   
  Julie Philip  2007      36.16        1:07.80   
  Mathilde MÝller  2007      30.63        1:38.43   
  Isabella Pedersen  2007      27.77        2:06.20   
                     
Aalborg Piger 1  2006  Aalborg SvÝmmeklub            2:06.66   
  Caroline Lśrke Hyltoft  2006      32.92        32.92   
  Karoline Kjelstrup  2006      34.01        1:06.93   
  Kristiane FrÝslev  2007      29.48        1:36.41   
  Emilie Pedersen  2007      30.25        2:06.66   
                     
10  Vat 1  2006  VAT Copenhagen            2:07.55   
  Nadia WallÝe  2007      33.53        33.53   
  Sarah Gudme  2007      34.85        1:08.38   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      31.11        1:39.49   
  Anna Andersen  2007      28.06        2:07.55   
                     
11  Kvik Piger 2  2006  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            2:07.76   
  Siv Reimer  2006      32.16        32.16   
  Emma Hansen  2007      1:07.06        1:39.22   
  Alma MÝller-Ern  2006      28.54        2:07.76   
  Molly Namensen  2006              2:07.76   
                     
12  Vg17 Piger 1  2006  VG 17            2:09.07   
  Liva Gottorp SÝrensen  2006      33.34        33.34   
  Malouca Laura Bruun  2007      35.90        1:09.24   
  Anna Blom Bygum  2006      30.97        1:40.21   
  Rikke Therp  2006      28.86        2:09.07   
                     
13  Gentofte Piger 1  2006  Gentofte SvÝmme Klub            2:09.08   
  Alba Mantoni  2006      33.18        33.18   
  Ella Kjśr  2007      36.46        1:09.64   
  Liva la Cour  2006      30.03        1:39.67   
  Maja Vejborg  2007      29.41        2:09.08   
                     
14  Gsc Piger 1  2006  Gladsaxe SvÝmmeklub            2:09.58   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      32.17        32.17   
  Henriette Roos  2006      36.43        1:08.60   
  Jasmine LÝkkegaard  2006      31.95        1:40.55   
  Kamma Rasmussen  2006      29.03        2:09.58   
                     
15  Lyngby Navy Manes  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:09.99   
  Rebecca Bell  2007      33.45        33.45   
  Mathilde Severs  2006      34.80        1:08.25   
  Marie Elster  2006      1:01.74        2:09.99   
  Victoria Wiingaard  2006              2:09.99   
                     
16  HelsingÝr Piger 1  2006  HelsingÝr SvÝmmeklub            2:11.43   
  Sofie Anker Nielsen  2006      32.72        32.72   
  Caroline Haugland  2007      34.76        1:07.48   
  Ea Lund Havgaard  2007      33.87        1:41.35   
  Olga Vejlby  2006      30.08        2:11.43   
                     
17  Rsk Piger  2006  Ringe SvÝmme Klub            2:12.22   
  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006      35.08        35.08   
  Olivia HemmelÝff  2006      35.56        1:10.64   
  Mathilde Hvidberg  2007      32.15        1:42.79   
  Christine Mols  2006      29.43        2:12.22   
                     
18  Sunswim P1  2006  SolrÝd SvÝmmeklub            2:13.30   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      33.34        33.34   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      37.46        1:10.80   
  Nicole DamhÝj Andersen  2006      31.64        1:42.44   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      30.86        2:13.30   
                     
19  Vat 2  2006  VAT Copenhagen            2:13.45   
  Isabell Hansen  2007      34.02        34.02   
  Sofie Larsen  2006      37.32        1:11.34   
  Signe Schnabelrauch  2006      32.50        1:43.84   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      29.61        2:13.45   
                     
20  Agf Piger 1  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            2:15.12   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      35.90        35.90   
  Karoline Hansfort  2006      36.06        1:11.96   
  Johanne Schleimann  2007      32.93        1:44.89   
  Isabella NÝrgaard  2007      30.23        2:15.12   
                     
21  KÝge Piger 1  2006  KÝge SvÝmmeklub            2:15.38   
  Anna Hjorth Christensen  2006      35.74        35.74   
  Andrea NÝhr Petersen  2006      37.76        1:13.50   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      31.25        1:44.75   
  Anne-Marie Toft  2007      30.63        2:15.38   
                     
22  Esv Piger 1  2006  Vejle SvÝmmeklub            2:15.85   
  Sophia Jochumsen  2006      34.59        34.59   
  Sarah Laursen  2007      38.72        1:13.31   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      31.29        1:44.60   
  Sofie Karlov Nielsen  2007      31.25        2:15.85   
                     
23  Aalborg Piger 2  2006  Aalborg SvÝmmeklub            2:16.64   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      35.48        35.48   
  Line Gjelstrup  2006      38.69        1:14.17   
  Alma Bach Larsen  2006      1:02.47        2:16.64   
  Luanna Russo  2006              2:16.64   
                     
24  Gentofte Piger 2  2006  Gentofte SvÝmme Klub            2:16.83   
  Nina Griffin  2007      33.50        33.50   
  Christine Stubbe Lundsby  2006      39.91        1:13.41   
  Sophie Flamand  2007      34.32        1:47.73   
  Stella Demuth Andersen  2006      29.10        2:16.83   
                     
25  Red Stags  2006  HÝrsholm SvÝmmeforening            2:17.58   
  Freja Mathilde Kaas  2006      34.95        34.95   
  Emilie Dommer  2007      40.41        1:15.36   
  Amalie Rose SÝndergaard  2006      1:02.22        2:17.58   
  Astrid Hjuler Britze  2006              2:17.58   
                     
26  Herlev TÝser  2006  Herlev SvÝmning            2:18.36   
  Luna Larsson  2006      35.42        35.42   
  Ellen Simoni Alfast  2006      38.63        1:14.05   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      33.42        1:47.47   
  Kristine Dupont  2007      30.89        2:18.36   
                     
27  Hvidovre Piger  2006  Hvidovre SvÝmmeklub            2:19.02   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      35.52        35.52   
  Sofie Lind  2006      40.57        1:16.09   
  Rikke ParkhÝi  2006      33.53        1:49.62   
  Maica Jensen  2006      29.40        2:19.02   
                     
28  Vsk Piger  2006  Vordingborg SvÝmme Klub            2:19.17   
  Mille-Mai Krog  2007      34.88        34.88   
  Laura Friis Justesen  2006      38.64        1:13.52   
  Malou Danefred Nielsen  2007      34.23        1:47.75   
  Signe Gyldenkśrne  2006      31.42        2:19.17   
                     
29  Ssk Piger  2006  Slagelse SvÝmmeklub            2:19.51   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      35.48        35.48   
  Annette Toft  2006      37.43        1:12.91   
  Caroline SÝe Jepsen  2007      1:06.60        2:19.51   
  Silje Mathiasen  2006              2:19.51   
                     
30  Silkeborg Piger  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            2:19.59   
  Paula Lindberg  2007      37.51        37.51   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      37.01        1:14.52   
  Klara Ledager Lauritsen  2007      34.09        1:48.61   
  Mia Borup MÝlgaard  2006      30.98        2:19.59   
                     
31  Horsens Piger 1  2006  Horsens SvÝmmeklub            2:21.74   
  Signe Kristensen  2006      36.70        36.70   
  Filippa Juul Jensen  2007      38.56        1:15.26   
  Andrea Skjelmose  2007      36.03        1:51.29   
  Frida Gode Agersbśk  2007      30.45        2:21.74   
                     
Andreaīs Bitches  2006  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 10.11 
  Emilie Wilms Jensen  2006      32.10        32.10   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Gladsaxe SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark