2020-04-06   20:15:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    644  30.71  1:04.80  1:39.79    2:16.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.85                 
                     
Sean Petersen  2006    617  29.69  1:04.29  1:41.67    2:18.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.48                 
                     
Carlos Halawi  2006    613  30.46  1:05.67  1:42.46    2:18.71   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.06                 
                     
Elias Elmedyb  2006    559  30.49  1:06.71  1:44.68    2:23.05   
  Herlev Svømning  2:42.35                 
                     
Viktor Bernstein  2006    534  29.96  1:06.06  1:44.38    2:25.19   
  Hvidovre Svømmeklub  2:33.27                 
                     
Noah Anker-Møller  2006    475  33.20  1:10.96  1:50.63    2:31.02   
  Sigma Swim Allerød  2:37.36                 
                     
William Hansen  2006    474  31.80  1:08.78  1:48.98    2:31.11   
  Thisted Svømmeklub  2:42.41                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    453  31.21  1:08.93  1:50.78    2:33.38   
  Vest-Brøndby  2:34.78                 
                     
William Brix Søhoel  2006    443  32.35  1:11.67  1:53.46    2:34.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.76                 
                     
10  Toke Hjalmar Nielsen  2006    437  31.67  1:10.83  1:53.44    2:35.29   
  Nyborg Svømmeklub  2:35.22                 
                     
11  Calvin Christian Axen  2006    426  34.54  1:15.50  1:57.06    2:36.57   
  Køge Svømmeklub  2:36.92                 
                     
12  Anders Bank Hansen  2006    414  33.55  1:14.18  1:57.21    2:38.13   
  Vejle Svømmeklub  2:43.64                 
                     
13  Xander Ravn Grønholt  2006    374  33.04  1:12.97  1:57.80    2:43.54   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.39                 
                     
14  Peter K. M. Petersen  2006    370  36.69  1:19.34  2:02.49    2:44.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.39                 
                     
15  Noah Lester  2006    367  34.80  1:17.12  2:00.45    2:44.60   
  Værløse Svømmeklub  2:47.24                 
                     
Emil Olsen  2006              DSQ  SW 8.4 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.37                 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    726  28.07  1:01.62  1:36.82    2:11.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.17                 
                     
Julius Svarrer  2005    700  28.41  1:00.94  1:36.07    2:12.70   
  A6 Slangerup Svømmeklub  2:12.76                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    677  29.57  1:04.13  1:39.64    2:14.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:16.10                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    606  29.21  1:04.45  1:41.71    2:19.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.55                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    601  29.74  1:04.12  1:40.10    2:19.61   
  Søllerød Svømmeklub  2:21.03                 
                     
Cilas Madsen  2005    598  30.60  1:06.67  1:43.61    2:19.84   
  Greve Svømmeklub  2:24.09                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    598  30.72  1:06.50  1:42.67    2:19.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.41                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    581  30.95  1:07.11  1:43.29    2:21.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:23.51                 
                     
Philip Rindum  2005    564  31.62  1:07.38  1:45.15    2:22.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.98                 
                     
10  Teodor Thuelund  2005    563  30.48  1:05.48  1:43.95    2:22.72   
  Nyborg Svømmeklub  2:22.52                 
                     
11  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    549  30.23  1:06.59  1:45.22    2:23.90   
  Sigma Swim Allerød  2:22.96                 
                     
12  Thor Majgård  2005    535  31.41  1:07.67  1:45.75    2:25.10   
  Vejle Svømmeklub  2:27.80                 
                     
13  Magnus Løfquist  2005    535  30.29  1:07.35  1:45.82    2:25.11   
  Sigma Swim Allerød  2:33.01                 
                     
14  Nicolas Duvander  2005    535  30.89  1:08.63  1:46.63    2:25.13   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.83                 
                     
15  Daniel Bastholm  2005    534  30.60  1:07.16  1:46.13    2:25.25   
  Greve Svømmeklub  2:23.72                 
                     
16  Theodor Møller  2005    524  32.16  1:10.86  1:48.44    2:26.12   
  Vest-Brøndby  2:29.44                 
                     
17  Johan Erdmann Christensen  2005    474  32.83  1:12.40  1:51.92    2:31.06   
  DeltaSwim  2:32.16                 
                     
18  Martin Svendson  2005    460  32.49  1:10.67  1:51.62    2:32.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:33.69                 
                     
19  Malthe Berlin  2005    458  32.22  1:12.53  1:54.06    2:32.81   
  Rønne Svømme Klub  2:32.69                 
                     
20  Søren Winther Hald  2005    400  32.92  1:12.05  1:54.94    2:39.84   
  Struer Svømmeklub  2:36.83                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005              DSQ  SW 8.3 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.02                 
                     
Lucas Svej  2005              DSQ  SW 8.3 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark